ثروتمندترین کشورهای جهان در سال 2018

هرچند اقتصاد جهان در دست کشورهایی همچون ایالات متحده، چین، ژاپن و ... است اما منابع طبیعی برخی کشورها چنان عظیم است که باعث می‌شود همچنان این کشورها به عنوان ثروتمندترین ملل جهان شناخته شوند. برخی از این کشورها سال‌های متمادی جای خود را به عنوان برترین‌ها حفظ کرده‌اند و بعضی از آن‌ها با وجود پیشرفت‌های عظیم تکنولوژی در مناطق دیگر، با مدیریتی فوق‌العاده توانستند از برخی غول‌های اقتصادی دنیا جلو بزنند. اگر دوست دارید با چنین سرزمین‌های ثروتمندی بیشتر آشنا شوید، چمدان مسافرت خود را ببندید و آماده خرید بلیط هواپیما به یکی از کشورهای زیر شوید.

0
293
خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما
ثروتمندترین کشورهای جهان در سال 2018Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 24Rating: 3.5ثروتمندترین کشورهای جهان در سال 2018 - خرید بلیط هواپیما از اپلیکیشن سفرستانهرچند اقتصاد جهان در دست کشورهایی همچون ایالات متحده، چین، ژاپن و ... است اما منابع طبیعی برخی کشورها چنان عظیم است که باعث می‌شود همچنان این کشورها به عنوان ثروتمندترین ملل جهان شناخته شوند. برخی از این کشورها سال‌های متمادی جای خود را به عنوان برترین‌ها حفظ کرده‌اند. خرید بلیط هواپیما

ثروتمندترین کشورهای جهان

هرچند اقتصاد جهان در دست کشورهایی همچون ایالات متحده، چین، ژاپن و … است اما منابع طبیعی برخی کشورها چنان عظیم است که باعث می‌شود همچنان این کشورها به عنوان ثروتمندترین ملل جهان شناخته شوند. برخی از این کشورها سال‌های متمادی جای خود را به عنوان برترین‌ها حفظ کرده‌اند و بعضی از آن‌ها با وجود پیشرفت‌های عظیم تکنولوژی در مناطق دیگر، با مدیریتی فوق‌العاده توانستند از برخی غول‌های اقتصادی دنیا جلو بزنند. اگر دوست دارید با چنین سرزمین‌های ثروتمندی بیشتر آشنا شوید، چمدان مسافرت خود را ببندید و آماده خرید بلیط هواپیما به یکی از کشورهای زیر شوید.

بلیط هواپیما قطر

1قطر

قطر علاوه بر اینکه صاحب بهترین ایرلاین هواپیمایی یعنی قطر ایرویز می‌باشد، صاحب ثروت بسیار زیادی است. در رده‌بندی جدیدی که صندوق بین‌المللی پول ارائه داده کشور قطر ثروتمندترین کشور جهان انتخاب شده و با این وجود، متوسط درآمد سالانه هر شهروند قطری حدود 129.360 دلار خواهد بود که رقم بسیار بالایی است. قطر با صادرات اوره، کودهای آمونیاکی و صنایع فولاد، بخش زیادی از این ثروت را مدیون منابع و ذخایر طبیعی‌اش می‌باشد و 60% از ثروتش از طریق همین صادرات به دست می‌آید. از آنجایی که این کشور به عنوان امن‌ترین جای کره زمین نیز شناخته شده، گردشگران زیادی را مشتاق سر به قطر کرده است.

بلیط هواپیما ماکائو

2ماکائو

کشور ماکائو که وابسته به چین است در سال گذشته رتبه سوم این لیست را به خود اختصاص داده بود که امسال راه خود را برای تصرف جایگاه دوم باز کرده است. به پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول، این کشور در سال 2020 ثروتمندترین کشور جهان خواهد شد و قطر را پشت سر خواهد گذاشت. جالب است بدانید که در پشت پرده اقتصاد قوی این کشور دو عامل دیده می‌شود، یکی صنعت گردشگری و دیگری قماربازی، چون در سرزمین پهناور چین، ماکائو تنها کشوریست که قماربازی را قانونی اعلام کرده و با بیش از 30 کازینو، روزانه میزبان بیش از 100 هزار گردشگر است که سفر نیمی از آن‌ها فقط 24 ساعت طول می‌کشد و به نظر می‌رسد قمار بهانه خوبی برای خرید بلیط هواپیما ماکائو باشد.

بلیط هواپیما لوکزامبورگ

3لوکزامبورگ

کشور کوچک اروپایی که با کشورهای بلژیک، فرانسه و آلمان همسایه است در این رتبه‌بندی سومین کشور شده و همچنان با قدرت می‌تازد. منابع طبیعی لوکزامبورگ یکی از عوامل اصلی در ثروت‌سازی این کشور محسوب می‌شوند. اقتصاد این سرزمین کوچک، وابسته به بانک‌داری، صنایع فولاد و بخش‌های صنعتی کشور است. نرخ مالیات در لوکزامبورگ بسیار پایین است و برای همین بانک‌‌های سراسر جهان را به افتتاح شعب جدید در این کشور تشویق می‌کند. همین امر تاثیر بسیار شگرفی در زندگی شهروندان لوکزامبورگی گذاشته است. لوکزامبورگ نیز با داشتن تنها 2 زندان، یکی از کشورهای امن جهان شناخته شده و از این مزیت در جذب گردشگران و فروش بلیط هواپیما بیش‌تر بهره‌ می‌برد.

بلیط هواپیما سنگاپور

4سنگاپور

شاید برای شما هم عجیب باشد که کشور کوچکی مثل سنگاپور با داشتن هیچ منبع طبیعی بتواند ثروتمندترین کشور آسیا شده و رتبه 4 جهانی را صاحب شود. باید بگوییم که سنگاپور بخش عمده‌ای از این ثروت را از طریق سرمایه‌گذاری و تجارت بین‌المللی به دست می‌آورد و با درایت‌هایی که در پیش‌برد صنعت کشتی‌سازی، تجهیزات الکترونیکی و همچنین بانکداری داشته، توانسته قدم‌های بزرگی در راستای اقتصاد بردارد. البته امروزه این کشور به عنوان گران‌ترین کشور دنیا شناخته شده و همین باعث شده گردشگرانی که به مقرون به صرفه بودن سفرشان اهمیت زیادی قائل هستند، از خرید بلیط هواپیما سنگاپور این کشور منصرف شوند.

بلیط هواپیما برونئی

5برونئی دارالسلام

کشوری که تنها با 400 هزار نفر شهروند توانسته در بین 5 غول ثروتمند جهان راه باز کند، کشور کوچکی در جنوب شرقی آسیاست. کشور برونئی با برخورداری از منابع نفت و گاز و تجارت جهانی، توانسته ثروت عظیمی برای خود دست و پا کند. این کشور تحت حاکمیت سلطانی است که از تبار سلطان‌های پیشین برونئی بوده و اصل و نصب همین خانواده در این سده کشور را مدیریت کرده‌اند. گردشگرانی که بلیط هواپیما برونئی می‌خرند باید بدانند که شراب و نوشیدنی الکلی در این کشور ممنوع است و آن‌ها را با دردسر مواجه می‌کند.

بلیط هواپیما ایرلند

6ایرلند

کشور ایرلند که با نام جزیره سبز زمردین شناخته شده، توانسته به همت سرمایه‌گذاری شرکت‌های مطرح بین‌المللی مانند IBM، eBay، میکروسافت، گوگل، دل، بوئینگ و اپل راه خود را برای کسب ثروت‌های کلان هموار کند. ایرلند با داشتن حدود 4.8 میلیون جمعیت بزرگ‌ترین صادرکننده غذا بوده و اکنون با حمایت سرمایه‌گذارهای خارجی، کامپیوتر، تجهیزات پزشکی و ماشین آلات الکتریکی هم صادر می‌کند. البته از مهم‌ترین صادرات کشور ایرلند می‌توان به صادرات تولیدات داروئی و شیمیایی هم اشاره کرد. همین صادرات رتبه 6 جهانی را برای ایرلند به ارمغان آورده‌اند و آن را ثروتمندتر از خیلی از کشورهای جهان ساخته‌اند.

بلیط هواپیما نروژ

7نروژ

نروژ کشوریست که با بیش‌ترین کوه‌های مرتفع، خطوط ساحلی عریض و چشم‌اندازهای بی‌نظیر سالانه خیل عظیمی از گردشگران را تشویق به خرید بلیط هواپیما نروژ می‌کند و هفتمین کشور ثروتمند جهان نامیده شده است. اقتصاد این کشور بر پایه ماهیگیری، مواد نفتی و منابع طبیعی آن استوار است و با اینکه بزرگ‌ترین صادرکننده بنزین جهان شناخته شده اما در داخل کشور، نرخ بالایی برای بنزین تعیین کرده تا هوای نروژ از آلودگی‌های حمل‌ونقلی در امان بماند. همان‌طور که می‌دانید این کشور در زمینه صادرات بسیار موفق عمل کرده و اکنون هم بزرگ‌ترین صادرکننده ماهی سالمون و دومین صادرکننده بزرگ غذاهای دریایی به شمار می‌رود.

بلیط هواپیما کویت

8کویت

کشورهای عربی بخش بزرگی از ثروت‌های جهان را به خود اختصاص داده‌اند. کویت یکی دیگر از کشورهایی است که اساسا اقتصادش وابسته به ذخایر طبیعی‌اش می‌باشد و علی‌رغم اینکه در سال‌های گذشته وقفه‌ای در تولیدات نفتی داشته اما هنوز هم به عنوان کشور ثروتمندی شناخته می‌شود. ارز این کشور بالاترین اعتبار را در میان کل ارزهای جهان دارد و هر دینار کویتی برابر با 3 دلار آمریکاست که همین مورد یکی از دلایل ثروت هنگفت این کشور می‌باشد.

بلیط هواپیما امارات

9امارات متحده عربی

امارات کشور عربی دیگری است که با زیرساخت‌های زیبای شهری و بافت مدرن، یکی از مقاصد رویایی گردشگران شمرده می‌شود. گردشگران با خرید بلیط هواپیما امارات مهمان عرب‌هایی می‌شوند که جزو ثروتمندان جهان هستند. از آنجایی که امارات متحده عربی صاحب صنعت خودروسازی بزرگی است می‌توان ماشین‌های لاکچری زیادی را در خیابان‌هایش دید اما آن‌ها این همه ثروت را از کجا می‌آورند؟ چرخ اقتصاد امارات بیش‌تر با منابع بی‌پایان نفت و گاز می‌چرخد و با تکیه بر این موضوع، حتی با کاهش قیمت کالاهای تولیدی‌اش هنوز هم در صدر ثروتمند‌ترین‌ها باقی‌مانده است.

بلیط هواپیما هنگ کنگ

10هنگ کنگ

عنوان دهمین کشور ثروتمند جهان به هنگ کنگ می‌رسد. این کشور یکی از کشورهای معروف آسیایی است که محبوب گردشگران و خریداران بلیط هواپیماست. در سال 2017 آمار تعداد کسانی که بلیط هواپیما هنگ کنگ خریده بودند، 6.9% افزایش داشت که این درصد حدود 627 هزار گردشگر بود. در همین سال آن‌ها واگذاری حاکمیت از بریتانیا به چین را جشن گرفته بودند و گردشگران زیادی را جذب خرید بلیط هواپیما هنگ کنگ کردند. به اعتقاد بیش‌تر سرمایه‌گذاران، هنگ کنگ با داشتن ارز جداگانه خود، مقصد مهمی برای سرمایه‌های مالی است و همین موضوع توجه بسیاری از سرمایه‌داران را به این کشور معطوف کرده است.

برای خرید بلیط هواپیما هنگ کنگ و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید