معرفی جاذبه های دیدنی جزیره هرمز

بیشتر افرادی که اهل سفر و گشت و گذار هستند در نهایت شمال ایران را بهترین مقصد خرید بلیط هواپیما و سفر می‌دانند. چراکه دنیای سرسبز و دامن رنگین بانوان شمالی حس خوب و انرژی مثبتی را ایجاد می‌کند. اما این بار پیشنهاد می‌کنیم دامن رنگین شمالی‌ها را فراموش کنید، چرا که کل جزیره هرمز به مانند دامنی رنگین و پر نقش و نگار است.

0
115
معرفی جاذبه های دیدنی جزیره هرمز
جاذبه های دیدنی جزیره هرمز
معرفی جاذبه های دیدنی جزیره هرمزReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 10Rating: 3.0جاذبه های دیدنی جزیره هرمز و هر آنچه باید راجع به آنها بدانید.جاذبه های دیدنی جزیره هرمز تمامی ندارد در واقع جزیره هرمز نمونه‌ای از یک مقصد زیبا و همه چیز تمام در ایران است که گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند.

جاذبه های دیدنی جزیره هرمز

بیشتر افرادی که اهل سفر و گشت و گذار هستند در نهایت شمال ایران را بهترین مقصد خرید بلیط هواپیما و سفر می‌دانند. چراکه دنیای سرسبز و دامن رنگین بانوان شمالی حس خوب و انرژی مثبتی را ایجاد می‌کند. اما این بار پیشنهاد می‌کنیم دامن رنگین شمالی‌ها را فراموش کنید، چرا که کل جزیره هرمز به مانند دامنی رنگین و پر نقش و نگار است. هرمز نمونه‌ای از یک مقصد زیبا و همه چیز تمام در ایران است. این جزیره پر از تاریخ، فرهنگ، طبیعتی دلفریب، موجوداتی دوست داشتنی، خوراکی خوش طعم، و مردمانی خونگرم و میهمان نواز است. در این مطلب قصد داریم به جاذبه‌های این جزیره خوش رنگ بپردازیم. پس همراه ما باشید.

جاذبه های دیدنی هرمز – قلعه پرتغالی‌ها

معرفی جاذبه های دیدنی جزیره هرمز
جاذبه های دیدنی جزیره هرمز

وقتی حرف از جاذبه‌های جزیره هرمز به میان می‌آید، ناخودآگاه نام قلعه پرتغالی‌ها به ذهن خطور می‌کند. قلعه پرتغالی‌ها از جاذبه‌های تاریخی جزیره هرمز به شمار می‌رود که در سال 1507 میلادی و پس از حدود 30 سال ساخته شد. قلعه پرتغالی‌ها در خاک خونین هرمز نشان از تاریخ پر فراز و نشیب این منطقه از ایران دارد. در دوران شاه اسماعیل صفوی بود که پرتغالی‌ها توانستند اسب استعمار خود را در مناطق جنوبی ایران بتازانند تا اینکه در سال 1622 میلادی، در دوران همین پادشاه، مناطق جنوبی ایران از حضور پرتغالی‌ها رهایی یافت. شاید حضور پرتغالی‌ها در هرمز خاطره چندان خوشی نباشد، اما این باعث نمی‌شود تا از معماری زیبای این قلعه که الهام گرفته از طبیعت زیبای هرمز و معماری ایرانی است، به سادگی عبور کرد. برج دیده‌بانی- کلیسا- آب انبار- زندان- سیاه چاله- سربازخانه- سیاه چاله- تالار و مقر فرماندهی از بخش‌های مختلف این قلعه هستند. توپ‌های قدیمی و ترکیب رنگ چشم نواز قلعه در دل آبی آسمان و در آغوش رنگ نیلگون دریا، این قلعه سرخ رنگ را به یکی از سوژه‌های عکاسی تبدیل کرده است. قلعه پرتغالی‌ها در سال 1377 جزو فهرست آثار ملی ایران ثبت شد تا امروزه گردشگران با خرید بلیط هواپیما و بازدید از آن، با تاریخ جنوب ایران نیز آشنا شوند.

✅ بازدید از مقاله برنامه سفر جزیره هرمز 3 روزه

جاذبه های دیدنی هرمز – دره سکوت

معرفی جاذبه های دیدنی جزیره هرمز
جاذبه های دیدنی جزیره هرمز

شاید در وهله اول نام دره کمی وهم آلود به نظر برسد اما در واقع آرامش حاکم در این دره است که نام آن را بر سر زبان‌ها انداخته است. اتاق‌های نمک و سنگ‌های انرژی را فراموش کنید، بلیط هواپیما هرمز بخرید و از دره سکوت بازدید کنید. نمک‌های طبیعی موجود در این دره به همراه سکوت آن، انرژی و آرامش را به شما هدیه خواهد داد. جاذبه دیگری که در همین دره وجود دارد الهه نمک است. همینطور که در میان دره سکوت و سنگ‌ها و بلورهای نمک آن به گردش می‌پردازید، به گنبدی نمکی خواهید رسید که آب باران آن را همانند سنگ تراشی قهار صیقل داده و در میان دره به نمایش گذاشته است. این دره محل عبور رودخانه‌های فصلی نیز هست که به رنگ‌های طلایی و نارنجی دیده می‌شوند که زیبایی خاصی را به دره بخشیده‌اند.

جاذبه های دیدنی هرمز – غار مراقبه

معرفی جاذبه های دیدنی جزیره هرمز
جاذبه های دیدنی جزیره هرمز

اگر به دنبال کشف مکان‌های متفاوت و تجربه هیجانی کم نظیر در جزیره هرمز هستید، کافی است به سمت غرب جزیره به بازدید غار مراقبه بروید. البته باید یادآور شد غار مراقبه با سایر غارهای ایران کمی متفاوت است و بخش‌هایی از آن را باید به حالت سینه خیز رفت. پس تجهیزات و وسایل مورد نیاز همانند دستکش، لباسی اضافه، کلاه ایمنی و چراغ قوه همراه داشته باشید.

جاذبه های دیدنی هرمز – فرش خاکی

معرفی جاذبه های هرمز
جاذبه های هرمز

فرش خاکی هرمز نشان از طبیعت رنگارنگ این جزیره دارد. در این فرش خاکی افسانه‌ها، اساطیر و داستان‌های قدیمی جزیره به همراه طرح‌های ایرانی به نمایش گذاشته می‌شود. از آنجایی که این فرش خاکی با استقبال و توجه فراوانی روبرو شد، مسئولان جزیره تصمیم به برگزاری سالانه جشنواره فرش خاکی گرفتند. اگر می‌خواهید بلیط هواپیما خریده و از این فرش خاکی دیدن کنید، اسفندماه زمان خوبی برای بازدید است. جشنواره فرش خاکی هرمز همه ساله در نیمه دوم سال، در ایام نزدیک عید و روز خلیج فارس برگزار می‌شود.

جاذبه های دیدنی هرمز – دره رنگین کمان

کوه‌هایی به رنگ آبی، قرمز، زرد، سیاه، نارنجی و صورتی. در مورد دنیای نقاشی کودکان حرف نمی‌زنیم. در مورد یکی از زیباترین و خیره کننده‌ترین جاذبه جزیره هرمز حرف می‌زنیم. دره رنگین کمان بهشتی برای زمین شناسان است. در این دره لایه‌های مختلف زمین شناسی پیش چشم شما قرار گرفته‌اند. ترکیبات مختلف مانند ترکیبات آتش فشانی باعث به وجود آمدن طیف‌های رنگی متفاوت در این دره شده‌اند. در کنار این دره افرادی را خواهید که این خاک‌های رنگارنگ را به صورت بسیار هنرمندانه درون شیشه قرار داده و به فروش می‌رسانند. گرچه این کار بسیار زیبا است و شما را سر ذوق خواهند آورد تا این خاک را به عنوان هدیه و سوغات با خود به همراه داشته باشید، اما به دو دلیل پیشنهاد می‌کنیم از این خرید صرف نظر کرده و به عکس‌های این دره بسنده کنید: اولین دلیل به خاطر خودتان است اگر با خرید بلیط هواپیما بازمی‌گردید، چرا که همراه داشتن خاک در هواپیما غیر مجاز می‌باشد و مجبور خواهید شد این خاک‌های رنگین را در فرودگاه جا بگذارید. شاید بگویید به جای خرید بلیط هواپیما و سفر هوایی، از طریق سایر وسایل نقلیه مسیر بازگشت را ادامه می‌دهیم. در این صورت هم باید گفت چیزی که نهایتا با آن مواجه خواهید شد، شیشه‌ای با خاک سیاه رنگ است. چرا که این خاک‌ها در طول مسیر با یکدیگر مخلوط می‌شوند. دلیل دوم به خاطر حفظ محیط زیست جزیره و این دره زیباست. در نتیجه بهتر است صنایع دستی و سایر تولیدات محلی را به عنوان سوغات تهیه کنید تا به اقتصاد و و تولید جزیره نیز کمکی کرده باشید.

جاذبه های دیدنی هرمز – دره مجسمه‌ها

معرفی جاذبه های هرمز
جاذبه های هرمز

حتما در کودکی اوقاتی را به نگاه کردن ابرها و تشبیه آن‌ها به حیوانات و اشکال مختلف گذرانده‌اید. در دره مجسمه‌ها میز کافی است کمی سر به هوا باشید! سنگ‌ها در این دره به اشکال مختلف حیوانات قرار دارند و در نوع خود بسیار خاص هستند. این دره قدمتی چندین ساله دارد و به خرید بلیط هواپیما و یک بار بازدیداش می‌ارزد.

جاذبه های دیدنی هرمز – موزه نادعلیان

دکتر نادعلیان از افرادی است که برای فرهنگ و تاریخ جزیره احترام و ارزش بسیاری قائل بود. این موزه پر از صنایع دستی مردم جزیره، آثار هنری دکتر نادعلیان و هنر دست مردمان جزیره است. با خرید بلیط هواپیما و بازدید از این موزه نه تنها با زندگی و آثار دکتر نادعلیان که با آٍثار و هنر اهالی جزیره نیز آشنا خواهید شد.

جاذبه های دیدنی هرمز – ساحل لاک پشت‌ها

معرفی جاذبه های هرمز
جاذبه های هرمز

لاک پشت‌ها از دوست داشتنی‌ترین و مظلوم‌ترین جانوران زمین هستند. جزیره هرمز میزبان لاک پشت‌های دریایی است. لاک پشت‌های سبز و لاک پشت‌های منقار عقابی از گونه لاک پشت‌هایی هستند که در سواحل جزیره هرمز تخم گذاری می‌کنند. تولد ای لاک پشت‌ها و دل به دریا زندشان از جمله جاذبه‌های جزیره هرمز به شمار می‌رود. بسیاری از علاقه مندان با خرید بلیط هواپیما عازم هرمز می‌شوند تا از تخم درآمدن لاک پشت‌ها را ببینند. لاک پشت‌ها همه ساله از اواخر زمستان تا اوایل بهار در سواحل هرمز تخم گذاری می‌کنند و حدود 50 روز بعد می‌توان شاهد سر بیرون آوردن بچه لاک پشت‌ها از تخم‌ها بود.

گوشه گوشه جزیره هرمز پر از جاذبه‌هایی است باید با خرید بلیط هواپیما به بازدید آن‌ها رفت. کوه گِلک که از خاک آن در تهیه انواع سس‌ها و چاشنی‌ها استفاده می‌شود. ساحل سرخ رنگ هرمز، غارهای دریایی، معدن خاک سرخ و غروب زیبای سواحل همگی از عواملی است که گردشگران را به خرید بلیط هواپیما و سفر به هرمز ترغیب می‌کند.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز داخلی و خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای داخلی و خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید