آشنایی با جاذبه‌های گردشگری تاجیکستان

تاجیکستان کوچک‌ترین کشور در آسیای مرکزی است که از لحاظ وسعت پنج برابر کشور بلژیک می‌باشد. افرادی که تا به کنون بلیط هواپیما تاجیکستان را خریداری کرده‌اند، با نام کوهستان‌های پامیر آشنایی دارند. زیرا که، تاجیکستان به این کوهستان‌های مرتفعش معروف است. حدود نیمی از زمین‌های تاجیکستان با ارتفاع 3000 متر یا بیشتر، از سطح دریا قرار دارند.

0
59
خرید بلیط هواپیما تاجیکستان
بلیط هواپیما تاجیکستان
آشنایی با جاذبه‌های گردشگری تاجیکستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 8Rating: 3.5آشنایی با جاذبه‌های گردشگری تاجیکستان - خرید بلیط هواپیما تاجیکستان از سفرستانتاجیکستان کوچک‌ترین کشور در آسیای مرکزی است که از لحاظ وسعت پنج برابر کشور بلژیک می‌باشد. افرادی که تا به کنون بلیط هواپیما تاجیکستان را خریداری کرده‌اند، با نام کوهستان‌های پامیر آشنایی دارند. زیرا که، تاجیکستان به این کوهستان‌های مرتفعش معروف است. حدود نیمی از زمین‌های تاجیکستان با ارتفاع 3000 متر یا بیشتر، از سطح دریا قرار دارند.

جاذبه‌های گردشگری تاجیکستان

تاجیکستان کوچک‌ترین کشور در آسیای مرکزی است که از لحاظ وسعت پنج برابر کشور بلژیک می‌باشد. افرادی که تا به کنون بلیط هواپیما تاجیکستان را خریداری کرده‌اند، با نام کوهستان‌های پامیر آشنایی دارند. زیرا که، تاجیکستان به این کوهستان‌های مرتفعش معروف است. حدود نیمی از زمین‌های تاجیکستان با ارتفاع 3000 متر یا بیشتر، از سطح دریا قرار دارند. اگر نمی‌توانید طی یک یا دو هفته به ارتفاعات تاجیکستان بروید، اصلاً نگران و ناراحت نباشید. زیرا می‌توانید از طبیعت کوه‌های نسبتاً کم ارتفاع و قابل دسترس همچون کوه‌های فان لذت ببرید. در حقیقت، در تاجیکستان ارتفاعات از 300 تا 7495 متر از سطح دریا متغیر هستند و شانس بیشتری به شما می‌دهند تا از گشت‌وگذار در داخل کشور نهایت استفاده را بکنید و لذت ببرید. در این‌ مطلب قصد داریم شما را با 10 مکان گردشگری معروف در تاجیکستان آشنا کنیم.

دوشنبه، پایتخت تاجیکستان

خرید بلیط هواپیما تاجیکستان
بلیط هواپیما تاجیکستان

دوشنبه بزرگ‌ترین شهر و قلب فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کشور است. در مرکز شهر یکی از بلندترین پرچم‌های جهان نصب شده است که متعلق به خود تاجیکستان می‌باشد. اگر بلیط هواپیما تاجیکستان را خریداری کنید، در خیابان‌های دوشنبه شاهد معماری‌های مدرن و به سبک شوروی مشاهده خواهید کرد و با بازدید از مناطق تاریخی، موزه‌ها و مجسمه‌های بی‌شمار، به تأثیر و نفوذ قدرتمند پارسیان در گذشته این کشور پی خواهید برد. دوشنبه شهری سرسبز است و مسیرهای گشت‌وگذار بسیاری دارد، اما بسیاری از مردم خرید از بازارهای شرقی دوشنبه و خوردن از غذاهای خوشمزه محلی را ترجیح می‌دهند.

✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای تاجیکستان
✅ بازدید از مقاله دلایل جذابیت پایتخت زیبای تاجیکستان
✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما تاجیکستان

بزرگراه پامیر، دومین بزرگراه بین‌المللی مرتفع

آشنایی با جاذبه های گردشگری تاجیکستان
جاذبه های گردشگری تاجیکستان

مسیر این بزرگراه از میان کوهستان‌های پامیر می‌گذرد و میلیون‌ها سال به عنوان بخشی از جاده ابریشم مورد استفاده قرار گرفته است. در قرن نوزدهم، مسیر استانداردی فراهم شد و در سال‌های 1930، ساخت‌وساز مسیر تکمیل گردید. امروزه، جاده لغزان است و تنها قسمت‌هایی از آن هموار گردیده که برای دوچرخه‌سواران و عاشقان سفرهای جاده‌ای تجربه‌ای بی‌نظیر ارائه می‌دهد. اگر بلیط هواپیما تاجیکستان را خریداری کنید، با گذر از این جاده، معنای عمیق جمله معروف ” نوع سفر مهم‌تر از مقصد است”، پی خواهید برد. از دوچرخه‌سواری در مسیر بی‌نظیر و بی‌همتا نهایت لذت را ببرید و در طول مسیر با اهالی روستاها گفت‌وگوی دوستانه داشته باشید، با آن‌ها از نزدیک آشنا شوید و مهربانی این مردم را از نزدیک شاهد باشید.

دره جی‌سِو، محلی زیبا برای پیاده‌روی

خرید بلیط هواپیما تاجیکستان
بلیط هواپیما تاجیکستان

در طول سفر از مسیر پامیر، بد نیست شب در دره جی‌سو توقف کرده و یک روزی در این منطقه زیبا سپری کرد. بلیط هواپیما تاجیکستان را برای سفر به این دره خریداری کنید. با گذر از فراز رودخانه نه خبری از ترافیک است و نه آنتن و اینترنت. با حدود یک ساعت پیاده‌روی که مسیری شیب‌دار به سمت بالا و پایین است، به اولین دره خواهید رسید. در طول مسیر پیاده‌روی رودخانه‌های پرآب و دریاچه‌های کوهستانی دورافتاده را مشاهده خواهید کرد. اگر در ماه آگوست به این دره سفر کنید، می‌توانید از میوه درختان آلبالو که کنار رودخانه وجود دارند، بخورید. می‌توانید در خانه‌های معتبر روستای جی‌سو بمانید و از طبیعت لذت ببرید.

دریاچه اسکندرکول

آشنایی با جاذبه های گردشگری تاجیکستان
جاذبه های گردشگری تاجیکستان

بلیط هواپیما تاجیکستان را خریداری کنید و به افسانه‌های محلی درباره دریاچه و الکساندر کبیر گوش فرا دهید. اسکندر نام محلی الکساندر است و “کول” به معنای دریاچه می‌باشد. حفظ و نگهداری از افسانه پیروزی الکساندر کبیر در آسیا، آن هم در کشور دورافتاده تاجیکستان، بسیار جالب است. میلیون‌ها سال است که این افسانه نسل به نسل از والدین به فرزندان نقل شده و بدین صورت محفوظ گردیده است. حال نوبت شما است تا به تاجیکستان رفته و کنار این دریاچه داستان اسکندر، این جنگجوی بزرگ را بشنوید و او را کنار دریاچه تصور کنید.

مرغاب، بلندترین شهر آسیای مرکزی

خرید بلیط هواپیما تاجیکستان
بلیط هواپیما تاجیکستان

ارتفاع شهر مرغاب، 3618 متر از سطح دریا است. شهری در چنین ارتفاع که با درختان و کوهستان‌ها احاطه شده است، مکان بسیار جذابی برای بازدید است. اکثر مردم این منطقه از قوم قرقیز هستند که گروه اقلیتی در تاجیکستان می‌باشند. می‌توانید با خرید بلیط هواپیما تاجیکستان، از غذاهای قرقیزی در این شهر امتحان کنید و لذت ببرید.

کوهستان‌های فان، بهترین مکان برای سرگرمی

آشنایی با جاذبه های گردشگری تاجیکستان
جاذبه های گردشگری تاجیکستان

اگر بلیط هواپیما تاجیکستان را برای گشت‌وگذار در طبیعت زیبای این کشور خریداری می‌کنید، کوه‌های فان بهترین مکان برای شما است. این کوهستان محل مورد علاقه کوهنوردان جهان قرار گرفته است. می‌توانید با سفر به کوهستان‌ها، از دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و پیاده‌روی در مسیر زیبا و سرسبز لذت ببرید و چند روزی را در دل طبیعت، به دور از شلوغی‌های زندگی شهری سپری کنید و هوای سالم و پاکیزه روانه شُش‌هایتان بکنید.

خرابه‌های پِن‌جی‌کِنت

خرید بلیط هواپیما تاجیکستان
بلیط هواپیما تاجیکستان

پن‌جی‌کنت امروزی و مدرن، شهر کوچکی است که مهد خوشمزه‌ترین غذاهای ملی تاجیکستان می‌باشد. از معروف‌ترین این غذاها می‌توان به “پُلو” اشاره کرد. البته تنها هدف گردشگران از خرید بلیط هواپیما تاجیکستان و سفر به این شهر، صرفاً خوردن پُلو نیست. بلکه، بیشتربه خاطر بازدید از خرابه‌های شهر است. این خرابه‌های بازمانده از تمدن‌های باستانی است. “سارِزم” که به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده است، شهری است که قدمتش به 3000 سال پیش از میلاد مسیح می‌رسد و جزوی از این خرابه‌ها است. بخش دیگر از این خرابی‌ها نیز مربوط به شهر ثروتمند تاجران ثغدی در جاده ابریشم می‌باشد. ثغدیان نقش مهمی به عنوان میانجی‌گر بین چین و اروپا داشتند و به تبادل فرهنگی و اقتصادی بین غرب و شرق به شدت کمک می‌کردند. در محل حفاری به وضوح قابل مشاهده است که دیوارهای تزئین شده، الهام گرفته از تمدن‌های مختلف هستند. جالب است بدانید که این شهر در قرن هشتم، زمان حمله اعراب به آسیای مرکزی، متروکه و خالی از سکنه شد.

برای خرید بلیط هواپیما تاجیکستان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید