توافقنامه لغو روادید ایران و گرجستان تداوم می­‌یابد

مدیر کل کنسولی جمهوری اسلامی ایران و معاون وزیر امور خارجه گرجستان در پایان مذاکرات مشترک در تفلیس، در مورد تداوم توافقنامه لغو روادید بین دو کشور به توافق رسیدند. به گزارش ایرنا، سفارت ایران در تفلیس روز چهارشنبه اعلام کرد که این توافق در جریان سفر هیات کنسولی جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی علی اصغر محمدی مدیر کل کنسولی وزارت امور خارجه و ملاقات با الکساندر خوتیسیاشویلی معاون وزارت خارجه گرجستان، بدست آمد. طرفین در این ملاقات در مورد روابط کنسولی و تحولات اخیر بحث و تبادل نظر کردند و بر اهمیت مناسبات دوستانه و تداوم توافقنامه موجود در خصوص لغو روادید بین دو کشور تاکید کردند.

0
33
توافق لغو ویزای گرجستان
لغو ویزای گرجستان
توافقنامه لغو روادید ایران و گرجستان تداوم می­‌یابدReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Dec 31Rating: 4.0توافقنامه لغو ویزای گرجستان - خرید بلیط هواپیما تفلیس و تور تفلیس بدون نیاز به ویزادر پایان مذاکرات مشترک در تفلیس، در مورد تداوم توافقنامه لغو روادید بین دو کشور به توافق رسیدند. سفارت ایران در تفلیس روز چهارشنبه اعلام کرد که این توافق بدست آمد. لغو ویزای گرجستان بلیط هواپیما تفلیس بلیط هواپیما گرجستان ویزای گرجستان

توافقنامه لغو روادید ایران و گرجستان تداوم می­‌یابد

مدیر کل کنسولی جمهوری اسلامی ایران و معاون وزیر امور خارجه گرجستان در پایان مذاکرات مشترک در تفلیس، در مورد تداوم توافقنامه لغو روادید بین دو کشور به توافق رسیدند.

به گزارش ایرنا، سفارت ایران در تفلیس روز چهارشنبه اعلام کرد که این توافق در جریان سفر هیات کنسولی جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی علی اصغر محمدی مدیر کل کنسولی وزارت امور خارجه و ملاقات با الکساندر خوتیسیاشویلی معاون وزارت خارجه گرجستان، بدست آمد.

توافق لغو ویزای گرجستان
لغو ویزای گرجستان

طرفین در این ملاقات در مورد روابط کنسولی و تحولات اخیر بحث و تبادل نظر کردند و بر اهمیت مناسبات دوستانه و تداوم توافقنامه موجود در خصوص لغو روادید بین دو کشور تاکید کردند.

مقامات دو کشور ایران و گرجستان همچنین برای پیشبرد مناسبات کنسولی در محورهای ذیل توافق کردند:

. به‌منظور جلوگیری از برداشت نادرست مفاد توافقنامه لغو رژیم روادید و هرگونه سوء تفاهم ناشی از آن، طرفین نسبت به آماده‌سازی و انتشار اطلاعات و توصیه‌های سفر اقدام خواهند کرد.

. اقدامات لازم برای ساماندهی مفاد توافقنامه لغو رژیم روادید و اجرای موثر آن ادامه خواهد یافت.

. چهارمین کمسیون مشترک کنسولی دو کشور در بهمن ماه 1397 مصادف با فوریه 2019 برگزار خواهد شد.

. در راستای صیانت و حمایت از روابط دو کشور و حقوق شهروندان و همچنین مقابله با انواع جرائم و تخلفات، همکاری‌های نزدیک پلیسی دو کشور در سطوح مختلف مورد تاکید قرار گرفت.

خرید بلیط هواپیما گرجستان
بلیط هواپیما گرجستان

به گزارش ایرنا، با وجود اینکه شهروندان ایرانی برای سفر به گرجستان نیازی به اخذ روادید ندارند، اما در چند ماه اخیر شماری از ایرانیان بدون دلیل از ورود به گرجستان منع شده­اند.

وزارت کشور گرجستان به تازگی اعلام کرد که محدودیت ورود به این کشور فقط شامل ایرانیان نبوده و این کشور در ماه نوامبر مانع ورود یک هزار و 151 شهروند خارجی از جمله 434 نفر ایرانی به این کشور شده است.

برگرداندن شهروندان ایرانی از مرزهای هوایی و زمینی گرجستان، اعتراض وزارت خارجه کشورمان را به دنبال داشت.

نشست امروز مقامات دو کشور برای برطرف کردن مشکلات پیش آمده در زمینه ورود شهروندان ایرانی به گرجستان تشکیل شده است.

خرید پرواز خارجی گرجستان
پرواز خارجی گرجستان

گرجستان و ایران در ماه می سال 1992 میلادی روابط دیپلماتیک برقرار کردند. در سال 2011 میلادی میان دو کشور رژیم بدون روادید به کار گرفته شد.

دولت گرجستان در سال 2013 میلادی تصمیم به توقف موقت رژیم بدون روادید با ایران گرفت که موجب انتقاد شدید نیروهای مخالف دولت و جامعه این کشور شد و بر اثر آن دولت گرجستان در سال 2016 میلادی در تصمیم خود تجدید نظر کرد و رژیم بدون روادید میان دو کشور از سر گرفته شد.

پایان خبر

برای خرید بلیط هواپیما گرجستان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید