سفر به کشور چشم بادامی‌ها و بازدید از جاده گولیانگ – چین

اگر با خرید بلیط هواپیما چین سفری به سرزمین چشم بادامی‌ها داشته باشید، شاید با موارد عجیب و غریب زیادی روبرو شوید که شما را شگفت‌زده کند. ازجمله مواردی که شگفتی و نیز ترس گردشگران را به همراه دارد، جاده گولیانگ است. این جاده جزو ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین جاده‌های چین است که به روستایی با همین نام ختم می‌شود. گرچه عبور از این جاده ترسناک است، اما به گفته گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما چین از این جاده عبور کرده‌اند، هردو جاده و روستا ارزش بازدید و وقت گذراندن را دارند.

0
164
بازدید از جاده گولیانگ چین
جاده گولیانگ
سفر به کشور چشم بادامی‌ها و بازدید از جاده گولیانگ - چینReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 25Rating: 3.5سفر به کشور چشم بادامی‌ها و بازدید از جاده گولیانگ - چین - خرید بلیط هواپیما چیناگر با خرید بلیط هواپیما چین سفری به سرزمین چشم بادامی‌ها داشته باشید، شاید با موارد عجیب و غریب زیادی روبرو شوید که شما را شگفت‌زده کند. ازجمله مواردی که شگفتی و نیز ترس گردشگران را به همراه دارد، جاده گولیانگ است. این جاده جزو ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین جاده‌های چین است که به روستایی با همین نام ختم می‌شود.

جاده گولیانگ چین

اگر با خرید بلیط هواپیما چین سفری به سرزمین چشم بادامی‌ها داشته باشید، شاید با موارد عجیب و غریب زیادی روبرو شوید که شما را شگفت‌زده کند. ازجمله مواردی که شگفتی و نیز ترس گردشگران را به همراه دارد، جاده گولیانگ است. این جاده جزو ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین جاده‌های چین است که به روستایی با همین نام ختم می‌شود. گرچه عبور از این جاده ترسناک است، اما به گفته گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما چین از این جاده عبور کرده‌اند، هردو جاده و روستا ارزش بازدید و وقت گذراندن را دارند.

روستای گولیانگ چین

بازدید از جاده گولیانگ چین
جاده گولیانگ

شاید در مورد روستاهایی غیر قابل دسترس گفته های زیادی شنیده باشید. روستاهایی که قوانین سنتی خود را تا حدود بسیار زیادی حفظ کرده‌ و طبیعت بکری دارند. روستای گولیانگ چین یکی از همین روستاها است. گولیانگ روستایی کوچک در شهر کوچک شینسیانگ استان هِنان کشور چین است. این روستا که امروزه دلیل بسیاری از گردشگران برای خرید بلیط هواپیما چین است، ترسناک‌ترین مسیر دسترسی را دارد. گولیانگ که نام آن هنوز هم برای بسیاری ناشناخته است، روستایی کوچک در ارتفاعات کوه‌های تایهانگ است که تنها راه دسترسی به آن از طریق پله‌هایی است که لب دره، جایی که روستا قرار دارد، ساخته شده است. این پله‌ها را” نردبان آسمان” می‌نامند.

ساخت جاده

بازدید از جاده گولیانگ چین
جاده گولیانگ

گرچه این غیر قابل دسترس بودن روستا احتمالاً اهالی را از خطرات بسیاری در امان نگه داشته است، اما در نهایت در سال 1972، بزرگان روستا، از جمله شان مینکسین، تصمیم گرفتند تا جاده‌ای ساخته و راه رسیدن به روستا را کمی هموار کنند؛ تا ارتباط روستا با دنیای بیرون قطع نشده و مردم بتوانند از راهی به جز پله‌های هولناک، به این روستا دسترسی داشته باشند. جاده‌ای که گردشگران به راحتی با خرید بلیط هواپیما چین به این روستا سفر می‌کنند. در نتیجه در سال 1972 با ابزار و وسایلی بسیار ساده و ابتدایی، 13 تن از روستاییان تنومند، دست به کار شده و کلنگ احداث جاده از دل کوه‌ها را زدند. این جاده 13 فوتی درعرض 5 سال ساخته و باعث شناخته شدن روستا به عنوان جاذبه گردشگری شد. کافی است با خرید بلیط هواپیما چین سری به این روستا بزنید، هنوز هم می‌توان آثار تیشه را در تونل‌ها و دیواره‌های جاده مشاهده کرد. این جاده در سال 1977 افتتاح شده و باعث شد تا خیل عظیمی از گردشگران با خرید بلیط هواپیما چین به سمت این روستا سرازیر شوند.

✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای چین
✅ بازدید از مقاله گویلین ، زیباترین شهر چین
✅ بازدید از مقاله فرودگاه‌های بی‌نظیر و پررونق کشور چین

جاده گولیانگ

بازدید از جاده گولیانگ چین
جاده گولیانگ

جاده گولیانگ، جاده‌ای تونلی به طول 1.200 متر و ارتفاع 5 متر است. گرچه عرض جاده به اندازه‌ای هست که 2 ماشین به راحتی از آن عبور کنند اما هنوز هم برای بسیاری از گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما چین سفری به این روستا دارند، ترسناک است. این جاده تونلی در برخی از نقاط پنجره‌هایی رو به دره دارد. این حفره‌ها ایجاد شده‌اند تا سنگ‌ها و خاک‌های حاصل از حفاری به راحتی به بیرون انداخته شوند. اگر با خرید بلیط هواپیما چین در فصل زمستان مسافر این جاده شدید، حتماً احتیاط‌های لازم را به کار گیرید تا از لغزندگی در جاده جلوگیری کنید. گرچه عبور از این جاده خطرناک به نظر می‌رسد. اما چشم‌انداز در طول مسیر و درنهایت رسیدن به روستا، ارزش خرید بلیط هواپیما چین و سفر را دارد.

جاذبه‌های روستای گولیانگ

خرید بلیط هواپیما چین
بلیط هواپیما چین

گولیانگ شاید روستایی دور افتاده از شهر باشد، اما جاذبه‌های آن کم از جاذبه‌های شهری نیست. چشمه غران( Hanquan) یکی از جالب‌ترین جاذبه‌های نزدیک این روستا است که در فاصله 200 متری از روستا قرار دارد. طبق گفته‌ها اگر فردی نزدیک این چشمه فریاد بزند، ریزش آب بیشتر شده و صدای غرش آن بلندتر می‌شود. به همین علت آن را چشمه غران نامیده‌اند. غارهای شگفت‌انگیز دیگر جاذبه‌های گولیانگ هستند که درست پشت روستا قرار دارند و به صورت طبیعی شکل گرفته‌اند. اگر با خرید بلیط هواپیما چین به بازدید این غارها رفتید، با خود چراغ قوه به همراه داشته باشید. نردبان بهشت( نردبان آسمان) در فاصله 2000 متری شرق روستا واقع شده است. رندبان بهشت در کل 700 پله به عرض حدودی 1.4 متر دارد. این پله‌ها قبل از اینکه جاده گولیانگ احداث شود، تنها راه رسیدن به روستا بود. هرچند اکثر افرادی که با خرید بلیط هواپیما چین قصد بازدید از این روستا را دارند، از جاده گولیانگ استفاده می‌کنند، اما بازدید از این پله‌ها نیز خالی از لطف نیست. اما اگر قصد استفاده از این پله‌ها را دارید، احتیاط‌های لازم را به کار گرفته و به آهستگی حرکت کنید تا خدای ناکرده پایتان نلغزد. حوض بهشت دیگر جاذبه روستا است که اهالی گولیانگ در سال 1975، سدی به ارتفاع 38 متر در مسیر آب در Longyin Gorge ساختند که منجر به ایجاد حوضچه‌ای شد که آن را حوض بهشت می‌نامند.

راه‌ها دسترسی به روستای گولیانگ

خرید بلیط هواپیما چین
بلیط هواپیما چین

روستای گولیانگ در 120 کیلومتری شمال شهر ژنگژو قرار دارد و رسیدن به آن نیازمند کمی صبر و حوصله است. ابتدا باید با خرید بلیط هواپیما چینو یا با استفاده از قطار به ژنگژو و سپس از طریق قطار و یا اتوبوس به شینسیانگ بروید. پس از آن چند گزینه پیش روی شما قرار دارد: ماشینی اجاره کرده و به روستای گولیانگ بروید و یا از طریق اتوبوس‌های شینسیانگ به Huixian رفته و از آنجا به روستای گولیانگ بروید که حدود 3 تا 4 ساعت به طول خواهد انجامید. گرچه دسترسی به روستا سخت است اما ارزش خرید بلیط هواپیما چین و سفر را دارد.

با اینکه گولیانگ سالیان طولانی‌ دور از دسترس و ناشناخته بوده اما خیلی زود توانست خود را در میان جاذبه‌های گردشگری چین جای دهد. از همین رو و به دلیل راحتی و آسودگی گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما چین به این روستا سفر می‌کنند، هتل‌ها و کافه‌هایی در آن روستا ایجاد شده تا گردشگران مشکلی برای اقامت نداشته باشند. البته اگر هتل‌ها باب میلتان نیستند، باید گفت اهالی گولیانگ مردمانی مهمان‌نواز بوده و با آغوش باز پذیرای گردشگرانند. بهترین زمان سفر به روستای گولیانگ هر فصلی غیر از زمستان است که لغزندگی نیز کم است.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید