توریسم مدرن چیست؟

شکی نیست که توریسم مدرن امروزه به یکی از بزرگترین صنایع محبوب جهان تبدیل شده است. توریسم فعالیتی است که در آن افراد می توانند خود را بازسازی کنند و به آرامش برسند.

0
19
توریسم مدرن چیست
توریسم مدرن
توریسم مدرن چیست؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 5Rating: 4.0توریسم مدرن چیست و چه اهمیت و ویژگی هایی به دنبال دارد.توریسم مدرن چیست امروزه به یکی از بزرگترین صنایع محبوب جهان تبدیل شده است. توریسم فعالیتی است که در آن افراد می توانند خود را بازسازی کنند.

توریسم مدرن

شکی نیست که توریسم مدرن امروزه به یکی از بزرگترین صنایع محبوب جهان تبدیل شده است. توریسم فعالیتی است که در آن افراد می توانند خود را بازسازی کنند و به آرامش برسند. علاوه بر این، به نظر می رسد که گردشگری نه تنها می تواند حمل و نقل و بیشتر امکانات عمومی یک کشور را بهبود بخشد، بلکه می تواند خدمات محلی مانند سرگرمی، اسکان، پذیرایی و بیمارستان را برای گردشگران و مردم محلی بهبود بخشد. به علاوه توریسم رشد اقتصاد محلی را بهبود می بخشد. همچنین تعداد زیادی از سازمان ها و دولت ها در حال حاضر در این صنعت سرمایه گذاری می کنند. با این حال، این مقاله سفرستان مزایا و معایب نحوه تأثیر توریسم مدرن بر مناطق گردشگری محبوب در روابط با خدمات محلی، اقتصاد محلی و محیط زیست و مردم محلی را شرح می دهد.

یک مزیت مهم توریسم این واقعیت است که صنعت فروش بلیط هواپیما و سفر در حال توسعه می تواند توانایی و اقتصاد مصرفی مناطق محبوب گردشگری را بهبود ببخشد. براساس تحقیقاتOVTA ،12 میلیون نفر گردشگر به اتاوا سفر می کنند و سالانه 128 میلیون دلار خرج می کنند. علاوه بر این، توسعه گردشگری منجر به ایجاد 45 میلیون دلار درآمد برای دولت محلی در سال می شود. بیشتر کشورها یا سرمایه گذاران به دلیل پتانسیل تقویت رشد اقتصادی ، در صنعت گردشگری سرمایه گذاری های کلانی می کنند. بنابراین، توسعه صنعت گردشگری عامل اصلی رشد اقتصاد محلی است.

توریسم مدرن چیست
توریسم مدرن

علاوه بر این، گردشگری با بهبود امکانات و خدمات جامعه نقش مهمی در بهبود سطح زندگی مردم محلی دارد. برای مثال مانند هنگ کنگ امروزه چه برای مردم سرزمین اصلی و چه برای افراد دیگر در سطح بین المللی به یک جاذبه معروف و محبوب تبدیل شده است. علاوه بر این ، گزارش شده است که کمیسیون جهانگردی 50 میلیون دلار برای بهبود زیرساخت های گردشگری در این کشور سرمایه گذاری کرده است. به عنوان مثال، این می تواند میدان مشهور، امکانات عمومی در Lantau Ngong Ping 360، پل عابر پیاده در شرق Tsim Sha Tsui را بهبود بخشد و برخی از تابلوهای راهنمای گردشگری را برای گردشگران ارتقا دهد. علاوه بر این ، هنگ کنگ خدمات بلیت فروشی آنلاین را برای راحتی استفاده گردشگران بهبود می بخشد. تردیدی نیست که این نوع زیرساخت ها و امکانات به طور چشمگیری برای مردم محلی سود دارد و سطح زندگی آنها را بهبود می بخشد. علاوه بر این، حمل و نقل و خدمات عمومی در صنعت گردشگری تأثیر دارند، که همچنین بر سطح زندگی مردم محلی و خود صنعت گردشگری تأثیر مثبتی خواهد گذاشت. اگر امکانات یا خدمات در طول زمان اصلاح نشوند و تغییر مثبت نکرده باشند باعث حس ناخوشایند بسیاری برای گردشگران می شوند و این امر به راحتی آنها را وادار به انصراف یا تغییر در برنامه های سفر خود می کند.

✅ بازدید از مقاله نگاه کلی به اهمیت گردشگری

توسعه گردشگری مدرن

به نظر می رسد توسعه گردشگری مدرن فرصت مناسبی برای محافظت از فرهنگ و میراث کشورها است. “سازمان تجارت جهانی تخمین می زند که هر سال 15٪ در زمینه های توریسم فرهنگی افزایش یابد. بیشتر گردشگران حاضرند برای یادگیری و درک کردن فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف کشورهای مختلف هزینه کنند. به عنوان مثال استفاده از صنعت گردشگری مدرن در اروپا باعث شده است که تعداد بسیار زیادی از مردم  ترجیح می دهند از اروپا، به ویژه ایتالیا، فرانسه، اسپانیا و غیره دیدن کنند. دلیل اصلی این است که دولت های آن کشورها اهمیت میراث و تاریخ یک کشور را درک می کنند. دلیل اصلی این است که دولت های آن کشورها اهمیت میراث و تاریخ یک کشور را درک می کنند. تاریخ و میراث کشور این یک شخصیت یا نماد آن کشور است. بنابراین ، دولت مایل است برای بازسازی و مرمت میراث پول هزینه کند. بخوبی می دانیم که محافظت از فرهنگ و میراث یک کشور یک چالش بزرگ است، اما این نکته بسیار مهمی است زیرا این میراث نمایانگر هویت کشور هستند. همچنین، بازدید کنندگان می توانند فقط با مراجعه به این مکان ها و موزه ها، فرهنگ محلی را عمیقا درک کنند. بنابراین، برای جذب هر چه بیشتر گردشگران به مناطق گردشگری مشهور، هم دولت و هم صنعت توریسم وظیفه دارند میراث و فرهنگ محلی را حفظ کنند.

سخن آخر

سرانجام  واضح  است که اگر دولت ها و شرکت ها محیط محلی را در نظر بگیرند، می تواند مزایای زیادی برای توسعه صنعت توریسم داشته باشد. علاوه بر این، اگر همه گردشگران از قوانین و فرهنگ محلی پیروی کنند، جاذبه های زیبا آلوده نخواهند شد و فرهنگ و سنت این محل ها به دلیل حضور توریست ها تغییر نخواهد کرد. از این گذشته، اگر هر فردی از اهمیت حفاظت از تاریخ و فرهنگ ها آگاه باشد، صنعت گردشگری می تواند پیشرفت بهتری داشته باشد و هر چه بیشتر مردم فرصت داشته باشند که تاریخچه مناطق محبوب و مشهور توریستی را کشف کنند. شکی نیست که توسعه صنعت توریسم ضروری است و یکی از دلایل این امر این است که مردم می توانند درباره این جهان و گذشتگان و فرهنگ های مختلف اطلاعات بیشتری کسب کنند. بنابراین، هر فرد وظیفه دارد از مناطق مشهور و پر بازدید گردشگری محافظت کند.

در ادامه می توانید با گردشگری ورزشی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید