توصیه های غذایی و دارویی در سفر

معمولا در طول سال برای همه ما حداقل یک بار فرصت سفر به نقاط مختلف ایران یا جهان به وجود می‌آید. با این حال عده زیادی با اجتناب از خرید بلیط هواپیما یا انجام سفر زمینی، از این کار دوری می‌کنند.

2
84
آشنایی با توصیه های غذایی و دارویی در سفر
توصیه های غذایی و دارویی در سفر
توصیه های غذایی و دارویی در سفرReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 24Rating: 4.5توصیه های غذایی و دارویی در سفر هوایی و زمینی چه مواردی هستند.توصیه های غذایی و دارویی در سفر را با یک نکته بسیار مهم و کلیدی آغاز می‌‌کنیم و آن چیزی نیست جز خوردن غذای سبک در تمام طول سفر.

توصیه های غذایی و دارویی در سفر چه هستند؟

معمولا در طول سال برای همه ما حداقل یک بار فرصت سفر به نقاط مختلف ایران یا جهان به وجود می‌آید. با این حال عده زیادی با اجتناب از خرید بلیط هواپیما یا انجام سفر زمینی، از این کار دوری می‌کنند. یکی از دلیل این موضوع مسائل و مشکلات غذایی و دارویی در سفر است. به عبارت بهتر، افراد مختلف به خاطر عدم آشنایی با توصیه های غذایی و دارویی در سفر، گمان می‌کنند که در طول مسافرت دچار مشکلات عدیده‌ای از بابت این قضیه خواهند شد و از این رو، از لذت سفر اجتناب می‌کنند. البته تجربه‌های بد هم در این بین نقش مهمی ایفا کرده و فرد را کاملا از سفر دلسرد می‌نمایند. اگر شما هم از دسته همین افراد هستید، پیشنهاد می‌کنیم که ما را در مطلب همراهی کنید و با توصیه های غذایی و دارویی در سفر بیشتر آشنا شوید. یقینا آگاهی از این توصیه‌ها شما را به انجام سفرهای به یاد ماندنی و جذاب سوق خواهد داد.

غذای سبک، نکته طلایی سفر

آشنایی با توصیه های غذایی و دارویی در سفر
توصیه های غذایی و دارویی در سفر

توصیه های غذایی و دارویی در سفر را با یک نکته بسیار مهم و کلیدی آغاز می‌‌کنیم و آن چیزی نیست جز خوردن غذای سبک در تمام طول سفر. اگرچه اکثر گردشگران و مسافران با تجربه پیشنهاد می‌کنند که قبل از پرواز غذای سبک میل شود اما به نظر می‌رسد که رعایت این نوع غذا خوردن در تمام طول سفر مهم بوده و می‌تواند سلامت شما را تا حد بسیار زیادی تضمین کند. مطمئن باشید که وقتی به شهر یا کشور خاصی می‌روید، غذاهای آنجا شما برایتان جذاب خواهند بود اما بهتر است از پرخوری دوری کنید و فقط زمانی به سراغ غذا بروید که واقعا گرسنه هستید.

روی زمین غذا بخورید نه در هوا

گفته می‌شود که اکثر غذاهای طبخ‌شده در هواپیما پر از شکر یا نمک یا سایر افزودنی‌ها هستند. بنابراین معمولا در توصیه های غذایی و دارویی در سفر، به این نکته اشاره می‌شود که تا حد ممکن از خوردن غذا در هواپیما چشم‌پوشی کنید. از طرفی دیگر، تحقیقات نشان می‌دهند که بهترین راه برای پیشگیری از جت لگ، خوردن یک وعده غذایی هنگام رسیدن به فرودگاه مقصد است. بنابراین توصیه می‌شود که به جای خوردن غذاهای سنگین و بی‌فایده در هواپیما، در مقصد خودتان، غذاهایی پر از کربوهیدرات و فیبر بخورید تا انرژی خوبی برای سفر داشته باشید.

هیدراته ماندن بدن

آشنایی با توصیه های غذایی و دارویی در سفر
توصیه های غذایی و دارویی در سفر

در هر شرایطی و در هر نقطه‌ای از کره زمین، بدن شما به آب نیاز دارد. جالب است بدانید که سفر با هواپیما می‌تواند به شدت باعث کمبود آب در بدن انسان شود. به همین دلیل، شاید بتوان گفت که یکی از مهم‌ترین توصیه های تغذیه در سفر، همراه داشتن یک بطری کوچک آب در تمام ساعات مسافرت است. ناگفته نماند که خوردن آب باعث رفع خستگی سفر نیز شده و در کل، هیدراته ماندن بدن، شما را در برابر بسیاری از ناملایمتی‌های سفر مقاوم خواهد کرد.

از دست پخت خودتان لذت ببرید

آشنایی با توصیه های غذایی و دارویی در سفر
توصیه های غذایی و دارویی در سفر

یکی دیگر از توصیه های غذایی و دارویی که در تضمین سلامت جسمانی مسافران نقش مهمی دارد، خوردن دست پخت شخصی در طول سفر است. از این رو، پیشنهاد می‌شود که اولا قبل از سفر، فرد پک کاملی از مواد غذایی مورد نیاز و همچنین موادی مثل مغزها و خشکبار را با خود همراه داشته باشد تا در حد امکان از خوردن غذاهای رستوران‌هایی که هیچ اعتباری به آنها نیست اجتناب کند.

ثانیا، بهتر است یا در هتل‌های بسیار خوب و معتبر اقامت کنید که مسلما هزینه بسیار بالایی خواهد داشت و یا مکانی برای اقامت خود برگزینید که امکان پخت و پز در آن توسط خود شما وجود داشته باشد. معمولا هتل‌ها و اقامتگاه‌های ارزان دارای غذاهایی با کیفیت بسیار نازل بوده و بیماری‌های گوارشی مختلفی نصیب مهمانان خود می‌کنند. از این رو، مسلما خوردن دست پخت خودتان در طول سفر از هر چیز دیگر مطمئن‌تر خواهد بود.

واکسیناسیون قبل از سفر

آشنایی با توصیه های غذایی و دارویی در سفر
توصیه های غذایی و دارویی در سفر

شاید خیلی‌ها قبل از سفر از انجام واکسیناسیون چشم‌پوشی کنند و این کار را بی‌مورد بدانند. اما بهتر است بدانید که یکی از مهم‌ترین توصیه های دارویی و غذایی در سفر به همین مورد مربوط می‌شود. در واقع، انجام واکسیناسیون باعث می‌شود خیال شما از بابت بسیاری از بیماری‌ها از جمله وبا، هپاتیت ب و تب زرد راحت شود. بنابراین بد نیست چند روز پیش از سفر به پزشک مراجعه کنید و موضوع واکسن را مطرح نمایید.

کیف کمک‌های اولیه و داروهای خاص

بدون هیچ شک و تردیدی داشتن یک کیف پر از دارو در چمدان مسافرت، امری ضروری برای همه گردشگران و مسافران است. توجه کنید که در اینجا احتمالا برخی داروهای شما دارای نسخه پزشکی نباشند و در برخی از کشورها شما را دچار مشکل کنند. بنابراین توصیه می‌شود که قبل از سفر به هر کشوری، با قوانین مربوط به حمل دارو در آنجا به خوبی آشنا شوید تا مساله‌ای از این بابت به شما آسیب نزند. در عین حال، داشتن باند، گاز استریل، چسب زخم و سایر موارد این‌چنینی معمولا هیچ مشکلی نداشته و البته گاها بسیار کاربردی می‌شود. ضمنا، در صورت داشتن نسخه پزشکی برای داروی خاصی، آن را هم حتما در چمدان خود بگذارید.

خوب تحقیق کنید

آشنایی با توصیه های دارویی در سفر
توصیه های غذایی و دارویی در سفر

اگر بخواهیم تمامی توصیه های دارویی و غذایی در سفر را یک به یک به شما شرح دهیم، مسلما به چندین مقاله مختلف نیاز خواهیم داشت. بنابراین بهتر است در آخر به یک نکته کلی و اساسی اشاره کنیم. نکته مد نظر این است که شما باید قبل از سفر به خوبی، هم در مورد شرایط استفاده از داروهای مختلف، هم در مورد عادات غذایی خودتان و هم در مورد سایر موارد مربوط به سلامت جسمی بدن تحقیق کنید. مطمئن باشید که فقط با چند ساعت تحقیق و مطالعه می‌توانید تمامی اطلاعات مورد نیاز را به دست بیاورید و سفر آسوده‌ای تجربه کنید.

نیازی به معجزه یا جادوی خاصی نیست. چنانچه ملاحظه فرمودید، توصیه های غذایی و دارویی در سفر بسیار ساده هستند. یعنی تنها با رعایت چند نکته کوچک شما می‌توانید رژیم غذایی و سلامت خود را در طول سفر کاملا حفظ کنید. پس دلیلی برای نگرانی در این مورد وجود نداشته و نباید مسائل و مشکلات غذایی و دارویی شما به مانعی برای لذت بردنتان از مسافرت تبدیل شوند. فراموش نکنید که این توصیه‌ها نمی‌توانند آخرین و قطعی‌ترین نکات باشند. بلکه هر چه شما خودتان بیشتر سفر کنید، به نکات مهم‌تری پی برده و با تجربه‌ای که به دست می‌آورید، مطمئنا سفرهای بهتری در آینده خواهید داشت.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید