جزیره کوساموئی (Koh Samui) تایلند

مشهورترین جزیره در بین جزیره‌های متعدد تایلند، جزیره کوساموئی این کشور می‌باشد. این جزیره دیدنی به خاطر سواحل پوشیده شده از درختان نخل و آب‌های زلال خود بسیار مشهور است. به خاطر جاذبه‌های فراوان کوساموئی، این جزیره توسط گستره متنوعی از مسافران، چه افرادی که برای سفر خود بودجه کمی را در نظر گرفته و چه مسافرانی بسیار لاکچری و سلبریتی‌های هالیوودی، مورد بازدید قرار می گیرد.

0
21
آشنایی با جزیره کوساموئی تایلند
جزیره کوساموئی تایلند
جزیره کوساموئی (Koh Samui) تایلندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 29Rating: 4.0جزیره کوساموئی تایلند و کارهایی که می‌توان در این جزیره انجام داد.جزیره کوساموئی تایلند مشهورترین جزیره در بین جزیره‌های متعدد تایلند برخوردار از سواحل پوشیده شده از درختان نخل و آب‌های زلال.

جزیره کوساموئی تایلند و کارهایی که می‌توان در این جزیره انجام داد

مشهورترین جزیره در بین جزیره‌های متعدد تایلند، جزیره کوساموئی این کشور می‌باشد. این جزیره دیدنی به خاطر سواحل پوشیده شده از درختان نخل و آب‌های زلال خود بسیار مشهور است. به خاطر جاذبه‌های فراوان کوساموئی، این جزیره توسط گستره متنوعی از مسافران، چه افرادی که برای سفر خود بودجه کمی را در نظر گرفته و چه مسافرانی بسیار لاکچری و سلبریتی‌های هالیوودی، مورد بازدید قرار می گیرد. بنابراین بی‌دلیل نیست که سالیانه افراد بسیاری با خریداری بلیط هواپیما تایلند به دیدار از جزیره کوساموئی می‌آیند.

اگر بلیط هواپیما تایلند خریداری کرده و در طول اقامت در این کشور زیبا، سری هم به جزیره کوساموئی بزنید، مشاهده خواهید کرد که این جزیره برای تمامی سلیقه‌ها چیزی برای ارائه دادن دارد و تمامی افراد با هر سنی خواهند توانست، اوقات خوشی را در این جزیره سپری کنند.

در همین راستا و در قالب این مطلب تصمیم گرفتیم تا برای شما پیشنهاد کنیم که هنگام بازدید از این جزیره چه کارهایی می توانید در کوساموئی انجام دهید؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که تا آخر این مطلب یار و همراه سایت سفرستان باشید.

از مجسمه مشهور بودای بزرگ کوساموئی بازدید کنید

شناخته‌شده‌ترین و مشهورترین مکان از جاذبه‌های متعدد این جزیره، معبد بودای بزرگ جزیره کوساموئی می‌باشد. این مجسمه در گوشه جزیره کوچک کوساموئی قرار گرفته و با داشتن 12 متر ارتفاع در حالت نشسته خود، کاملاً چشم‌گیر می‌باشد. نام محلی این معبد Wat Phra Yai بوده و توسط یک جاده آبگذر به زمین اصلی جزیره متصل شده است.

✅ بازدید از مقاله بهترین سواحل تایلند
✅ بازدید از مقاله بهترین هتل های تایلند
✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای تایلند

این مجسمه که از طلای خالص ساخته شده است، در موقعیت نشسته مارا (Mara) قرار داشته و نشان‌دهنده لحظه‌ای است که بودا تمامی وسوسه‌هایی را که بر او تحمیل می‌شدند را رد کرده بود. زمانی که به سمت کوساموئی پرواز می‌کنید، این مجسمه به علت موقعیت برجسته خود، اولین چیزی خواهد بود که چشمتان را می‌گیرد.

پس از خریداری بلیط هواپیما تایلند و سفر به جزیره کوساموئی، مشاهده خواهید کرد که دکه‌های غذا فروشی و گردنبند فروشی کمی در این معبد وجود دارند که هنگام بازدید از این معبد ارزش سر زدن را دارند.

از چشم‌اندازهای دیدنی در آبشار ناموآنگ (Namuang) لذت ببرید

آشنایی با جزیره کوساموئی تایلند
جزیره کوساموئی تایلند

در محیط‌های اطراف جنگلی این جزیره دو آبشار زیبا وجود دارند که کاملاً ارزش خریداری بلیط هواپیما تایلند و بازدید را دارند. این آبشارها با نام‌های Na Muang1 و Na Muang2 شناخته می‌شوند. اولین آبشار به داخل یک استخر کوچک ریخته می‌شود که می‌توانید درون آن شنا کنید و دومین آبشار تقریباً 30 دقیقه فاصله داشته و در بالای تپه قرار دارد و به‌اندازه آبشار اولی خیره‌کننده و دیدنی می‌باشد.

پارکی که آبشار درون آن قرار گرفته است، هزینه ورودی نداشته و بازدید از آن برای عموم رایگان است. در مسیر آبشار، چشم‌اندازهای دیدنی فراوان و همچنین دکه‌‌های غذا فروشی و سوغاتی فروشی نیز وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها خرید کنید. برای گردشگران زیادی که بلیط هواپیما تایلند خریداری کرده و به بازدید از سواحل این کشور رفته‌اند، دیدار از این پارک و آبشار می‌تواند تغییر خوبی برایشان ایجاد کند. پس می‌توانید مطمئن باشید که این آبشارها یک مکان ایده‌آل برای شنا است.

سوار بر یک 4WD به تور جنگلی این جزیره بروید

از مکان‌های دیدنی کوساموئی بر روی یک جیپ لذت ببرید. هنگام شرکت در این تورها شما قادر خواهید بود تا از مکان‌هایی همانند راهب مومیایی‌شده، آبشار ناموآنگ و باغ جادوئی بودا دیدار به عمل آورید. در این تور یک راهنمای تور انگلیسی‌زبان همراه شما بوده و در مورد مکان‌هایی که از آن‌ها دیدار می‌کنید، برایتان توضیح خواهد داد.

در باغ مخفی و اسرارآمیز بودا پنهان شوید

در سال 1976، Nim Thongsuk شروع به قرار دادن مجسمه‌های زیبای بسیاری در زمینی کرد که او و خانواده‌اش صاحب آن بودند. این زمین در مرکز جزیره پنهان بوده و توسط جنگل‌های سرسبز و انبوه احاطه شده است. این ناحیه بسیار آرامش‌بخش است و دارای یک رود و همچنین یک آبشار نیز می‌باشد. سفر به این باغ می‌تواند چالش‌برانگیز باشد؛ زیرا که مسیر آن بسیار شیب‌دار است؛ البته اگر دارای یک وسیله نقلیه باشید کار شما بسیار آسان‌تر خواهد شد.

 از مرتفع‌ترین نقطه این باغ خواهید توانست از چشم‌اندازهای گسترده و دیدنی جزیره لذت برده و در زیبایی و شگفتی آن غرق شوید.

سری هم به پارک دریایی Angthong بزنید

آشنایی با جزیره کوساموئی تایلند
جزیره کوساموئی تایلند

در یک تور دریایی شرکت کرده و سوار بر یک قایق بزرگ به پارک دریایی Angthong سفر کنید. در کنار خط ساحلی سوار بر قایق پاروئی شده، به بالای کوه Mae Koh کوهنوردی کنید تا چشم‌اندازهای زیبایی از تالاب زمردی را مشاهده کنید. در جزیره Wua Talap به غواصی پرداخته و در کل از خیل فعالیت‌های انجام‌شده در این تور نهایت لذت را ببرید.

از یک معبد جدید در Wat Plai Laem دیدار کنید

آشنایی با جزیره کوساموئی تایلند
جزیره کوساموئی تایلند

اگر شما بلیط هواپیما تایلند خریداری کرده و در این کشور به اقامت پرداخته باشید، حتماً از معبدهای باستانی زیادی دیدار به عمل آورده‌اید؛ اما این معبد کاملاً جدید بوده و مشخصه اصلی آن یک مجسمه 18 بازو از Guayin می‌باشد. Guayin الهه رحمت و مهربانی تایلندی‌ها است.

این معبد سرزنده در طول روز دارای بازدیدکنندگان فراوانی است که با بودا و Guayin بیعت کرده و پیشکش‌هایی را برای آن‌ها تقدیم می‌کنند. این معبد از هر طرف با یک دریاچه احاطه شده و اگر شما چیزی را وقف معبد کنید، یک کیسه از غذای ماهی به شما اهدا خواهد شد تا به ماهی‌های دریاچه غذا دهید.

سوار قایقی شده و به غواصی بپردازید

آشنایی با جزیره کوساموئی تایلند
جزیره کوساموئی تایلند

خلیج تایلند به‌راستی که بهشتی برای علاقه‌مندان به غواصی است. شما می‌توانید در تورهایی که توسط متخصصان کارکشته غواصی برگزار می‌شود شرکت کرده، در حین این تورها سوار قایق شوید و با غواصی در خلیج تایلند زندگی دریایی حیوانات این خلیج را از نزدیک لمس کنید. بهترین مکان برای غواصی در 60 کیلومتری جزیره کوساموئی قرار دارد؛ بنابراین برای غواصی در این ناحیه باید سوار یک قایق بزرگ شده و به همراه غواصان دیگر در دو مسیر غواصی مختلف شرکت کنید.

هر مسیر غواصی حدود 40 تا 50 دقیقه زمان برده و برای مبتدیان کاملاً مناسب خواهد بود. اگر لیط هواپیما تایلند خریداری کرده و به جزیره کوساموئی سفر کرده‌اید و قصد غواصی دارید، از چک کردن مدرک غواصی آموزشگران و رضایت کامل از اقدامات امنیتی آنان اطمینان حاصل کنید.

روی‌هم‌رفته می‌توان نتیجه گرفت که جزیره کوساموئی یکی از بهترین نقاط کشور تایلند برای گذراندن اوقات فراغت است. مطمعنا هنگامی‌که به این جزیره سفر می‌کنید، بهترین تجربه‌ها و خاطرات فراموش‌نشدنی را به همراه دوستان و یا خانواده خود رقم خواهید زد. پس اگر قصد سفر به کشور تایلند را دارید، سری هم به جزیره کوساموئی تایلند بزنید و از جاذبه‌های فراوان و فعالیت‌های متعددی که در این جزیره تجربه خواهید کرد، لذت کافی را ببرید.

برای خرید بلیط هواپیما تایلند و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید