جزیره بورا بورا دیدنی‌ترین جزیره در قسمت جنوبی اقیانوس آرام

بی‌تردید مشهورترین و دیدنی‌ترین جزیره در قسمت جنوبی اقیانوس آرام، پیشروی جزایر کشور پلی‌نزی فرانسه (French Polynesia)، یعنی جزیره بورا بورا می‌باشد. در زیبایی، هیچ جزیره دیگری نمی‌تواند با بورا بورا رقابت کرده و شهرت آن نیز جهانی است.

0
302
معرفی جزیره بورا بورا
جزیره بورا بورا
جزیره بورا بورا دیدنی‌ترین جزیره در قسمت جنوبی اقیانوس آرامReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 20Rating: 4.0جزیره بورا بورا دیدنی‌ترین جزیره در قسمت جنوبی اقیانوس آرام.جزیره بورا بورا بی‌تردید مشهورترین و دیدنی‌ترین جزیره در قسمت جنوبی اقیانوس آرام پیشروی جزایر کشور پلی‌نزی فرانسه به حساب می آید.

دیدار از جزیره بی‌نظیر بورا بورا (Bora Bora)

بی‌تردید مشهورترین و دیدنی‌ترین جزیره در قسمت جنوبی اقیانوس آرام، پیشروی جزایر کشور پلی‌نزی فرانسه (French Polynesia)، یعنی جزیره بورا بورا می‌باشد. در زیبایی، هیچ جزیره دیگری نمی‌تواند با بورا بورا رقابت کرده و شهرت آن نیز جهانی است. بورا بورا یکی از معدود مکان‌ها در روی کره زمین است که هرکسی آرزو دارد تا در طول زندگی خود یک‌بار هم که شده بلیط هواپیما خریداری کند و از این جزیره دیدار به عمل آورد.

می‌توانید مطمئن باشید که زمانی که از نزدیک جزیره بورا بورا را رؤیت کردید، خاطره آن برای همیشه در ذهنتان حک خواهد شد. جزیره بورا بورا بیش از یک مکان ایده‌آل رمانتیک بوده و جای تعجب نیست که این جزیره مقصد ماه‌عسل برای زوج‌های جوان در سرتاسر دنیا می‌باشد. گذراندن ماه‌عسل در این جزیره همانند پناه بردن به یک مکان کاملاً خصوصی بوده که مختص گذراندن بهترین اوقات برای زوج‌های جوان است.

پرداختن به زیبایی و شگفتی این جزیره در یک مطلب گنجانده نمی‌شود اما ما نهایت سعی‌مان را کرده‌ایم که در قالب این مطلب تا جایی که امکان دارد، جزیره بورا بورا را برای شما وصف کرده و اطلاعاتی را در مورد این جزیره در اختیار خوانندگان سایت سفرستان قرار دهیم. پس اگر تصمیم گرفته‌اید تا در آینده از این جزیره بی‌نظیر دیدار به عمل آورید، پیشنهاد می‌کنیم که تا آخر این مطلب باری دیگر سایت سفرستان را همراهی کنید.

اطلاعاتی در مورد جزیره بورا بورا

معرفی جزیره بورا بورا
جزیره بورا بورا

کمتر مکانی در جهان نام افسانه‌ای همانند جزیره بورا بورا داشته که در بین افراد محلی با نام “مروارید جزایر بادپناه” شناخته می‌شود. جزیره بورا بورا در 240 کیلومتری شمال غرب تاهیتی قرار گرفته و بزرگ‌ترین جزیره کشور پلی‌نزی فرانسه می‌باشد.

جزیره بورا بورا که اغلب زیباترین جزیره دنیا نامیده می‌شود برای اولین بار در سال 1722 توسط کاوشگر هلندی یعنی Jacob Roggeveen کشف شده و تا سال 1888 یک پادشاهی مستقل بود.

امروزه این جزیره یک مقصد محبوب برای افراد فوق ثروتمند بوده که در لاکچری‌ترین اقامتگاه‌های این جزیره زمان خود را سپری کرده و همچنین همان‌طور که گفته شد جزیره بورا بورا یک مقصد محبوب برای ماه‌عسل نیز می‌باشد.

اما برای افراد محلی بورا بورا یک جزیره مقدس است؛ زیرا که بر طبق افسانه‌های محلی و باور مردم این جزیره، جزیره بورا بورا اولین جزیره‌ای بود که از دریا برخاسته شده است.

✅ بازدید از مقاله جزیره فی فی تایلند
✅ بازدید از مقاله جزیره کوساموئی
✅ بازدید از مقاله جزیره جیمز باند در تایلند

جزیره بورا بورا توسط صخره‌های مرجانی بی‌نظیر و یک مرداب بهشتی محافظت‌شده و دارای آب‌های زلال دست‌نخورده می‌باشد. جزیره اصلی با تعدادی جزیره کوچک که با نام موتو (Motu) شناخته می‌شوند احاطه شده است. این جزایر کوچک مکانی است که خانه‌های روی آبی بنگله قرار گرفته‌اند.

با تمام زیبایی آن، جزیره بورا بورا یکی از گران‌قیمت‌ترین مقاصد جهان بوده و اگر می‌خواهید نهایت لذت را از سفر به این جزیره ببرید، باید از داشتن پول و بودجه کافی برای مسافرتتان، اطمینان حاصل کنید.

برای رسیدن به این جزیره باید پرواز کوتاه 50 دقیقه‌ای از تاهیتی به بورا بورا را انجام دهید و در طول این پرواز، قبل از فرود آمدن از روی چند جزیره نفس‌گیر و شگفت‌انگیز عبور می کنید. سپس در زیباترین محلی که یک فرودگاه می‌تواند در آن ساخته شود، هواپیمای شما فرود خواهد آمد.

فرودگاه بورا بورا در یک جزیره کوچک در شمال جزیره اصلی قرار گرفته و زمانی که از هواپیما پیاده شوید، آب‌های زلال این جزیره که بورا بورا به خاطر آن مشهور است را مشاهده خواهید کرد.

پس از رسیدن به فرودگاه و برداشتن چمدان و وسایل شخصی خود، شما باید سوار یک کشتی رایگان شده و به روستای وایتاپه (Vaitape) که روستای اصلی بورا بورا است، سفر کنید. اگر شما در یکی از اقامتگاه‌های لاکچری که در جزایر شخصی اطراف بورا بورا قرار گرفته‌اند، هتل یا ویلایی رزرو کرده باشید، متصدیان هتل موردنظر پس از پیاده شدن از کشتی به دنبالتان خواهند آمد.

کارهایی که می‌توانید در بورا بورا انجام دهید

معرفی جزیره بورا بورا
جزیره بورا بورا

بیشتر فعالیت‌ها در جزیره بورا بورا در داخل آب و یا اطراف آن انجام می‌شود؛ اگرچه چند مسیر پیاده‌روی نیز در این جزیره وجود دارد. درست در روبری محلی که کشتی فرودگاه شما را در وایتاپه پیاده می‌کند، یک مرکز اطلاعاتی گردشگری خونگرم و بسیار صمیمی وجود دارد که می‌توانید از این مرکز یک نقشه رایگان از بورا بورا را تهیه کنید. در این نقشه تمامی جاذبه‌های گردشگری و کارهایی که می‌توانید در بورا بورا انجام دهید، نوشته شده و به آن‌ها اشاره شده است.

توری از مرداب

معرفی جزیره بورا بورا
جزیره بورا بورا

برای کسانی که بودجه مناسب برای سفر به بورا بورا را در نظر گرفته‌اند نقطه‌ی عطف تمامی تورهای انجام‌شده در بورا بورا، توری از مرداب این جزیره خواهد بود. شرکت‌های متعددی وجود دارند که می‌توانید از طریق آن‌ها این تور را به انجام رسانیده و تجربه بی‌نظیر و شگفت‌انگیزی را داشته باشید و می‌توانید مطمئن باشید که تجربه‌ای همانند شرکت در تور مرداب جزیره بورا بورا، در کل دنیا وجود نخواهد داشت.

در طول این تور متصدیان شرکتی که تور را به انجام می‌رسانند شما را از جلو هتل محل اقامتتان برداشته و سپس سوار قایقی شده و از آب‌های اطراف بورا بورا در یک تور یک‌روزه دیدار به عمل خواهید آورد.

اولین ایستگاه در این تور مکانی است که شما می‌توانید در کنار کوسه‌ها و صدها ماهی کوچک غواصی کنید. پس از حدود 40 دقیقه شنا در کنار کوسه‌ها شما به ایستگاه بعدی که باغ مرجانی می‌باشد خواهید رفت و در این مکان به غواصی خواهید پرداخت؛ درحالی‌که که هیچ کوسه‌ای در این مکان وجود ندارد، تعداد بسیار زیادی ماهی کوچک و تپه‌های مرجانی دیدنی وجود دارند که خواهید توانست از غواصی در این مکان لذت کافی را ببرید.

پس از انجام غواصی در مکان‌های متعدد، نوبت به شاخص‌ترین فعالیت در طول این تور یک‌روزه رسیده و آن چیزی نیست جز سفر به مرداب کم‌عمق. در این مرداب شما می‌توانید شنا کرده و در کنار ماهی‌های رنگارنگ در درون مرداب قدم بزنید. همچنین خواهید توانست در کنار کوسه‌ها در این مرداب شنا کرده و نزدیک‌ترین فاصله را که می‌توانید به یک کوسه نزدیک شوید را تجربه کنید.

پس از تجربه شنا با کوسه‌ها و ماهی‌های رنگارنگ نوبت به آخرین ایستگاه در این تور خواهد رسید. این ایستگاه چیزی نیست جز تجربه یک ناهار بی‌نظیر در یک جزیره کوچک به همراه نوشیدنی‌های لذیذ. شما خواهید توانست در یکی از رستوران‌های بی‌نظیر بورا بورا درحالی‌که از چشم‌اندازهای بی‌نظیر جزیره بر روی کوه اوتمانو (Otemanu) که مرتفع‌ترین کوه در بورا بورا می‌باشد، ناهار خود را نوش جان کنید.

غواصی در بورا بورا

معرفی جزیره بورا بورا
جزیره بورا بورا

دومین فعالیت محبوب که می‌توانید در طول سفر خود به بورا بورا آن‌ را انجام دهید، بی‌تردید غواصی Scuba Diving خواهد بود. تجربه غواصی Scuba Diving در جزیره بورا بورا بی‌تردید یکی از بهترین و به‌یادماندنی‌ترین تجربه‌های غواصی خواهد بود. شما در طول غواصی Scuba Diving در مکان‌های مخصوص شیرجه زنی در اطراف جزیره، خواهید توانست تا ماهی‌های رنگارنگ را مشاهده کرده و دنیای زیر آب را از نزدیک تجربه کنید.

به‌طورکلی در جزیره بورا بورا 3 مرکز شیرجه زنی برای غواصی Scuba Diving وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به سلیقه و یا هتل محل اقامتتان در هرکدام از این مکان‌ها که خواستید به غواصی بپردازید. مکان‌های شیرجه زنی در جزیره بورا بورا عبارت‌اند از:

Bora Diving Center-Eleuthera

Top Dive Bora Bora

Dive Easy

شرکت در تورهایی از اطراف جزیره بورا بورا

معرفی جزیره بورا بورا
جزیره بورا بورا

مسافت جاده حلقوی در اطراف جزیره بورا بورا بیش از 31 کیلومتر نبوده و اگر در طول سفر در دور جزیره در چند مکان نیز توقف کنید، تجربه سفر در این جاده بیش از یک ساعت زمان نخواهد برد؛ بنابراین جای تعجب نیست که بیشتر گردشگران تصمیم به اجاره یک دوچرخه برای بازدید از مکان‌های دیدنی در اطراف جزیره می‌گیرند. این جاده به‌طور کامل صاف بوده و به جز دو تپه، سراشیبی یا سربالایی زیادی در آن وجود ندارد؛ بنابراین لازم نیست که برای دوچرخه‌سواری در این جاده از آمادگی جسمانی بالایی برخوردار باشید.

در اطراف جزیره چند ایستگاه جالب و جاذبه‌ گردشگری وجود دارد که در ادامه آن‌ها را برای شما معرفی می‌کنیم:

درخت روح (BanyanBanian): این درخت 5 دقیقه از روستای وایتاپه فاصله دارد. افراد محلی به شما خواهند گفت که کارگردان معرف یعنی جیمز کامرون پس از مشاهده این درخت در طول سفر خود به بورا بورا برای ساختن فیلم آواتار الهام گرفته است.

موزه دریایی: این موزه در قسمت شمال شرقی جزیره قرار داشته و این موزه کوچک 40 مدل مختلف از قایق‌های سنتی پلی‌نزیایی را به نمایش گذاشته است.

توپ‌های جنگی آمریکایی: در حقیقت، 8 توپ جنگی آمریکایی در جزیره بورا بورا پراکنده شده‌اند که کشور آمریکا آن‌ها را در طول جنگ جهانی دوم که بورا بورا یک پایگاه نظامی آمریکایی بود، ساخته است.

پیاده‌روی در جزیره بورا بورا

معرفی جزیره بورا بورا
جزیره بورا بورا

مسیرهای پیاده‌روی معدودی در اطراف جزیره وجود دارند که شما می‌توانید در آن‌ها به پیاده‌روی پرداخته و از چشم‌اندازهای بی‌نظیر جزیره لذت ببرید. بهترین مسیر پیاده‌روی در بالای کوه ماتا پوپا (Mata Pupa) و کوه اوتمانو (Otemanu) قرار گرفته‌اند که قله‌های این دو کوه بر فراز جزیره بورا بورا قرار داشته و پیاده‌روی در این مسیر چشم‌اندازهای فراموش‌نشدنی را برای شما ارائه خواهد داد.

از دیگر فعالیت‌هایی که می‌توانید در جزیره بورا بورا انجام دهید، می‌توان به اسکی روی آب، موج‌سواری، قایق‌رانی و غیره اشاره کرد.

روی‌هم‌رفته می‌توان نتیجه گرفت که جزیره بورا بورا یکی از زیباترین جزایر دنیا بوده و گردشگرانی که دیدار از اقصی نقاط دنیا را دوست دارند، در طول زندگی خود یک‌بار هم که شده باید از این جزیره دیدار به عمل آورند. پس اگر این جزیره دیدنی و زیبا نظر شما را به خود جلب کرده است، در انتخاب خود شک نکنید و آماده تجربه یکی از بهترین مسافرت‌های خود در این جزیره باشید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید