جاذبه های دیدنی بدروم

زیبایی‌های هیچ یک از شهرهای ساحلی ترکیه به پای بدروم نمی‌رسد، خانه‌های سفید رویایی، هتل‌های لاکچری، تفرجگاه‌های ساحلی متعدد، کوچه پس کوچه‌های گل‌باران، قصرهای دیدنی، بناهای قرون وسطایی، شب‌های همیشه بیدار، قایق‌ها و کشتی‌های تفریحی و جزیره‌های کوچک و بزرگ شبه جزیره بدروم، زیبایی را در تاروپود شهر گنجانده‌اند.

0
38
معرفی جاذبه های دیدنی بدروم
جاذبه های دیدنی بدروم
جاذبه های دیدنی بدرومReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 23Rating: 4.0جاذبه های دیدنی بدروم شهری پرآوازه و بسیار زیبا در کشور محبوب ترکیه.جاذبه های دیدنی بدروم که یکی از شهرهای ساحلی ترکیه است تعدادشان کم نیست و همه ساله گردشگارن زیادی را از سراسر جهان به سوی خود میکشاند.

معرفی جاذبه های دیدنی بدروم

زیبایی‌های هیچ یک از شهرهای ساحلی ترکیه به پای بدروم نمی‌رسد، خانه‌های سفید رویایی، هتل‌های لاکچری، تفرجگاه‌های ساحلی متعدد، کوچه پس کوچه‌های گل‌باران، قصرهای دیدنی، بناهای قرون وسطایی، شب‌های همیشه بیدار، قایق‌ها و کشتی‌های تفریحی و جزیره‌های کوچک و بزرگ شبه جزیره بدروم، زیبایی را در تاروپود شهر گنجانده‌اند. زمانی که تصمیم گرفتید به کاروان یک میلیونی گردشگران شهر بدروم ملحق شوید و بلیط هواپیما بدروم را بخرید باید از قبل برنامه سفرتان را مشخص کرده باشید چون دیدنی‌های بدروم کم نیستند و یقینا برنامه فشرده برای جایی مثل بدروم ایده خوبی نیست و شما را از سفرتان سیر نمی‌کند، پس در قدم بعدی خرید بلیط هواپیما بدروم با شناخت بیش‌تر جاذبه های دیدنی بدروم برنامه منظم و جامعی برای سفرتان ترتیب دهید و نگذارید تجربه‌تان به افسوس و حسرت تبدیل شود، بلاخره با هر سلیقه‌ای و با هر هدفی بدروم را مقصد بلیط هواپیمای خود انتخاب کنید با حس رضایت‌مندانه‌ای بدرقه خانه‌هایتان می‌شوید.

جاذبه‌های تاریخی

قلعه سنت پیتر

معرفی جاذبه های بدروم
جاذبه های بدروم

قلعه‌ای که هنوز بعد از قرن‌های متمادی همچنان محکم و استوار در کرانه ساحلی قد علم کرده خریداران بلیط هواپیما بدروم را نه تنها به سفری در زمان و تاریخ شهر بدروم می‌برد بلکه مثل سکویی برای تماشای زیبایی‌هایی تمام‌نشدنی آبی بیکران و غروب خورشید از علاقه‌مندان استقبال می‌کند. این قلعه در سفر دور و درازی که داشته توانسته ظاهر خود را حفظ کند و جایگاه ویژه‌ای در میراث‌های تاریخی بدروم داشته باشد. با اینکه قلعه سنت پیتر از ساعات صبح آغوشش را به روی تاریخ‌دوستان و مابقی گردشگران باز می‌کند ولی بد نیست برنامه خود را طوری بچینید که کمی قبل از غروب آن‌جا باشید تا هم از هوای خنک لذت ببرید و هم شاهد غروب دل‌انگیز خورشید باشید.

موزه باستان شناسی زیر آب

معرفی جاذبه های دیدنی بدروم
جاذبه های دیدنی بدروم

هنوز برای ترک قلعه سنت پیتر زود است، یکی از بهترین جاذبه های دیدنی بدروم داخل قلعه جا گرفته و برای هر سن و سالی جذابیت دارد. کشوری مثل ترکیه با تاریخ غنی که داشته چه با حفاری‌های زمینی یا دریایی با بخشی از گنجینه‌های ارزشمندش مواجه می‌شود. موزه باستان شناسی زیر آبی که در این قلعه می‌بینید تنها ظروف و اشیای قرون باستان را به نمایش نگذاشته بلکه با ابعاد دیگری از موزه‌های باستان شناسی آشنایتان می‌کند، اینجا می‌توانید کشتی‌های غرق شده چند قرن پیش و خمره‌های سفالی و شیشه‌گری‌های هنرمندانه نسل‌های گذشته را ببینید. یکی از این کشتی‌ها که 16 متر طول دارد در سال 1025 در اعماق دریا جا گرفته و کشتی کلاسیک یونانی دیگری مربوط به قرن 4 قبل از میلاد مسیح است.

✅ بازدید از مقاله تفریحات بدروم ترکیه
✅ بازدید از مقاله همه چیز درباره شهر بدروم
✅ بازدید از مقاله بهترین هتل های بدروم

آمفی تئاتر و دروازه میندوس

معرفی جاذبه های دیدنی بدروم
جاذبه های دیدنی بدروم

تابستان‌ها چهره شهر با کنسرت‌ها و جشنواره‌ها و نایت‌لایف‌های دیدنی رنگ دیگری به خود می‌گیرد و بهترین فرصت برای سفر به بدروم است. قسمتی از این برنامه‌ها در آمفی تئاتر باستانی 13 هزار نفری بدروم اجرا می‌شود و با تمام زیبایی و ظرافتی که در بازسازی آن به کار رفته بار دیگر می‌تواند روزهای اوجش در قرن 4 میلادی را تداعی کند. از طرفی هم موقعیت مکانی بسیار ویژه‌ای برای این بنا در نظر گرفته شده است. ضمنا حیف است ساعتی را به خرابه‌های دروازه میندوس اختصاص ندهید، بلاخره زمانی یکی از دروازه‌های ورودی شهر بدروم به شمار می‌رفته است.

آرامگاه هالیکارناسوس

معرفی جاذبه های بدروم
جاذبه های بدروم

با بازدید از یکی از عجایب هفتگانه باستانی می‌توان پرونده جاذبه‌های تاریخی شهر بدروم را بست. البته چیز زیادی از این آرامگاه باستانی نمانده و باید از تصاویر قدیمی و بازسازی شده کمک بگیرید تا شکل واقعی‌اش را تصور کنید. این آرامگاه با ارتفاع 46 متر و مزین به مجسمه‌ها و کتیبه‌های یونانی ساخته شده بود ولی سربازان سنت پیتر آن را تخریب کردند تا قلعه سنت پیتر را بسازند. با این حال اگر مسافر بدروم شدید باز هم بازدید از این آرامگاه خالی از لطف نخواهد بود و بقایای خرابه‌های این بنا در باغ باصفایی به بازگویی تاریخ پرفرازونشیبشان می‌پردازند.

جاذبه‌های طبیعی

خلیج بارداکچی

معرفی جاذبه های دیدنی بدروم
جاذبه های دیدنی بدروم

می‌توان گفت مناظر اطراف خلیج بارداکچی، سواحل و درختان نخلش نمونه کوچکی از بهشت هستند و تقریبا یکی از زیبا‌ترین طبیعت‌های بدروم به حساب می‌آیند. اگر فرصت رزرو یکی از هتل‌های آن اطراف را داشته باشید در واقع کلید ورود به این بهشت را از آن خود کرده‌اید. اینجا می‌توان از امکانات رفاهی مختلفی که برای لذت از طبیعت فراهم شده‌اند، بهره‌مند بود و یکی از رویایی‌ترین تعطیلات را برای خود ساخت. البته اقامت در هتل‌های این منطقه و وقت‌گذرانی در سواحل بارداکچی یکی از لاکچری‌ترین برنامه‌هایتان خواهد بود و حتی ممکن است در خریدهای بعدی بلیط هواپیما بدروم کل تعطیلاتتان را در همین جا بگذرانید.

تور دریایی اوزلایف

معرفی جاذبه های بدروم
جاذبه های بدروم

توصیه اکثر گردشگران به مسافران شهر بدروم این بوده که اگر می‌خواهند سفر به این شهر را تبدیل به معرکه‌ترین روزهای زندگیشان کنند به جمع پرنشاط تورهای قایق‌سواری “Ozzlife” ملحق شوند. یقینا این راحت‌ترین و لاکچری‌ترین راه تماشای کرانه‌ها و زیبایی‌های دریایی بدروم است، هم اینکه فرصت هم‌صحبتی با گروهی پرانرژی را پیدا می‌کنید و هم در سفر بی‌نظیرتان طعم خوشمزه‌ترین نوشیدنی‌ها و غذاها را می‌چشید. قایق‌‌ها و کشتی‌های تفریحی شما را از دنیای پرسروصدای شهر دور می‌کنند و به دامن آرامش‌بخش طبیعت می‌اندازند.

لنگرگاه تفریحی پالمارینا

معرفی جاذبه های بدروم
جاذبه های بدروم

اخیرا یکی از محبوب‌ترین جاذبه های دیدنی بدروم و ماریناهای بدروم بازسازی شده و امکانات آن به شیوه مدرن‌تری در اختیار گردشگران محلی و خارجی قرار گرفته که بد نیست شما هم بازدیدی از آن داشته باشید و کمی زیر درختان نخلش استراحت کنید. نایت لایف‌های این لنگرگاه و بودن در جمع پرشور بقیه گردشگران شب‌هایی به یادماندنی خواهند بود. در پالمارینا فعالیت‌های زیادی می‌توان کرد، از خرید لباس‌های برند ترک و سوغاتی‌های بدروم گرفته تا نوشیدنی‌های کافه‌ها و غذاهای متنوع رستوران‌هایش که هم روزتان را می‌سازند و هم شب بی‌نظیری را برایتان رقم می‌زنند.

برای خرید بلیط هواپیما بدروم و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید