جشنواره خورشید نیمه شب نروژ جهانی بدون تاریکی

هر آنچه که تاکنون از زیبایی‌های طبیعت دیده‌اید کنار بگذارید. اصلا هر آنچه را هم که در مورد شگفتی‌های طبیعی شنیده‌اید به دور بریزد. چراکه می‌خواهیم ذهن شما آماده آشنایی با حیرت‌انگیزترین پدیده طبیعی جهان باشد. حیرت‌انگیز مثل خورشیدی که در نیمه‌های شب می‌تابد.

0
86
جشنواره خورشید نیمه شب نروژ
جشنواره خورشید نیمه شب
جشنواره خورشید نیمه شب نروژ جهانی بدون تاریکیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 12Rating: 4.0جشنواره خورشید نیمه شب نروژ و جهانی بدون تاریکی در کشور زیبا و دیدنی نروژ.جشنواره خورشید نیمه شب نروژ پدیده‌ای است که طی ماه‌های تابستانی در مکان‌هایی بالاتر از مدار شمالگان و پایین‌تر از مدار جنوبگان رخ می‌دهد.

جهانی بدون تاریکی: جشنواره خورشید نیمه شب

هر آنچه که تاکنون از زیبایی‌های طبیعت دیده‌اید کنار بگذارید. اصلا هر آنچه را هم که در مورد شگفتی‌های طبیعی شنیده‌اید به دور بریزد. چراکه می‌خواهیم ذهن شما آماده آشنایی با حیرت‌انگیزترین پدیده طبیعی جهان باشد. حیرت‌انگیز مثل خورشیدی که در نیمه‌های شب می‌تابد. مطلبی که پیش روی‌تان قرار گرفته، مربوط به جشنواره خورشید نیمه شب در مجمع‌الجزایر لوفوتن است. جشنواره‌ای که آشنایی با آن هر فرد خوش‌ذوقی را به خرید بلیط هواپیما نروژ علاقه‌مند می‌کند. جشنواره خورشید نیمه شب که از اواسط ماه می ‌تا اواخر ماه جولای در مجمع‌الجزایر لوفوتن نروژ برگزار می‌شود، اتفاقی نیست که به سادگی بتوان از کنار آن عبور کرد. پدیده مربوط به این جشنواره، یعنی خورشید 24 ساعته آسمان لوفوتن، تاکنون شعرا، نویسندگان و هنرمندان بسیار زیادی را تحت تاثیر خود قرار داده است. از این رو، پیشنهاد دوستانه ما را برای مطالعه این مطلب پذیرا باشید و با این پدیده‌ باورنکردنی بیشتر آشنا شوید.

پدیده خورشید نیمه شب چیست؟

جشنواره خورشید نیمه شب نروژ
جشنواره خورشید نیمه شب

قبل از آشنایی با جشنواره خورشید نیمه شب در مجمع‌الجزایر لوفوتن، بد نیست نگاه کوتاهی به خود پدیده خورشید نیمه شب بیندازیم و اندکی با این پدیده آشنا شویم. خورشید نیمه شب، پدیده‌ای است که طی ماه‌های تابستانی در مکان‌هایی بالاتر از مدار شمالگان و پایین‌تر از مدار جنوبگان رخ می‌دهد. بر اثر این پدیده، خورشید به صورت 24 ساعته در آسمان بوده و غروب نمی‌کند. اوج جذابیت ماندگاری خورشید هم زمانی است که نیمه شب فرا می‌رسد و همچنان ‌هاله‌های باریکی از نور درخشان خورشید در آسمان می‌درخشند.

سفر به مدار شمالگان در نروژ

جشنواره خورشید نیمه شب نروژ
جشنواره خورشید نیمه شب

سفر به مدار شمالگان نروژ در فصل تابستان، صحنه‌هایی برای شما خلق می‌کند که باورنکردنی هستند. تماشای حیوانات مجمع‌الجزایر لوفوتن، وال‌سواری و حتی شنا در آب‌های سرد از جمله کارهایی است که در زیر‌ هاله‌هایی از نور خورشید نیمه شب به شکل متفاوتی تجربه می‌شوند. جالب است بدانید که در طول زمان برگزاری جشنواره خورشید نیمه شب، اکثر فروشگاه‌ها 24 ساعته به فعالیت خود ادامه می‌دهند. همچنین امکان انجام گلف، قایق‌سواری در آب، ماهیگیری و بسیاری از کارهای دیگر هم دائما فراهم است.

مناطق مختلف نروژ برای تماشای خورشید نیمه شب

جشنواره خورشید نیمه شب نروژ
جشنواره خورشید نیمه شب

به طور کلی می‌توان گفت که در سفر به نروژ، 5 منطقه مختلف وجود دارد که می‌توان در آنها خورشید نیمه شب را دید و لذت برد. منطقه اول که هلگ‌لند نام دارد جنوبی‌ترین منطقه بوده و پر از جنگلهای زیبا و دوست‌داشتنی است. همچنین کوه‌های بسیار شگرفی هم در این منطقه هست. مناطق دیگر نیز که عبارتند از سالتن، دماغه شمالی و سایر جزایر کوچک نیز جذابیت‌های خاصی داشته و هر کدام به شکل متفاوتی میزبان شما خواهند بود.

اما جذاب‌ترین منطقه‌ای که می‌توان جشنواره خورشید نیمه شب را در آن تجربه کرد، جایی نیست جز مجمع‌الجزایر لوفوتن. منطقه‌ای پر از زیبایی‌های طبیعی غیر قابل وصف و دوست‌داشتنی که صخره‌های عظیمی پر شده است. به باور بسیاری از گردشگران، جزیره وسترالین در لوفوتن ایده‌آل‌ترین مکان برای تماشای خورشید نیمه شب است. جزیره‌ای فوق‌العاده متنوع و دراماتیک. ضمنا، آب‌وهوای لوفوتن هم از اواخر ماه می‌تا اواسط جولای بسیار خوب بوده و حدود 20 درجه سانتی‌گراد است.

✅ بازدید از مقاله جشنواره موسیقی بلوز در شیکاگو
✅ بازدید از مقاله جشن آب تایلند ؛ یکی از هیجان‌انگیزترین جشنواره‌های دنیا
✅ بازدید از مقاله جشنواره موسیقی GEM گرجستان

نکاتی برای عکاسی از این پدیده

جشنواره خورشید نیمه شب نروژ
جشنواره خورشید نیمه شب

گرفتن عکس‌های زیبا و با شکوه از جشنواره خورشید نیمه شب یکی از خواسته‌های مهم گردشگران است. اگر شما هم به این مورد علاقه داشتید، بهتر است سعی کنید که عکس‌های خود را در نهایت سادگی بگیرید. از آنجایی که رنگ‌های متنوعی در محیط مجمع‌الجزایر لوفوتن در این شب‌ها دیده می‌شود، تمرکز دوربین بر روی یک یا دو رنگ می‌تواند نتیجه بسیار خوبی به بار آورد. همچنین برای داشتن تصویر بهتری از آسمان، می‌توانید یک سوم عکس را به این محیط اختصاص دهید تا همه چیز به بهترین شکل ممکن دیده شود.

شرکت در تورهای گردش شبانه

جشنواره خورشید نیمه شب نروژ
جشنواره خورشید نیمه شب

برای راحتی گردشگران و آشنایی بهتر آنها با جشنواره خورشید نیمه شب ، تورهای متنوعی برگزار می‌شود که مجمع‌الجزایر لوفوتن هم از این قافله عقب نمانده است. شرکت در این تورها برای افراد بزرگسال با حدود 160 دلار و برای بچه‌ها با حدود 80 دلار امکان‌پذیر می‌شود. البته بسیاری از تورها هزینه‌ای برای کودکان زیر دو سال دریافت نمی‌کنند. با حضور در این تورها می‌توان بهترین مکان‌ها برای عکس گرفتن را هم به راحتی یافت و لحظات شگفت‌انگیزی را برای خود ثبت کرد.

امکان خوابیدن در پرتو نور خورشید نیمه شب

یکی از مواردی که به دغدغه گردشگران برای شرکت در جشنواره خورشید نیمه شب تبدیل شده است، امکان خواب در طول زمانی است که خورشید خیال غروب کردن ندارد. از آنجایی که اهالی محلی به این شرایط عادت کرده‌اند، آنها به خوبی می‌توانند از اواخر ماه می‌ تا اواسط جولای بخوابند اما برای آنهایی که با این شرایط غریبه هستند، خوابیدن چندان هم آسان نیست. از این رو بهتر است اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه شدید، به هتل‌هایی بروید که با فراهم آوردن اتاق‌های تاریک، امکان خواب و استراحت را برای گردشگران مهیا کرده‌اند.

جشنواره خورشید نیمه شب نروژ
جشنواره خورشید نیمه شب

شاید عبارت خورشید نیمه شب در نگاه اول شبیه به چیزی شبیه یک جوک یا یک استعاره انتزاعی باشد، اما همانطور که دیدید، جشنواره خورشید نیمه شب، به با شکوه‌ترین شکل ممکن در مجمع‌الجزایر لوفوتن نروژ برگزار می‌شود و همه ساله عده زیادی را محو تماشای این پدیده شگفت‌انگیز می‌کند. بنابراین، از اواسط ماه می ‌تا اواخر جولای، بهتر است فرصت سفر به این مجمع‌الجزایر دوست‌داشتنی از دست نداده و برنامه مفصلی برای شرکت در جشنواره خورشید نیمه شب ترتیب دهید.

برای خرید بلیط هواپیما نروژ و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید