تکنیک گرم ماندن در کمپینگ فصول سرد 

سفر کردن انواع و طرق مختلفی دارد از خرید بلیط هواپیما یا قطار گرفته تا  سفر با خودروی شخصی و اقامت در دل طبیعت. یکی از انواع سفر کمپینگ در طبیعت است. کمپینگ در بهار و تابستان به دلیل گرفتن دوباره طبیعت و گرم شدن هوا کاری لذت بخش است به همین دلیل فرقی ندارد شب باشد یا روز می توانید در هر ساعت در هر کجا است طبیعت که دلتان بخواهد بساط کمپینگ را برپا کنید.

0
31
معرفی تکنیک گرم ماندن در کمپینگ فصول سرد 
تکنیک گرم ماندن در کمپینگ فصول سرد 
تکنیک گرم ماندن در کمپینگ فصول سرد Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 24Rating: 4.0تکنیک گرم ماندن در کمپینگ فصول سرد.تکنیک گرم ماندن در کمپینگ فصول سرد در زمستان امکان کمپینگ در هر جایی را نخواهید داشت و حواستان باید به اصلی‌ ترین مسئله یعنی آب و هوا باشد.

با تکنیک گرم ماندن در کمپینگ فصول سرد آشنا شوید.

سفر کردن انواع و طرق مختلفی دارد از خرید بلیط هواپیما یا قطار گرفته تا  سفر با خودروی شخصی و اقامت در دل طبیعت. یکی از انواع سفر کمپینگ در طبیعت است. کمپینگ در بهار و تابستان به دلیل گرفتن دوباره طبیعت و گرم شدن هوا کاری لذت بخش است به همین دلیل فرقی ندارد شب باشد یا روز می توانید در هر ساعت در هر کجا است طبیعت که دلتان بخواهد بساط کمپینگ را برپا کنید. اما در زمستان قضیه متفاوت است. در زمستان امکان کمپینگ در هر جایی را نخواهید داشت و حواستان باید به اصلی‌ ترین مسئله یعنی آب و هوای سرد زمستانی و پاییزی باشد. به ویژه اگر در منطقه‌ای پر برف کمپ بزنید باید با تکنیک گرم ماندن در کمپینگ فصول سرد آشنا شوید.

برای سلامتی تان برگر و شکلات بخورید! 

گرچه تناسب اندام و خوردن غذاهای سالم همیشه توصیه می‌شود اما اگر قصد کمپینگ در فصول سرد سال را دارید بهتر است برای سلامتی تان غذاهایی نوش جان کنید که چربی بالایی دارند چرا که چربی بالای غذاها باعث می شود بدنتان مدت زمان زیادی را گرم بماند. پس از این فرصت کمپینگ در فصل سرد سال استفاده کرده و از غذاهایی مانند مک اند چیز، سوسیس و نوشیدنی هایی مانند هات چاکلت در کنار آتش لذت ببرید.

کیسه آب گرم را از یاد نبرید! 

برای اینکه به کمپینگ تان کمی حال و هوای لاکچری اضافه کنید، یک کتری و گاز کوچک در کیف خود بگذارید تا بتوانید با استفاده از آن کیسه آب گرم خود را پر از آب گرم کنید. ارزش کیسه آب گرم را هنگامی که می خواهید بخوابید می فهمید. می توانید این کیسه آب گرم را در سی خواب خود قرار دهید تا پاهایتان گرم شود و یا برای گرم کردن دست هایتان از آن استفاده کنید.

لباس خوابتان را بپوشید! 

البته منظور از لباس خواب لباس خواب های نخی تابستانی نیست بلکه منظورمان این است قبل از اینکه بخوابید لباس های خود را عوض کرده و لباس های تمیز و خشک به تن کنید. صد البته بدون عوض کردن لباس به رختخواب رفتن زمانی که خسته اید خیلی وسوسه کننده است اما اگر لباس های تان کمی رطوبت داشته باشد همان رطوبت در طول شب بدن شما را خنک کرده و در نتیجه  این سرما است که قدرت را به دست گرفته و به شما غلبه خواهد کرد.

✅ بازدید از مقاله غذاهای مناسب کمپینگ

کیسه خواب مناسبی را انتخاب کنید 

معرفی تکنیک گرم ماندن در کمپینگ فصول سرد 
تکنیک گرم ماندن در کمپینگ فصول سرد

کیسه خواب اصلی ترین دفاعی شما در برابر سرمای فصول سرد در کمپینگ است پس تا می توانید در مورد کیفیت خواب تان به خرج کنید که این هزینه مانند سرمایه گذاری بزرگی برایتان خواهد بود. البته کم کیسه خواب تان را باید با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه با آن سفر می کنید انتخاب کنید اما پیشنهاد می شود در انتخاب خود سعی کنید کیسه خواب هایی را در نظر بگیرید که سه یا چهار فصل هستند. کیسه خواب هایی که استر حرارتی دارند و یا قسمت پایینی آن ها عایق بندی شده گزینه های مناسبی برای گرم ماندن در کمپینگ فصول سرد است. همچنین دقت کنید تا همیشه کیسه خواب تان خشک باشد به طور مثال هنگام خواب سرتان را بیرون از کیسه خواب نگه دارید چون نفستان باعث می شود تا داخل کیسه خواب رطوبت گرفته و در نتیجه سرما را بیشتر حس خواهید کرد.

روی زمین نخوابید 

 صد البته که در کمپینگ و در جنگل و کوهستان تخت خوابی نیست و چاره‌ای جز روی زمین خوابیدن ندارید اما با این حال بهتر است یک لایه نازک از پتو یا حتی ملافه بین شما و زمین باشد. شاید باورتان نشود ولی همین لایه نازک می تواند کلی به گرم ماندن شما کمک کند.

به صورت چند لایه لباس بپوشید 

این به معنای این نیست که لباس های زیادی بپوشید. لباس پوشیدن در  فصول سرد تکنیکی دارد که باید رعایت کنید و گرنه آسیب خواهید دید. زیاد لباس پوشیدن باعث عرق کردن و کم لباس پوشیدن باعث سرد شدن و درنهایت سرما خوردنتان خواهد شد‌.  پس جای خود را گرم کرده و لباس هایی مناسب و لایه لایه بپوشید.

تهویه چادر 

در اصول کمپینگ شاید کمتر کسی به اهمیت هوای داخل چادر اشاره کند اما واقعیت این است که هنگامی که نفس می کشید بخار گرم در چادر آزاد می‌ شود و اگر دریچه ای در چادر برای تهویه نداشته باشید، این بخار گرم به پارچه چادر گرفته و هماهنگ قطرات آب یخ می زند که نتیجه این امر خیس شدن چادر خواهد بود.

ورزش کنید! 

اگر حس می کنید بدنتان خیلی سرد است می توانید با انجام چند حرکت ورزشی مانند پرش درجا و یا پرش های پروانه خیلی سریع ضربان قلب خود را بالا برده و بدنتان را گرم کنید. البته ورزشتان به اندازه ای نباشد که باعث تعریق بدن شود.

در ادامه می توانید با صفر تا صد آموزش کمپینگ آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید