در جنگل آمازون استانبول به آفریقا سفر کنید

در سال 2012 آکواریومی موضوعی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی آتاتورک استانبول افتتاح شد که توجه همه دنیا را به خود جلب کرد. آکواریوم استانبول به عنوان عضوی از انجمن جهانی باغ‌وحش‌ها و آکواریوم‌ها به لطف ظرفیتش، گونه‌های مختلف و سرگرمی‌هایی که فراهم کرده اولین جایگاه را در بین آکواریوم‌های جهان به خود اختصاص داده و حالا هر موقعی از سال که باشد، کنجکاوی مردم درباره گونه‌های مختلف جانوری و عظمت این سازه آن‌ها را به این آکواریوم می‌کشاند و هر سن و سالی را درگیر خود می‌کند.

0
145
جنگل آمازون استانبول ترکیه
جنگل آمازون استانبول
در جنگل آمازون استانبول به آفریقا سفر کنیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 22Rating: 4.0جنگل آمازون استانبول ترکیه و تجربه طعم سفری هیجان انگیز به کشور آفریقا.جنگل آمازون استانبول گونه‌های مختلف و سرگرمی‌هایی که فراهم کرده اولین جایگاه را در بین آکواریوم‌های جهان به خود اختصاص داده است.

جنگل آمازون استانبول

در سال 2012 آکواریومی موضوعی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی آتاتورک استانبول افتتاح شد که توجه همه دنیا را به خود جلب کرد. آکواریوم استانبول به عنوان عضوی از انجمن جهانی باغ‌وحش‌ها و آکواریوم‌ها به لطف ظرفیتش، گونه‌های مختلف و سرگرمی‌هایی که فراهم کرده اولین جایگاه را در بین آکواریوم‌های جهان به خود اختصاص داده و حالا هر موقعی از سال که باشد، کنجکاوی مردم درباره گونه‌های مختلف جانوری و عظمت این سازه آن‌ها را به این آکواریوم می‌کشاند و هر سن و سالی را درگیر خود می‌کند. گروهی، دونفری یا خانوادگی با هر کسی بروید از این بازدید پشیمان نمی‌شوید و حتی در سفرهای بعدی هم به فکر تماشای دوباره قورباغه‌های رنگی، ماهی‌های متنوع، پنگوئن‌ها و پوشش جنگلی و آبشارش می‌افتید. از بابت تنوع گونه‌های جانوران دریایی خیالتان راحت باشد با یک مجموعه خیلی بزرگ روبرو هستند که از همان ابتدا تا انتها شما را درگیر خودش می‌کند. پس با خرید بلیط هواپیما استانبول همراه ما باشید.

مکان جنگل

جنگل آمازون استانبول ترکیه
جنگل آمازون استانبول

نصف روزتان را برای تفریح در این مکان کنار بگذارید، اصلا می‌توانید از همان فرودگاه راهتان را به سمت آکواریوم کج کنید، البته اگر بار چندانی همراهتان ندارید؛ بعد از بازدید هم می‌توانید به فکر رزرو هتل باشید، بلاخره انتخاب با شما است. بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین شهر ترکیه آن‌قدر جای دیدن دارد که در پایان سفر از ماندن در آن‌‌جا سیر نمی‌شوید، برای همین چه بخواهید یا نه برنامه سفرتان فشرده می‌شود. این مجموعه وسیع در محله ساحلی و لوکس فلوریا و در فاصله چند دقیقه‌ای فرودگاه واقع شده است. البته اگر بخواهید از مرکز شهر به آکواریوم بیایید باید از میدان تقسیم سوار اتوبوس خط 73 اف شوید، هزینه‌ای که بابت ورودی این مجموعه از شما دریافت می‌کنند حدود 85 لیر است که برای افراد زیر 12 سال مبلغ 55 لیر درنظر گرفته شده است. ضمنا موقع خرید آنلاین بلیط، 10 درصد هم تخفیف اعمال می‌شود.

✅ بازدید از مقاله اسکله امینونو استانبول
✅ بازدید از مقاله 10 موزه شگفت‌انگیز استانبول
✅ بازدید از مقاله آنتالیا یا استانبول؟ کجا بریم؟

بخش‌های آکواریوم

جنگل آمازون استانبول ترکیه
جنگل آمازون استانبول

آکواریوم 17 بخش دارد که 16 بخشش زیستگاه‌های دریایی و غیر دریاییِ 16 منطقه مهم و دیدنی جهان را بازسازی و به نمایش گذاشته است. با این همه زیستگاه طبیعتا باید خودتان را آماده 17 هزار گونه جانوری و بیش از هزار گونه گیاهی بکنید. و اما یکی از این بخش‌ها که آخرین بخش آکواریوم به حساب می‌آید با عنوان جنگل‌های بارانی آمازون نام‌گذاری شده که همان بخشی است که مد نظر ما است. این بخش هر دو گونه‌های گیاهی و جانوری را در خود جای داده و به نوعی موزه‌ای دیدنی از آمازون واقعی است.

گلخانه جنگل

جنگل آمازون استانبول ترکیه
جنگل آمازون استانبول

اهالی شهر جنگل‌های بارانی آمازون را آمازون یامور اورمان‌لاری “Amazon yagmur ormanlari” خطاب می‌کنند، مسیر 1 کیلومتری داخل آکواریوم را که طی کردید و البته اگر از آن بخش‌ها سیر شدید به ایستگاه آخر این مجموعه می‌رسید. جایی که با آب‌وهوای گرمسیری‌اش بیش‌تر از بخش‌های دیگر برایتان ملموس خواهد بود، پوشش جنگلی، رودخانه و آبشار این فضای گلخانه‌ای پر از قورباغه‌های سمی و مارهای جورواجور است. البته این ویژگی هیجان بازدید از این بخش را بیش‌تر می‌کند. ضمنا وسعت جنگل‌های آمازون آکواریوم کم نیست برای همین فرصت دیدن تعدادی از حیوانات خاص آمازون را هم دارید، در فضای هزار مترمربعی این گلخانه حیوانات متنوعی زندگی می‌کند که شاید تا به حال حتی عکسشان را هم ندیده باشید.

گونه‌های گیاهی

جنگل آمازون استانبول ترکیه
جنگل آمازون استانبول

وقتی قدم به داخل جنگل آمازون این مجموعه می‌گذارید، صدای آبشار و حیوانات، گونه‌های غنی گیاهی، جنگل‌های بارانی واقعی را برایتان تداعی می‌کند. این گلخانه در مجموع 1500 گیاه مختلف از 150 گونه را در خود جای داده است. با دیدن درختان برگ‌ریز، درختچه‌ها، نخل‌ها، درختچه‌های آناناسیان، خزه‌ها، سرخس‌ها، انواع گیاهان بالارونده مثل ویره و پاپتیال یا هدرا به این پی می‌برید که تمام جزئیات جنگل‌های بارانی در آن‌جا بازسازی شده و برای جانورانش محلی واقعی برای زندگی ساخته‌اند.

حیوانات جنگل

جنگل آمازون استانبول ترکیه
جنگل آمازون استانبول

گفته می‌شود سمی‌ترین قورباغه‌های جنگل آمازون در این بخش زندگی می‌کنند که فقط ۱.۵ تا ۵ سانتیمتر اندازه و ۲.۵ گرم وزن دارند ولی با این جثه بسیار ریزشان به راحتی یک نفر را از پا درمی‌آورند. شاید برایتان جالب باشد که بازدیدکنندگان آکواریوم اشتیاقشان برای دیدن همین قورباغه‌ها بیش‌تر از بخش‌های دیگر است، مخصوصا خردسالانِ کنجکاو حاضر به ترک قورباغه‌های خوش رنگ آمازونی نیستند. این قورباغه‌ها با حرکت‌های آکروباتیک و صداهای خاصشان هر روز از 7 تا 77 گروه بازدیدکننده را سرگرم خود می‌کنند. حیوانات زیادی در این جنگل می‌بینید از رطیل‌های بزرگ گرفته تا ماهی‌های بامزه و مارهای میخی و البته دیدن بزرگ‌ترین جونده دنیا یعنی برگچه خوار یا کاپی بارایِ بدون دم هیجان‌انگیز است، این جاندار بامزه خیلی اجتماعی است و با دیدن کسی فرار نمی‌کند.

سرگرمی‌های دیگر

جنگل آمازون استانبول ترکیه
جنگل آمازون استانبول

چقدر فوق‌العاده است که در عرض چند ساعت سفری دریایی از میان دریای سیاه، سرخ، مدیترانه، اطلس، قطب جنوب تا اقیانوس آرام داشته باشید و این تجربه را ضمیمه سفر به استانبول کنید. بازدید از آکواریوم استانبول مزیت‌های دیگری هم دارد، هر چند کم‌تر کسی به این مجموعه باعظمت و دیدنی بی‌توجهی نشان می‌دهد ولی اگر واقعا تماشای زیستگاه‌های مختلف جهانی آن هم زیر یک سقف برایتان جذابیتی ندارد حداقل برای میل غذاها و نوشیدنی‌های رستوران و کافه این مجموعه با دوستان و خانواده‌تان همراهی کنید، البته با وجود مرکز خرید فلوریا می‌توانید از آن‌ها جدا شوید و گشتی در بازار بزنید. ضمنا برنامه‌هایی مثل غواصی، غذا دادن به ماهی‌ها و هلیکوپتر سواری جزو برنامه‌های تفریحی این مجموعه هستند که لحظات خوشی را برایتان می‌سازند.

برای خرید بلیط هواپیما استانبول و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید