جزیره ایشیگاگی ژاپن دروازه‌ای است به جزایر یائه‌ یاما

جزیره ایشیگاگی ژاپن دروازه‌ای است به جزایر یائه‌ یاما (Yaeyama) و هارمونی زیبایی است بین طبیعت و موسیقی. آسمان لاجوردی، کوهستان‌های گرمسیر و مرتفع، شب‌های پر ستاره همه جذاب و افسونگر هستند. گوش سپردن به موسیقی سَن شین (Sanshin) (آلت موسیقی ژاپنی)، با ریتم ملایم و دلنوازش حس بسیار نوستالژیکی دارد.

0
68
بازدید از جزیره ایشیگاگی ژاپن
جزیره ایشیگاگی ژاپن
جزیره ایشیگاگی ژاپن دروازه‌ای است به جزایر یائه‌ یاماReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 12Rating: 4.0جزیره ایشیگاگی ژاپن دروازه‌ای است به جزایر یائه‌ یاما.جزیره ایشیگاگی ژاپن دروازه‌ای است به جزایر یائه‌ یاما و هارمونی زیبایی است بین طبیعت و موسیقی. که آسمان لاجوردی و شب‌های پر ستاره آن جذاب و افسونگر هستند.

جزیره ایشیگاگی ژاپن

جزیره ایشیگاگی ژاپن دروازه‌ای است به جزایر یائه‌ یاما (Yaeyama) و هارمونی زیبایی است بین طبیعت و موسیقی. آسمان لاجوردی، کوهستان‌های گرمسیر و مرتفع، شب‌های پر ستاره همه جذاب و افسونگر هستند. گوش سپردن به موسیقی سَن شین (Sanshin) (آلت موسیقی ژاپنی)، با ریتم ملایم و دلنوازش حس بسیار نوستالژیکی دارد. با سفر به ژاپن و بازدید از ایشیگاگی، غنی‌ترین جزیره از نظر طبیعت‌های زیبا را تجربه خواهید کرد. زیرا که بخش اعظم این جزیره را طبیعت تشکیل داده است.

از رصدخانه تاماتوریزاکی (Tamatorizaki) در بخش شرقی جزیره، اقیانوس بی‌کران آبی رنگ و شفافیت خلیج کبیرا (Kabira) به زیبایی قابل مشاهده هستند و زبان هر بازدید کننده‌ای را از وصف گیرایی و جذابیت جزیره عاجز و ناتوان می‌کنند. جزیره پس از غروب خورشید، روی دیگرش را نشان می‌دهد که از آن‌چه در طول روز در زیر آفتاب گرم می‌بینید، متفاوت‌تر است. ستارگان پرنور و زیبا با رفتن خورشید در آسمان ظاهر شده و روشنایی‌شان را تا انتهایی‌ترین نقطه دریا، تا جایی که چشم می‌گیرد، به روی دریا می‌تابانند و همچون لحافی درخشان  سراسر آن را می‌پوشانند. برای تجربه سفری متفاوت و کسب دیدگاه جدید نسبت به جزایر دنیا، و همچنین سپری کردن اوقات فراغت در منطقه‌ای گرمسیر و لذت بردن از فعالیت‌ها و سرگرمی‌های آبی، خرید بلیط هواپیما ژاپن برای بازدید از جزیره ایشیگاگی فکر فوق‌العاده جذابی است.

آسمان پرستاره ایشیگاگی، زیباترین آسمان ژاپن

بازدید از جزیره ایشیگاگی ژاپن
جزیره ایشیگاگی ژاپن

از میان 88 صورت فلکی، در آسمان جزیره ایشیگاگی 84 تای آن را می‌توانید تماشا کنید. زمانی که تاریکی شب به روی دریای یائه یاما گسترده می‌شود، دریای ستارگان نیز در آسمان سفره پهن کرده و تمامی آسمان را درخشان و چشمک‌زن می‌کنند. ساکنان جزیره مدت‌ها است که از تماشای خوشه پروین از میان خوشه‌های ستارگان شگفت‌زده می‌شوند. داستان‌ها و حکایت‌های زیادی از زمان گذشته درباره این ستارگان نقل شده‌اند و تا به امروز همچنان ادامه دارند. آسمان درخشنده جزایر یائه یاما، ازجمله جزیره ایشیگاگی، نمایه‌ای از آسمان پرستاره‌ای است که استانداردهای جهان را به وضوح نشان می‌دهد. آسمان ایشیگاگی برای شناخته شدن به عنوان “اولین منطقه حفاظت شده آسمان پرستاره ژاپن” کاندید شده است. این عنوان از طرف منجمان و متخصصین علم نجوم تأیید شده است.

ایشیگاگی، جزیره نمایش هنرهای سنتی

بازدید از جزیره ایشیگاگی ژاپن
جزیره ایشیگاگی ژاپن

جزیره ایشیگاگی از دیرباز به “سرزمین شاعران، جزیره آهنگ‌ها و سرزمین رقص” معروف بوده و همچنین، دارای فرهنگی سرگرم کننده است که متأثر از فرهنگ مخصوص شهر اوکیناوا (Okinawa) می‌باشد. یکی از بهترین آهنگ‌های محلی جزیره، آهنگ “توباراما” (Tubarama) است که به صورت دو نفره و با ریتم و ملودی عاطفی و احساسی خوانده می‌شود. طرفداران این آهنگ اغلب زوجین عاشق هستند. مسابقات آهنگ توباراما نیز هر سال در تاریخ سیزدهم ماه اوت برگزار می‌شود. برگزاری این مسابقه گواه بر این است که جزیره ایشیگاگی سرزمین نمایش هنرهای سنتی هم در گفتار و هم در واقعیت است.

✅ بازدید از مقاله دانستنی های سفر به ژاپن
✅ بازدید از مقاله راهنمای خرید سیم کارت در ژاپن
✅ بازدید از مقاله فرهنگ و آداب‌ورسوم کشور ژاپن

خلیج کبیرا

بازدید از جزیره ایشیگاگی ژاپن
جزیره ایشیگاگی ژاپن

خلیج کبیرا، جاذبه چشم‌گیر و دلنوازی از جزیره ایشیگاگی است و معرّف و نماینده جزیره محسوب می‌شود. زیباترین چشم‌اندازهای طبیعت در خلیج کبیرای جزیره ایشیگاگی تجمع یافته‌اند. ساحلی خالص از شن‌های سفید رنگ، رنگ سبز 9 جزیره زیبای اطراف خلیج، آسمان صاف و آبی رنگ و ترکیب جذابیت‌های زمین و آسمان هر بازدید کننده‌ای را مبهوت و مدهوش می‌کنند. در بخشی از جزیره با وجود این که شنا کردن ممنوع است، می‌توانید با سوار شدن بر قایق شیشه‌ای به میان آب رفته و شنای ماهی‌های رنگارنگ را تماشا کنید. یکی از جاهایی که در سفر به جزیره ایشیگاگی نباید فراموش کنید، خلیج کبیرا است.

دسترسی به جزیره ایشیگاگی

بازدید از جزیره ایشیگاگی ژاپن
جزیره ایشیگاگی ژاپن

اگر قصد دارید با خرید بلیط هواپیما ژاپن به جزیره ایشیگاگی سفر کنید، از فرودگاه ناها (Naha) در اندونزی، با کد یاتای OKA می‌توانید به فرودگاه جدید ایشیگاگی پرواز کنید. مدت زمان این پرواز تقریبا 1 ساعت خواهد بود. مدت زمان پرواز و مسیرهای پروازی به جزیره ایشیگاگی به این صورت است:

توکیو- ایشیگاگی (تقریبا 3 ساعت و 35 دقیقه)

ناگویا- ایشیگاگی ( تقریبا 3 ساعت)

اوساکا- ایشیگاگی (تقریبا 2 ساعت و 50 دقیقه)

فوکوئوکا- ایشیگاگی (2 ساعت و 50 دقیقه)

لازم به ذکر است هیچ مسیر دریایی به جزیره ایشیگاگی وجود ندارد.

قطعا، در اقصی نقاط دنیا جاذبه‌های جذاب فراوانی وجود دارند. اما گاهی عدم اطلاع و آگاهی از این جاذبه‌ها، تصمیم گیری برای مسافرت را دشوار می‌کند. به عبارتی، از وجود این همه تنوع طبیعی احساس سردرگمی به گردشگران دست می‌دهد. بنابراین جستجو در اینترنت و مطالعه درباره جاذبه‌ها، شهرها و کشورهای مختلف دنیا می‌تواند زمینه تفکری برای گردشگران ایجاد کرده و اشتیاقشان را به سفر بیشتر کند. سفر به دور دنیا و بازدید از مکان‌های زیبا و جذاب آرزوی هر انسان است. اگر فکر می‌کنید توان سفر به جزیره ایشیگاگی را ندارید، ناراحت نباشید. حداقل شما از طریق این مطلب با یکی از جذاب‌ترین و شگفت انگیزترین جزیره‌های دنیا آشنا شده‌اید.

برای خرید بلیط هواپیما ژاپن و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید