جزیره جیمز باند در تایلند

تایلند از جمله کشورهای پر گردشگری است که گردشگران از نقاط مختلف دنیا با خرید بلیط هواپیما به گشت و گذار در شهرهای مختلف آن می‌پردازند. تایلند به جاذبه‌های فراوان، رسومات عجیب و طبیعت بکر دست نخورده، شناخته می‌شود. همین طبیعت بکر و دست نخورده فیلمسازان را وسوسه می‌کند تا سکانس‌هایی از فیلم خود را در این طبیعت زیبا بگیرند. یکی از این سکانس‌های زیبا متعلق به مامور 007 می‌باشد.

0
114
بازدید از جزیره جیمز باند تایلند
جزیره جیمز باند تایلند
جزیره جیمز باند در تایلندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 4Rating: 4.0جزیره جیمز باند تایلند جنگلی سنگ آهکی با درختانی همیشه سبز و خارق العاده.جزیره جیمز باند تایلند در واقع جزیره‌ای است که سکانسی از فیلم" مردی با اسلحه طلایی" در آن فیلم برداری شد و برای اولین بار این جزیره در قاب سینما ظاهر شد.

جزیره جیمز باند تایلند

تایلند از جمله کشورهای پر گردشگری است که گردشگران از نقاط مختلف دنیا با خرید بلیط هواپیما به گشت و گذار در شهرهای مختلف آن می‌پردازند. تایلند به جاذبه‌های فراوان، رسومات عجیب و طبیعت بکر دست نخورده، شناخته می‌شود. همین طبیعت بکر و دست نخورده فیلمسازان را وسوسه می‌کند تا سکانس‌هایی از فیلم خود را در این طبیعت زیبا بگیرند. یکی از این سکانس‌های زیبا متعلق به مامور 007 می‌باشد. بله! گذر جیمز باند نیز به تایلند افتاده و ماموریت خود را با نهادن نام جیمز باند بر یکی از جزیره‌های تایلند به پایان رسانده است.

جزیره جیمز باند کجاست؟

بازدید از جزیره جیمز باند تایلند
جزیره جیمز باند تایلند

نام جیمز باند همیشه جذاب بوده و نگاه‌ها را به سمت خود معطوف می‌کند. جزیره جیمزباند در واقع جزیره‌ای است که سکانسی از فیلم” مردی با اسلحه طلایی” در آن فیلم برداری شد و برای اولین بار، این جزیره در قاب سینما ظاهر شد. برای بازدید از این جزیره باید با سفری به تایلند و شهر پوکت داشته باشید. جزیره جیمز باند را در خلیج فانگ نگا خواهید یافت.

راه‌های دسترسی

بازدید از جزیره جیمز باند تایلند
جزیره جیمز باند تایلند

بهترین راه دسترسی به جزیره جیمز باند ازطریق خرید بلیط هواپیما پوکت می‌باشد. فاصله جزیره جیمز باند با پوکت تنها 32 کیلومتر است. البته اگر به شهرهای دیگر سفر کرده‌اید هم می‌توانید با خرید بلیط هواپیما پوکت به این شهر سفر کنید و سپس به وسیله ماشین و یا از طریق دریا به بازدید جزیره جیمز باند بروید. اگر قید بلیط هواپیما را زده و می‌خواهید تجربه سفر با قطار را داشته باشید، باید خاطر نشان کنیم که پوکت فاقد خط ریلی بوده و اگر قصد رسیدن به پوکت از شهری دیگر را دارید، باید از اتوبوس‌های موجود استفاده کنید.

✅ بازدید از مقاله راهنمای سفر تایلند
✅ بازدید از مقاله نحوه گرفتن اقامت تایلند
✅ بازدید از مقاله فرهنگ مردم تایلند

پوشش گیاهی و جانوری جزیره جیمز باند

بازدید از جزیره جیمز باند تایلند
جزیره جیمز باند تایلند

جزیره جیمز باند جنگلی سنگ آهکی است که با درختانی همیشه سبز پوشانده شده است. نگاهی کلی به این مجموعه، شما را شیفته خود خواهد کرد. انواع درختان جزیره عبارتند از پاندانوس، سرخس، و کاکتوس‌هایی که در لبه صخره‌ها رشد کرده‌اند. این گیاهان ریشه در شکاف سنگ‌ها دارند و از آب باران تغذیه و رشد می‌کنند. عمق کم آب و گرمای پایدار در لایه‌های زیرین مواد مغذی و مورد نیاز رشد گیاهان را تامین کرده و شرایط ایده آل جنگل‌های مانگرو را فراهم می‌کند. رودخانه‌ها و جریان‌های آبی نسبتا زیادی به خلیج فانگ نگا منتهی می‌شوند. شرایط آب و هوایی مناسب باعث رشد و زندگی فراوان پلانکتون‌ها و سایر جانداران آبی می‌شود. اگر به طور کلی بخواهیم جانداران این جزیره را نام ببریم، دارای چند دسته بندی خواهیم بود. جزیره جیمز باند میزبان 26 گونه مختلف از خزندگان، 24 گونه مختلف از ماهی‌ها، 15 گونه خرچنگ، 14 گونه از میگوها، و 16 گونه مختلف از سفره ماهی‌ها، کوسه‌ها و سایر ماهی‌های مجاز برای صیادی است. دوزیستان نیز این جزیره را محل مناسبی برای زندگی یافته‌اند. این دوزیستان عمدتا شامل قورباغه‌هایی مانند قورباغه درختی است. جزیره جیمز باند گیاهان آبزی نیز دارد که شامل جلبک دریایی قرمز، فیتوپلانکتون و بسیاری دیگر است. البته به این جمعیت جانوری و گیاهی جزیره جیمز باند، باید جمعیت پرندگان و مرغان دریایی منطقه را نیز افزود.

تفریحات جزیره

بازدید از جزیره جیمز باند تایلند
جزیره جیمز باند تایلند

کارهای زیادی می‌توانید در جزیره جیمز باند انجام دهید کافی است از هتل یا اقامتگاه خود خارج شده و به این جزیره بروید. بازدید از صخره‌های مرجانی، دیدن ستون‌های سنگ آهکی، تماشای جزیره‌ای بدون ساحل، و انجام ورزش‌ها و تفریحات آبی مانند قایق سواری، غواصی و جت اسکی از جمله فعالیت‌هایی است که می‌توانید در این جزیره انجام دهید. شنا کردن نیز از جمله تفریحاتی است که می‌توان انجام داد اما به دلیل عبور کشتی‌ها و قایق‌ها در این جزیره و مواج کردن آب، شنا کردن شاید چندان کار لذت بخشی در این جزیره نباشد. حدود 11 کیلومتر آن طرف‌تر از جزیره، خلیج فانگ نگا قرار دارد که می‌توانید به بازدید مناظر و موزه‌های آن نیز بپردازید. کمی آنسو‌تر، روستای کوپانی است. می‌توانید تجربه فرهنگ و آداب رسوم محلی را در این روستا داشته و از صنایع دستی و غذاهای محلی آن بچشید. اگر به دنبال خرید سوغاتی نیز باشید، روستای کوپانی، مغازه‌ها و اجناس زیبایی را به شما ارائه خواهد داد. کایاک سواری در غارهای ای منطقه نیز از دیگر فعالیت‌هایی است که به امتحان کردنش می‌ارزد.

هتل‌ها و اقامت‌گاه‌های جزیره جیمز باند

بازدید از جزیره جیمز باند تایلند
جزیره جیمز باند تایلند

جزیره جیمز باند در طول سال میزبان گردشگران و علاقه‌مندان بسیاری است که با خرید بلیط هواپیما عازم تایلند شده‌اند. همین میزان گردشگر باعث شده تا هتل‌ها و اقامت‌گاه‌های مختلفی در این جزیره ایجاد شود. هتل سیامی- هتل ریزورت خلیج فانگ نگا- Paradise KohYao- ریزورت نرنکائو- Six Senses Yao Noi- هتل کیپ کودا- ریزورت و اسپا چاندرا- و هتل لوکس بابا بیچ کلاب پوکت تنها بخش از هتل‌ها و اقامتگاه‌های موجود هستند.

بهترین زمان سفر و ساعات بازدید

بازدید از جزیره جیمز باند تایلند
جزیره جیمز باند تایلند

گرچه تایلند در طول سال و فصول مختلف بسیار زیبا بوده و ارزش سفری چند روزه را دارد؛ اما برای بازدید از این جزیره پیشنهاد می‌کنیم زمان سفر خود را در فصول کم بارش و بدون بارش تهیه کنید، زیرا در این فصول هوای جزیره غیر قابل پیش بینی است. بهترین زمان برای سفر به تایلند و بازدید از جزیره جیمز باند، اواخر پاییز و زمستان و اوایل بهار است. نکته دیگر اینکه اگر چندان از شلوغی و ازدحام خوشتان نمی‌آید، ترجیحا بازدید از این جزیره را به ساعات اولیه صبح موکول کنید.

جزیره جیمز باند از مکان‌های پر بازدید پوکت به شمار می‌رود که در طول سال میزبان گردشگران، به ویژه طرفداران جیمز باند است که سفری به پوکت داشته‌اند. ساعات ورود به جزیره از 8 صبح تا 6 بعد از ظهر می‌باشد. هزینه ورود به جزیره جیمزباند حدود 200 بات( هر یک بات معادل 1,324.43 ریال ایران است).

جزیره جیمز باند نام جزیره‌ای در تایلند است که به دلیل فیلم برداری بخشی از فیلم جیمز باند در این منطقه، به  این نام خوانده می‌شود. گذشته از اینکه این جزیره جذابیت خاصی برای طرفداران جیمز باند دارد، طبیعت بسیار زیبای آن ارزش سفر به تایلند را دارد. بعلاوه با سفر  به جزیره جیمر باند امکان بازدید از سایر مکان‌های نزدیک و انجام تفریحات آبی را نیز خواهید داشت.

برای خرید بلیط هواپیما تایلند و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید