تنگه آنتلوپ کینون آمریکا؛ دیدنی و حیرت‌انگیز

تنگه آنتلوپ کینون یک تنگه باریک است که در قسمت جنوب غربی آمریکا قرار گرفته است. این تنگه در سرزمین ناواهو (Navajo) و در شرق پیج، آریزونا (Page, Arizona) واقع شده است. تنگه آنتلوپ کینون از دو قسمت جداگانه با چشم‌اندازها و مناظر دیدنی تشکیل یافته است که از آن‌ها با نام‌های "تنگه آنتلوپ فوقانی" و یا "شکاف" و "تنگه آنتلوپ تحتانی" و یا "دربازکن بطری" (The Corkscrew) یاد می‌شود.

0
24
آشنایی با تنگه آنتلوپ کینون آمریکا
تنگه آنتلوپ کینون آمریکا
تنگه آنتلوپ کینون آمریکا؛ دیدنی و حیرت‌انگیزReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 18Rating: 4.0تنگه آنتلوپ کینون آمریکا دیدنی و مکانی حیرت‌انگیز در جنوب غربی آمریکا.تنگه آنتلوپ کینون آمریکا یک تنگه باریک است که در قسمت جنوب غربی آمریکا قرار گرفته و در سرزمین ناواهو Navajo در شرق پیج آریزونا واقع شده است.

آشنایی با تنگه آنتلوپ کینون آمریکا

تنگه آنتلوپ کینون یک تنگه باریک است که در قسمت جنوب غربی آمریکا قرار گرفته است. این تنگه در سرزمین ناواهو (Navajo) و در شرق پیج، آریزونا (Page, Arizona) واقع شده است. تنگه آنتلوپ کینون از دو قسمت جداگانه با چشم‌اندازها و مناظر دیدنی تشکیل یافته است که از آن‌ها با نام‌های “تنگه آنتلوپ فوقانی” و یا “شکاف” و “تنگه آنتلوپ تحتانی” و یا “دربازکن بطری” (The Corkscrew) یاد می‌شود.

سازندها و اشکال زمین‌شناسی کمی همانند تنگه آنتلوپ کینون، با دارا بودن دیوارهای نوارپیچی شده، دیدنی و حیرت‌انگیز هستند. تنگه آنتلوپ کینون همانند یک مجسمه ماسه‌سنگی شگفت‌آور است که یک مکان ایدئال و رؤیایی برای عکاسان می‌باشد. این تنگه به خاطر ساختمان موجی مانند خود و پرتوهایی که به‌صورت مستقیم به فضاهای باز تنگه می‌تابند، شناخته شده است. تمامی این خصوصیات، ظاهری فرازمینی و ماوراءالطبیعه به این تنگه می‌دهد.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در قالب این مطلب، تنگه آنتلوپ کینون را برایتان معرفی کرده و خصوصیات مختلف آن را برایتان توضیح دهیم تا اگر روزی تصمیم به خریداری بلیط هواپیما آمریکا و بازدید از این تنگه را گرفتید، از قبل با آن آشنایی داشته باشید. پس اگر این شگفتی طبیعی نظر شما را جلب کرده است، پیشنهاد می‌کنیم که تا آخر این مطلب سایت سفرستان را همراهی کنید.

تاریخ و طبیعت تنگه

آشنایی با تنگه آنتلوپ کینون آمریکا
تنگه آنتلوپ کینون آمریکا

تنگه آنتلوپ کینون نتیجه و فرآورده میلیون‌ها سال فرسایش آبی است. در حقیقت نام ناواهویی برای تنگه آنتلوپ فوقانی “Tse’bighanilini” است که معنی آن “مکانی که آب از میان صخره‌ها عبور می‌کند” خواهد بود. همچنین نام ناواهویی برای تنگه آنتلوپ تحتانی “Hazdistazi” که معنی آن “تاق‌های صخره‌ای حلزونی” می‌باشد.

✅ بازدید از مقاله دره پژواک در آمریکا
✅ بازدید از مقاله مرداب مانچاک لوئیزیانا آمریکا
✅ بازدید از مقاله برج شیطان آمریکا

این تنگه که زمانی محل زندگی گله‌های متعدد بز کوهی بود، امروزه در بخش LeChee ملت ناواهو قرار گرفته و زیبایی خیره‌کننده و اسرارآمیز آن، سالیانه گردشگران و علاقه‌مندان به طبیعت را از اقصی نقاط جهان به خود جذب می‌کند. دیوارها و صخره‌های این تنگه در ارتفاع 120 فیتی از عمق رودخانه قرار گرفته‌اند که آن را به پایگاهی از ماسه‌سنگ‌های قرمزرنگ و چرخشی تبدیل کرده است.

کارهایی که می‌توان در این تنگه انجام داد

آشنایی با تنگه آنتلوپ کینون آمریکا
تنگه آنتلوپ کینون آمریکا

 کاوش این شگفتی طبیعی شدیداً توصیه می‌شود؛ اما برای این کار نیاز به تورهای راهنمایی شده خواهید داشت. متصدیان تور مجاز و مصوب متعددی در دسترس هستند که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید و این متصدیان نه تنها شما را به تنگه خواهند برد، بلکه اطلاعات بسیاری را در مورد تاریخ، زمین‌شناسی و فرهنگ تنگه آنتلوپ کینون در اختیارتان خواهند گذاشت.

عکاسان و کسانی که به عکاسی علاقه دارند از گرفتن عکس‌های متعدد لذت خواهند برد اما پرتوهای مشهور این تنگه همواره قابل‌مشاهده و مرئی نیستند. این پرتوها اغلب در طول تابستان و بین ماه‌های مارس و اوایل اکتبر روی داده و چشم‌اندازهای خیره‌کننده‌ای را برای بازدیدکنندگان ارائه خواهند داد.

هتل‌ها، استراحتگاه‌ها و چادرزنی در این ناحیه

آشنایی با تنگه آنتلوپ کینون آمریکا
تنگه آنتلوپ کینون آمریکا

شهر پیج که در نزدیکی تنگه آنتلوپ کینون قرار گرفته است، استراحتگاه‌های متعددی همانند هتل‌ها، مسافرخانه‌ها و پارک‌های مسافر را برای گردشگران مهیا می‌سازد. چادرزنی در داخل تنگه آنتلوپ کینون مجاز نبوده و نزدیک‌ترین مکان برای چادرزنی، Wahweap Marina در دریاچه پاول (Lake Powell) می‌باشد.

تنگه آنتلوپ فوقانی

آشنایی با تنگه آنتلوپ کینون آمریکا
تنگه آنتلوپ کینون آمریکا

گردشگران از این قسمت از تنگه به علت دو دلیل عمده، همواره بازدید به عمل می‌آورند. اولاً این‌که ورودی و تمامی طول این قسمت در سطح زمین قرار داشته و برای بازدید از این قسمت از تنگه نیاز به بالا رفتن از صخره‌ها نخواهد بود. ثانیاً پرتوهای مشهور تنگه آنتلوپ که از فضاهای باز بالای تنگه به داخل آن می‌تابند، بسیار شایع‌تر بوده و اغلب در تنگه آنتلوپ فوقانی به وقوع می‌پیوندند. این پرتوها هرساله در تابستان در بیستم مارس پدیدار شده و در هفتم اکتبر ناپدید می‌شوند.

تنگه آنتلوپ تحتانی

آشنایی با تنگه آنتلوپ کینون آمریکا
تنگه آنتلوپ کینون آمریکا

این قسمت از تنگه مایل‌ها با تنگه آنتلوپ فوقانی فاصله دارد. باوجود نصب پلکان‌های آهنی، بازدید از این قسمت از تنگه در برخی مکان‌ها نیازمند استفاده از نردبان‌های آهنی و بالا رفتن از صخره‌ها خواهد بود. حتی پس از نصب پلکان‌ها، پیاده‌روی در تنگه آنتلوپ تحتانی دشوارتر از قسمت فوقانی آن است.

تنگه آنتلوپ تحتانی طولانی‌تر و باریک‌تر بوده و حتی در برخی مکان‌ها جای مناسبی برای قدم گذاشتن وجود ندارد. پنج پلکان مختلف برای کمک در بالا رفتن و پایین آمدن در این قسمت از تنگه آنتلوپ کینون نصب شده‌اند. علاوه بر این بازدیدکنندگان باید از وجود شن در این ناحیه و مخصوصاً در پلکان‌ها آگاه باشند که گهگاه بالا رفتن از پلکان‌ها را به خاطر لیز کردن پله‌ها دشوار می‌سازد.

باوجود تمامی این محدودیت‌ها، تنگه آنتلوپ تحتانی تعداد قابل‌توجهی از عکاسان را به خود جذب می‌کند؛ اگرچه گردشگران معمولی در این قسمت نسبت به تنگه آنتلوپ فوقانی کمتر هستند. تورهای مخصوص عکاسی در طول روز و ظهر هنگام در دسترس بوده و اگر به عکاسی علاقه داشته باشید، می‌توانید در این تورها شرکت کنید. عکاسان باید به همراه خود سه‌پایه عکاسی داشته باشند تا بتوانند در این تورها شرکت کرده و عکس‌های به‌یادماندنی را گرفته و ثبت کنند.

روی‌هم‌رفته می‌توانید مطمئن باشید که بازدید از تنگه آنتلوپ کینون خواهد توانست خاطرات به‌یادماندنی را برایتان پدید بیاورد. پس این بار که بلیط هواپیما آمریکا تهیه کردید، بازدید از تنگه آنتلوپ کینون را نیز در بین برنامه‌های خود قرار داده و با مراجعه به این مکان از چشم‌اندازهای حیرت‌انگیز این تنگه نهایت لذت را ببرید.

رای خرید بلیط هواپیما آمریکا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید