توریست بودن را از شهر و زادگاه خودمان آغاز کنیم

مسافرت رفتن تقریبا برای همه دل‌چسب است و کمتر کسی را می‌توان یافت که سفر کردن را دوست نداشته باشد. حتی کسانی که زیاد اهل سفر نیستند نیز دوست دارند روزی این طلسم را بشکنند و به مسافرت بروند. اما ممکن است برای کسانی که اولین بار است این کار را انجام می‌دهند همه‌چیز کمی اضطراب‌آور و سخت باشد. ولی نیازی نیست که حتما جاهای دور، شهر و کشور دیگر را برای شروع این کار انتخاب کنیم. بلکه می‌توانیم ابتدا از شهر و زادگاه خودمان ماجراجویی‌مان را آغاز کنیم.

0
33
توریست بودن در شهر و زادگاه خود
توریست بودن
توریست بودن را از شهر و زادگاه خودمان آغاز کنیمReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 1Rating: 3.0توریست بودن را از شهر و زادگاه خودمان آغاز کنیم و لذت ببریم.توریست بودن را از شهر و زادگاه خودمان آغاز کنیم نیازی نیست که حتما جاهای دور شهر و کشور دیگر را برای شروع این کار انتخاب کنیم.

گردشگری در شهر و زادگاه خودمان

مسافرت رفتن تقریبا برای همه دل‌چسب است و کمتر کسی را می‌توان یافت که سفر کردن را دوست نداشته باشد. حتی کسانی که زیاد اهل سفر نیستند نیز دوست دارند روزی این طلسم را بشکنند و به مسافرت بروند. اما ممکن است برای کسانی که اولین بار است این کار را انجام می‌دهند همه‌چیز کمی اضطراب‌آور و سخت باشد. ولی نیازی نیست که حتما جاهای دور، شهر و کشور دیگر را برای شروع این کار انتخاب کنیم. بلکه می‌توانیم ابتدا از شهر و زادگاه خودمان ماجراجویی‌مان را آغاز کنیم. چرا که حتم دارم بسیاری از ما حتی شهر خودمان را نیز کامل نمی‌شناسیم و همه‌جای آن را ندیده‌ایم. در این حالت شما نیازی به تهیه بلیط هواپیما و صرف هزینه بالا و رزرو هتل‌های گران‌قیمت و دردسرهایش را نخواهید داشت. ما در این مقاله به شما خواهیم آموخت که چگونه ابتدا در شهر خود یک توریست باشید و همه‌چیز را در جایی شروع کنید که اشراف کامل بر آن دارید و بهترین تجارب را در این زمینه کسب کنید.

با یک برنامه‌ریزی منظم گردشگری را آغاز کنید

توریست بودن در شهر و زادگاه خود
توریست بودن

همه‌مان می‌دانیم که برنامه‌ریزی در هر زمینه‌ای باعث موفقیت و پیشرفتمان می‌شود. فقط تهیه بلیط هواپیما و سفر به دوردست‌ها نیاز به برنامه‌ریزی کامل ندارد، بلکه حتی شهر خودتان نیز شامل این مورد می‌شود. دیدن چه جاهایی را در شهرتان دوست دارید؟ آیا بیشتر به آثار باستانی علاقه دارید یا به مراکز تفریحی و مراکز خرید؟ شهری که در آن زندگی می‌کنید شامل چند مرکز تفریحی، خرید، آثار باستانی و … است؟ پس در وهله اول همه آن‌ها را یادداشت کنید و دقیقا بدانید که می‌خواهید کجاها بروید.

جاهای تکراری و قدیمی که قبلا رفته‌اید را انتخاب نکنید

توریست بودن در شهر و زادگاه خود
توریست بودن

هدف ما از این کار به‌نوعی یادگرفتن سفر و کسب تجربه از جایی است که آن را می‌شناسیم و باید همه‌چیز را طوری شبیه‌سازی کنیم که گویی در یک شهر غریبه هستیم. بنابراین جاهایی که قبلا رفته‌اید و یا آن‌ها را می‌شناسید را از لیست برنامه‌ریزی‌تان حذف کنید. در این صورت این کار کمتر یکسان و خسته‌کننده خواهد شد و جذابیت بیشتری را خواهد داشت. خودتان قضاوت کنید تهیه بلیط هواپیما به‌طور مکرر برای یک مقصد جذاب است یا برای مقاصد متعدد و متنوعی که تابه‌حال آن‌ها را ندیده‌اید؟

دوربینتان را هرگز فراموش نکنید

توریست بودن در شهر و زادگاه خود
توریست بودن

همان‌طور که در بالا نیز به این موضوع اشاره کردیم، بیشتر ما حتی شهری که در آن زندگی می‌کنیم را به‌طور کامل نمی‌شناسیم و از همه جاذبه‌های آن دیدن نکرده‌ایم. پس ممکن است جایی بروید که نظر شما را خیلی به خودش جذب کند و به‌قدری در آنجا شگفت‌زده شوید که دوست داشته باشید از آنجا عکاسی کنید. پس همان‌طور که مانند سفر به‌جاهای دور و تهیه بلیط هواپیما دوربین و تمام امکاناتتان را از قبل آماده می‌کنید، اینجا هم دوربین عکاسی‌تان را به‌هیچ‌عنوان فراموش نکنید و همراهتان داشته باشید.

شروع به دیدن موزه‌هایی کنید که در شهرتان وجود دارند

توریست بودن در شهر و زادگاه خود
توریست بودن

موزه‌ها جزو یکی از جذاب‌ترین جاهای گردشگری هر شهری به شمار می‌آیند. چراکه مانند یک ماشین زمان شما را به گذشته‌ها و فرهنگ‌های پیش از ما و زندگی‌های ماقبل تاریخ می‌برند و به ما نکات بسیار آموزنده و ارزشمندی از زندگی را می‌آموزند. اگر از هرکسی که قصد تهیه بلیط هواپیما و سفر به جاهای دور را دارد بپرسید که می‌خواهد از چه جاهایی دیدن کند، بدون شک موزه جزو یکی از انتخاب‌هایش خواهد بود. پس چه ایرادی دارد شما هم همین کار را از شهر خودتان آغاز کنید؟

دل به دریا بزنید و از گم‌شدن نترسید

توریست بودن در شهر و زادگاه خود
توریست بودن

بدون شک همه ما از گم‌شدن درجایی که آن را نمی‌شناسیم واهمه داریم. اما خبر خوب این است که ما قرار است از شهر خودمان این کار را آغاز کنیم و دوما به لطف پیشرفت تکنولوژی‌هایی نظیر گوگل مپ (Google Map) و جی‌پی‌اس (GPS) امروزه گم‌شدن دیگر معنایی ندارد. پس دل را به دریا بزنید و مسیرهای تازه‌ و کوچه‌پس‌کوچه‌هایی را انتخاب کنید که حتی نمی‌دانید به کجا ختم می‌شوند. نگران نباشید به شما قول می‌دهم هیجان این کار برایتان بسیار لذت‌بخش و جذاب باشد.

جاهای بلند (بام) شهرتان را پیدا کنید

توریست بودن در شهر و زادگاه خود
توریست بودن

تقریبا هر شهری یک بام بسیار زیبا دارد که معمولا همه برای بازدید به آنجا می‌روند. حتی اگر شهرتان چیزی به نام بام نداشت. هیچ اشکالی ندارد. قطعا یک جای بلند و مرتفعی دارد که بتوانید چند لحظه آنجا بنشینید و از آن بلندی کل شهر را تماشا کنید و لذت ببرید. لذتی که حتم دارم حتی تهیه بلیط هواپیما و سفر به بهترین جای دنیا هم نمی‌تواند در آن لحظه آن را به شما هدیه کند. به‌خصوص در شب چنین مناظر زیبایی یعنی تماشای چراغانی‌های شهر و خانه‌هایی که در آن‌ها زندگی در جریان است می‌تواند بسیار دل‌چسب باشد.

یک ماشین اجاره کنید

توریست بودن در شهر و زادگاه خود
توریست بودن

اگر گواهینامه رانندگی دارید و راننده خوبی هستید و می‌خواهید به‌جاهایی در اطراف شهر و یا حتی داخل آن بروید که برایتان پیاده‌روی زیاد و استفاده از وسایل نقلیه با حجم زیاد وسایلتان میسر نیست می‌توانید یک ماشین اجاره کنید و با خیال راحت تمام وسایلتان را داخل آن بگذارید و برای یک روز با ماشینی که اجاره کرده‌اید هر جا که دوست داشتید بروید. بسیاری از افراد حتی با تهیه بلیط هواپیما و سفرهای دوردست به اولین چیزی که فکر می‌کنند اجاره ماشین برای بعدها است. پس چه ایرادی دارد که شما هم این کار را در شهرتان انجام بدهید؟

یک هم‌سفر برای خودتان انتخاب کنید

توریست بودن در شهر و زادگاه خود
توریست بودن

اگر در شهری که زندگی می‌کنید دوست و یا آشنایی دارید که او هم ماجراجویی را دوست دارد این قضیه را با او هم در میان بگذرید و به او هم بگویید که برای تجربه یک سفر دل‌چسب نیازی نیست حتما با تهیه بلیط هواپیما این کار را انجام داد، بلکه می‌توان از شهر خودتان این کار را شروع بکنید و تجارب بسیار زیادی را کسب بکنید و جاهای متعدد و فراوانی را ببینید که قبلا هیچ‌کدام از آن‌ها را ندیده بودید. داشتن یک هم‌سفر هم کمک بسیاری به شما می‌کند و هم لذت ماجراجویی‌تان را بیشتر می‌کند.

پس دیدیم که شروع کردن چنین کار ساده‌ای خیلی هم سخت و غیرممکن نیست. تنها کاری که لازم است بکنید جمع‌کردن وسایل موردنیازتان و یک برنامه‌ریزی خوب برای این کار است. همان‌طور که در بالا هم ذکر شد حتما نیاز نیست با تهیه بلیط هواپیما یک سفر خوب را تجربه کرد بلکه می‌توانید از شهر خودتان این کار را آغاز کنید و یک ماجراجویی تمام‌عیار را در خاطراتتان ثبت کنید. حتم دارم حتی خودتان هم تعجب خواهید کرد که چقدر جاهای دیدنی در شهرتان وجود داشته که از آن‌ها خبر نداشته‌اید و با بازدید کردن از آن‌ها بسیار شگفت‌زده خواهید شد و یک روز بسیار خوب و لذت‌بخش را به خودتان و یا هم‌سفرتان هدیه خواهید کرد.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز داخلی و خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای داخلی و خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید