جاذبه های گردشگری ماهسال

شمال کشور عزیزمان ایران، طبیعت خارق العاده و زیبایی دارد که ماهسال یکی از پر طرفدارترین شهرهای توریستی شمال محسوب می شود. ماهسال شهر آبشارها یکی از شهرهای استان گیلان که در بین کوه های تلاش قرار گرفته است.

0
14
معرفی جاذبه های گردشگری ماهسال
جاذبه های گردشگری ماهسال
جاذبه های گردشگری ماهسالReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 7Rating: 4.0جاذبه های گردشگری ماهسال از زیباترین شهرهای استان گیلانجاذبه های گردشگری ماهسال مکانی در شمال ایران که همچون بهشت گم شده با طبیعت بکر جنگل و درختان چندهزار سال را در دل خود جای داده است.

آشنایی با جاذبه های گردشگری ماهسال

شمال کشور عزیزمان ایران، طبیعت خارق العاده و زیبایی دارد که ماهسال یکی از پر طرفدارترین شهرهای توریستی شمال محسوب می شود. ماهسال شهر آبشارها یکی از شهرهای استان گیلان که در بین کوه های تلاش قرار گرفته است. ماهسال همچون بهشت گم شده، طبیعت بکر با جنگل و درختان چندهزار سال را در دل خود جای داده است. جنگل های سر به فلک کشیده با درختان تنومند، کلبه های چوبی وسط جنگل و کوه ‌های زیبا چنان آرامش خاصی را به انسان منتقل می کند، که انگار روح انسان از هر گونه ناراحتی و خستگی پاک می شود. برای رفتن به ماهسال زیبا نیازی به خرید بلیط هواپیما نیست. شما می توانید تمام مسیر را با ماشین شخصی طی نمایید، و از زیبایی فوق العاده و حیات وحش شگفت انگیز لذت ببرید. در ادامه به معرفی کلی جاذبه های گردشگری ماهسال خواهیم پرداخت.

غار آویشو

غار آویشو بزرگ‌ترین و زیباترین غار در ماهسال و یکی از مهمتریم جاذبه های گردشگری ماهسال است. بد نیست بدانید که، غار آویشو در ارتفاع 1300 متری از سطح دریا در 22 کیلومتری ماهسال در دل طبیعت بکر گیلان قرار واقع گردیده است. هنگام بازدید از غار آویشو توجه داشته باشید که تنها بازدید از 800 متر از غار آویشو امکان پذیر است.

جالب است بدانید که، رودخانه ای درون غار در جریان است که به آبشار های زیبایی و قندیل هایی از جنس آهک ختم می شود. وجود چندین چاه آب در غار آویشو زیبایی غار زا دو چندان کرده است. برای رفتن به غار آویشو، از مسیر ماسال به شاندرمن، پس از گذشتن از روستا های سیاهمرد، چالسرا و آرامگاه درویش شاه و امیر شاندرمن به غار شگفت انگیز آوشیو خواهید رسید.

✅ بازدید از مقاله زیباترین جنگل های شمال

ییلاق ماهسال

معرفی جاذبه های گردشگری ماهسال
جاذبه های گردشگری ماهسال

ییلاق ماهسال یکی از جاذبه های گردشگری و دیدنی های خاص و منحصر بفرد ماهسال می باشد. اگر قصد رفتن به ییلاق زیبا ماهسال را دارید؛ فقط کافی است تا ۱۰ دقیقه به سمت شمال ماهسال بروید. در اول جاده خانه های سنتی و جذاب روستایی قرار دارند با کمی حرکت به جلو کم کم آبشار بزرگ و فوق العاده جذابی را مشاهده خواهید کرد.

لازم به ذکر است که عرض جاده کم و جاده بصورت دو طرفه است. در طول مسیر منظره، درختانی که بصورت عمود در دل خاک قرار دارند، چشم بیننده را جذب تماشا و زیبایی خود می کنند. با نزدیک شدن به انتهای جاده فضایی رویایی را خواهید دید و خود را در بالای ابرها احساس خواهید کرد، چون ییلاق با ابر و مه پوشیده شده است.

باغ پرندگان تمجیدی

باغ پرندگان تمجیدی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ماهسال در ییلاقات ماهسال در منطقه فوق العاده زیبا اسب ریسه می باشد. بهتر است بدانید که، باغ پرندگان تمجیدی در واقع مکانی است که شما می توانید انواع پرندگان زیبا و حیرت انگیز بومی این منطقه یعنی گیلان را از نزدیک تماشا نمایید. همچنین در اطراف باغ پرندگان تمجیدی هتل و اقامتگاه متنوعی برای استراحت گردشگران فراهم شده است.

آبشار رامینه

آبشار رامینه ماهسال
آبشار رامینه

حتما می دانید که، ماهسال و دیدنی های آن بسیار زیاد است. تا به امروز تعداد زیادی آبشار در ماهسال شناسایی و کشف شده است. آبشار رامینه را بعنوان یکی از معروف ترین و شگفت انگیز ترین آبشارهای ماهسال می توان نام برد.

جالب است بدانید که آبشار رامینه با ۱۰ متر ارتفاع یکی از زیباترین آبشار ها در بالادست جاده اصلی و در دل جنگل واقع شده است. آبشار رامینه آبشار پر آب بکر و دست نخورده ای است که با شیب تند بطرف پایین می ریزد و حدود 10 دقیقه با جاده اصلی فاصله دارد. توجه نمایید که راه دسترسی به آبشار سربالایی و پرشیب است.

پارک های جنگلی ماهسال

معرفی پارک های جنگلی ماهسال
پارک های جنگلی ماهسال

پارک ‌های جنگلی ماهسال از جاذبه های گردشگری جالب ماهسال محسوب می شوند. پارک جنگلی ریزه مندن با تنوع تاب و درختچه ‌های موجود یکی از بهترین جاهای برای طبیعت گردان است. منطقه تاریخی اسبه ریسه و منطقه جنگلی طلاسکوه از دیگر پارک های جنگلی ماسال هستند که واقعا طبیعتی بکر و شگفت انگیز را در دل خود جای داده اند. اگر بدنبال دوری از زندگی شلوغ شهری و آلودگی هستید؛ حتما سفری کوتاه به ماهسال داشته باشید.

روستای اولسبلنگاه

معرفی روستای اولسبلنگاه
روستای اولسبلنگاه

روستای اولسبلنگاه در ۲۵ کیلومتری جنوب ماهسال از دیگر جاذب های گردشگری ماهسال است. روستای اولسبلنگاه در ارتفاعات ۱۸۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد.  همچنین به غیر از یک هتل بقیه خانه ها در روستا از چوب ساخته شده اند. علاقمندان به زندگی روستایی بهتر است بدانند که روستا شبکه برق ندارد و برق مورد نیاز با موتور برق تامین می شود. شما می توانید هنگام عصر در مراتع ییلاق قدم بزنید و با استشمام هوای تازه لذت وصف ناپذیری را تجربه نمایید.

دشت النزه

از جاذبه های گردشگری ماهسال و یکی از ییلاق‌ های زیبای استان گیلان منطقه ییلاقی دشت النزه را می توان نام برد. در اطراف این ییلاق زیبا کوه های زیبا و سرسبز سر به فلک کشیده اند و مناظر بسیار جالب و چشم نوازی را خلق کرده اند. همچنین امامزاده ابراهیم النزه با قرار گرفتن در روبروی دشت النزه فقط چند دقیقه پیاده از دشت فاصله دارد. جالب است بدانید که تمامی خانه های ساخته شده در ییلاق توسط مردم بومی بصورت سنتی بنا شده اند و این خانه ها نسل به نسل منتقل شده است.

گردش و تفریح یکی از فعالیت هایی است که بیشتر افراد از انجام آن لذت می برند. ایران بزرگ هم در هر نقطه جاذبه های طبیعی و اماکن تاریخی فراوانی را دارد. در مطالب بالا سفری مجازی به شمال ایران و شهر ماهسال داشتیم. امیدواریم با سفر به این شهر لحظات شادی را سپری نمایید.

در ادامه می توانید معرفی کامل ییلاق های اولسبلنگاه ماسال را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید