جاذبه‌های جیپور، شهر قصرها و قلعه‌های هند

0
22
آشنایی با جاذبه های جیپور هند
جاذبه های جیپور هند
جاذبه‌های جیپور، شهر قصرها و قلعه‌های هندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 23Rating: 3.5جاذبه‌های جیپور، شهر قصرها و قلعه‌های هند - خرید بلیط هواپیما جیپور هند از سفرستانسفر به شهر جیپور هندوستان از آن دسته سفرهایی است که شما را با دفتری پر از خاطرات راهی خانه‌هایتان می‌کند. این شهر به اندازه‌ای در حفظ گنجینه‌های تاریخی و فرهنگی خود موفق بوده که امروزه اشتیاق هر گردشگری را برای سفر برمی‌انگیزاند و علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ بومی را به سمت خرید بلیط هواپیما جیپور می‌کشاند.

جاذبه‌های جیپور هند

سفر به شهر جیپور هندوستان از آن دسته سفرهایی است که شما را با دفتری پر از خاطرات راهی خانه‌هایتان می‌کند. این شهر به اندازه‌ای در حفظ گنجینه‌های تاریخی و فرهنگی خود موفق بوده که امروزه اشتیاق هر گردشگری را برای سفر برمی‌انگیزاند و علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ بومی را به سمت خرید بلیط هواپیما جیپور می‌کشاند. مرکز ایالت راجستان با قصرها و قلعه‌های تاریخی‌اش آمیزه‌ای رنگارنگ در بافت قدیمی و مدرن شهر به وجود آورده است. گردشگران بعد از خرید بلیط هواپیما جیپور، علاوه بر گشت و گذار در میان قلعه‌ها، بازارها و کافه‌هایش و قدم زدن در کریدور اشرافی شهر صورتی به دهکده‌های جیپور سر می‌زنند تا با فرهنگ راجستانی عجین شوند و یا با غذاهای خیابانی این شهر جادویی، روز خود را بسازند. اگر بلیط هواپیما جیپور خریده‌اید، برای آشنایی بیش‌تر با جاذبه‌هایش با ما همراه باشید.

قصر و قلعه Amber

خرید بلیط هواپیما جیپور
بلیط هواپیما جیپور

درست مثل داستان‌های خیالی، قصر و قلعه‌ای در بیرون شهر جیپور وجود دارد که در بالای تپه و روبه‌روی دریاچه “Maota” بنا شده است. قلعه امبر در قرن 16 و قبل از به وجود آمدن شهر جیپور، محل زندگی حاکمان راجپوتی بوده است. اکنون در داخل آن مجموعه‌ای از قصرها، تالارها، باغ‌ها و معابد بسیار زیبا وجود دارند که در ساعات عصر با نمایش‌ نور و آوا، تاریخ قلعه جانی تازه به خود می‌گیرد، حتی فیلم‌برداری بخشی از فیلم‌های مشهور بالیوود مثل باجیرومستاتی و جودا اکبر در همین بنا انجام شده و برای همین طرفداران زیادی را به خرید بلیط هواپیما جیپور مشتاق کرده است. رانندگی از مرکز شهر تا این قلعه نیم ساعت طول می‌کشد و ساعات 11:30 قبل از ظهر گردشگران فرصت دارند سوار فیل شده و عکس‌های یادگاری بگیرند.

هزینه بلیط: 500 روپیه و هنگام شب 100 روپیه

ساعت بازدید: 8 صبح تا 5:30 عصر و 7 عصر تا 10 شب

✅ بازدید از مقاله راهنمای سفر هند
✅ بازدید از مقاله بهترین غذاهای هندی
✅ بازدید از مقاله جشنواره رنگ هند

قصر شهر

آشنایی با جاذبه های جیپور هند
جاذبه های جیپور هند

با دیدن قصر شهر “City Palace” می‌توان حدس زد که اشراف جیپوری یکی از ثروتمندترین خاندان‌های هندوستان بوده‌اند. محوطه پیچ‌درپیچ قصر، باغ‌ها و ساختمان‌های بزرگ نشان از عظمت این قصر دارند و در حال حاضر نیز خانواده سلطنتی در بخش “Chandra Mahal” آن‌جا مستقر هستند. برای کسانی که بلیط هواپیما جیپور خریده‌اند، امکان بازدید از اتاق‌های شخصی این خانواده هم وجود دارد، البته این بازدید با همراهی راهنمای شخصی و با پرداخت هزینه اضافی ممکن خواهد بود. اخیرا نمایشگاهی از نقاشی و عکس‌های قدیمی قصر به این مجموعه اضافه شده تا در کنار موزه، گالری هنری و مجموعه‌ای از لباس‌های اشرافی و سلاح‌های هندی که به نمایش گذاشته شده‌اند، بازدید را برای خریداران بلیط هواپیما جیپور جذاب‌تر سازند.

هزینه بلیط: از 130 روپیه تا 500 روپیه و هنگام شب 900 روپیه

ساعات بازدید: 9:30 صبح تا 5 عصر و 7 عصر تا 10 شب

قصر هاوا محل

خرید بلیط هواپیما جیپور
بلیط هواپیما جیپور

بیش‌تر تصاویری که از گردشگران و خریداران بلیط هواپیما جیپور منتشر می‌شوند، پس‌زمینه‌ای از نمای بیرونی قصر «هاوا محل» دارند که تقریبا شناخته‌شده‌ترین جاذبه جیپور به شمار می‌رود. این قصر در سال 1799 و در 5 طبقه ساخته شده که بیش از 900 پنجره کوچک و بزرگ در نمایش دیده می‌شود. ساخت این پنجره‌ها به گونه‌ای بوده که مانند تهویه هوا عمل کرده و جریانی از باد را در راه‌روهای قصر به راه می‌اندازد، برای همین نام قصر بادها به این بنا اطلاق شده است. پنجره‌های این قصر رو به خیابانی هستند که در گذشته‌های دور خیابان اصلی جیپور تلقی می‌شد و افسانه‌ها می‌گویند تعبیه این همه پنجره برای این بوده که زنان اشرافی بدون دیده شدن به تماشای خیابان مشغول شوند. برای کسانی که بلیط هواپیما جیپور تهیه کرده‌اند، تماشای نمای بیرونی این شاهکار ابدی و چشم‌اندازی که از بالای ساختمان دیده می‌شود، جذاب‌تر خواهند بود.

هزینه بلیط: 200 روپیه

ساعات بازدید: از 9 صبح تا 4:30 بعدازظهر

رصدخانه “Jantar Mantar”

آشنایی با جاذبه های جیپور هند
جاذبه های جیپور هند

مهاراجه جی سینگ دوم که علاقه‌ زیادی به علم نجوم داشت در سال‌های 1727 تا 1734 دستور ساخت رصدخانه‌ای را داد که از نظر علمی چنان پیشرفته بوده که در حال حاضر هم حیرت همگان را برانگیخته است. رصدخانه جانتار مانتار چیزی فراتر از مجموعه سازه‌ها و لوازم نجوم است، هر یک از این 14 ابزارهای رصدخانه، کاربردی اختصاصی در دنیای ستاره‌شناسی داشته‌اند. بعضی‌ها برای اندازه‌گیری زمان، پیش‌بینی کسوف یا خسوف، ردیابی ستارگان و تحولات کهکشانی به کار می‌رفتند. جالب‌ترین سازه‌ای که بیش‌تر گردشگران برای دیدن آن بلیط هواپیما جیپور تهیه می‌کنند، ساعت آفتابی سامرات یانترا “Samrat Yantra” است که میله آن 27 متر بلندی دارد و سایه‌اش در هر دقیقه کمی حرکت می‌کند.

هزینه بلیط: 200 روپیه

ساعات بازدید: 9 صبح تا 4:30 بعدازظهر

قلعه Nahargarh

خرید بلیط هواپیما جیپور
بلیط هواپیما جیپور

احتمالا اگر طرفدار سینمای بالیوود باشید فیلم موفق «رنگ فدارکاری» “Rang de Basanti” را دیده باشید، بخش کوتاهی از این فیلم در قلعه “Nahargarh” فیلم‌برداری شده بود و همین دلیل سبب معروف شدن قلعه در سال 2006 شد و خیلی‌ها فقط به این دلیل خرید بلیط هواپیما جیپور را در برنامه‌های خود گنجاندند. این قلعه در سال 1734 ساخته شده و مجموعه‌ای از موزه، پارک مجسمه و رستوران را شامل می‌شود. بهترین زمان بازدید از قلعه حوالی غروب خورشید است، چون در حین تماشای چشم‌انداز بی‌نظیری از شهر می‌توانید در رستوران روباز آن به میل غذا مشغول شوید، البته می‌توانید در لوکیشین فیلم رنگ فداکاری دور هم جمع شوید یا حتی به دوچرخه سواری در اطراف قلعه بروید.

هزینه بلیط: 200 روپیه

ساعات بازدید: هنگام غروب و طلوع خورشید، بازدید از قصر از ساعت 10 صبح تا 5:30 بعدازظهر.

قلعه Jaigarh

آشنایی با جاذبه های جیپور هند
جاذبه های جیپور هند

دیدن تجهیزات و ساختمان نظامی برای بعضی از گردشگران به خصوص آقایان بسیار شگفت‌انگیز است، قدم زدن در قلعه‌ای قدیمی با دروازه‌ها و برج‌های دیده‌بانی آن‌ها را به دنیای دیگری می‌برد. قلعه “Jaigarh” از آن دسته قلعه‌هایی است که هرگز به تصرف درنیامده و برای همین در حالی که نزدیک به 200 سال از عمرش می‌گذرد همچنان دست‌نخورده باقی مانده است. در واقع می‌توان گفت یکی از سالم‌ترین ساختمان‌های نظامی مربوط به قرون وسطی در هند همین قلعه جیگار است. دو دلیل دیگری که گردشگران را مجاب به خرید بلیط هواپیما جیپور و بازدید از این قلعه می‌کنند، وجود بزرگ‌ترین توپ چرخی جهان و تماشای چشم‌انداز شگرفی از شهر است.

هزینه بلیط: 85 روپیه

ساعات بازدید: 9 صبح تا 4:30 بعدازظهر

موزه آلبرت هال

آشنایی با جاذبه های جیپور هند
جاذبه های جیپور هند

با دیدن موزه مشهور و قدیمی جیپور متوجه می‌شوید که این ساختمان از روی موزه ویکتوریا و آلبرت لندن ساخته شده ولی معماری این بنا تلفیقی از سبک نئوگوتیک و اسلامی است، این موزه در هنگام تاریکی و رقص نورها بسیار زیباتر دیده می‌شود و با اینکه تا دلتان بخواهد می‌توانید از نمای بیرونی موزه عکس بگیرید ولی عکس‌برداری از داخل موزه ممنوع می‌باشد. این موزه که در سال 1887 به روی عموم باز شد، مجموعه‌ای از پرتره‌های مهاراجه‌ها، نقاشی‌ها، هنرها، صنایع دستی و حکاکی‌ها را به نمایش گذاشته است و در داخل موزه جسد مومیایی‌شده‌ای وجود دارد که متعلق به مردی مصری است و گفته می‌شود منجم دولتی بوده است. بلاخره تک تک این جاذبه‌ها دلیل محکمی برای خرید بلیط هواپیما جیپور هستند و موزه آلبرت هال یکی از اصلی‌ترین سبب‌های این انتخاب خواهد بود.

هزینه بلیط: 300 روپیه، 100 روپیه به هنگام شب

ساعات بازدید: 10 صبح تا 5 بعدازظهر، 7 عصر تا 10 شب

برای خرید بلیط هواپیما جیپور و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید