تنگه غوره دان نگین جاذبه‌های سپیدان شیراز

بسیاری از مردم ایران طبیعت‌های زیبا و بکر را در دور دورهای جهان جستجو می‌کنند. درحالی‌که، اگر چشم‌هایشان را کمی بیشتر باز کرده و به اطراف خود نگاه کنند، جاذبه‌های طبیعی بی‌شماری مشاهده خواهند کرد که از وجودشان یک عمر بی‌خبر بوده‌اند. کشورمان ایران خود بهشتی در دل کره زمین است و بیشتر آن کشف نشده است. شما مصمم باشید و خود را برای کشف جاذبه‌های طبیعی ایران آماده کنید.

0
149
تنگه غوره دان سپیدان شیراز
تنگه غوره دان
تنگه غوره دان نگین جاذبه‌های سپیدان شیرازReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 9Rating: 4.0تنگه غوره دان نگین جاذبه های سپیدان شیراز - خرید بلیط هواپیما شیراز از سفرستانتنگه زیبای غوره دان در 20 کیلومتری شمال غرب بیضا، سپیدان در استان فارس قرار دارد. گردشگران زیادی بلیط هواپیما شیراز را در فصل بهار و اواسط فروردین خریداری می‌کنند، تا از منظره زیبای غوره دان در آب و هوای با طراوت بی‌نصیب نمانند.

تنگه غوره دان

بسیاری از مردم ایران طبیعت‌های زیبا و بکر را در دور دورهای جهان جستجو می‌کنند. درحالی‌که، اگر چشم‌هایشان را کمی بیشتر باز کرده و به اطراف خود نگاه کنند، جاذبه‌های طبیعی بی‌شماری مشاهده خواهند کرد که از وجودشان یک عمر بی‌خبر بوده‌اند. کشورمان ایران خود بهشتی در دل کره زمین است و بیشتر آن کشف نشده است. شما مصمم باشید و خود را برای کشف جاذبه‌های طبیعی ایران آماده کنید. گردشگران بسیاری بلیط هواپیما شیراز را برای بازدید از جاذبه‌های تاریخی، هنری و فرهنگی خریداری می‌کنند. اما آن دسته از مسافرانی که عاشق کشف جاذبه‌های طبیعی هستند، تنگه غوره دان در استان فارس می‌باشد. این تنگه در شهرستان زیبای سپیدان قرار دارد.

غوره دان، نگین جاذبه‌های سپیدان

تنگه غوره دان سپیدان شیراز
تنگه غوره دان

تنگه زیبای غوره دان در 20 کیلومتری شمال غرب بیضا، سپیدان در استان فارس قرار دارد. گردشگران زیادی بلیط هواپیما شیراز را در فصل بهار و اواسط فروردین خریداری می‌کنند، تا از منظره زیبای غوره دان در آب و هوای با طراوت بی‌نصیب نمانند. طبیعت تفرج‌گاه این تنگه بسیار زیبا و بکر است و برای مسافرتی یک روزه همراه با خانواده و دوستان بسیار مناسب است. سختی‌های زندگی روزمره و درگیری‌های زندگی شهری هرگز تمامی ندارند، گاهی باید خود را از میان این همه بهبهه و دغدغه بیرون کشید و با یک کوله پشتی به دل طبیعت زد. تأثیری که طبیعت‌گردی به روحیه‌تان می‌گذارد، بسیار شگفت‌آور و باور نکردنی است. چه بهتر است این بار بلیط هواپیما شیراز را که خریداری می‌کنید، یک روزی از مسافرتتان را به گشت و گذار در غوره دان اختصاص دهید و با این طبیعت زیبا در سپیدان آشنا شوید.

شهرستان سپیدان

تنگه غوره دان سپیدان شیراز
تنگه غوره دان

سپیدان از جمله شهرستان‌های عجیب استان فارس است و برخی ویژگی‌هایی دارد که هیچ جای دیگری شاهد آن نخواهید بود. این شهرستان 2200 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و به همین سبب دارای آب و هوای خنک و معتدل و طبیعت‌های زیبا است. این آب و هوا همه و همه را به سمت خود می‌کشاند. سپیدان در زمان گذشته از آبادترین نواحی ایران بوده و تمامی روستاییان و عشایر برای انجام داد وستد به این شهرستان می‌آمده‌اند.

✅ بازدید از مقاله تنگه قاهان قم
✅ بازدید از مقاله تنگه چاه کوه قشم
✅ بازدید از مقاله تنگه کافرین در شهرستان بدره ایلام

طبیعت غوره دان

در منطقه تنگه غوره دان، روستایی به نام “امام‌زاده اسماعیل” وجود دارد و یک زیارت‌گاهی با همین نام نیز در روستا وجود دارد. رودخانه زلال و روان با طول 10 کیلومتر از این روستا جاری است و به زیبایی طبیعت منطقه چندین برابر می‌افزاید. هرچه باشد، از قدیم گفته‌اند هرکجا آب باشد، آبادی است. نشستن کنار این رودخانه زیبا شما را از گرمای هوای تابستانی نجات داده و خنک می‌کند. در تابستان با گرم شدن هوا، مقداری از آب رودخانه تبخیر شده و از آبش کاسته می‌شود. اگر بلیط هواپیما شیراز را خریداری کنید، با سفر به تنگه غوره دان درختان زیادی از بادام، ارژن و بنه خواهید دید. هرگز نگران کمبود امکانات و تجهیزات جهت انجام تفریحات در این منطقه نباشید. زیرا امکانات اولیه رفاهی جهت رعایت حال مسافران و گردشگران فراهم گردیده است. از گونه‌های مختلف جانوری که در این منطقه زندگی می‌کنند، می‌توان خرس، گرگ و گراز را نام برد.

اقامت در شهرستان سپیدان

تنگه غوره دان سپیدان شیراز
تنگه غوره دان

بسیاری از گردشگرانی که به طبیعت گردی علاقه‌مند هستند، یک روز را برای لذت بردن از طبیعت بکر و دنج کافی نمی‌دانند. به همین دلیل، ترجیح می‌دهند یک روزی را بیشتر در منطقه بمانند و با دل سیر از همه جای مقصدشان بازدید کنند و عکس یادگاری بگیرند. اگر شما هم جزو این گونه از گردشگران هستید و قصد دارید بلیط هواپیما شیراز را برای بازدید از تنگه غوره دان خریداری کنید، نگران محل اقامت در سپیدان نباشید. با بودجه کم می‌توانید در هتل پولاد کف سپیدان اتاق رزرو کرده و بمانید. در این‌گونه سفرها، یک کوله پشتی با وزن مناسب که به ستون فقراتتان آسیب و فشار نرسد، یک دوربین عکاسی، یک جفت کفش راحتی یا ورزشی، خوراکی‌های سبک و به اندازه و مهم‌تر از همه هم‌سفران پایه و خستگی ناپذیر با روحیه مثبت لازم و ضروری می‌باشند.

اگر حوصله‌تان از زندگی و مشکلاتش سر رفته است، خودتان را با یک برنامه‌ریزی و تصمیم گیری صحیح، خوشحال کنید. برای این کار کافی است وسایل مورد نیاز سفرتان را آماده کرده و بلیط هواپیما شیراز را خریداری کنید. پس از گشت و گذار در شیراز و بازدید از جاذبه‌های تاریخی آن، به سمت تنگه غوره دان حرکت کنید.

آیا تاکنون نام تنگه غوره دان را شنیده و یا سفر کرده‌اید؟

برای خرید بلیط هواپیما شیراز و رزرو پرواز داخلی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای داخلی و خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید