جشنواره مجسمه های شنی آنتالیا

آنتالیا مقصد پر زرق و برق ترکیه و از جمله مقاصد محبوب سفر به ویژه نزد ایرانی هاست. این شهر ساحلی بیشتر به خاطر آب و هوای خوب و سواحل زیبایش محبوبیت دارد.

0
13
جشنواره مجسمه های شنی آنتالیا ترکیه
جشنواره مجسمه های شنی آنتالیا
جشنواره مجسمه های شنی آنتالیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 15Rating: 4.0جشنواره مجسمه های شنی آنتالیا مقصد محبوب گردشگران در ترکیه.جشنواره مجسمه های شنی آنتالیا جشنواره ای است که هر مسافر و گردشگری باید در آن شرکت کند این جشنواره از بزرگ ترین جشنواره های ترکیه است.

جشنواره مجسمه های شنی آنتالیا مقصد محبوب ایرانی ها

آنتالیا مقصد پر زرق و برق ترکیه و از جمله مقاصد محبوب سفر به ویژه نزد ایرانی هاست. این شهر ساحلی بیشتر به خاطر آب و هوای خوب و سواحل زیبایش محبوبیت دارد. پس چندان عجیب نیست اگر بگوییم یکی از تماشایی ترین فستیوال های ترکیه در همین شهر ساحلی و در سواحل این شهر برگزار می شود. فستیوال مجسمه های شنی آنتالیا فستیوالی است تماشایی که همه ساله گردشگران و علاقه مندان بسیاری را ترغیب می کند تا با خرید بلیط هواپیما آنتالیا بخشی از این جشنواره شاد و مفرح باشند. در ادامه نگاهی داریم به این جشنواره جذاب.

معرفی جشنواره مجسمه های شنی آنتالیا

جشنواره مجسمه های شنی آنتالیا ترکیه
جشنواره مجسمه های شنی آنتالیا

جشنواره مجسمه های شنی آنتالیا جشنواره ای است که هر مسافر و گردشگری باید در آن شرکت کند. این جشنواره نه تنها از بزرگ ترین جشنواره های ترکیه است بلکه در سطح جهانی هم شناخته شده و محبوبیت دارد. سالانه هزاران هنرمند و مجسمه ساز در این جشنواره شرکت کرده و با ساخت مجمسه های شنی، هنر خود را به رخ یکدیگر می کشند و تشویق تماشاچیان را با جان و دل دریافت می کنند. این جشنواره در فضایی ۱۰۰۰۰ متر مربعی برگزار می شود و حدود ده هزار تن شن برای ساخت مجسمه های آن استفاده می شود. یکی از خوبی های این جشنواره، موضوعی بودن آن است؛ به این صورت که همه ساله موضوع خاص اعلام شده و هنرمندان حول آن موضوع مجسمه های شنی می سازند. شاید در ابتدا ساخت مجسمه های شنی آسان به نظر بیاید اما ساخت مجسمه به این آسانی نیست و گاها تا نیمه شب هم ساخت آن ها ادامه دارد.

نحوه ساخت مجسمه ها و شرکت در جشنواره

جشنواره مجسمه های شنی آنتالیا ترکیه
جشنواره مجسمه های شنی آنتالیا

این جشنواره از نوع جشنواره های موقت مانند جشنواره مجسمه های یخی است با این تفاوت که در این جشنواره تنها از شن و آب برای ساخت مجسمه ها استفاده می شود. البته هنرمندان مجاز اند از ابزار و وسیله های مجسمه سازی برای شکل و فرم دادن به مجسمه خود استفاده کنند. هنرمندان می توانند به صورت انفرادی یا در گروه های ۱ تا ۳ نفره در این جشنواره شرکت کنند. گرچه بسیاری از مجسمه های این جشنواره از بین می رود اما برخی از مجسمه های متفاوت و زیبا شانس بقا و ماندگاری را دارند. البته تصور نکنید که مجسمه ها ماندگاری مادام العمری خواهند داشت.عمر ماندگاری مجسمه های شنی نهایتا تا یک سال است و با کمک برخی وسیله ها می توان عمر آن ها را به بیش تر از یک سال افزایش داد.

✅ بازدید از مقاله آنتالیا یا استانبول؟ کجا بریم؟

هزینه و زمان برگزاری جشنواره

جشنواره مجسمه های شنی آنتالیا ترکیه
جشنواره مجسمه های شنی آنتالیا

جشنواره مجسمه‌های شنی آنتالیا دو بار در سال برگزار می شود:

دوره اول این جشنواره از یکم ماه می تا سی و یکم اکتبر میلادی برابر با ۱۱ اردیبهشت تا نهم آبان ماه شمسی از ساعت ۹ صبح آغاز و تا ۱۰ شب ادامه دارد.

دوره دوم این جشنواره از یکم نوامبر آغاز شده و تا سی ام آوریل میلادی برابر با ۱۰ آبان تا ۱۰ اردیبهشت شمسی ادامه دارد. بازه زمانی این دوره از ساعت ۹ صبح تا ۷ عصر است.

این مسئله را هم باید در نظر داشت که برگزاری جشنواره با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه است. گرچه مسئولان تلاش می کنند تا این جشنواره در هر شرایطی برگزار شود اما برخی مسائل طبیعی مانند طوفان یا باران های سیل آسا مانع برگزاری جشنواره خواهند شد و به همین دلیل موضوع جشنواره تا آخرین زمان های برگزاری اعلام نمی شود. شرکت و بازدید از جشنواره مجسمه های شنی آنتالیا شامل هزینه است و گاها تخفیف هایی به شهروندان ترکیه و یا بازدید کنندگانی که به صورت گروهی در جشنواره شرکت می کنند، داده می شود. در این جشنواره کودکان امکان آموزش رایگان ساخت مجسمه های شنی به مدت ۴۵ دقیقه را خواهند داشت.

محل برگزاری جشنواره و دسترسی به آن

جشنواره مجسمه های شنی آنتالیا در ساحل لارا (ساحل عمومی لارا بیرلیک) برگزار می شود و وسیله های نقلیه مختلفی که در شهر وجود دارد به راحتی شما را به این ساحل خواهند رساند. توجه داشته باشید که حضور حیوانات خانگی در محل برگزاری جشنواره تنها در صورتی مجاز است که این حیوانات داخل جعبه مخصوص خود باشند. با توجه به ویژگی های این جشنواره رزرو بلیط هواپیما آنتالیا در این تاریخ تجربه متفاوتی را در اختیار گردشگران قرار خواهد داد.

در ادامه می توانید با بهترین هتل های uall آنتالیا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید