تکنیک هایی برای سفر با کوله پشتی

چه کوله گردی بی تجربه باشید و چه کوله گردی با کوله باری از سال ها تجربه، وقتی حرف ترفندها و تکنیک هایی برای سفر با کوله پشتی به میان می آید، همواره چیزهای جدید و زیادی برای یادگیری شما وجود دارد.

0
65
معرفی تکنیک هایی برای سفر با کوله پشتی
تکنیک هایی برای سفر با کوله پشتیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 28Rating: 4.0تکنیک هایی برای سفر با کوله پشتی و تجربه سفری با سبک متفاوت.تکنیک هایی برای سفر با کوله پشتی برای شما معرفی شذع چه کوله گردی بی تجربه باشید و چه کوله گردی با کوله باری از سال ها تجربه.

تکنیک هایی برای سفر با کوله پشتی که باید بدانید

چه کوله گردی بی تجربه باشید و چه کوله گردی با کوله باری از سال ها تجربه، وقتی حرف ترفندها و تکنیک هایی برای سفر با کوله پشتی به میان می آید، همواره چیزهای جدید و زیادی برای یادگیری شما وجود دارد. در حقیقت هیچ کتابی با عنوان آموزش صفر تا صد کوله گردی در هیچ کجا موجود نیست و برای تبدیل شدن به کوله گردی حرفه ای باید بتوانید نکات کاربردی و توصیه های مفید را از منابع مختلفی از قبیل سایت های گردشگری، کتب راهنمای سفر و کلیپ های آموزشی جمع آوری کنید. از آنجایی که آگاهی از برخی از این نکات می تواند حیاتی و سرنوشت ساز باشد و بر کیفیت تجربه کوله گردی شما تاثیر بسیار زیادی بگذارد، ما این مطلب سفرستان را به معرفی برخی از تکنیک هایی برای سفر با کوله پشتی اختصاص دادیم تا شاید ترفندهای برخی از کوله گردان مشهور برای شما عزیزانی که قصد دارید با خرید بلیط هواپیما به مقصدی دنج و بکر سفر کرده و تجربه کوله گردی خود را از مکانی شگفت انگیز و جذاب آغاز کنید، مفید واقع شود.

سبک بار سفر کنید

نخستین موردی که در اکثر منابع به کوله گردان کم تجربه تذکر داده شده و در آخر نیز نادیده گرفته می شود، عدم قرار دادن وسایل غیرضروری زیاد در کوله پشتی است. در واقع هرچه تجربه شما در کوله گردی بیشتر شود، از تعداد وسایلی که در کوله پشتی خود قرار می دهید، کاسته خواهد شد. شاید برای تجربه اولین کوله گردی خود چندین جفت کتانی و کفش به همراه ببرید، اما پس از سال ها کوله گردی درخواهید یافت که شما با دو دست لباس و یک جفت کفش پیاده گردی مناسب نیز می توانید به راحتی و بدون هیچ مشکلی سفر خود را به پایان برسانید. حمل وسایل زیاد نه تنها از استقامت شما در پیاده گردی و کوهنوردی می کاهد، بلکه سوار شدن در وسایل حمل و نقل عمومی را برای شما غیرممکن می کند.

از وسایل چند منظوره استفاده کنید

در حقیقت این تکنیک خود ترفندی برای نحوه انجام تکنیک قبلی یا همان سبک بار سفر کردن است. استفاده از وسایل چندمنظوره نظیر گوشی موبایل (به جای تبلت، دوربین عکاسی و دستگاه پخش موسیقی)، کتابخوان (برای پخش فایل های صوتی و خواندن کتاب ها)، پوشاک نانو چهار فصل (به جای همراه داشتن چندین دست لباس و پوشاک برای فصول مختلف) و پکیج های تبدیل شونده ملزومات سفر موجب می شود که از حجم و وزن کوله پشتی شما به میزان قابل توجهی کاسته شده و فضای کافی برای حمل دیگر ملزومات ضروری سفر باز شود.

برای غذای خود برنامه ریزی کنید

معرفی تکنیک هایی برای سفر با کوله پشتی
تکنیک هایی برای سفر با کوله پشتی

اگر به مهارت آشپزی تسلطی ندارید، بهتر است برای صرفه جویی در هزینه ها و جلوگیری از مسمومیت غذایی هم که شده از همین امروز آشپزی را بیاموزید؛ زیرا اگر قرار باشد در طول سفر خود هر وقت احساس گرسنگی کردید به رستورانی رفته، غذایی میل کنید، دیگر نام سفر شما کوله گردی نخواهد بود، چراکه کوله گردی به معنای تجربه سفری اقتصادی است و پرداخت هزینه های هنگفت برای صرف غذا در رستوران ها با این تعریف منافات دارد. اما برنامه ریزی غذایی یعنی چه؟ یعنی شما باید دقیقا بدانید که قرار است چند روز طبیعت گردی کنید و در این چند روز به چه میزان غذا نیاز دارید. حمل غذاهای کنسرو شده به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود، چراکه این غذاها وزن بسیاری را به شما تحمیل می کنند و موجب خستگی شما در پیاده روی و طبیعت گردی خواهد شد.

✅ بازدید از مقاله هدایای مناسب گردشگران

چیدمان منظم وسایل را بیاموزید

تفاوت میان کوله گردان باتجربه و تازه کار در نحوه چیدمان وسایل در کوله پشتی آن ها آشکار می گردد: کوله گردان تازه کار معمولا وسایل خود را تامرتب با فشار در کوله پشتی خود می تپانند، حال آنکه کوله گردان باتجربه وسایل خود را به دسته های مختلفی تقسیم می کنند و هر دسته را با استفاده از کیسه های نظم دهنده ای که در بازار نیز موجود است، مرتب و منظم در داخل کوله خود قرار می دهند.

کوله گردی گروهی را تجربه کنید

یکی از برترین ترفندها و تکنیک های سفر با کوله پشتی برای افراد تازه کار این است که وسایل ضروری و موردنیاز خود را با همسفر و همراه خود تقسیم کنند تا از سنگینی وزن کوله پشتی آن ها کاسته شود. برای مثال می توانید وسایلی مانند چادر مسافرتی، اجاق گاز و غیره را مشترکا با همسفر خود استفاده کنید و حمل برخی وسایل را به او بسپارید. از دیگر مزایای کوله گردی گروهی، امکان تقسیم هزینه ها و مخارج است. چنانچه مخارجی از قبیل اجاره خودرو، آپارتمان و غیره را با دوستان و همسفران خود شریک شوید، به میزان بسیار زیادی در هزینه های کوله گردی خود صرفه جویی خواهید کرد.

پوشاکی با الیاف مصنوعی خریداری کنید

معرفی تکنیک هایی برای سفر با کوله پشتی
تکنیک هایی برای سفر با کوله پشتی

هیچ کس منکر راحتی و لطافت پوشاک نخی ساخته شده از الیاف طبیعی نیست، اما متاسفانه این نوع پوشاک پس از استفاده پی در پی در شرایط آب و هوایی مختلف و قرار گرفتن در معرض آب و هوای گرم و سرد به سرعت از حالت طبیعی خود خارج شده و کهنه و حتی پاره می شوند. بنابراین بهترین راه برای مدیریت مخارج سفر این است که از پوشاک مصنوعی قابل شستشو که دوام به مراتب بالاتری از الیاف طبیعی دارند، استفاده کنید.

در ادامه می توانید با نحوه انتخاب کوله پشتی مناسب سفر آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید