آیا می‌دانید ثروتمندترین کشورهای جهان کدامند؟

از بین بیش از 200 کشور جهان، بسیاری از آن‌ها سالیانه میلیاردها و یا تریلیون‌ها دلار تولید می‌کنند؛ اما کدام یک از این کشورها ثروتمندترین آن‌ها بوده و درآمدش از تمامی کشورهای دیگر بیش‌تر می‌باشد؟

0
81
خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما
آیا می‌دانید ثروتمندترین کشورهای جهان کدامند؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 28Rating: 3.5آیا می‌دانید ثروتمندترین کشورهای جهان کدامند؟ - خرید بلیط هواپیما از اپلیکیشن سفرستاناز بین بیش از 200 کشور جهان، بسیاری از آن‌ها سالیانه میلیاردها و یا تریلیون‌ها دلار تولید می‌کنند؛ اما کدام یک از این کشورها ثروتمندترین آن‌ها بوده و درآمدش از تمامی کشورهای دیگر بیش‌تر می‌باشد؟ ثروتمندترین کشورهای جهان

ثروتمندترین کشورهای جهان

اگر به گردشگری و دیدار از کشورها و مناطق مختلف جهان علاقه وافر داشته باشید، حتماً شده است که تابه‌حال بلیط هواپیما به مقصد کشورهای مختلف تهیه کرده و از آن‌ها دیدار کنید. در انتخاب این کشورها حتماً عوامل زیادی را مورد بررسی قرار داده و سپس به مقصد کشور منتخب سفر می‌کنید، این عوامل ممکن است از جاذبه‌های گردشگری، مناطق طبیعی دیدنی گرفته تا هتل‌های عالی و فضای سرسبز شهرها نیز باشد.

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

اما برخی از افراد سفرهای لاکچری را دوست داشته و مکان‌هایی را ترجیح می‌دهند که از هر نظر اولین بوده و دارای امکانات لاکچری متنوع باشند. در همین راستا تصمیم گرفته‌ایم تا در این مطلب ثروتمندترین کشورهای جهان را برای شما معرفی کنیم تا اگر قصد خریداری بلیط هواپیما و مسافرت به یک کشور ثروتمند را داشتید، از بین کشورهایی که در این مطلب آورده شده یکی را با سلیقه خود انتخاب کرده و به آن سفر کنید.

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

از بین بیش از 200 کشور جهان، بسیاری از آن‌ها سالیانه میلیاردها و یا تریلیون‌ها دلار تولید می‌کنند؛ اما کدام یک از این کشورها ثروتمندترین آن‌ها بوده و درآمدش از تمامی کشورهای دیگر بیش‌تر می‌باشد؟ اگر می‌خواهید از این موضوع اطلاع یابید، پیشنهاد می‌کنیم تا آخر مطلب سایت سفرستان را همراهی کنید تا در ضمن آشنایی با ثروتمندترین کشورهای جهان، تصمیم بگیرید که مسافرت بعدی شما به مقصد کدام‌یک از کشورهای زیر خواهد بود.

بلیط هواپیما قطر

1قطر

قطر با دارا بودن درآمد سالیانه 124,930 دلار به ازای هر نفر، ثروتمندترین کشور جهان می‌باشد. کشور قطر از یک صنعت نفتی بسیار پیشرفته برخوردار بوده و صنعت نفتی آن 70 درصد بودجه سالیانه این کشور، 60 درصد از فروش فرآورده‌های محلی (GDP) و 85 درصد از درآمد صادراتی این کشور را تأمین می‌کند.

خرید بلیط هواپیما قطر
بلیط هواپیما قطر

اگرچه اندازه فروش فرآورده‌های داخلی قطر به‌سختی در بین 50 کشور اول دنیا قرار می‌گیرد، جمعیت کم و 2 میلیون نفری این کشور مقدار GDP زیادی را به ازای هر نفر نتیجه می‌دهد که در اثر آن بیشتر ساکنین این کشور از استانداردهای زندگی بالایی بهره‌مند هستند.

خرید بلیط هواپیما قطر
بلیط هواپیما قطر

بنابراین این کشور به یکی از لاکچری‌ترین مقاصد دنیا تبدیل شده و سالیانه نیز افراد زیادی را با خرید بلیط هواپیما قطر به سوی خود می کشاند.

بلیط هواپیما لوکزامبورگ

2لوکزامبورگ

لوکزامبورگ که سمبلی از دارائی و ثروت است جایگاه دوم از نظر درآمد سالیانه و فروش فرآورده‌های داخلی به ازای هر نفر را به خود اختصاص داده که مقدار آن 109,190 دلار است. این مقدار 9 برابر میانگین جهانی است. استخوان‌بندی اقتصاد قوی کشور لوکزامبورگ بخش مالی سرزنده آن، سیاست‌های مالی محتاطانه و صنعت دینامیکی و بخش‌های محکم می‌باشد.

خرید بلیط هواپیما لوکزامبورگ
بلیط هواپیما لوکزامبورگ

بانکداری در لوکزامبورگ بزرگ‌ترین بخش از اقتصاد این کشور را به خود اختصاص می‌دهد که سالیانه بیش از 1.24 تریلیون دلار درآمد دارد.

خرید بلیط هواپیما لوکزامبورگ
بلیط هواپیما لوکزامبورگ

پس می‌توانید مطمئن باشید که ازنظر لاکچری بودن کشور لوکزامبورگ ارزش خریداری بلیط هواپیما لوکزامبورگ و سفر کردن را دارد.

بلیط هواپیما سنگاپور

3سنگاپور

این ایالت شهری کوچک از رده پنجم خود را به رده سوم رسانیده است؛ زیرا که درآمد سالیانه آن به ازای هر نفر 90,530 دلار بوده و پنج برابر میانگین جهانی درآمد یک فرد معمولی است. بنیاد ثروت و دارائی سنگاپور، بخش سرویس‌دهی مالی، صنعت صادراتی شیمیایی و سیاست‌های اقتصادی آزادانه آن است که ابتکار و رشد را ترویج داده و مردم را برای پیشرفت هر چه بیشتر تشویق می‌کند.

خرید بلیط هواپیما سنگاپور
بلیط هواپیما سنگاپور

سنگاپور دومین بندر شلوغ جهان را در اختیار دارد که تنها در سال 2011 موفق به صادر کردن 414 میلیارد جنس مختلف شده بود.

خرید بلیط هواپیما سنگاپور
بلیط هواپیما سنگاپور

پس می‌توانید مطمئن باشید که خریداری بلیط هواپیما سنگاپور و دیدار از این کشور خالی از لطف نخواهد بود.

بلیط هواپیما برونئی

4برونئی (Brunei)

برونئی با دارا بودن درآمد سالیانه 76,740 دلار به ازای هر نفر، چهارمین کشور ثروتمند جهان است. تا سال 2015 این ایالت کوچک در جنوب شرقی آسیا دارای مساحت 2,226 مترمربعی و جمعیت 417,200 نفری بوده است. اقتصاد غنی این کشور توسط صنعت نفتی آن حمایت می‌شود.

خرید بلیط هواپیما برونئی
بلیط هواپیما برونئی

برونئی ازنظر دارا بودن ذخایر گاز طبیعی در مقام نهم جهان قرار داشته و ازنظر دارا بودن ذخایر نفتی سومین کشور در جنوب شرقی آسیا می‌باشد.

خرید بلیط هواپیما برونئی
بلیط هواپیما برونئی

حکومت این کشور سعی در تغییر سیاست‌های این کشور دارد تا کمتر به صنعت نفتی اتکا داشته باشند. اگر تابه‌حال اسم این کشور را هم نشنیده باشید به شما حق می‌دهیم اما مطمئن باشید که خریداری بلیط هواپیما برونئی و دیدار از این کشور خالی از لطف نخواهد بود.

بلیط هواپیما ایرلند

5ایرلند

جزیره زمردی دارای درآمد سالیانه 72,630 دلار به ازای هر نفر بوده و جمعیت آن 4.8 میلیون نفر می‌باشد. صنایع اصلی که به پیشرفت اقتصاد این کشور کمک می‌کنند، عبارت‌اند از: تولید پارچه، معدن و تولید غذا و مواد خام در هر صنعتی.

در یک طبقه‌بندی دیگر که توسط سازمان پیشرفت و همکاری اقتصادی انجام‌گرفته بود، ایرلند در حقیقت رتبه چهارم جهان را به خود اختصاص داده بود.

بلیط هواپیما نروژ

6نروژ

درآمد سالیانه و فروش فرآورده‌های داخلی به ازای هر نفری در کشور نروژ 70,590 دلار می‌باشد که به جمعیت 4.97 میلیونی آن اجازه می‌دهد تا از یک اقتصاد کوچک اما پویا نهایت بهره را ببرند. اقتصاد این کشور، موفقیت خود را مدیون ماهیگیری، منابع طبیعی و صنعت نفتی پیشرفته و وسیع آن است.

خرید بلیط هواپیما نروژ
بلیط هواپیما نروژ

نروژ هشتمین صادرکننده نفت خام، نهمین صادرکننده نفت پالایشگاهی و سومین صادرکننده گاز طبیعی در جهان می‌باشد.

خرید بلیط هواپیما نروژ
بلیط هواپیما نروژ

نروژ همچنین به‌طور مکرر در بین بهترین مکان‌ها برای زندگی کردن قرار می‌گیرد. پس می‌توانید مطمئن باشید که خریداری بلیط هواپیما نروژ و بازدید از این کشور زیبا و دیدنی، کاملاً ارزشش را خواهد داشت.

بلیط هواپیما کویت

7کویت

کویت دارای یک اقتصاد کوچک و باز بوده و شهروندان آن از درآمد سالیانه 69,670 دلار به ازای هر نفر لذت می‌برند. در حال حاضر باارزش‌ترین واحد پول در جهان دینار کویت می‌باشد. با دارا بودن 10 درصد از ذخایر نفتی کل جهان، صنعت نفتی مسئول فراهم آوردن نصف درآمد حاصل از فروش فرآورده‌های داخلی، 95 درصد از درآمد صادراتی و درآمد حکومتی می‌باشد.

در طول سال‌های اخیر کویت در جهت متنوع کردن اقتصاد خود تلاش چندانی نکرده است و دلیل آن وضعیت بسیار مثبت مالی و اقتصادی در این کشور است.

بلیط هواپیما دبی

8امارات متحده عربی

کشور امارات متحده عربی که در خاورمیانه قرار دارد، دارای مساحتی به مقدار 32,278 مایل می‌باشد که بدین معنی است که می‌توان کل این کشور را به‌راحتی در ایالت نیویورک قرار داد. این کشور با جمعیت 9.2 میلیون نفر، دارای درآمد سالیانه 68,250 دلاری به ازای هر نفر می‌باشد که به‌سختی یک‌سوم آن از طریق صنعت نفتی به دست می‌آید، درحالی‌که بخش سرویس‌دهی و مخابراتی این کشور نیز سهم بزرگی در درآمد این کشور دارند.

خرید بلیط هواپیما دبی
بلیط هواپیما دبی

اقتصاد کشور امارات متحده عربی دومین اقتصاد بزرگ دنیای عرب بعد از عربستان صعودی می‌باشد و همان‌طور که می‌دانید برای انجام یک سفر لاکچری کاری بهتر از خریداری بلیط هواپیما امارات و سفر به این کشور ثروتمند و عالی نیست.

خرید بلیط هواپیما دبی
بلیط هواپیما دبی

با توجه به کشورهای معرفی‌شده و درصد و میزان درآمد سالیانه آن‌ها، می‌توان این نتیجه را گرفت که خریداری بلیط هواپیما و سفر به هرکدام از این کشورها خواهد توانست اوقات خوشی را برای شما پدید بیاورد. پس اگر به دنبال یک سفر لاکچری هستید در انتخاب خود شک نکرده و با خواندن این مطلب بلیط هواپیما خود را به مقصد هرکدام از این کشورها که خواستید، تهیه کرده و یک سفر عالی و لاکچری به‌یادماندنی را تجربه کنید.

خرید بلیط هواپیما به مقاصد لاکچری
بلیط هواپیما به مقاصد لاکچری

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید