جزایر رویایی دنیا

اگر بلیط هواپیما شما به مقصد یکی از شهرهای اروپایی است، مدت سفرتان را تمدید کنید، می‌خواهیم جزایر رویایی دنیا را در این قاره‌ی سبز به شما معرفی کنیم، شش جزیره با ویژگی‌های گوناگون که برای هر سلیقه‌ای می‌تواند دیدنی‌های بسیاری داشته‌باشد

0
44
معرفی جزایر رویایی دنیا
جزایر رویایی دنیا
جزایر رویایی دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 30Rating: 4.0جزایر رویایی دنیا و تجربه سفری بیادماندنی.جزایر رویایی دنیا که شاید کمتر شنیده باشید اما هر یک از آنها در کشور خود بسیار محبوب بوده و مناسب افرادی هستند که دنبال تصویری بکرتر از اروپا هستند.

6 مورد از جزایر رویایی دنیا

اگر بلیط هواپیما شما به مقصد یکی از شهرهای اروپایی است، مدت سفرتان را تمدید کنید، می‌خواهیم جزایر رویایی دنیا را در این قاره‌ی سبز به شما معرفی کنیم، شش جزیره با ویژگی‌های گوناگون که برای هر سلیقه‌ای می‌تواند دیدنی‌های بسیاری داشته‌باشد، نام این جزایر را شاید کمتر شنیده باشید اما هر یک از آنها در کشور خود بسیار محبوب و معروفند، اگر به دنبال تصویری بکرتر از اروپا هستید، این جزایر را در فهرست مقاصد سفر خود قرار دهید.

فولا؛ اسکاتلند (Foula)

معرفی جزایر رویایی دنیا
جزایر رویایی دنیا

اگر به پیاده‌روی و دو در طبیعت علاقمندید، این جزیره مکانی مناسبی برای شما خواهد بود.؛ وقتی با قایق به سوی این جزیره‌ دور از دسترس و دنج می‌روید، اگر بخت یارتان باشد در راه شاید بتوانید، چند نهنگ قاتل(Orca) و یا وال مینک را هم ببینید. برخی اینجا را انتهای جهان می‌دانند؛ مناظر این خطه شما را حیرت‌زده می‌کند. اینجا در آرامش و به دور از هیاهوهای انسانی می‌توانید پیاده‌روی کنید، فقط باید حواستان به پرنده‌های اسکوا( skuas )، پرنده‌های بومی این منطقه باشد، آنها چندان مهمان‌نواز نیستند!

✅ بازدید از مقاله جزایر مصنوعی دبی

پورتو سانتو؛ پرتغال (Porto Santo)

معرفی جزایر رویایی دنیا
جزایر رویایی دنیا

اگر به دنبال سواحل زیبایید، باید بگوییم که بی‌تردید شما عاشق این جزیره خواهید شد. شاید نام مجمع‌الجزایر مادیرا در شمال اقیانوس اطلس را شنیده‌باشید، منطقه‌ی خودمختار پرتغال که زادگاه فوتبالیست معروف، کریستیانو رونالدو هم هست.

پورتو سانتو یکی از همین جزایر است. این الماس دور افتاده‌ی اروپا پهنه‌ای وسیع از سواحل طلایی رنگ را پیش روی مهمانانش قرار داده‌است. زیبایی‌ها این جزیره و مردم مهمان‌نوازش سبب شده تا گردشگران بیشتر و بیشتر برای گذران تعطیلات به اینجا بیایند.

سارما؛ استونی (Saaremaa)

معرفی جزایر رویایی دنیا
جزایر رویایی دنیا

سارما جزیره‌ای در دریای بالتیک است، اگر اهل یک طبیعت‌گرد ماجراجویید، باید هرچه زودتر رزرو بلیط هواپیمای خود را به این مقصد اختصاص دهید. البته باید بگوییم که دریای بالتیک چندان آب‌ و هوای گرمی ندارد، اما برای اهالی تالین، پایتخت استونی سواحل اینجا، مکانی برای استراحت است! اگر قصد سفر به سارما را دارید، بهتر است در بهار سفرکنید، سارما زمستان سردی دارد و در بهار نیز این جزیره بسیار شلوغ می‌شود.

در سارما چشم‌اندازهای وسیع طبیعی، آسیاب‌های بادی و فانوس‌های دریایی چشمگیری خواهید دید، انگارکه قدم به یکی از افسانه‌های پریان گذاشته‌اید!

لاستُوُ؛ کرواسی (Lastovo)

جزیره لاستو کرواسی
جزیره لاستو

جزیره‌ای در میان دریای آدریاتیک متعلق به کشور کرواسی؛ کرواسی سرزمین است که مناظر طبیعی آن خیره ‌کننده است، اگر می‌خواهید به طور کامل از هیاهوی روزمرگی شهرها دور شوید، اگر می‌خواهید به گوشه‌ای دنج و زیبا بروید تا آرامش را با تمامی وجود تجربه کنید، یک بلیط هواپیما به مقصد این جزیره تهیه کنید. آب‌های اطراف این جزیره زیستگاه آبزیان خوراکی است و شما در اینجا می‌توانید بهترین غذاهای دریایی را نوش جان کنید.

گراسیوسا؛ اسپانیا (Graciosa)

جزیره گراسیوسا اسپانیا
گراسیوسا اسپانیا

جزایر قناری با گردشگرانی که در سواحل طلایی مشغول استراحت هستند را فراموش کنید؛ می‌خواهیم برایتان از جزیره‌ای بکرتر و ناشناخته‌تر بگوییم، جزیره‌ای که باید خود را در شگفتی‌های آن گم  و در سواحل زیبا و در اطراف پنج کوه آتشفشانی‌اش گشت و گذار کنید.

مجمع‌الجزایر فارو (The Faro Islands)

معرفی جزایر رویایی دنیا
جزایر رویایی دنیا

بیشتر افراد به سختی می‌توانند بر روی نقشه این جزیره را پیدا کنند؛ فارو از که از 18 جزیره تشکیل شده در شمال اروپا و در منطقه‌ی اسکاندیناوی، بین دریای نروژ و اقیانوس اطلس واقع شده‌است. تعدا ساکنان این مجمع‌الجزایر بسیار اندک است.  اما این جزایر آتش فشانی با آب و هوای معتدل و بارانی، جایگاه چشم‌اندازهای طبیعی زیبای بسیاری است. در شمالی‌ترین نقطه‌ی این جزیره، صخره‌های دریایی واقع شده‌اند که با کمک یک راهنمای محلی می‌توانید خود را به آنها برسانید، این صخره‌ها محل زندگی پرندگان دریایی بسیار زیبایی است؛ همین امر این بخش را به یکی از نقاط محبوب عکاسان طبیعت بدل کرده‌است.

سفر به مکان‌های کمتر دیده شده، لذت خاصی دارد چراکه بیش از پیش ما را با ناشناخته‌ها رو در رو می‌کند، پس این بار که به اروپا سفر کردید، پس از دیدن مکان‌های تاریخی و مشهور که در فهرستتان دارید، چند روز از زمان خود را نیز برای دیدن مکان‌هایی اینچنینی اختصاص دهید، مطمئن باشید که چنین سفری روحتان را نیز تازه خواهد کرد.

در ادامه می توانید با جزایر بالی ؛ سرزمین رویایی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید