همه چیز در مورد تعیین وقت سفارت کانادا

همه ساله عده بسیار زیادی از مسافران با خرید بلیط هواپیما کانادا مسافر این کشور می‌شوند. در واقع، اهدافی که مسافران از سفر به کانادا دارند، معمولا بسیار زیاد است.

0
89
تعیین وقت سفارت کانادا
وقت سفارت کانادا
همه چیز در مورد تعیین وقت سفارت کاناداReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 18Rating: 4.5تعیین وقت سفارت کانادا و آشنایی با مدارک و شرایط وقت سفارت خانه ها.تعیین وقت سفارت کانادا هم به صورت حضوری امکان‌پذیر است و هم به صورت اینترنتی که در ادامه راهنمایی های لازم را ارائه کرده ایم.

تعیین وقت سفارت کانادا

همه ساله عده بسیار زیادی از مسافران با خرید بلیط هواپیما کانادا مسافر این کشور می‌شوند. در واقع، اهدافی که مسافران از سفر به کانادا دارند، معمولا بسیار زیاد است. اهدافی همچون تحصیل، اشتغال، گردشگری، تجارت و غیره که برای همه آنها باید ویزای مناسب دریافت کرد. بدیهی است که برای دریافت ویزای این کشور، باید با تعیین وقت سفارت کانادا به این مکان مراجعه کرد و مدارک مورد نیاز را تحویل داد. حال ممکن است سوالات متعددی در مورد تعیین وقت سفارت کانادا برای مسافران به وجود بیاید. سوالاتی مثل آدرس سفارت کانادا، شماره تلفن و شماره فاکس این سفارت، شرایط کلی برای تعیین وقت سفارت کانادا و مدارک مورد نیاز برای ارائه به این سفارت، از جمله مواردی هستند که به ذهن متقاضیان ویزا و مسافران کشور کانادا خطور می‌کنند. از این رو، پیشنهاد ما این است که ادامه مطلب زیر را مطالعه کنید تا پاسخ بسیاری از سوالات خودتان در مورد سفارت کانادا را به دست آورید.

آدرس سفارت‌های کانادا و اطلاعات ارتباطی

سفارت کشور کانادا در شهر تهران و در خیابان استاد مطهری خیابان شهید سرافراز ـ پلاک 57 واقع شده است. اما از آنجایی که روابط دیپلماتیک بین دو کشور ایران و کانادا چندان مناسب نیست، این سفارت فعلا فعالیتی در حوزه ویزا نداشته و برای تعیین وقت سفارت کانادا باید به سفارت این کشور در کشورهای همسایه مراجعه کرد. بهتر است در اینجا آدرس و تمامی اطلاعات مربوط به سفارت کانادا در کشورهای همسایه را هم بیان کنیم.

تعیین وقت سفارت کانادا
وقت سفارت کانادا

برای تعیین وقت سفارت کانادا شما می‌توانید به ۴ سفارت یا کنسولگری در کشورهای همسایه مراجعه کنید. سفارت نخست در شهر آنکارا، منطقه چانکایا (Çankaya)، خیابان جناح (Cinnah)، کوچه عزیزیه (Aziziye)، پلاک ۵۸ قرار دارد. دیگر سفارت کانادا در شهر ایروان، خیابان وازگن سارگسیان (Vazgen Sargsyan)، پلاک ۱۰ قرار گرفته است. سفارت سومی که برای تعیین وقت می‌توانید به آن مراجعه کنید در شهر دبی، خیابان شیخ زاید، برج جمیرا، طبقه ۱۹ قرار دارد. همچنین کنسولگری کانادا واقع در شهر استانبول، خیابان بویوک‌دره (Buyukdere)، کوچه لونت (Levent) پلاک ۴ نیز می‌تواند در انجام امور مربوط به دریافت ویزا شما را یاری دهد.

اسامی شهرها شماره تلفن شماره فکس کد پستی
تهران ۰۲۱-۸۱۵۲۰۰۰۰ ۰۲۱-۸۸۷۵۷۰۵۴ ۱۵۸۶۸
آنکارا ۰۰۹۰۳۱۲۴۰۹۲۷۰۰ ۰۰۹۰۳۱۲۴۰۹۲۷۱۲ ۰۶۶۹۰
استانبول ۰۰۹۰۲۱۲۳۸۵۹۷۰۰ ۰۰۹۰۲۱۲۳۵۷۱۰۰۰ 3494
دبی 9712694030‍‍0 97126940399
ایروان 37410567990 37410567990 ۰۰۱۰

اسامی شهرها‍ آدرس ایمیل آدرس وبسایت
تهران Iranemb.yow@mfa.gov.ir Iran.gc.ca
آنکارا ankara-im-enquiry@international.gc.ca Turkey.gc.ca
استانبول ISTBL-CS@international.gc.ca Turkey.gc.ca
دبی abdbi@international.gc.ca Uae.gc.ca
ایروان concda@gmail.com www.embassy.am

ساعات کاری سفارت‌های کانادا

تعیین وقت سفارت کانادا
وقت سفارت کانادا

شکی نیست که یکی از مهم‌ترین نکات در امر تعیین وقت سفارت کانادا، آگاهی از ساعت کاری سفارت این کشور است. از آنجایی که برای اخذ ویزا باید به یکی از ۴ سفارت یا کنسولگری کانادا در شهرهای ذکرشده مراجعه کرد. در این بخش ساعت کاری و روزهای تعطیل هر سفارت را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا از برنامه دقیق هر یک از این ادارات آگاه شویم. لازم به ذکر است که ساعات ذکرشده در اینجا متغیر بوده و احتمالا با توجه به شرایط مختلفی ساعت کاری سفارتخانه‌ها عوض شود.

اسامی شهرها ساعت کاری روزهای تعطیل
آنکارا  ۸:۰۰ تا ۱۶:۴۵ شنبه و یکشنبه
استانبول ۹:۰۰ تا ۱۲:۰۰ شنبه و یکشنبه
دبی ۸:۰۰ تا ۱۲:۰۰ و
۱۳:۰۰ تا ۱۶:۰۰
جمعه و شنبه
ایروان ۸:۳۰ تا ۱۳:۰۰ و

۱۳:۳۰ تا ۱۷

شنبه و یکشنبه

نحوه تعیین وقت سفارت کانادا

نحوه تعیین وقت سفارت کانادا
تعیین وقت سفارت کانادا

تعیین وقت سفارت کانادا هم به صورت حضوری امکان‌پذیر است و هم به صورت اینترنتی. همانطور که پیشتر ذکر شد، برای تعیین وقت حضوری باید به یکی از سفارت‌ها یا کنسولگری‌های این کشور در شهرهای آنکارا، استانبول، دبی یا ایروان مراجعه کرد. برای تعیین وقت سفارت کانادا به صورت اینترنتی باید به سایت این سفارت در کشور مد نظر مراجعه کرد و بعد از ساختن حساب کاربری در آنجا، اقدام به رزرو وقت، پر کردن فرم‌ها، اسکن مدارک و واریز هزینه کنید. همچنین در تعیین وقت حضوری نیز باید با مراجعه حضوری به سفارت، به تحویل مدارک و تکمیل فرم‌ها اقدام نمایید.

✅ بازدید از مقاله آداب‌ و رسوم مردم کانادا
✅ بازدید از مقاله ویزای مالتیپل کانادا
✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای تحصیلی کانادا

در تعیین وقت اینترنتی، یک ماه بعد از گرفتن زمان شما باید به صورت حضوری به سفارت مد نظر خود بروید. اما در تعیین وقت حضوری باید کد پیگیری دریافت کنید و منتظر تماس کارگزار باشید. اگر مدارک شما صحیح و مورد تائید باشند، شما به انگشت‌نگاری رفته و موفق به اخذ ویزا خواهید شد. جالب است بدانید که جدا از زمان کوتاهی که تعیین وقت سفارت کانادا به صورت آنلاین می‌طلبد، در این حالت، شما اگر نقصی هم در مدارک خود داشتید می‌توانید آن را به راحتی اصلاح کنید.

هزینه‌های جاری در سفارت کانادا

برای تعیین وقت سفارت کانادا باید ۱۸۵ دلار هزینه پرداخت کرد که ۱۰۰ دلار از آن به خاطر ویزا و ۸۵ دلار برای انگشت‌نگاری است. جالب است بدانید که هزینه انگشت‌نگاری مخصوص افراد بین سنین ۱۴ تا ۸۵ بوده و افرادی که سن آنها پایین‌تر یا بالاتر از این اعداد است، از پرداخت هزینه ۸۵ دلاری برای انگشت‌نگاری معاف هستند. ناگفته نماند که در صورت ثبت نام آنلاین برای اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت کانادا، هزینه مد نظر به صورت آنلاین و با استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی پرداخت می‌شود.

چند نکته دیگر درباره سفارت کانادا

در کنار موارد ذکرشده، چند نکته دیگر نیز هست که در تعیین‌وقت سفارت کانادا باید به آنها توجه کرد. نکته اول این است که شما باید تمامی مدارک مورد نیاز خودتان را بر حسب نوع ویزا و هدف مسافرتتان تهیه کنید و بدون هیچ عیب و نقصی، به صورت ترجمه‌شده تحویل سفارت بدهید. همچنین افراد دارای ویزای مهاجرتی، دیپلمات‌ها و همچنین افرادی که اقامت کانادا دارند، از انگشت‌نگاری معاف خواهند بود. لازم به ذکر است که پاسخگویی به درخواست ویزای کانادا حدودا ۱ الی ۳ ماه زمان است.

تعیین وقت سفارت کانادا و انجام کارهای مربوط به اخذ ویزا و سفر به این کشور می‌تواند بسیار ساده و آسان باشد. به شرطی که شما بر طبق اصول تعیین‌شده پیش بروید و روند مناسبی را طی کنید. با توجه به اطلاعاتی که این مطلب درباره آدرس، شماره تلفن و سایر اطلاعات مربوط به سفارت‌های کانادا در اختیار شما قرار داد، حال فقط باید تمرکز کامل به سراغ تهیه مدارک خود بروید و پس از تعیین وقت سفارت کانادا و اخذ ویزای این کشور، چمدان خود را آماده سفر به این سرزمین شگفت‌انگیز کنید.

برای خرید بلیط هواپیما کانادا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید