جزایر آدالار استانبول

ترکیه از مهمترین مقاصد گردشگری در اروپا به حساب می آید و هر ساله گردشگران ایرانی بسیاری با خرید بلیط هواپیما به این کشور سفر می کنند. استانبول یکی از محبوب ترین شهرهای این کشور توریستی به شمار می رود که علارغم پایتخت نبودن خود، نقشی پررنگ و اساسی در هویت ترکیه و جذب گردشگر ایفا می کند. این شهر حتی در جهان نیز به خاطر گردشگری پر رونق خود‌، معروف شده است و هر ساله در فهرست شهرهای محبوب برای سفر قرار می گیرد.

0
46
معرفی جزایر آدالار استانبول
جزایر آدالار استانبول
جزایر آدالار استانبولReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 27Rating: 4.0جزایر آدالار استانبول از توریست پسندترین بخش های استانبول ترکیه.جزایر آدالار استانبول یکی از مشهورترین و معروف ترین جاذبه های استانبول هستند که بسیاری از توریست ها به دنبال بازدید از این جزایر می باشند.

آشنایی با جزایر آدالار استانبول

ترکیه از مهمترین مقاصد گردشگری در اروپا به حساب می آید و هر ساله گردشگران ایرانی بسیاری با خرید بلیط هواپیما به این کشور سفر می کنند. استانبول یکی از محبوب ترین شهرهای این کشور توریستی به شمار می رود که علیرغم پایتخت نبودن خود، نقشی پررنگ و اساسی در هویت ترکیه و جذب گردشگر ایفا می کند. این شهر حتی در جهان نیز به خاطر گردشگری پر رونق خود‌، معروف شده است و هر ساله در فهرست شهرهای محبوب برای سفر قرار می گیرد. کمتر پیش می آید که کسی از سفرش به این شهر ناراضی باشد چرا که استانبول با وجود فروشگاه های بزرگ و مهد خرید بودن خود، بناهای تاریخی چشم نواز و جاذبه های گردشگری فراوانی را در خود جای داده است. همچنین با خوراکی های خیابانی معروف و لذیذ خود پذیرای دوستداران شکم گردی می شود. جزایر آدالار از مهمترین جاذبه های دیدنی این شهر رؤیایی به شمار می آید. این جزایر که یکی از توریست پسندترین قسمت های استانبول است، سالانه تعداد قابل توجهی از گردشگران را به خود جلب می کند. در ادامه با سفرستان همراه شوید تا با جزایر آدالار استانبول بیشتر آشنا شویم. شما می توانید با خرید بلیط هواپیما تهران به استانبول سفری به یاد ماندنی را تجربه کنید.

با جزایر آدالار بیشتر آشنا شویم

همانطور که گفته شد، یکی از مشهورترین و معروف ترین جاذبه های استانبول، جزایر آدالار استانبول می باشد و بسیاری از توریست ها به دنبال بازدید از این جزایر هستند. جزیره آدالار استانبول از 9 جزیره کوچک تشکیل شده است که هر کدام از زیبایی خاص و منحصر به فردی برخوردار است. این جزایر در فاصله 20 کیلومتری از شهر استانبول و در دل دریای مرمره قرار گرفته اند که از مهمترین جزایر آن می توان به بیوک آدا (Büyükada)، بورگاز آدا (Burgazada)، هیبلی آدا (Heybeliada) و کینالی آدا (Kınalıada) اشاره کرد. گردشگران تنها می توانند از 4 جزیره ذکر شده بازدید کنند و بازدید از دیگر جزایر این شهر برای گردشگران غیر قانونی است.

به یاد داشته باشید که در میان مردم محلی به جزیره آدالار استانبول، جزیره پرنس نیز گفته می شود و ممکن است در بسیاری از جاها این اسم به گوشتان بخورد. با قدم زدن در این جزایر احساس خواهید کرد به صد سال پیش سفر کرده اید چراکه اثری از هیچ گونه وسیله نقلیه در این جزایر نمی توانید پیدا کنید.

بیوک آدا (Büyükada)

معرفی جزایر آدالار استانبول
جزایر آدالار استانبول

در میان جزایر آدالار استانبول، جزیره بیوک آدا از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می باشد به طوری که گردشگران و توریست ها در وهله ی اول از این جزیره بازدید می کنند. این کشور با زیبایی های تاریخی و طبیعی خود یکی از مکان هایی است که مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار می گیرد. حمل و نقل در جزیره ای که وسایل نقلیه موتوری ممنوع است با دوچرخه و کالسکه حمل می شود. همچنین سواحل زیبای این جزیره آماده پذیرای مسافران است.

کلیسا و صومعه Aya Yorgi در بالاترین تپه جزیره واقع شده است. این بنا در قرن ششم ساخته شده است. در این مکان، ویرانه های بسیاری از کلیساها و صومعه ها نیز وجود دارد. برخی از آثار آن ها تا به امروز بر جای مانده اند و برخی همچنان به عنوان ویرانه باقی است. در تپه عیسی، کلیسا و صومعه کریستوس و یتیم خانه پرینکیپو قرار دارد. اگر چه امروزه ساختمان این یتیمخانه ویران شده است، اما هنوز هم یکی از بزرگترین سازه های مونو بلوک چوبی در جهان است. کلیسای آئوس دیمیتریوس در منطقه ساحلی یکی از بناهای مهم مذهبی بیوک آدا است. اجتماع بسیار كوچک ارتدوكس در این جزیره مراسم بزرگ خود را انجام می دهند.

✅ بازدید از مقاله جزیره بیوک آدا استانبول

بورگاز آدا (Burgazada)

معرفی جزایر آدالار استانبول
جزایر آدالار استانبول

جزیره بورگاز یا همان بورگاز آدا از نظر وسعت سومین جزیره بزرگ پرنس در استانبول بوده و همچنین محله ای از منطقه آدالار است. تنها تپه موجود در این جزیره Bayrak Tepe است. این جزیره با یک جنگل کاج قرمز پوشیده شده است اما متأسفانه در سال 2003 بخشی از آن سوخت.

هیبلی آدا (Heybeliada

هیبلی آدا دومین جزیره بزرگ از جزایر پرنس استانبول است که در دریای مرمره و نزدیک شهر استانبول واقع شده است. این جزیره نیز مانند تمام جزایر دیگر استانبول سابقه ای باستانی دارد. هنگام پیاده شدن از کشتی، در سمت چپ اسکله، مدرسه تاریخی نیروی دریایی نمایان می شود که دارای دو بنا است که یکی از آن ها مربوط به تنها کلیسای باقی مانده از دوران بیزانس است که قبل از فتح قسطنطنیه ساخته شده است و دیگری قبر ادوارد بارتون، دومین سفیر انگلیس، می باشد که توسط ملکه الیزابت اول به قسطنطنیه فرستاده شد و برای فرار از طاعون آخرین روزهای عمر خود را در این جزیره گذراند و بعدها جسد وی به قبرستان انگلیسی ها در استانبول منتقل شد. همچنین این جزیره شامل تعدادی کافه و رستوران است که گردش در جزیره را لذت بخش تر می کند.

کینالی آدا (Kınalıada)

معرفی جزایر آدالار استانبول
جزایر آدالار استانبول

کینالی آدا نزدیکترین جزیره به استانبول در بین جزایر پرنس می باشد. شاید به همین دلیل است که بیشتر اسرا در دوره بیزانس به این جزیره آورده می شدند که مهمترین این اسرا رومانوس چهارم بود. در میان دیگر جزایر استانبول، کینالی آدا این یکی از فقیرترین جزایر از نظر پوشش گیاهی است. نام آن از رنگ خاک آن سرچشمه می گیرد که با نفوذ معادن آهن و مس قرمز رنگ می شود. بافت تاریخی آن نیز بسیار ضعیف است. تنها کلیسای ارمنی در این جزیره Surp Krikor Lusavoriç است. در ادامه با برج گالاتا استانبول آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید