جاذبه های گردشگری عمان

یک نگاه به وادی های پر از نخل و گودال های زمردی و موزاییک و مناره های خیره کننده کافی است که شما را متقاعد کند که بلیط هواپیما به مقصد مسقط را رزرو کنید.

0
12
معرفی جاذبه های گردشگری عمان
جاذبه های گردشگری عمان
جاذبه های گردشگری عمانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 18Rating: 4.0جاذبه های گردشگری عمان کشوری میلیون ها بار زیباتر از تصاویرش.جاذبه های گردشگری عمان یک نگاه به وادی های پر از نخل و گودال های زمردی و موزاییک و مناره های خیره کننده کافی است که شما را متقاعد کند مسقط را ببینید.

معرفی کامل جاذبه های گردشگری عمان

یک نگاه به وادی های پر از نخل و گودال های زمردی و موزاییک و مناره های خیره کننده کافی است که شما را متقاعد کند که بلیط هواپیما به مقصد مسقط را رزرو کنید. اطمینان داشته باشید که وقتی می توانید آن آب های کریستالی را حس کنید، آن قهوه هل را بچشید و آن کندر را شخصا بو کنید عمان میلیون ها بار زیباتر از عکس هایی است که در فضای مجازی می بینید. هنگام برنامه ریزی برای برنامه سفر عمان، اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که یک لیست از جاذبه های گردشگری عمان که می خواهید ببینید تهیه کنید. خبر خوب این است که رفت و آمد در عمان بسیار آسان است – اگر ماشین شخصی خود را داشته باشید به راحتی می توانید جاهای انتخاب شده را در چند روز ببینید.

 وادی بنی خالد

معرفی جاذبه های گردشگری عمان
جاذبه های گردشگری عمان

اگر بعد از رزرو بلیط هواپیما مجبور باشید فقط یک مکان را انتخاب کنید که نمایانگر زیبایی طبیعی خام عمان باشد، آن وادی بنی خالد است.
وادی یک دره باریک و طولانی است که آب را از کوه به سرزمین های پست هدایت می کند. این به معنای واقعی کلمه یک واحه در صحرا است – یک گذرگاه برای آب حیات بخش برای نفوذ در یک منظره غیرعادی و باورناپذیری را ایجاد می کند.

از میان وادی های عمان وادی بنی خالد شاید زیبا ترین باشد. این مجموعه از مجموعه ای از استخرهای زمرد و فیروزه ای تشکیل شده است که در کوه شکاف ایجاد کرده است. سنگ های غول پیکر و آبشارهای پر از کف، سرسره های طبیعی آب ایجاد می کنند. غارهای تاریکی در داخل سازه های سنگی ایجاد شد اند که برخی از آنها فقط با شنا در زیر گذرگاه های مهر و موم شده قابل دسترسی هستند. در این وادی  نخل های خرما از زمین ماسه ای بالا می روند تا روی آب ها سایه بزنند یک راهرو سبز ایجاد کنند.

این مکان مخصوصاً در آخر هفته ها و تعطیلات در بین خانواده های محلی محل شنا و پیک نیک بسیار محبوب است.

شن های شرقیا

گذراندن یک شب در منطقه غیر مسکونی عمان برای هر کسی که می خواهد نبض فرهنگ سنتی بادیه نشینی در این منطقه را داشته باشد امری ضروری است. عمان چهار کویر را در مرزهای خود دارد – معروف ترین آن Rub Al Khali یا Quarter Quarter،  بزرگترین صحرای روی زمین است.

گذراندن شب  در اردوگاه صحرا یکی از جذاب ترین کارها در عمان است. خواه یک چادر مجلل یا یک اردوگاه روستایی تر انتخاب کنید خوابیدن در زیر ستاره ها و بیدار شدن در بیابان ها تجربه ای است که به این زودی ها فراموش نخواهید کرد.

✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای عمان

مسقط

معرفی جاذبه های گردشگری عمان
جاذبه های گردشگری عمان

یک انتخاب آسان برای هر بازدید کننده، مسقط، پایتخت عمان، نقطه اصلی ورود به این کشور بیابانی است. با وجود رشته کوه عظیم الحجر در یک طرف و خلیج درخشان عمان از طرف دیگر، چشم انداز این شهر بسیار منحصر به فرد است. اما مسقط در نوع خود جذاب است و مطمئناً می توان آن را از زیباترین مکان های کشور به حساب آورد.

بیشتر زیبایی مسقط در جزئیات آن است. از موزاییک های خیره کننده و منبت کاری های چوبی مسجد جامع سلطان قابوس (بزرگترین و تنها مسجدی در عمان که برای غیرمسلمانان باز است)، تا فروشگاه های ادویه و حنا در داخل مطره سوق که چشم بیننده را خیره می کند. در آداب و رسوم روزمره این شهر قدم زدن در کنار قرنیز یا فوتبال در ساحل هنگام غروب صحنه های زیبایی را در خاطر شما ثبت خواهد کرد.

موزه ها و گالری های پایتخت معرفی کاملی از تاریخ و فرهنگ عمانی دارند و ساعت ها شما را مشغول خواهند کرد. توصیه می شود حداقل 2 روز کامل را در مسقط بگذرانید.

نزوا

معرفی جاذبه های گردشگری عمان
جاذبه های گردشگری عمان

دومین شهر بزرگ عمان، نزوا، یکی از جاذبه هایی است که حتما باید در لیست بازدید شما قرار بگیرد. در قرن های 6 و 7 نزوا به عنوان پایتخت کشور اتنخاب شده بود و به عنوان مرکزی برای هنر و پیوند مهم در مسیر اصلی تجارت عمان شکوفا شد. جدا از مسقط و ساحل کوهستانی آن، این شهر توسط نخلستان ها احاطه شده است و نسبت به پایتخت کاملاً متفاوت است.

جاذبه اصلی نزوا قلعه نزوا از قرن 17 است ، مجموعه ای عظیم از برج ها، راه پله ها، سقف های مسطح، معابر زیرزمینی و اتاق های مخفی به رنگ ماسه این جاذبه تاریخی را تشکیل می دهند. در مرکز قلعه موزه ای عالی خواهید یافت، در حالی که Nizwa Souq مجاور آن بهشت یک خریدار است، که به نقره کاران و جمعه بازار صبح معروف است. پیشنهاد می کنیم یک روز خود را برای بازدید از این شهر اختصاص دهید.

تنگه وادی نخر

تنگه وادی نخر که به عنوان گرند کنیون خاورمیانه شناخته می شود، از کوههای غرب نزوا در فضای داخلی ناهموار عمان تراشیده شده است. وادی بیضی شکل فقط 8 کیلومتر طول دارد، اما دره ها در نقاط خاص به عمق یک کیلومتری می رسند.

وادی نخر به کوههای هاجر و جبل شمس قدرتمند، بلندترین قله کشور محدود شده است. در نتیجه یک پایگاه محبوب برای پیاده روی است. Balcony Walk Hike شناخته شده ترین مسیر است که بازدیدکنندگان بی باک را در امتداد صخره های ناب به روستای متروک As Sab می رساند.

این پیاده روی چند ساعت طول می کشد و برای هر کسی که از نظر آمادگی جسمانی مناسب باشد قابل دسترسی است. گرچه چشم اندازها خطرناک است، اما مسیر گسترده و ایمن است. برای دسترسی به سر مسیر به یک وسیله نقلیه نیاز دارید. جاذبه های مختلف دیگری به علاوه اردوگاه ها و هتل ها در اطراف روستای آل هایل وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید