آشنایی با جاذبه های دیدنی کاپادوکیا ترکیه

کشور زیبای ترکیه مقصد بی چون و چرای بسیاری از گردشگران به خصوص ایرانی ها، از جمله کشورهایی است که هر سلیقه ای را راضی نگه می دارد. کشور ترکیه با وجود برخورداری از شهرهای زیبایی همچون استانبول، آنتالیا، کوش آداسی، کاپادوکیا، بدروم و ... مقصد بسیار بی نظیری در سراسر دنیا تلقی می شود.

0
264
جاذبه های دیدنی کاپادوکیا ترکیه
جاذبه های دیدنی کاپادوکیا
آشنایی با جاذبه های دیدنی کاپادوکیا ترکیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 29Rating: 5.0جاذبه های دیدنی کاپادوکیا ترکیه و هر آنچه باید در مورد آنها بدانید.جاذبه های دیدنی کاپادوکیا ترکیه سرزمین دودکش‌های افسانه‌ای و اشکال خاص و منحصربه‌فرد صخره‌ها است که بدون شک ارزش خریداری بلیط هواپیما کاپادوکیا را دارد.

جاذبه های دیدنی کاپادوکیا ترکیه

کشور زیبای ترکیه مقصد بی چون و چرای بسیاری از گردشگران به خصوص ایرانی ها، از جمله کشورهایی است که هر سلیقه ای را راضی نگه می دارد. کشور ترکیه با وجود برخورداری از شهرهای زیبایی همچون استانبول، آنتالیا، کوش آداسی، کاپادوکیا، بدروم و … مقصد بسیار بی نظیری در سراسر دنیا تلقی می شود. بی‌تردید کشور زیبا و دیدنی ترکیه دارای تاریخی غنی بوده و از نظر جاذبه‌های دیدنی تاریخی و همچنین مناظر طبیعی فراوان، کم ندارد. به همین دلیل است که این کشور آهنربای گردشگری بوده و سالیانه گردشگران زیادی با خریداری بلیط هواپیما ارزان ترکیه به این کشور سفر می کنند و از جاذبه‌های بی‌شمار این کشور دیدار به عمل می‌آورند. در مطالب قبلی سایت سفرستان تا جایی که امکان داشت مناطق زیبا و شهرهای دیدنی ترکیه را برایتان معرفی کرده‌ایم؛ اما در این مطلب قصد داریم تا یکی دیگر از مناطق و نواحی شگفت‌انگیز این کشور را برایتان معرفی کنیم؛ این منطقه جایی نیست جز کاپادوکیا. کاپادوکیای ترکیه که سرزمین دودکش‌های افسانه‌ای و اشکال خاص و منحصربه‌فرد صخره‌ها است. خریداری بلیط هواپیما کاپادوکیا و بازدید از این شهر بیشتر شبیه بازدید از یک سیاره ناشناخته است. شکل زمین و صخره‌های این منطقه به‌قدری منحصربه‌فرد هستند که تا زمانی که از نزدیک با چشم خودتان این مناظر را نبینید، باور نخواهید کرد که این چنین مناظر شگفت‌انگیزی نیز در این سیاره آبی کوچک، وجود داشته است. اگر کاپادوکیا نظر شما را به خود جلب کرده است و قصد سفر به کاپادوکیا را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که تا آخر این مطلب سایت سفرستان را همراهی کنید؛ زیرا که قصد داریم در این مطلب تا جایی که امکان دارد، جاذبه های دیدنی کاپادوکیا را به طور کامل توضیح دهیم.

اوچیسار (Uchisar)

جاذبه های دیدنی کاپادوکیا ترکیه
اوچیسار (Uchisar)

قصر صخره‌ای در اوچیسار، مرتفع‌ترین نقطه کاپادوکیا بوده و به بازدیدکنندگانی که به کاپادوکیا آمده‌اند، بهترین چشم‌اندازها از این ناحیه را خواهد داد. بالا رفتن از این قلعه به شما این شانس را خواهد داد که غارهای متعدد موجود در این ناحیه را کاوش کنید. این تجربه، مخصوصاً برای کودکان عالی خواهد بود. با مشاهده این منطقه مطمئن خواهید شد که سفر به کاپادوکیا یک ماجراجویی فراموش‌نشدنی برای شما و همراهانتان خواهد بود.

موزه روباز گورمه (Goreme)

موزه روباز گورمه کاپادوکیا ترکیه
موزه روباز گورمه

این موزه که فاصله چندانی با اوچیسار ندارد دارای مجموعه‌ای از کلیساها است که درون صخره‌ها تراشیده شده‌اند. تاریخ ساخت این کلیساها به 1000 سال قبل باز می‌گردد و یکی از جاذبه های دیدنی کاپادوکیا به شمار می روند. پس از سفر به این شهر، هنگام بازدید از این موزه، با نقاشی‌های دیدنی و زیبا بر روی دیوارهای کلیسا روبرو خواهید شد که تماشای آن‌ها شما را محو خود کرده و به علاقه‌مندان به نقاشی‌ لذت توصیف‌ناپذیری را خواهد بخشید.

شما می‌توانید، برای بازدید از این موزه روباز یک ساعت وقت بگذارید و پس از اتمام بازدیدتان ناهار خود را در شهر گورمه نوش جان کنید.

پیاده‌روی در دره عشق

پیاده‌روی در دره عشق کاپادوکیا ترکیه
پیاده‌روی در دره عشق کاپادوکیا

مسیر پیاده‌روی در دره عشق یک مسیر یک‌طرفه 1.5 مایلی است که بیشتر قسمت‌های آن صاف بوده و چند مورد صخره کوچک هم در این مسیر وجود دارد که باید از آن‌ها بالا بروید. پیاده‌روی در این مسیر شما را از میان یکی از دره‌های محلی عبور می دهد. پاداش شما برای پیاده‌روی در آن مشاهده منارهای مخروطی شکل دیدنی در پایان این مسیر خواهد بود. پیاده‌روی در این مسیر حدود 1.5 تا 2 ساعت به طول خواهد انجامید.

نکته‌ای برای مسافرت در این ناحیه: استخدام یک راننده برای بازدید از نواحی مختلف کاپادوکیا شدیداً توصیه می‌شود. با این کار راننده شما را در شروع مسیر پیاده‌روی پیاده کرده و در پایان مسیر منتظر شما خواهد بود. شما می‌توانید این راننده را از طریق هتل محل اقامت خود استخدام کنید.

✅ بازدید از مقاله همه چیز در مورد کاپادوکیا ترکیه

کاووسین (Cavusin)

کاووسین کاپادوکیا ترکیه
کاووسین کاپادوکیا

این شهر یکی دیگر از شهرهای محبوب کاپادوکیا است که دارای غارهای بیشتر و یک روستای باستانی است که در کنار تپه ساخته شده است. این شهر همچنین چشم‌اندازهای بی‌نظیری را از کاپادوکیا برای بازدیدکنندگان ارائه خواهد داد.

دره راهب‌ها

جاذبه های دیدنی کاپادوکیا ترکیه
جاذبه های دیدنی کاپادوکیا

در دره راهب‌های کاپادوکیا که در پاساباغ (Pasabag) واقع شده است، مجموعه‌ دیگری از غارها وجود دارد. توقف در این دره و بازدیدی سریع از این ناحیه، اوقات خوشی را برایتان پدید خواهد آورد و شما را به بازدید یکی از جاذبه های دیدنی کاپادوکیا دعوت خواهد کرد.

دره دورنت (Devrent)

جاذبه های دیدنی کاپادوکیا ترکیه
جاذبه های دیدنی کاپادوکیا

دره دورنت که با نام دره تخیل نیز شناخته می‌شود، یک مکان عالی برای کودکان است. صخره‌های این ناحیه به شکل شتر، خوک آبی، شیر و هر چیزی که بتوانید آن را تصور کنید در آمده و مشاهده آن‌ها برای کودکان جالب خواهد بود.

بالن‌سواری در کاپادوکیا

بالن‌سواری در کاپادوکیا ترکیه
بالن‌سواری در کاپادوکیا

مشاهده مناظر زیبا و دیدنی کاپادوکیا از داخل یک بالن و از ارتفاع بلند، یک تجربه فراموش‌نشدنی برایتان‌ خواهد بود. هر چه باشد کاپادوکیا به خاطر بالن‌های خود مشهور بوده و بیشتر افرادی که به بازدید از کاپادوکیا می‌آیند، محال است که بدون بالن‌سواری این ناحیه را ترک کنند. ممکن است هزینه سوارشدن بر بالن کمی گران باشد، اما خاطره‌ها و عکس‌هایی که در طول این سواری خواهید گرفت، ارزش هزینه کردن را دارد.

در طول سواری خود با بالن، بالن موردنظر شما را به ارتفاع 300 متری در هوا خواهد برد و معمولاً شما را در دره عشق پیاده خواهد کرد. تجربه بالن‌سواری در کاپادوکیا بی‌تردید یکی از فراموش‌نشدنی‌ترین خاطره‌های شما در طول زندگی‌تان خواهد بود.

دره سوگانلی (Soganli)

دره سوگانلی کاپادوکیا ترکیه
دره سوگانلی کاپادوکیا

دره سوگانلی یکی از جاذبه های دیدنی کاپادوکیا در جنوب اورگوپ (Urgup) واقع شده و نیم ساعت با این شهر فاصله دارد. بازدید از کلیساهایی که صدها سال قبل به داخل صخره‌های این دره تراشیده شده‌اند، حدود 2 ساعت به طول خواهد انجامید. بازدید از این دره می‌تواند، بسیار جالب‌تر از موزه روباز گورمه باشد. این دره به خاطر مکان دورافتاده خود، نسبت به مکان‌های محبوب دیگر بازدیدکنندگان کمی داشته و خلوت‌تر خواهد بود. این مشخصه برای کسانی که مکان‌های آرام را ترجیح می‌دهند، تجربه بازدید از این دره را لذت‌بخش‌تر خواهد کرد.

اورتاهیسار (Ortahisar)

اورتاهیسار کاپادوکیا ترکیه
اورتاهیسار کاپادوکیا

اورتاهیسار یک شهر دیدنی دیگر با منظره‌های خارق‌العاده می‌باشد که بر روی تپه ساخته شده است. شما می‌توانید هنگام عبور از جاده با ماشین این شهر را از دور مشاهده کرده و یا وقتی را به آن اختصاص داده و از نزدیک این شهر را کاوش کنید.

پیاده‌روی در دره‌های قرمز و رز

جاذبه های دیدنی کاپادوکیا ترکیه
جاذبه های دیدنی کاپادوکیا

این مسیر یکی دیگر از مسیرهای ساده پیاده‌روی در کاپادوکیا می‌باشد که مناظر بی‌نظیری را برای شما ارائه خواهد داد. این مسیر از جاذبه های دیدنی کاپادوکیا ؛ یک مسیر سه مایلی است که در بین دره عشق و تنگه بزرگ، همانند یک صلیب به نظر می‌رسد. هنگام پیاده‌روی در این دره‌ها شما در میان منارهایی قدم خواهید زد که به رنگ‌های صورتی، قرمز و سفید هستند. پیاده‌روی در این دره‌ها حدود 2 ساعت زمان برده و در شهر کاووسین به اتمام خواهد رسید.

اگر در هنگام عصر مسیرتان به این دره‌ها افتاد، می‌توانید غروب زیبای آفتاب را در شروع مسیر پیاده‌روی این دره‌ها تماشا کنید. این نقطه، مکانی محبوب برای تماشای غروب آفتاب در کاپادوکیا می‌باشد.

شهر زیرزمینی درین کویو (Derinkuyu)

جاذبه های دیدنی کاپادوکیا ترکیه
جاذبه های دیدنی کاپادوکیا

درین کویو بزرگ‌ترین شهر زیرزمینی در بین شهرهای زیرزمینی متعدد کاپادوکیا می‌باشد. باور بر این است که این شهر در قرن‌های 7 یا 8 قبل از میلاد مسیح‌ ساخته شده است. این شهر با 16 طبقه خود، توانایی جای دادن 20,000 نفر را در خود داشت. درین کویو تا اوایل قرن بیستم دارای سکنه بود، اما امروزه به‌عنوان موزه برای بازدید گردشگران استفاده می‌شود.

هنگام بازدید از این شهر زیرزمینی، از به همراه داشتن یک چراغ‌قوه و کت اطمینان حاصل کنید، زیرا که تونل‌های زیرزمینی بسیار سردتر از بیرون خواهند بود.

پیاده‌روی در دره ایهلارا (Ihlara)

پیاده‌روی در دره ایهلارا کاپادوکیا ترکیه
پیاده‌روی در دره ایهلارا کاپادوکیا

شروع مسیر پیاده‌روی در این دره، حدود 50 کیلومتر با شهر زیرزمینی درین کویو فاصله دارد. اگر زمان داشته باشید، پیاده‌روی در این مسیر و توقفی کوتاه در گوزل یورت (Guzelyurt)، ارزشش را خواهد داشت. مسیر پیاده‌روی در این دره 4 مایل بوده و پیاده‌روی در این مسیر صاف بسیار آسان می‌باشد. تمامی مسیر پیاده‌روی از کنار یک رودخانه می‌گذرد و شما هنگام پیاده‌روی در این مسیر، شانس یافتن غارهای بیشتری را نیز خواهید داشت.

این مسیر در دره بلیسیرما (Belisirma) به اتمام می‌رسد. مجموعه‌ای از رستوران‌ها بر روی رودخانه وجود داشته که می‌توانید ناهار خود را در یکی از این رستوران‌ها نوش جان کنید.

کلیسای جامع سلیمه (Selime)

جاذبه های دیدنی کاپادوکیا ترکیه
جاذبه های دیدنی کاپادوکیا

کلیسای جامع سلیمه بزرگ‌ترین کلیسا در کاپادوکیا می‌باشد و جزو جاذبه های دیدنی کاپادوکیا به شمار می آید. این کلیسا نیز همانند کلیساهای دیگر این منطقه، مجموعه‌ای از اتاق‌هاست که در داخل یک کوه تراشیده شده‌اند.

جاده ابریشم

جاده ابریشم کاپادوکیا ترکیه
جاده ابریشم کاپادوکیا

از کلیسای جامع سلیمه، بزرگراهی که شما را به اورگوپ باز می‌گرداند، همان مسیر جاده ابریشم است. یک کاروانسرا که در کنار جاده قرار گرفته است، حکایت از این دارد که در زمان‌های قدیم مردمی که در این جاده سفر می‌کردند، شب را در این کاروانسرا می‌گذراندند.

در حالت کلی می‌توان نتیجه گرفت که کاپادوکیا یکی از دیدنی‌ترین و زیباترین مناطق کشور ترکیه است. اگر این مطلب توجه شما را به کاپادوکیا جلب کرده است، پیشنهاد می‌کنیم که در انتخاب خود شک نکنید و با سفر به کاپادوکیا آماده کسب تجربه‌های بی‌نظیر به همراه خانواده و دوستان خود و پدید آوردن خاطره‌های فراموش‌نشدنی با آن‌ها باشید.

در ادامه می توانید با فرودگاه های کاپادوکیا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید