جاذبه‌های دیدنی کشور ترکمنستان

ترکمنستان، کشوری در آسیای مرکزی است که با دریای زیبای خزر هم‌مرز بوده و یکی از مشهورترین مناطق توریستی آسیا به شمار می‌رود. گردشگرانی که قصد خرید بلیط هواپیما ترکمنستان را دارند، می‌توانند با بازدید مناطق تاریخی و قدیمی این کشور، به تاریخ و قدمت آن پی ببرند و پاسخ سؤال‌هایشان را در مورد گذشته ترکمنستان بیابند.

0
50
معرفی جاذبه‌های دیدنی کشور ترکمنستان
جاذبه‌های دیدنی کشور ترکمنستان
جاذبه‌های دیدنی کشور ترکمنستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 15Rating: 3.5جاذبه‌های دیدنی کشور ترکمنستان - خرید بلیط هواپیما ترکمنستان از اپلیکیشن سفرستانترکمنستان، کشوری در آسیای مرکزی است که با دریای زیبای خزر هم‌مرز بوده و یکی از مشهورترین مناطق توریستی آسیا به شمار می‌رود. گردشگرانی که قصد خرید بلیط هواپیما ترکمنستان را دارند، می‌توانند با بازدید مناطق تاریخی و قدیمی این کشور، به تاریخ و قدمت آن پی ببرند و پاسخ سؤال‌هایشان را در مورد گذشته ترکمنستان بیابند.

جاذبه‌های گردشگری ترکمنستان

ترکمنستان، کشوری در آسیای مرکزی است که با دریای زیبای خزر هم‌مرز بوده و یکی از مشهورترین مناطق توریستی آسیا به شمار می‌رود. گردشگرانی که قصد خرید بلیط هواپیما ترکمنستان را دارند، می‌توانند با بازدید مناطق تاریخی و قدیمی این کشور، به تاریخ و قدمت آن پی ببرند و پاسخ سؤال‌هایشان را در مورد گذشته ترکمنستان بیابند. در ادامه برخی از مکان‌های گردشگری و دیدنی این کشور را معرفی کرده‌ایم، با ما همراه باشید.

داشوقوز، استان داشوقوز (Dashoguz)

معرفی جاذبه‌های دیدنی کشور ترکمنستان
جاذبه‌های دیدنی کشور ترکمنستان

این شهر در استان داشوقوز و در شمال ترکمنستان واقع شده است. گردشگران، بلیط هواپیما ترکمنستان را به این دلیل خریداری می‌کنند که به داشوقوز رفته و محلی را که یک شهاب سنگ 7 کیلوگرمی در آن سقوط کرده بود، ببینند.

کُنیه اورگنچ (Konye Urgench, Kprezm Region)

معرفی جاذبه‌های دیدنی کشور ترکمنستان
جاذبه‌های دیدنی کشور ترکمنستان

اینجا شهری باستانی است که در گذشته پایتخت خوارزم بوده  و در شمال شرق ترکمنستان قرار دارد. کُنیه اورگنچ توسط چنگیزخان تخریب شد و به دست مغول‌ها با آب رودخانه آمو نابود گردید. تنها آثاری که از این شهر به جای مانده است، برج SoltanTekes Mausoleum و برج 60 متری GutlukTemir Minaret می‌باشد. گردشگران بسیاری بلیط هواپیما ترکمنستان را برای بازدید از این پایتخت باستانی خریداری می‌کنند.

✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای ترکمنستان
✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما به ترکمنستان

نیسان، نزدیکی روستای باگیر (Nissan)

معرفی جاذبه‌های دیدنی کشور ترکمنستان
جاذبه‌های دیدنی کشور ترکمنستان

این شهر در جنوب غربی آخال واقع شده و از مهم‌ترین شهرهای دوران امپراتوری اشکانیان به شمار می رود. در دهه اول سال قبل از میلاد مسیح، این شهر توسط زلزله‌ای مهیب ویران گردید. جالب است بدانید خرابه‌هایی که از این زلزله در نیسان باقی‌مانده‌اند، در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند.

سرخس، استان آخال (Sarakhs, Ahal Province)

معرفی جاذبه‌های دیدنی کشور ترکمنستان
جاذبه‌های دیدنی کشور ترکمنستان

این شهر در میانه استان آخال واقع شده است و واسطه‌ای مهم در جاده ابریشم می‌باشد. گردشگرانی که قصد خرید بلیط هواپیما ترکمنستان را دارند، می‌توانند از جاذبه‌هایی همچون آرامگاه شیخ احمد آل خدی و مسجد صوفی عبدالفیض سرخس بابا بازدید کنند.

دِخیستان (Dekhistan)

معرفی جاذبه‌های دیدنی کشور ترکمنستان
جاذبه‌های دیدنی کشور ترکمنستان

در نزدیکی دریای خزر و در غرب ترکمنستان شهرکی به نام دخیستان وجود دارد. این شهر کوچک در یکی از نواحی منحصربه‌فرد در آسیای مرکزی، یعنی دره Misrian واقع شده است. در بازدید از دخیستان، بناهای تاریخی و شهرهای کوچکی از قرن‌های دهم و دوازدهم، برج‌های قدیمی زیبا و یکی از قدیمی‌ترین مساجد دوره اولیه اسلام را مشاهده خواهید کرد.

ماری، استان ماری (Mary, Mary Province)

معرفی جاذبه‌های دیدنی کشور ترکمنستان
جاذبه‌های دیدنی کشور ترکمنستان

سومین شهر بزرگ ترکمنستان، ماری است که در قلب کویر کاراکوم (Kara Kum) واقع شده. جاذبه اصلی این شهر موزه‌ای است که مجموعه‌ای از غنی از فرش ترکمن، لباس محلی و آثار هنری در خود جای داده است.

مِرو، استان ماری (Merv, Mary Province)

معرفی مِرو، استان ماری
مِرو، استان ماری

این شهر نیز یکی از شهرهای ارتباطی جاده ابریشم در آسیای مرکزی به حساب می‌آید که در قرن 12 بزرگ‌ترین شهر جهان بوده است. در این شهر، کوه ماری وجود دارد و اعتقاد براین است که مذهب هندو از اینجا آغاز گردیده. بنابر هندوئیسم، مرو مرکز جهان است.

سایت باستان‌شناسی آنائو، استان آخال

(Annau Archaeology Site, Ahal Province)

معرفی سایت باستان‌شناسی آنائو
سایت باستان‌شناسی آنائو

از سال 1904، حفاری‌ها در این منطقه باستانی آغاز گردیدند و در طول این حفاری‌ها کشفیات بسیاری صورت گرفت که ازجمله آن‌ها سفال‌های نقاشی شده، اسکلت کودکان، قدیمی‌ترین بقایای شترها و دکوراسیون‌های هندسی بودند. از شگفت‌انگیزترین سازه‌های این منطقه و کشور می‌توان مسجد سید جمال‌الدین را نام برد. کاشی‌های آبی رنگ این مسجد آن را از سایر معماری‌ها متمایز کرده است. اگر بلیط هواپیما ترکمنستان را خریداری کنید، در سفرتان به این کشور زیبا از منطقه باستانی آنائو حتماً بازدید کنید.

اَبیوِرد، استان آخال (Abiverd, Ahal Province)

معرفی اَبیوِرد، استان آخال
اَبیوِرد، استان آخال

شهری که در استان آخال واقع شده و از قرون‌وسطی باقی به یادگار باقی‌مانده است. ابیورد در بخش جنوبی ترکمنستان و نزدیک مرز ایران قرار دارد. جاذبه‌های اصلی این شهر مساجد و قلعه‌های باستانی هستند که بازدید از آن‌ها مطمئناً برایتان جذاب خواهد بود.

شهر عشق‌آباد (Ashgabat City)

معرفی شهر عشق‌آباد
شهر عشق‌آباد

پایتخت و بزرگ‌ترین شهر ترکمنستان، شهر عشق‌آباد است. عشق‌آباد مابین کوهKopet  و کویر کاراکوم Kara Kum قرار گرفته است. یکی از بزرگ‌ترین مساجد آسیای مرکزی در عشق‌آباد است و Kipchak نام دارد. این مسجد با نام TurkmenbashiRuhy Mosque نیز شناخته می‌شود.

برای خرید بلیط هواپیما ترکمنستان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید