تفلیس یا باتومی ؟

اشتیاق مضاعف ایرانی ها برای سفرهای خارجی از یک سو، ورود بدون ویزا به کشوری مثل گرجستان، همسایگی و نزدیکی این کشور به ایران و جذابیت های فرهنگی، تاریخی و طبیعی آن از سویی دیگر گردشگران ایرانی را برای سفر و ماجراجویی به وسوسه می اندازد.

0
20
تفلیس یا باتومی گرجستان
تفلیس یا باتومی
تفلیس یا باتومی ؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 1Rating: 4.0تفلیس یا باتومی کدام یک را برای مقصد سفرمان در گرجستان انتخاب کنیم.تفلیس یا باتومی مثل انتخاب بین استانبول و آنتالیا که تردید را به جان آدمی می اندازد باید به ناچار دست به دامن اولویت ها و اهداف سفر می‌شویم.

برای سفر تفلیس یا باتومی کدام یک را انتخاب کنیم؟

اشتیاق مضاعف ایرانی ها برای سفرهای خارجی از یک سو، ورود بدون ویزا به کشوری مثل گرجستان، همسایگی و نزدیکی این کشور به ایران و جذابیت های فرهنگی، تاریخی و طبیعی آن از سویی دیگر گردشگران ایرانی را برای سفر و ماجراجویی به وسوسه می اندازد. البته زیبایی پایتخت گرجستان و شهرهای ساحلی آن به خصوص باتومی تاثیر کمی در این انتخاب ندارد. شهرهایی که امروزه با استقبال خیل عظیمی از گردشگران مواجه شده اند و همیشه ایرانی ها را در دوراهی بین دو زیبایی گرفتار می کنند. مثل انتخاب بین استانبول و آنتالیا که شگفتی های هر دو شهر تردید را به جان آدمی می اندازد. وقتی هر کدام زیبایی خاص خود را داشته باشند به ناچار دست به دامن اولویت ها و اهداف سفر می‌شویم. با این اوصاف مقایسه از جوانب مختلف می تواند روند این انتخاب را سریع تر سازد. پس اگر به دنبال خرید بلیط هواپیما ارزان به یکی از شهرهای گرجستان هستید در ادامه مطلب مطلبی تحت عنوان تفلیس یا باتومی را برای شما انتخاب کرده ایم. با ما همراه باشید.

فهرست مطالب موجود در این مقاله

تفلیس

تفلیس یا باتومی گرجستان
تفلیس یا باتومی

نماد فرهنگ، تاریخ، هنر و معماری گرجستان در تفلیس خلاصه شده است، پایتختی که زیبایی های بی بدیلش هر گردشگری را از چرخه زمان به بیرون می راند و آن ها در بند اسرار و شگفتی های خود گرفتار می سازند. شاید جالب باشد بدانید که بازارهای رنگارنگ تفلیس، معماری های نئوکلاسیک و قرون وسطایی، تنوع غذایی، زیبایی های طبیعی و سازه های مدرن هستند که هویت تفلیس را ساخته اند و خرید بلیط هواپیما تفلیس و سفر به آن را به تجربه ای تکرار نشدنی تبدیل کرده اند.

باتومی

تفلیس یا باتومی گرجستان
تفلیس یا باتومی

در بعضی موارد شهر مدرن باتومی زیبایی را از بقیه شهرهای گرجستان ربوده چون این شهر ساحلی از معجزه تلاقی زیبایی‌ های طبیعی بهره مند است. شهر مجسمه های سنگی، سواحل شنی، ساختمان های رنگارنگ، غذاهای دریایی، سازه های تفریحی و آب های زلال دریای سیاه نه تنها چیزی از پایتخت گرجستان کم ندارد بلکه آمارها نشان می‌دهد به یکی از مقاصد مهم گردشگری جهان تبدیل شده است و همه ساله خیل عظیمی از گردشگران خارجی و داخلی را به سمت خود جذب می کند.

✅ بازدید از مقاله حقایق جالب درباره تفلیس

آب و هوا

مثل هر خصوصیات دیگری آب و هوا و اقلیم یک شهر در روند سفر تاثیر بسزایی دارند؛ آب و هوای شرجی و نیمه استوایی باتومی هم زمستان هایی معتدل و تابستان هایی نسبتا گرم را به آن بخشیده است اما این باران های موسمی شهر است که ممکن است گردشگران را از شهر فراری دهند. در عوض شهر تفلیس به سبب موقعیت جغرافیایی خود، آب و هوای متنوعی را صاحب شده و معمولا تابستان هایی بسیارگرم و زمستان های نسبتا سردی دارد.

زمان سفر

تفلیس یا باتومی گرجستان
تفلیس یا باتومی

به غیر از ماه های گرم تابستان که تعطیلات در کنار تفریحات آبی معنا می‌گیرند، هر زمان دیگری تفلیس به باتومی ارجحیت دارد. با اینکه زمستان های معتدلی را در شهر باتومی شاهد هستیم اما جذابیت تفلیس و تفریح ها و سرگرمی های متعدد آن بیش تر از باتومی طرفدار دارد. باتومی نیز به واسطه پارک های آبی بزرگ و سواحل متعددش به اولویت اول اکثر گردشگران تبدیل می شود و خلوت ترین ماه گردشگری آن نوامبر است که باعث کاهش هزینه سفر می شود. ولی در مورد تفلیس، فصل بهار بهترین زمان سفر به آن است.

هزینه سفر

هزینه سفر گرجستان
هزینه سفر

آمار جذب گردشگر در شهرهای ساحلی همیشه بالاست و به همین جهت هزینه اقامت، خوراک، گشت و گذار و تفریح در آن ها نسبت به شهرهای دیگر بیش تر می شود. اما چه در پی سفر تجملاتی باشید و چه محدودیتی در بودجه سفر داشته باشید، شهری مثل تفلیس می تواند به مقصد لذت بخشی برایتان تبدیل شود؛ در این شهر طیف متنوعی از رستوران ها، هتل ها و کافه ها پیش روی شما خواهد بود و می توانید سفر را طبق برنامه ریزی های خود پیش ببرید. ضمنا اگر فکر خرید در سر داشته باشید تفلیس را با تمام تنوع و مقرون به صرفگی اش انتخاب کنید.

آرامش

تفلیس گرجستان
تفلیس

پایه های لذت در سفر را مدیون آرامشی هستیم که به دست می آوریم؛ اگر از شلوغی، جمعیت زیاد، سروصدا و ترافیک های سنگین فراری هستید و تمایل دارید به دور از استرس و تنش های چنین جاهایی تعطیلات خود را سپری کنید، قید سفر به تفلیس را بزنید و به جای آن راهی شهر باتومی گرجستان شوید. جایی که می توان ساعت ها در خلوت و آرامش یک ساحل قدم زد و به دور از دغدغه های زندگی نفسی تازه کرد. این تنها سکوت باتومی نیست که آرامش را به تارو پود وجود گردشگران انتقال می کند، بلکه زیبایی های طبیعی آن است که در روح و جان آدمی نفوذ می کند. در ادامه می توانید با 10 شهر زیبای گرجستان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید