موریس کجاست ؟

دیدن و کشف موریس چیزی کم از پیدا کردن مروارید در دریا و یا پیدا کردن الماس در دل معدن ندارد. زیبایی ای بی حد و حصر که مارک تواین را تحت تاثیر خود قرار داد و او این زیبایی را اینگونه توصیف کرده که ابتدا موریس خلق شد و سپس نسخه دوم آن، بهشت خلق شد.

0
54
آیا می دانید جزیره موریس کجاست
جزیره موریس کجاست
موریس کجاست ؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 26Rating: 4.0جزیره موریس کجاست و چه ویژگی های شگفت انگیزی در بر دارد.جزیره موریس کجاست دیدن و کشف موریس چیزی کم از پیدا کردن مروارید در دریا و یا پیدا کردن الماس در دل معدن ندارد یک زیبایی ای بی حد و حصر.

آیا میدانید جزیره موریس کجاست ؟

دیدن و کشف موریس چیزی کم از پیدا کردن مروارید در دریا و یا پیدا کردن الماس در دل معدن ندارد. زیبایی ای بی حد و حصر که مارک تواین را تحت تاثیر خود قرار داد و او این زیبایی را اینگونه توصیف کرده که ابتدا موریس خلق شد و سپس نسخه دوم آن، بهشت خلق شد. اما موریس کجاست این زیبای خفته، این مروارید کشف نشده در کدام منطقه قرار دارد؟ اگر قصد خرید بلیط هواپیما به یک مقصد رویایی را دارید درادامه همراه سفرستان باشید.

موریس کجاست؟

موریس جزیره ای چند ملیتی با فرهنگ های مختلف در اقیانوس هند، در شرق ماداگاسکار و جنوب شرق شیلی است.

تاریخچه موریس

جزیره موریس برای بار اول حدود قرن نهم، توسط دریانوردان عرب زبان کشف شد. در آن زمان جزیره خالی از سکنه، بکر و سرسبز بود. عرب ها در آن زمان چندان علاقه ای به این جزیره که نامش ر دیناروبی گذاشتند، نشان ندادند. پس از اعراب، دیگو پیریرا، دریانورد پرتغالی، در سال 1505 جزیره را کشف و اسم آن را کرنه (سرنه) گذاشت. اما پرتغالی ها نیز چندان تمایلی به اقامت در این جزیره نداشتند. در نهایت درسال 1638 این جزیره جزو مستعمرات هلند شد و هلندی ها نام جزیره را به افتخار شاهزاده شان موریس گذاشتند. در قرن هجدهم این فرانسوی ها بودند که کنترل جزیره را در دست گرفتند ونام آن را ایل دو فرانس (جزیره فرانسه) گذاشتند. پس از فرانسوی ها نوبت به بریتانیایی ها رسید. انگلیسی ها در سال 1810 جزیره را تحت فرمان خود گرفته و نام قبلی (موریس) را به آن برگرداندند. بد نیست بدانید که شاه سابق ایران (رضاخان پهلوی) نیز مدتی دراین جزیره دوران تبعید خود را به سر می برد.

آب و هوای موریس

آیا می دانید جزیره موریس کجاست
جزیره موریس کجاست

موریس تنها دو فصل دارد: تابستان و زمستان! تفاوت چندانی هم بین این دو فصل نیست. اما هوا در بخش های مرکزی خنک تر از مناطق ساحلی است. گرم ترین بخش جزیره  ساحل غربی است. پر وزش ترین بخش جزیره ساحل شرقی آن است. ماه های دسامبر تا فوریه گرم ترین ماه های سال و اکتبر کم بارش ترین ماه سال است. سرد ترین روزهای سال در موریس بین ماه های ژوئن تا آگوست است.

حمل و نقل در موریس

شاید تصور کنید موریس به خاطر جزیره ای بودنش از امکانات حمل و نقل خوبی برخوردار نیست اما این جزیره زیبا فرودگاه، هلیکوپتر، راه های جاده ای، تاکسی متر، قطار بین شهری، اتوبوس و قاق را به عنوان وسیله های حمل و نقل دارد.

زبان مردم موریس

موریس زبان رسمی  ندارد اما عمده ترین زبانی که دولت و سیستم آموزشی هم از آن استفاده می کنند، انگلیسی است. علاوه بر زبان انگلیسی، فرانسوی هم در موریس رایج است. زبان فرانسوی را رسانه ها بیشتر به کار می برند تا حدی که حتی برنامه های انگلیسی زبان نیز به زبان فرانسه ترجمه و دوبله می شوند. مردم نیز اکثرا به زبان فرانسه صحبت می کنند هرچند که با زبان انگلیسی هم آشنایی دارند.

✅ بازدید از مقاله جزیره زیبای لنکاوی

جاذبه های موریس

آیا می دانید جزیره موریس کجاست
جزیره موریس کجاست

موریس جزیره سرسبز و زیبایی است که علاوه بر سواحل طلایی رنگش، جاذبه های دیدنی دیگری هم دارد. گرند بی یکی از جاذبه های موریس است که توجه گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده و پر بازدیدترین جاذبه موریس است. منطقه پریبره دیگر جاذبه موریس را در خود دارد. ساحل عمومی پریبره که به عنوان زیباترین ساحل عمومی در سال 2010 انتخاب شد، به خاطر امکانات مختلفش مانند مغازه ها، رستوران ها و بارها محبوبیت خاصی بین گردشگران دارد. دیگر جاذبه های دیدنی موریس عبارتند از: بالاکلاوا، تریولت شیوالا( بزرگ ترین معبد هندوها موریس)، باغ های Labourdonnais، بازار اسکله لوئیس، ساحل آبی، آبشارهای روچستر، برج های مارتلو و غیره.

اطلاعات کلی

پایتخت موریس: پورت لوئیس

واحد پول: روپیه موریس

کد کشور: 230+

منطقه زمانی: UTC+4

در ادامه می توانید با محبوبترین جزایر دنیا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید