تور سه روزه مریخ ویژه نوروز فقط 299 میلیون تومان

ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت هوافضای «اسپیس ایکس»، در مصاحبه‌ای ذکر کرد بلیط سفر به مریخ برای مشتریان این شرکت کمتر از ۵۰۰ هزار دلار خواهد بود. آقای ماسک که قرار است شرکتش نخستین سفینه‌ی مسافربری را تا سال 2024 به سیاره مریخ اعزام کند، با انتشار توییتی گفته بود هزینه سفر مریخ در نهایت به اندازه‌ای پایین خواهد آمد تا بخش بزرگی از میلیاردهای کشورهای پیشرفته بتوانند به این سفر بروند. حال تا سال 2050 قرار است قیمت بلیط سفر به مریخ حداقل قیمت ممکن برسد و حدود هزینه سفر مریخ 299 میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

0
329
تور سه روزه مریخ فقط 299 میلیون تومان
تور سه روزه مریخ
تور سه روزه مریخ ویژه نوروز فقط 299 میلیون تومانReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Mar 10Rating: 4.5تور سه روزه مریخ ویژه نوروز فقط 299 میلیون تومان - تور مریخ با اسگیس ایکسبلیط سفر به مریخ تا سال 2050 به حداقل ممکن برسد و حدود هزینه سفر مریخ 299 میلیون تومان پیش‌بینی شده است. تور مریخ در سفرستان تور سه روزه مریخ با اسپیس ایکس

تور سه روزه مریخ ویژه نوروز فقط 299 میلیون تومان 01 اسفند 1428 خورشیدی

ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت هوافضای «اسپیس ایکس»، در مصاحبه‌ای ذکر کرد بلیط سفر به مریخ برای مشتریان این شرکت کمتر از ۵۰۰ هزار دلار خواهد بود. آقای ماسک که قرار است شرکتش نخستین سفینه‌ی مسافربری را تا سال 2024 به سیاره مریخ اعزام کند، با انتشار توییتی گفته بود هزینه سفر مریخ در نهایت به اندازه‌ای پایین خواهد آمد تا بخش بزرگی از میلیاردهای کشورهای پیشرفته بتوانند به این سفر بروند. حال تا سال 2050 قرار است قیمت بلیط سفر به مریخ حداقل قیمت ممکن برسد و حدود هزینه سفر مریخ 299 میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

پیشتر اعلام شده بود که شرکت «اسپیس ایکس» قصد دارد در دهه بیست میلادی تور مریخ را براه اندازد و هر ۲۶ ماه یکبار، یعنی زمانی که زمین و مريخ در یک خط قرار می‌گیرند، یک سفینه حمل مسافر با گنجایش صد نفر را به مارس اعزام خواهد کرد.

ایلان ماسک در پستی در این باره نوشت: «بسیار مطمئن هستم که قیمت بلیط سفر به مریخ روزی کمتر  ۱۰۰ هزار دلار خواهد شد. به اندازه‌ای کم که مردم در کشورهای اقتصادی پیشرفته بتوانند با فروش خانه‌هایشان روی زمین به مریخ نقل مکان کنند و حتی بلیط برگشت نیز رایگان شود.»

در طرح سفر به مریخ توسط اسپیس ایکس قرار است یک شهرک مسکونی در سیارۀ مريخ ساخته شود و افرادی می‌توانند در این شهرک ساکن شوند. ایلان ماسک می گوید کارخانه‌ای هم برای تولید سوخت روی مریخ تاسیس می‌کند تا ضمن تولید انرژی مصرفی این شهرک، سوخت لازم برای سفینه‌هایی که از مریخ به زمین بازمی‌گردند تامین شود.

کلیات تور سه روزه

شروع سفر به مریخ از پایگاه فضایی فلوریدا انجام می‌شود و پس از 30 روز سفر فضایی در مدار گردش سیاره مریخ قرار گرفته و روی آن فرود می‌آییم. در این مدت با یکی از منظره‌های زیبای جهان هستی یعنی “دیدن منظره کره زمین از فضا” روبرو می‌شوید. پس از فرود طبق برنامه‌ریزی روزهای اول و دوم و سوم، مکان‌های توریستی و دیدنی مریخ مانند منطقه سیدونیا Cydonia ، کویر شمالی مریخ Vastitas Borealis ، تپه‌های المپیا Gypsum at Olympia Undae ، دریاچه خشک شده اریدانیا Eridania Lake ، فلات تارسیس Tharsis با کوه‌های آتش‌فشانی معروف طاووس Pavonis Mons ، المپوس Mount Olympus و آلبا Alba Mons و همچنین لذت دیدن قمرهای فوبوس Phobos و دیموس Deimos از نزدیک‌ترین فاصله ممکن مورد بازدید قرار می‌گیرد.

همانطور که می‌دانید در تاریخ 17 بهمن 1396 شرکت اسپیس ایکس SpaceX با مدیریت ایلان ماسک موفق شد موشک فالکون Falcon Heavy را همراه با ماشین الکترونیکی مدل 2018 شرکت تسلا به سیاره مریخ ارسال کند.

خدمات تور مریخ

 • بلیط رفت و برگشت فضاپیما به مریخ
 • تور لیدر فارسی زبان
 • وعده‌های غذایی مناسب
 • ویزای مریخ
 • امکانات ارسال پیام از طریق تلفن و اینترنت
 • ترانسفر از محل فرود به محل اقامت
 • لباس مخصوص فضانوردی و مناسب آب و هوای مریخ
 • محل اقامت راحت در اتاق‌های 5 ستاره
 • بیمه مسافرتی
 • گشت فضایی مریخ با فضاپیمای کوچک برای بازدید قمرها
 • گشت آفرودی روی سطح مریخ با تسلا آفرودر برای بازدید از جاذبه‌ها

نکته 1: انتقال اطلاعات از مریخ به زمین با ارسال ماهواره‌هایی از قبل به دور مدار مریخ امکان‌پذیر خواهد شد. ارسال دیتا با توجه به بعد مسافت مریخ تا زمین بین 3 تا 22 دقیقه طول می‌کشد.

نکته 2: چون دمای هوا معمولا در فصل سرد بین منفی 17 تا منفی 170 درجه و در فصل گرم به 25 تا 35 درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

برنامه سفر به مریخ

برنامه‌ای که در اینجا می‌خوانید تا به حال اجرا نشده است و ممکن است تا زمان برگزاری تور مریخ تغییراتی داشته باشد.

مسیر رفت: 30 روز در فضاپیما

در این مدت اعضای گروه با یکدیگر آشنا می‌شوند و کاملا جوانب مختلف این سفر هیجانی برای شما توضیح داده می‌شود. اینکه شما در مریخ چگونه راه بروید، غذا بخورید، فعالیت‌های معمول زمینی را چگونه در مریخ انجام دهید، اینکه آب و هوا چگونه است و شما از وسایل ویژه این سفر چگونه استفاده نمایید. در این مدت چهره زیبای خورشید را از فاصله نزدیکتری مشاهده می‌کنید و با امکانات ویژه‌ای که در اختیار دارید می‌توانید شعله‌های فوران کرده از سطح خورشید را نیز مشاهده کنید. همچنین در سمت دیگر نگاه خود زمین را از بیرون جو آن مشاهده می‌کنید و کم‌کم از آن فاصله می‌گیرید.

روز اول تور مریخ

پس از فرود به سطح مریخ و کنترل‌های مورد نیاز از نظر ایمنی امکانات و تجهیزات شما به محل اقامت تور ترانسفر خواهید شد و پس از استراحتی کوتاه به گشت و گذار نیمه شمالی سیاره می‌پردازیم و از کویر شمالی مریخ و تپه‌های المپیا و از دریاچه ایریدانیا دیدن می‌کنیم.

روز دوم تور مریخ

برای جذابیت بیشتر و تنوع تور با فضاپیمای کوچک به بازدید از جو مریخ و قمرهای فوبوس و دیموس می‌پردازیم و از تاریخچه پیدایش این سیاره و قمرهای آن به وسیله راهنمایی‌های لیدر گروه مطلع می‌شویم.

روز سوم تور مریخ

روز آخر این تور بسیار هیجان‌انگیز است و گشت‌و‌گذار ما در یک مسیر آفرودی در فلات تارسیس ادامه خواهد یافت و از کوه‌های آتش‌فشانی طاووس، المپوس و آلبا دیدن می‌کنیم و تاریخچه پیدایش این کوه‌ها برایتان توضیح داده خواهد شد. یکی از جذابیت‌های مهیج این آتش‌فشان‌ها شکل‌گیری آن‌ها به وسیله صاعقه‌های خورشیدی است که به سطح مریخ برخورد کرده‌اند.

مسیر بازگشت: روز در فضاپیما در مسیر بازگشت

در مسیر بازگشت با امکانات ویژه در اختیار شما به رصد بسیاری از سیاره‌های اطراف و ستارگان اطراف منظومه شمسی و همچنین نزدیک به کهکشهان راه شیری می‌پردازیم. در این بین با قرار گرفتن در مدار زمین از نزدیک‌ترین فاصله به ماه، به مشاهده سطح ناهموار و جذاب ماه نیز می‌پردازیم و سفر هیجانی خود را با فرود بر سطح زمین به پایان می‌رسانیم.

تاریخ اجرای تور سه روزه مریخ

01 اسفند 1407 با پرتاب فضاپیما سفر آغاز می‌شود و در تاریخ 01 فروردین 1408 به سطح مریخ فرود می‌آییم و با گشت و گذاری 3 روزه در تاریخ 04 فروردین 1408 به سمت زمین حرکت می‌کنیم و در تاریخ 03 اردیبهشت 1408 به سطح زمین برمی‌گردیم. علت کوتاه بودن سفر مشکلاتی است که در جاذبه کم برای بدن انسان به وجود می‌آید از جمله مشکلات بینایی و حرکتی که ممکن است جبران ناپذیر باشد.

ثبت نام تور مریخ (به مدت و تعداد محدود)

با پر کردن این فرم شما خود را در لیست یکی از مهیج‌ترین سفرهای تاریخ قرار خواهید داد و خود را جزو اولین مسافران آینده در فضای بیرون از جو زمین خواهید دید. ثبت نام شما کاملا رایگان است و پس از ثبت نام صلاحیت شما برای این سفر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

برای ثبت نام لطفا روی بنر زیر کلیک نمایید

👇👇👇

تور سه روزه مریخ فقط 299 میلیون تومان

 

“با ثبت نام این تور کد تخفیف خرید بلیط هواپیما از اپلیکیشن سفرستان را نیز دریافت کنید”

در انتها بخوانید:

این تور تخیل ما نیست بلکه آینده‌ای از صنعت جهانگردی است و پیش بینی می‌شود در آینده‌ای نه چندان دور به قول ایلان ماسک سفر به سیاره‌ای مانند مریخ با هزینه‌ای به اندازه تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا برابری کند و شاید کمتر از آن شود.

در این صفحه هدف ما دادن اطلاعات علمی به شما همراهان و مسافران سفرستان بوده و ما به عنوان اولین آژانس هواپیمایی کشور به پیش‌بینی سفرهای فضایی آینده پرداختیم.

امیدواریم با خواندن این صفحه خود را در این سفر فضایی تصور کنید و لذت سفرهای آینده را بیشتر احساس کنید و سفرستان را به عنوان پیشرو در تکنولوژی سفر همراه خود بدانید.

نویسنده: مصطفی صفریان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید