جزیره های نخل دبی

اگر نام دبی را در فضای مجازی و موتورهای جستجوگر سرچ کنیم تصاویر بسیاری را مشاهده خواهیم کرد که از آن بین، سه تصویر سهم عمده ای را به خود اختصاص می دهند: برج الخیفه، رالی صحرایی و جزایر نخل. جزیره های نخل حیرت آورترین جاذبه دبی هستند که نشان از قدرت و تاثیر انسان در طبیعت و بهبود آن دارد.

1
66
معرفی جزیره های نخل دبی
جزیره های نخل دبی
جزیره های نخل دبیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 18Rating: 4.0جزیره های نخل دبی و تجربه سفری بیادماندنی در نگین زیبای امارات.جزیره های نخل دبی را می توان جسورترین پروژه اجرا شده در دبی نامید چون بشر زمین و زمان را به هم ریخته تا به خواسته خود که ایجاد جزیره ای لوکس بوده برسد.

آشنایی با جزیره های نخل دبی

اگر نام دبی را در فضای مجازی و موتورهای جستجوگر سرچ کنیم تصاویر بسیاری را مشاهده خواهیم کرد که از آن بین، سه تصویر سهم عمده ای را به خود اختصاص می دهند: برج الخیفه، رالی صحرایی و جزایر نخل. جزیره های نخل حیرت آورترین جاذبه دبی هستند که نشان از قدرت و تاثیر انسان در طبیعت و بهبود آن دارد. اگر از خریداران بلیط هواپیما دبی هستید، با ما باشید تا از نزدیک نگاهی به جزیره های نخل دبی داشته باشیم.

جزیره های نخل را می توان جسورترین پروژه اجرا شده در دبی نامید چون بشر به معنای واقعی کلمه زمین و زمان را به هم ریخته تا به خواسته خود که ایجاد جزیره ای لوکس بوده برسد. این جزایر که گاها با عنوان هشتمین شگفتی از عجایب جهان خوانده می شود، بزرگ ترین جزیره های دست ساز بشری هستند و به نام های جزیره نخل جمیره، جزیره دیره و جزیره نخل جبل علی نام گذاری شده اند.

سال ساخت

شرکت توسعه دهنده جزیره نخل جمیره شرکت املاک و مستغلاتی به نام نخیل بوده که در حال حاضر متعلق به دولت دبی است. طرح این شاهکار بشری مدرن را شرکت معماری آمریکایی به نام Helman Hurley Charvat Peacock برعهده داشت. در ساخت زیر بنای جزایر از شن و ماسه های لایروبی شده از کف خلیج فارس استفاده شده اما بخشی که رو به دریای آزاد قرار گرفته از سنگ و تخته سنگ های بزرگ به دست آمده از دبی ساخته شده است. کلنگ ساخت جزایر نخل دبی در سال 2001 به زمین زده شد و زیر ساخت های اصلی آن تا سال 2004 احداث شدند. ساخت و ساز بناها از سال 2006 آغاز شد و اولین ساکنان در سال 2007 در جزیره اسکان یافتند. پس از آن کم کم امکانات دیگر، آپارتمان ها و هتل ها نیز در جزیره احداث شدند و در نهایت در نیمه دوم قرن بیست و یکم بیش از 10.000 نفر در جزیره نخل جمیره زندگی می کردند.

جزیره نخل جمیره

معرفی جزیره های نخل دبی
جزیره های نخل دبی

گرچه جزایر نخل از مشهورترین جاذبه های دبی هستند اما تنها یک جزیره برای بازدید عموم و خریداران بلیط هواپیما در نظر گرفته شده است. جزیره نخل جمیره اولین عضور از سه جزیره نخل است که تکمیل شده و پذیرای گردشگران و ساکنان است. دو جزیره دیگر از نخل جمیره بزرگ تر هستند اما به دلایلی از جمله دلایل اقتصادی، نا تمام مانده‌اند و تنها جزیره نخل جمیره است که به روی گردشگران باز است. همچنین این جزیره منزلگاه دیگر جاذبه مطرح دبی، برج العرب، است. جالب است بدانید که برخی از املاک لوکس جزیره نخل جمیره متعلق به افراد مطرحی مانند دیوید بکهام است. گردشگران می توانند از طریق مونوریلی که در دبی است به جزیره جمیره بروند.

✅ بازدید از مقاله بهترین هتل های دبی برای ایرانیان

جزیره نخل جبل علی

در سال 2002، یعنی یک سال پس از آغاز ساخت جزیره جمیره، ساخت و ساز بر جزیره نخل جبل علی آغاز شد؛ اما به دلیل بحران اقتصادی و مالی در سال 2008، پروژه ساخت جزیره نخل جبل علی با وقفه ای طولانی مدت مواجه شد و بعدها به طور کامل متوقف شد. گرچه تا به امروز شرکت نخیل از ادامه این پروژه در آینده خبر می دهد. طبق گفته های مسئولین شرکت، پروژه ساخت جزیره نخل جبل علی لغو نشده و در آینده ساخت و ساز آن از سر گرفته خواهد شد. اگر روزی این جزیره ساخته و تکمیل شود، حدود 50 درصد بزرگ تر از جزیره جمیره خواهد بود و در آن خانه ها، پارک آبی، ویلاها و شش تفرجگاه ساحلی در آن احداث خواهد شد. اما تا آن موقع گردشگران با استفاده از چتر از برج العرب پریده و پرواز متفاوتی را بر فراز جزیره های نخل شکل تجربه خواهند کرد.

جزیره دیره

معرفی جزیره های نخل دبی
جزیره های نخل دبی

دو سال پس از آغاز ساخت و ساز جزیره نخل جبل علی، سومین جزیره از مجوعه جزایر نخل به نام جزیره دیره در سال 2004 به جهان معرفی شد. هرچند در سال 2013 شرکت نخیل پروژه جزایر نخل را به پروژه جزایر دیره تغییر نام داد و هدف جدیدی را ایجاد کرد که قرار شد در آن چهار جزیره کوچک مصنوعی احداث شود. هدف دیگر این شرکت این بود که تا اواخر سال 2018 اولین نمایشگاه بزرگ دیره و بزرگ ترین بازار شبانه جهان با بیش از 5000 مغازه و 100 رستوران به دنیا معرفی کند. انتظار می رود دو جزیره از مجموعه جزیر دیره تا سال 2020 تکمیل و آماده اسکان شود. طبق پیش بینی ها این جزیره ظرفیت اسکان 250.000 نفر را دارد.

گرچه جزایر نخل از زیباترین سازه های بشر و دیدنی ترین جاذبه های جهان به شمار می روند اما این جزایر نگرانی های فراوانی را برای دوست داران محیط زیست ایجاد کرده است. گفته می شود ایجاد این جزایر باعث تغییر در حیات وحش محیط و روند جزر و مد آب شده و به پوشش گیاهی ساحلی منطقه آسیب فراوانی وارد می کند. در ادامه می توانید با نحوه اخذ ویزای توریستی دبی آشنا شوید.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید