تفریحات پاییزی استانبول در دوران کرونا

استانبول، در هر فصل جذابیت خاصی دارد اما پاییز استانبول واقعا زیباست و ارزش دیدن دارد. اکثر گردشگرانی که فرصت اقامت در استانبول را در فصل پاییز داشته اند، هر سال با آمدن فصل پاییز دلشان هوای استانبول را می کند و سریعا با چیدن برنامه سفر چند روزه، بلیط هواپما استانبول می خرند و دنبال احساساتشان راه می افتند.

0
20
بهترین تفریحات پاییزی استانبول در دوران کرونا
تفریحات پاییزی استانبول
تفریحات پاییزی استانبول در دوران کروناReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 17Rating: 4.0تفریحات پاییزی استانبول در دوران کروناتفریحات پاییزی استانبول در دوران کرونا تفریحاتی که شاید در مواقع عادی هرگز به ذهنتان نرسیده و یا فرصت انجامشان را نداشته اید.

با بهترین تفریحات پاییزی استانبول در دوران کرونا آشنا شوید.

استانبول، در هر فصل جذابیت خاصی دارد اما پاییز استانبول واقعا زیباست و ارزش دیدن دارد. اکثر گردشگرانی که فرصت اقامت در استانبول را در فصل پاییز داشته اند، هر سال با آمدن فصل پاییز دلشان هوای استانبول را می کند و سریعا با چیدن برنامه سفر چند روزه، بلیط هواپما استانبول می خرند و دنبال احساساتشان راه می افتند. شما هم اگر یک بار در فصل پاییز به استانبول بروید، حس و حال این گردشگران را درک خواهید کرد و از سال بعد یکی از آن ها خواهید بود. امسال با آمدن ویروس ناخوانده کرونا و شیوع آن در سراسر جهان ذوق و شوق همه گردشگران سرکوب شد و کسانی هم که تصمیم می گیرند به سفر بروند، نگران این هستند که در این اوضاع سخت و محدودیت ها چه نوع تفریحی می توانند در سفر انجام دهند و اوقات خوشی سپری کنند. اگر حوصله تان سر رفته و به پاییز استانبول فکر می کنید، تمام نگرانی هایتان را دور بریزید و بلیط هواپیما استانبول را خریداری کنید. زیرا می خواهیم شما را تفریحات پاییزی استانبول در دوران کرونا آشنا کنیم. تفریحاتی که شاید در مواقع عادی هرگز به ذهنتان نرسیده و یا فرصت انجامشان را نداشته اید. با تفریحات پاییزی استانبول در عین خوش گذراندن و لذت بردن از سفر، از ویروس کرونا نیز در امان خواهید بود. چرا که بیشتر تفریحات پاییزی استانبول در دوران کرونا در فضای باز هستند و از این بابت هیچ گونه ترسی به دلتان راه ندهید.

قایقرانی در شاخ طلایی

بهترین تفریحات پاییزی استانبول در دوران کرونا
تفریحات پاییزی استانبول

یکی از سرگرم کننده ترین و آرامش بخش ترین تفریحاتی که می توانید در فصل پاییز در استانبول انجام دهید، قایقرانی در شاخ طلایی است. این تفریح نه تنها یک فعالیت گروهی و اجتماعی عالی محسوب می شود، بلکه بسیار نشاط آور است و روحیه تان را تجدید می کند. حس آرامشی که از آب می گیرید، تا مدت ها شما را سرزنده و پر انرژی نگه خواهد داشت. در زبان ترکی به شاخ طلایی هالیچ (Haliç) یا همان خلیج خودمان، گفته می شود. دو مدرسه قایقرانی و باشگاه ورزشی در شاخ طلایی وجود دارند که به راحتی قابل دسترس بوده و برای افراد تازه کار درس و برای افراد ماهر تمرینات تیمی ارائه می دهند. دانش آموزان می توانند با هر سطح از آمادگی جسمانی و در هر سنی در یادگیری این ورزش جذاب تلاش کنند. به طور کلی، با قایقرانی در شاخ طلایی یک روز فوق العاده ای تجربه خواهید کرد و حال دلتان بسیار خوب خواهد شد.

تور قایقرانی تنگه بسفر

بهترین تفریحات پاییزی استانبول در دوران کرونا
تفریحات پاییزی استانبول

اگر گشت و گذار در تنگه بسفر را خیلی دوست دارید، تعدادی قایق در اسکله ها منتظرند تا شما را به تور قایقرانی تنگه بسفر برده و بیشتر نقاط جذاب استانبول را به شما نشان دهند. با تور قایقرانی تنگه بسفر زیبایی های استانبول را به معنای واقعی کلمه کشف و تجربه خواهید کرد. همیشه یکی از بهترین تفریحات استانبول برای گردشگران به خصوص کسانی که اولین بار به استانبول سفر می کنند، تور قایقرانی بسفر است که در ترکی به آن “بوغاز تورو” (Boğaz Turu) گفته می شود. با انجام این تفریح نه تنها آرامش یافته و لذت خواهید برد، بلکه از ویلاها و عمارت های جذاب و باشکوه استانبول بازدید خواهید کرد. اپراتورهای کشتیرانی شهرداری استانبول با استفاده از خطوط شهر استانبول (Şehir Hatları)، مسافران را از بنادر مختلف سراسر شهر مانند بشیکتاش (Beşiktaş)، امینونو (Eminönü) و اسکودار (Üsküdar) سوار می کنند و سپس به سمت شمال و تنگه بسفر حرکت کرده و تا شهر ماهیگیری جذاب و خوش منظره آنادولو کاواغی (Anadolu Kavağı) به گردش می برند. بیشتر بازدید کنندگان در تور قایقرانی بسفر از فرصت استفاده کرده و از قایق پیاده می شوند، ناهار صرف می کنند و از با یک پیاده روی بیست دقیقه ای به بازدید از ویرانه های قلعه یوروس (Yoros Castle) قرن سیزدهم می روند؛ جایی که در محل تلاقی بسفر و دریای سیاه منظره خارق العاده ای ایجاد کرده است.

مسلما اپراتورهای گوناگون برای تورهای قایقرانی وجود دارند، اما پیشنهاد ما این است که برای تور قایقرانی تنگه بسفر از قایق های تحت اداره شهرداری استانبول استفاده کنید. زیرا تورهای تنگه بسفر کوتاه مدت و متنوعی به شما ارائه خواهند داد. همچنین، یادتان باشد لباس گرم تن کرده و خودتان را بپوشانید تا سردتان نشود.

✅ بازدید از مقاله لذت کافه گردی در استانبول

سفر به دوره عثمانی

بهترین تفریحات پاییزی استانبول در دوران کرونا
تفریحات پاییزی استانبول

آیا تاکنون در استانبول قایق های روباز نوستالژیک را دیده اید که شبیه قایق های دوره عثمانی هستند و در سراسر شاخ طلایی به چشم می خورند؟ به این قایق ها “کانجاباش” (Kancabaş) گفته می شود. می توانید در سفر به استانبول یکی از این قایق ها را همراه دوستان یا خانواده کرایه کنید. فرهنگ کانجاباش پنج سال پیش در خلیج شاخ طلایی دوباره احیاء گردید. با این تفاوت که قایق های کانجاباش امروزی برخلاف قایق های عثمانی الکتریکی هستند و هیچ نشر منفی ازجمله گاز ندارند. در دفتر ثبت عروسی ایوب سلطان (Eyüpsultan)، مینیاتورک (Miniatürk)، تله فریک (Teleferik) و مرکز کنگره هالیچ (Haliç) چندین بندر شناور وجود دارند. اگر در یکی از این بنادر حضور داشته باشید می توانید با مینیاتورک که یکی از بزرگ ترین ها در نوع خودش است و 60هزار متر مربع وسعت و 135 مدل مینیاتوری کوچک از ساختارهای نمادین ترکیه و سرزمین های عثمانی دارد، به یک ماجراجویی شگفت انگیز بروید. همچنین، می توانید تا جزایر بهاریه (Bahariye) که در شاخ طلایی واقع شده اند، قایق سواری کنید. این جزایر زمانی اقامتگاه های تابستانی اشراف عثمانی بودند و اکنون نیز پر از گل و گیاه هستند.

گشت و گذار در محله های استانبول

بهترین تفریحات پاییزی استانبول در دوران کرونا
تفریحات پاییزی استانبول در دوران کرونا

در استانبول محله هایی وجود دارند که بسیار جذاب و دیدنی هستند و ارزش این را دارند که با پای پیاده در آن ها بگردید و لذت ببرید. یکی از محلات زیبای استانبول “تاحتاکاله” (Tahtakale) نام دارد. تاحتاکاله در پشت بازار ادویه در امینونو واقع شده و خیابان های پر پیچ و خم پر از مغازه های رنگارنگ دارد. در این خیابان ها مغازه ها صنایع مختلفی از قبیل تخته نرد، تسبیح، سبد و وسایل پخت و پز به طور عمده و خرده به فروش می رسند.

یکی دیگر از محله های بسیار زیبای استانبول که می توانید عکس های فوق العاده ای در آن بگیرید، محله بوهمی یِل دِگیرمِنی (Yeldeğirmeni) در کادیکوی (Kadıköy) است. در این محله نقاشی های دیواری و جذاب خیابانی در اندازه ساختمان وجود دارند که باعث شهرت و محبوبیت محله شده اند. به عنوان بخشی از جشنواره هنر خیابانی که برای اولین بار در سال 2012 برگزار گردید، هنرمندان بین المللی نقاشی دیواری خیابان های این محله را با نقاشی هایشان مزین کردند و لذت خاصی به گشت و گذار در کوچه پس کوچه های آن بخشیدند. کشف این محله و عکاسی در آن بسیار لذت بخش است. از طرفی بوی قهوه و چایی و صمیمت مردم و دلنشینی فضا در کافه و چای خانه هایش موج می زند و دل هر رهگذری را با خود می برد.

علاوه بر این می توانید، با گشت و گذار در خیابان های منطقه بی اوغلو (Beyoğlu) یا بازار بزرگ غذاهای متنوع و خوشمزه خیابانی را امتحان کنید. باور کنید لذتی که در خوردن غذاهای محلی و خیابانی استانبول هست، در لوکس ترین رستوران ها نیست.

صرف یک فنجان چایی

بهترین تفریحات پاییزی استانبول در دوران کرونا
تفریحات پاییزی استانبول در دوران کرونا

مطمئنا، تاکنون تصاویر زیادی از استکان و نعلبکی های استانبول در کنار اسکله و یا در چای خانه هایش در شبکات اجتکاعی دیده اید. تماشای تصویر چایی استانبول لذت بخش است چه برسد به چشیدن طعم واقعی اش! در سفر به استانبول حتما یک روزتان را برای صرف چایی گرم در یک روز سرد پاییزی در یکی از باغ های سنتی چای استانبول اختصاص دهید. این یک سنت دیرینه است که مردم استانبول با یک روزنامه و گاه یک شیرینی صبحگاهی برای صرف چایی به باغچه چای (çay bahçesi) می روند. در صورتی که در باغچه چای دوستی به آن ها ملحق شود، رسم است که باهم تخته نرد بازی کرده و چایی دیگری سفارش دهند. گرچه جز چایی چیز زیادی جهت سفارش وجود ندارد. اگر خوش شانس باشید می توانید در باغچه چای یک فنجان قهوه ترک همراه نان تست پنیری نوش جان کنید. اما به طور کلی قشنگی باغچه چای استانبول به چای های خوش عطر و طعم است. گاه انواع چای های گیاهی مانند بابونه و مریم گلی نیز سفارش داده می شوند.

بالای تپه ساحلی مُدا (Moda) بهترین منطقه برای استراحت در باغ چای است. باغ چای مُدا و بومونتی (Bomonti) در این منطقه قرار دارند. همچنین، باغ های معروف چای دیگری چون باغ چای تاریخی چنارآلتی (Çınaraltı) نیز در شهر وجود دارند که منظره زیبایی از شاخ طلایی را به شما ارائه داده و لذت چایی را برایتان دوچندان می کنند.

در ادامه می توانید با تفریحات رایگان در استانبول آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید