تفاوت بیزنس کلاس (Business Class) و فرست کلاس (First Class)

با توجه به اینکه این روزها محبوبیت خرید بلیط هواپیما به شدت افزایش یافته، روز بروز هم به امکانات پروازها افزوده می شود. امکاناتی که می تواند سفر هوایی را بسیار آسانتر و راحتتر از قبل کند. امکاناتی از قبلی پروازهای فرست کلاس و بیزنس کلاس که طرفداران بسیاری دارد.

0
749
خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما
تفاوت بیزنس کلاس (Business Class) و فرست کلاس (First Class)Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 2Rating: 5.0تفاوت بیزنس کلاس و فرست کلاس در پروازهای مختلف هواپیمایی چیست.تفاوت بیزنس کلاس و فرست کلاس تسهیلات امکانات و سرویس‌دهی در این دو با توجه به ایرلاین موردنظر، هواپیمایی که با آن پرواز می‌کنید و طول سفر، متفاوت خواهد بود.

تفاوت بیزنس کلاس و فرست کلاس

با توجه به اینکه این روزها محبوبیت خرید بلیط هواپیما به شدت افزایش یافته، روز بروز هم به امکانات پروازها افزوده می شود. امکاناتی که می تواند سفر هوایی را بسیار آسانتر و راحتتر از قبل کند. امکاناتی از قبلی پروازهای فرست کلاس و بیزنس کلاس که طرفداران بسیاری دارد. تصور کنید که سرانجام پس از مدت‌ها از یک ایرلاین بسیار عالی بلیط هواپیما تهیه کرده و برنامه یک مسافرت بی‌نظیر را ریخته‌اید. در هنگام سوارشدن به هواپیما، نظاره کردن هم‌سفران خود و در جایگاه مخصوص بار همراه، به دنبال فضای کافی گشتن، مجبور هستید تا از بین کابین‌های فوق‌العاده و درجه یک عبور کنید. در هنگام عبور از این کابین‌های دیدنی سعی خواهید کرد تا به صندلی‌های بی‌نظیر و جادار و تمامی زیبایی‌های این کابین‌ها توجه نکنید ولی شما نمی‌توانید از تصور این‌که مسافرت در بیزنس کلاس و فرست کلاس چگونه خواهد بود، عبور کرده و حتماً خواهید خواست که روزی بلیط هواپیما خود را در بیزنس کلاس و فرست کلاس خریداری کنید. اما دقیقاً تفاوت بیزنس کلاس و فرست کلاس این دو رده کابین‌های مسافرتی در ایرلاین‌ها چه چیزی بوده و فرق بین امکانات آنها چیست؟

تسهیلات، امکانات و سرویس‌دهی در بیزنس کلاس و فرست کلاس با توجه به ایرلاین موردنظر، هواپیمایی که با آن پرواز می‌کنید و طول سفر، متفاوت خواهد بود. برخی از ایرلاین‌ها دارای فرست کلاس و کابین درجه یک نبوده (همانند ایرلاین‌های Southwest, JetBlue, Spirit)، درحالی‌که برخی از آن‌ها صندلی‌های فرست کلاس را در یک کابین مشترک با بیزنس کلاس قرار داده‌اند (همانند ایرلاین‌های Air Canada, Delta, Virgin Atlantic).

در ادامه این مطلب با سایت سفرستان همراه باشید تا با تفاوت‌های بین بیزنس کلاس و فرست کلاس آشنا شده و بدانید تجربه سفر در کابین‌های درجه یک هواپیماها چگونه خواهد بود.

بلیط هواپیما

1صندلی‌ها

شما قادر خواهید بود تا در کابین‌های فرست کلاس و بیزنس کلاس و در پروازهای طولانی‌مدت بین‌المللی صندلی‌هایی متفاوت با رده اکونومی را مشاهده کنید. این صندلی‌ها یا صندلی‌هایی هستند که به‌صورت یک تخت صاف در می‌آیند، یا صندلی‌هایی هستند که به‌صورت یک تخت شیب‌دار در آمده و یا صندلی‌های استانداردی هستند که تکیه‌گاه آنان قابل تنظیم می‌باشند. بهترین صندلی‌های فرست کلاس حقیقتاً صندلی‌های سوئیت مانند هستند که همانند غلاف بوده و دارای ایستگاه‌های کاری، تلویزیون، جداکننده‌های مخصوص حریم شخصی و دسترسی راحت به راهرو می‌باشند.

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

اما اگر قصد خریداری بلیط هواپیما در پروازهای داخلی هستید باید بدانید که در هردو کابین بیزنس کلاس و فرست کلاس، احتمالاً صندلی‌های استاندارد با پهنا و فاصله بین صندلی‌های اضافی وجود خواهند داشت.

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

در زیر تقسیم‌بندی صندلی‌ها با توجه به پهنا و فضای بین صندلی‌ها آورده شده است:

-پرواز داخلی و کوتاه‌مدت فرست کلاس: پهنای 34-18 اینچی و فضای بین صندلی‌های 68-34 اینچی

-پرواز داخلی و کوتاه‌مدت بیزنس کلاس: پهنای 34-18 اینچی و فضای بین صندلی‌های 80-33 اینچی

-پرواز بین‌المللی و طولانی‌مدت فرست کلاس: پهنای 35-19 اینچی و فضای بین‌ صندلی‌های 94-58 اینچی

-پرواز بین‌المللی و طولانی‌مدت بیزنس کلاس: پهنای 34-18 اینچی و فضای بین صندلی‌های 65-55 اینچی

غذا و نوشیدنی

2غذاها و نوشیدنی‌ها

معمولاً برای مسافرین رده فرست کلاس، غذاها و نوشیدنی‌های باکیفیت بالا نسبت به رده بیزنس کلاس سرو می‌شود- اما همیشه و در تمامی ایرلاین‌ها این چنین نیست.

✅ بازدید از مقاله امکانات ویژه در پروازهای بیزنس کلاس قطر ایرویز

خرید بلیط هواپیما
غذا و نوشیدنی

در حالت کلی مسافرینی که بلیط هواپیما خود را در هر دو کابین فرست کلاس و بیزنس کلاس تهیه کرده‌اند، از بهترین غذاها و نوشیدنی‌ها بهره‌مند خواهند شد.

بلیط هواپیما

3سرویس

اگر بلیط هواپیما خود را در رده فرست کلاس تهیه کنید مشاهده خواهید کرد که برای هر مسافر تعداد زیادی مهماندار در دسترس بوده که نتیجه آن سرویس‌دهی بهتر و توجه شخصی بیشتر خواهد بود.

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

مهمان‌داران رده فرست کلاس آموزش‌دیده بوده و از بین بهترین‌ها انتخاب شده‌اند و همین موضوع کیفیت سرویس‌دهی فرست کلاس را بسیار بالا برده است.

بلیط هواپیما

4حریم شخصی و راحتی

حریم شخصی و حس انحصاریت دو عدد از بزرگ‌ترین فواید فرست کلاس می‌باشند. مسافرینی که بلیط هواپیما خود را در کابین بیزنس کلاس خریداری کرده‌اند، اجازه ورود به کابین فرست کلاس را نداشته و مسافرین کابین اکونومی (Economy Class) اجازه ورود به هیچ‌کدام از کابین‌های فوق را ندارند.

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

شما همچنین به یک استراحتگاه عالی و لاکچری در فرودگاه دسترسی داشته و هنگام چک-این نیز صف مسافران فرست کلاس و بیزنس کلاس جدا خواهد بود. هرچند، مسافرین هر دو رده بیزنس کلاس و فرست کلاس از اغلب از تسهیلات یکسانی در فرودگاه‌ها برخوردار می‌باشند.

بلیط هواپیما

5قیمت

شاید مهیج‌ترین تفاوت بین بیزنس کلاس و فرست کلاس قیمت بلیط هواپیما این دو کابین می‌باشد.

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیما فرست کلاس حداقل دو برابر قیمت بلیط هواپیمای بیزنس کلاس خواهد بود و صندلی‌ها در پروازهای بدون توقف که دارای غلاف شخصی بوده و یا سوئیت مانند می‌باشند، ممکن است تا پنج برابر گران‌تر از بیزنس کلاس باشند.

بلیط هواپیما

6نتیجه

در سال‌های اخیر ایرلاین‌ها به‌صورت قابل‌توجهی، صندلی‌ها، سرویس‌دهی و تسهیلات کابین‌های بیزنس کلاس خود را افزایش داده‌اند- خواهان فرست کلاس را با توجه به قیمت بالای آن، کاهش داده است. اگر پول و قیمت گران‌بهای بلیط هواپیما برای شما مسئله‌ای نبوده و دارای پول کافی هستید و خواهان یک سفر لاکچری به همراه سوئیت شخصی خود در هواپیما می‌باشید، فرست کلاس بهترین گزینه برای شما خواهد بود. در غیر این صورت بیزنس کلاس تقریباً همان تجربه سفری فرست کلاس را باقیمتی ارزان‌تر برای شما فراهم خواهد کرد.

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

درهرصورت، بهتر است که قبل از خریداری بلیط هواپیما، در مورد پرواز موردنظر خود تحقیق کنید، زیرا که ممکن است با توجه به ایرلاین موردنظر، مسیر و هواپیماهایی که با آن پرواز خواهید کرد، تفاوت بین فرست کلاس و بیزنس کلاس زیاد بوده و این دو کابین تجربه‌ای کاملاً متفاوت را برای شما به ارمغان آورند.

در ادامه می توانید با امکانات ویژه در پروازهای بیزینس کلاس ایران ایر آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید