با تندترین سس‌های دنیا آشنا شوید

طعم دار کردن غذاها همیشه جزو دغدغه‌های اصلی آشپزان است. یکی از انواع طعم دار کردن غذاها استفاده و درست کردن سس‌ها هستند که انواع مختلفی دارند. اما ما در این مطلب می‌خواهیم به سس‌های تند بپردازیم. از آنجایی که هندی‌ها به خوردن غذاهای بسیار تند مشهورند، احتمال می‌رود تندترین سس‌ها نیز زاییده افکار و ذوق سرآشپزان هندی باشد. اما این‌طور نیست. در سرتاسر دنیا هستند افرادی که عاشق خوردن غذاهای تند می‌باشند و با خرید بلیط هواپیما سفری به شهرهای مختلف دارند تا غذاهای تند را نوش جان کنند. برخی از این افراد ابتکار به خرج داده و سس مخصوص به خود را ایجاد کرده‌اند.

0
45
خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما
با تندترین سس‌های دنیا آشنا شویدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 24Rating: 3.5با تندترین سس‌های دنیا آشنا شوید - خرید بلیط هواپیما ارزان از اپلیکیشن سفرستانطعم دار کردن غذاها همیشه جزو دغدغه‌های اصلی آشپزان است. یکی از انواع طعم دار کردن غذاها استفاده و درست کردن سس‌ها هستند که انواع مختلفی دارند. اما ما در این مطلب می‌خواهیم به سس‌های تند بپردازیم. از آنجایی که هندی‌ها به خوردن غذاهای بسیار تند مشهورند، - خرید بلیط هواپیما

تندترین سس‌های دنیا

طعم دار کردن غذاها همیشه جزو دغدغه‌های اصلی آشپزان است. یکی از انواع طعم دار کردن غذاها استفاده و درست کردن سس‌ها هستند که انواع مختلفی دارند. اما ما در این مطلب می‌خواهیم به سس‌های تند بپردازیم. از آنجایی که هندی‌ها به خوردن غذاهای بسیار تند مشهورند، احتمال می‌رود تندترین سس‌ها نیز زاییده افکار و ذوق سرآشپزان هندی باشد. اما این‌طور نیست. در سرتاسر دنیا هستند افرادی که عاشق خوردن غذاهای تند می‌باشند و با خرید بلیط هواپیما سفری به شهرهای مختلف دارند تا غذاهای تند را نوش جان کنند. برخی از این افراد ابتکار به خرج داده و سس مخصوص به خود را ایجاد کرده‌اند. سس‌هایی که هر کسی جرات امتحان کردن آن را ندارد. پس اگر شما هم عشق غذاهای تند هستید با ما باشید تا تندترین سس‌های جهان را بشناسید. این سس‌ها بر اساس تندی، بافت، و طعم و مزه برترین و محبوب‌ترین سس‌های تند به شمار می‌روند.

سالسا

1ولنتینا سالسا (Valentina Salsa Picante)

این سس در سال 1973 در مکزیکو پدید آمد. ولنتینا سالسا در Guadalajara بیش از 40 سال است که با ترکیبی از فلفل‌ها، سرکه، نمک و آب درست می‌شود. گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما سفری به مکزیکو دارند حتماً از طعم این سس تند می‌چشند. طعم تند و شیرین به نوعی مشخصه این سس محسوب می‌شود و شیشه‌های سنگین آن درجه یک هستند. تنها مشکلی که وجود دارد این است: تندی آن کم کم در شما نفوذ کرده و این مزه تند و قوی بر دیگر مواد غلبه خواهد کرد.

تگزاس پیت

2تگزاس پیت

این سس تند در سال 1929، در کارولینای شمالی، وینستون-سِیلِم به وجود آمد. زمانی که مشتریان باربیکیو دیکسی پیگ(Dixie Pig BBQ) از آن‌ها سس تندتری را خواستند، صاحبان رستوران چاره‌ای نداشتند جز اینکه چندین فلفل چیلی را با هم ترکیب کنند و به مشتریان بدهند. پس از ترکیب سس، صاحبان دیکسی پیگ می‌خواستند آن را مکزیکن پیت بنامند اما پدر یکی از صاحبان مصر بود که نام آن باید آمریکایی باشد درنتیجه تگزاس پیت پا به عرصه آشپزی و غذا گذاشت. آوازه این سس که در آهنگ‌های برخی خواننده‌ها نیز از آن نام برده شده، بسیاری را با خرید بلیط هواپیما به کارولینای شمالی می‌کشاند.

تاباسکو

3سس Tabasco Original

این سس در سال 1868 در جزیره آوِری، لوئیزیانا پدید آمد. گانگستر دنیای سس‌های تند، سس Tabasco Original است. این سس در شیشه‌های عطر دور ریخته شده سرو می‌شد و سس شما علاوه بر طعم خاص خود کمی هم عطر و بوی خاصی را به خود می‌گرفت. شاید این سس به مذاق برخی افراد خوش نیاید و به نظرشان سرکه سس کمی زیاد باشد. خوب باشد یا بد، این سس یکی از 850 تامین کننده رسمی مواد غذایی ملکه انگلستان است. اگر با خرید بلیط هواپیما سفری به لوئیزیانا داشتید بد نیست طعم این سس را نیز بچشید.

تاپاتیو

4سس تاپاتیو ( Tapatio)

تاپاتیو در سال 1971، در وِرنون کالیفرنیا پدید آمد. تاپاتیو لغتی خیابانی است که در مورد اهالی Guadalajara به کار می‌رود و چون سازنده سس از اهالی Guadalajara بود، سس خود را تاپاتیو نامید. البته اگر با خرید بلیط هواپیما سفری به Guadalajara داشته باشید، به ندرت لغت تاپاتیو را خواهید شنید. تاپاتیو شاید سس چندان شناخته شده‌ای در سطح جهانی نباشد و بیشتر در سطح منطقه‌ای شناخته شده است. اهالی ساحل غربی(West Coast) عاشق این سس هستند. شیرینی این سس کمی بیش از سایر سس‌های تند می‌باشد و علت آن شاید وجود سیر، ادویه جات و بنزوات سدیم در ترکیب آن باشد.

لوئیزیانا

5سس تند لوئیزیانا (Louisiana Hot Sauce Original)

لوئیزیانا از ایالت‌های آمریکا است که میزبان گردشگرانی است که با خرید بلیط هواپیما از این ایالت و جاذبه‌های آن دیدن می‌کنند. سس لوئیزیانا سال 1928، در نیو ایبریا، لوئیزیانا پدید آمد. سس تند لوئیزیانا مدعی است اولین محصول تجاری در دسترس و اولین سس تندی است که نام ایالت را با خود به همراه دارد.

هوی فانگ

6سس سیر فلفلی هوی فانگ (Huy Fong Chili Garlic)

لس آنجلس از شهرهای زیبایی است که گردشگران با خرید بلیط هواپیما از جاذبه‌های آن بازدید می‌کنند. این شهر علاوه بر جاذبه‌های زیبا و دیدنی خانه سسی به نام سس سیر فلفلی هوی فانگ است. این سس که در سال 1980 در لس آنجلس کالیفرنیا به وجود آمد دارای تکه‌های سیر است که شاید به نظر برخی افراد خوشایند نباشد.

کریستال

7سس کریستال

از دیگر سس‌هایی که در ایالت لوئیزیانا پدید آمد سس کریستال است. این سس در سال 1923 پدید آمد و از محبوبیت خاصی در لوئیزیانا برخوردار است به گونه‌ای که اهالی لوئیزیانا در اغلب غذاهای خود از آن استفاده می‌کنند.

یلوبرد

8سس Yellowbird

این سس انواع مختلفی از طعم و تندی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد و همین باعث محبوبیت هرچه بیشتر آن شده است. سس Yellowbird علاوه بر جلب رضایت مشتری، هدف دیگری نیز دارد. کافی است به وب‌سایت شرکت مراجعه کنید تا متوجه رقابت سرسخت این شرکت با Sriracha شوید.

دراگون

9سس Trader Joe’s Green Dragon

تندی سس Trader Joe’s Green Dragon بسیار مطبوع بوده و خوشایند افرادی است که چندان میانه‌ای با غذاهای تند ندارند. این سس به ویژه همراه با تاکو، یا مرغ بسیار خوشمزه و دوست داشتنی است. بعلاوه این سس قیمت مناسبی نیز دارد. اگر با خرید بلیط هواپیما گذرتان به فروشگاهی افتاد که این سس را به فروش می‌رساند حتما آن را امتحان کنید.

هانک

10سس هانک (Hank)

این سس در چهار طعم مختلف به فروش می‌رسد: Camouflage، Cilanktro، تندی مخصوص هانک، و گیاهی. باید گفت هر چهار طعم آن تندی مطبوعی دارند. این سس را می‌توانید با خرید بلیط هواپیما و سفر به شهرهای ساحلی اقیانوس اطلس بیابید.

سس‌ها نیز همانند غذاها می‌توانند علاقه‌مندان را به سمت خود جلب کنند. به ویژه سس‌های تند که داستان بوجود آمدن آن‌ها خود به نوعی جاذبه محسوب می‌شود. سس‌های تند انواع مختلفی دارند و بسته به سلیقه هرکس و نوع تندی‌ای که دوست دارد می‌تواند بهترین و بدترین سس باشد. اما آنچه که مشخص است، این سس‌ها غذاها را خوشمزه‌تر می‌کنند. کافی است قطره‌ای از این سس‌ها را بچشید تا شیفته آن‌ها شوید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
thrillist.com
uproxx.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید