تنگه الماس ایلام

اگر به فکر خرید بلیط هواپیما و برنامه ریزی سفر به ایلام هستید کمی صبر کنید تا قبل از هر اقدامی با یکی از زیباترین جاذبه های آن آشنا شوید. همانطور که می دانید شهر ایلام مرکز استان ایلام در جنوب غربی کشور قرار گرفته و در حصاری از کوه‌ ها و ارتفاعات جنگلی واقع شده است.

0
210
معرفی تنگه الماس ایلام
تنگه الماس ایلام
تنگه الماس ایلامReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 11Rating: 4.0تنگه الماس ایلام دره اسرارآمیز و خارق العاده برای عاشقان دره نوردی.تنگه الماس ایلام در ۸۰ کیلومتری شهر ایلام و در شهرستان بدره و در نزدیکی‌ تنگه کافرین یکی از جاهای دیدنی و ناشناخته تماشایی است.

بازدید از تنگه الماس ایلام

اگر به فکر خرید بلیط هواپیما و برنامه ریزی سفر به ایلام هستید کمی صبر کنید تا قبل از هر اقدامی با یکی از زیباترین جاذبه های آن آشنا شوید. همانطور که می دانید شهر ایلام مرکز استان ایلام در جنوب غربی کشور قرار گرفته و در حصاری از کوه‌ ها و ارتفاعات جنگلی واقع شده است. جاذبه های طبیعی و بکر منحصر بفردی از جمله: تنگه کافرین، دره ویژدرون و تنگه رازیانه در ایلام قرار دارند. جالب است بدانید دره نوردی هم از جمله ورزش هایی است که در سال های اخیر مورد استقبال جوانان و طبیعت دوستان قرار گرفته است. ما در این مقاله قصد داریم یکی از جاذبه های زیبای ایلام به نام تنگه الماس ایلام یک مکان منحصر بفرد و هیجان انگیز برای دره نوردی را معرفی کنیم. پس با سفرستان همراه باشید تا با این تنگه زیبا بهتر و بیشتر آشنا شوید.

تنگه‌ی الماس کجاست؟

معرفی تنگه الماس ایلام
تنگه الماس ایلام

تنگه الماس در ۸۰ کیلومتری شهر ایلام و در شهرستان بدره و در نزدیکی‌ تنگه کافرین یکی از جاهای دیدنی و ناشناخته تماشایی است. جالب است بدانید که دره اسرارآمیز و خارق العاده تنگه الماس با طول شش کیلومتر، در ارتفاع ۹۷۰ متری از سطح دریا و به موزات تنگه کافرین که انتهای آن، به رودخانه معروف سمیره ختم می‌ شود. تنگه الماس، در پای ارتفاعات کبیر یعنی مهم‌ترین رشته کوه ایلام و منطقه زاگرس قرار گرفته است.

چطور به دره الماس برویم؟

برای رفتن به تنگه الماس، ابتدا باید به استان تماشایی و با مردمان مهربان و خونگرم ایلام سفر نمایید. تنگه الماس در یک کیلومتری شمال شرقی شهرک ولی عصر واقع شده است. شما می توانید از طریق جنوب شهرستان ایلام و جاده ارتباطی ایلام به شهرستان ولی عصر بروید و سپس راهی تنگه فوق العاده شگفت انگیز الماس شوید. تنگه الماس با آب و هوای خنک و دلچسب جایی است که شما روز شاد و مفرحی را در آنجا سپری خواهید کرد.

✅ بازدید از مقاله تنگ رازیانه ایلام

تفریحات دره الماس

معرفی تنگه الماس ایلام
تنگه الماس ایلام

همانطور که صحبت کردیم، تنگه‌ی الماس نیز مانند سایر دره‌ها و تنگه‌ های شگفت‌انگیز بهترین مکان و گزینه برای انجام ورزش ‌های مهیج و هیجان‌انگیزی مانند دره‌نوردی است. پیاده‌روی در تنگه الماس و تماشای صخره ‌ها و دیواره‌ های بلند َتنگه یکی از لذت‌بخش‌ ترین تفریحات در این دره است.

جالب است بدانید که در دره‌ ها و تنگه‌ی الماس جریان آب معمولا حوضچه‌ های پر آبی را بوجود آورده است.حوضچه‌ ها با آب خنک و خوش ‌رنگ و تمیزی که دارند، هرکسی را برای داشتن یک شیرجه جانانه، البته با رعایت مسائل ایمنی تشویق به شنا می کنند.

زمان و فصل پیشنهادی مناسب برای رفتن به تنگه الماس

سفر کردن و بازدید از یک محل اگر در زمان و فصل مناسب خود باشد، می تواند به یک خاطره فراموش نشدنی مبدل شود. بهتر است اطلاع داشته باشید که بهترین زمان سفر به تنگه الماس فصل‌ های بهار و تابستان است. در این زمان از فصل ها در کنار لذت بردن از هوای مطبوع و خنک تنگه الماس، می توانید روزی شاد و پرنشاط هیجان انگیزی را سپری کنید.

نکات مهم در سفر به تنگه‌ی الماس

با توجه با اینکه در دره الماس پیاده‌روی، دره‌نوردی، عبور از صخره ‌ها و پرش از آن‌ ها باید انجام شود بهتر است به موارد زیر توجه شود: از حمل وسایل زیاد و غیر ضروری پرهیز نمایید. کفش مناسب بسیار مهم است تا هنگام پیاده روی و عبور از آب راحت باشید. بدلیل اینکه بخش زیادی از مسیر را باید از آب تنگه و حوضچه‌ها عبور کنید، بهتر است لباس مناسب بپوشید. و در پایان حتما جلیقه نجات ‌همراه خود داشته باشید.

دره ‌ها و تنگه ‌ها، جاذبه ‌های سحرآمیزی هستند که همچون مروایدی پنهان؛ با شگفتی‌های خود انسان را حیرت زده می نمایند. پیاده‌روی طول تنگه، بالا و پایین رفتن از صخره‌ها؛ شنا کردن در میان حوضچه ‌های پر آب فیروزه‌ای رنگ، همه تین زیبایی های طبیعی دست در دست هم می دهند یا یک روز خاطره انگیز را در تنگه الماس برای شما خلق نمایند.

در ادامه می توانید با تالاب سیاب درویش ایلام آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید