جنگل های دالخانی رامسر بهشت زمینی مازندران

رامسر، عروس شهرهای شمال و مازندران که در تمام سال گردشگران زیادی را به سمت خود روانه می‌کند. جنگل های سرسبز و بکر رامسر هوش از سر آدمی می‌برند و کمتر کسی پیدا می‌شود که تجربه این جنگل‌ها را نداشته باشد. اگر شما جزو کسانی هستید که تاکنون فرصت بازدید و گشت و گذار در جنگل های رامسر را نداشته‌اید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را هرگز از دست ندهید و با زیباترین جنگل های رامسر آشنا شوید

0
113
جنگل های دالخانی رامسر
جنگل های دالخانی
جنگل های دالخانی رامسر بهشت زمینی مازندرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 10Rating: 4.0جنگل های دالخانی شهر رامسر عروس شمال و بهشت زمینی مازندران.جنگل های دالخانی رامسر عروس شهرهای شمال و مازندران که در تمام سال گردشگران زیادی را به سمت خود روانه کرده و جنگل های سرسبز و بکر آن هوش از سر آدمی می‌برند.

جنگل های دالخانی رامسر

رامسر، عروس شهرهای شمال و مازندران که در تمام سال گردشگران زیادی را به سمت خود روانه می‌کند. جنگل های سرسبز و بکر رامسر هوش از سر آدمی می‌برند و کمتر کسی پیدا می‌شود که تجربه این جنگل‌ها را نداشته باشد. اگر شما جزو کسانی هستید که تاکنون فرصت بازدید و گشت و گذار در جنگل های رامسر را نداشته‌اید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را هرگز از دست ندهید و با زیباترین جنگل های رامسر آشنا شوید تا در صورت مسافرت حتما از آن‌ها بازدید کند. جنگل های دالخانی رامسر از زیباترین جاهایی است که باید در آن خاطره بسازید. این جنگل‌ها یکی از زیباترین و بکرترین مسیرهای جنگلی شمال ایران محسوب می‌شوند و جزو مناطق محبوب جنگل‌نوردی در کشور هستند. همچنین، روستاها و ییلاق‌های محبوبی در انتهای مسیر جنگل های دالخانی وجود دارند که بازدید از آن‌ها نیز سفرتان را رنگین‌تر و جذاب‌تر خواهد کرد. با بازدید از جنگل های دالخانی رامسر علاوه بر تجربه طبیعت‌گردی واقعی، بدنتان روح تازه‌ای خواهد گرفت.

آشنایی با دالان بهشتی رامسر

جنگل های دالخانی رامسر
جنگل های دالخانی

کشورمان ایران به لحاظ موقعیتی در جهان یکی از خوش شانس‌ترین سرزمین‌ها است که تمامی اقلیم‌ها را دارا و صاحب است و چهار فصل کامل را تجربه می‌کند. انواع طبیعت‌های مختلف و زیبا از جمله دریا، رود، دریاچه، کوه، کویر و جنگل در سراسر ایران وجود دارند و ما را به سپاس از داشتن چنین نعمت‌هایی از خداوند وامی‌دارند. یکی از این زیبایی‌های فوق‌العاده در شمال کشور و استان مازندران، جنگل های دالخانی رامسر هستند که در 30 کیلومتری جنوب شرق رامسر قرار گرفته‌اند. این جنگل‌ها به روی ارتفاعات کوه‌های البرز و مسیر ییلاقی جاده جنت رودبار واقع شده‌اند و هر رهگذری را با زیبایی‌شان مسحور و مبهوت می‌کنند. این جنگل‌ها 800 متر از سطح دریا فاصله دارند و مساحتی به اندازه 600.000 مترمربع از زمین‌های رامسر را به خود اختصاص داده‌اند. در انتهای مسیر دالان بهشتی سرسبز و بکر با مه‌های غلیظ و جنگل های فراوان انتظار شما را می‌کشد و شما را به سمت ییلاق‌های چشمگیر جنت رودبار، گرسماسر و اکراسر فرامی‌خواند.

✅ بازدید از مقاله جنت رودبار، بهشت مازندران
✅ بازدید از مقاله آلاشت مازندران
✅ بازدید از مقاله فیلبند مازندران

حال و هوای زیبای جنگل های دالخانی

سفر به رامسر و بازدید از جنگل های دالخانی تجربیات زیبا و جذابی برایتان به ارمغان خواهند آورد. این جنگل های زیبا همچون بهشتی زمینی هستند که شما را برای چند روزی هم که باشد، از زندگی شلوغ شهری و آلودگی هوا دور می‌کنند و زندگی و نفس کشیدن را برایتان یادآوری می‌کنند. ابرهایی که به روی زمین آرمیده‌اند و جاده‌های سرسبز پیچ در پیچی که منظره بی‌نظیری به وجود آورده‌اند، غیرقابل توصیف هستند و تا تجربه نگردند، هرگز به معنای واقعی احساس و ادراک نخواهند شد. مسیر دسترسی به این جاده‌ها به قدری زیبا و جذاب است و در هر چند کیلومتری با طبیعتی عجیب و تکرار نشدنی شما را شگفت‌زده می‌کند. انسان با دیدن زیبایی‌ها برای دیدن بیشتر و ماورای آن‌ها وسوسه می‌شود. از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین تفریحاتی که در این منطقه از شمال می‌توان انجام داد جنگل نوردی و کوه‌نوردی در جنگل های دالخانی رامسر است. کسانی که به تعداد کثیر به شمال سفر می‌کنند، مطمئنا بارها و بارها از این جنگل‌ها عبور کرده‌اند و با جذابیت‌های آن آشنایی دارند. یکی از اهداف گردشگران برای سفر به جنگل های دالخانی کوه پیمایی و جنگل پیمایی است. آن حس و حالی که در قدم زدن میان جنگل های انبوه و سرسبز وجود دارد، توصیف شدنی نیست و چه خوب است که هرکسی این احساس را تجربه کند. برای تجربه کوه نوردی و جنگل نوردی در این دالان بهشتی، می‌توانید در تورهای طبیعت گردی که توسط آژانس‌های گردشگری برگزار می‌شوند، شرکت کنید.

آشنایی با مسیر جنگل پیمایی دالخانی

جنگل های دالخانی رامسر
جنگل های دالخانی

برای رفتن به این جنگل‌ها ابتدا باید به سمت شهر رامسر در استان مازندران سفر کنید. سپس در مسیر جاده رامسر به سمت تنکابن، مسیرتان را به سمت سه راهی جنت رودبار کج کنید. پس از آن که وارد این جاده شدید، مسیرتان را تا روستای گالش ادامه دهید. در این مسیر بهتر است با ماشین سواری خداحافظی کرده و خود را برای پیاده روی آماده کنید. در ابتدا خود را گرم کرده و پس از برداشتن لوازم لازم راه بیفتید. در این منطقه می‌توانید از امتداد رودخانه‌ای کوچک مسیرتان را آغاز کنید و پس از چند کیلومتر پیاده روی به سمت جنگل‌ها تغییر مسیر دهید. پس از رسیدن به جاده جنت رودبار، مسیر زیبایی از جنگل‌ها مقابل چشمانتان ظهور خواهد کرد و در صورت خوش شانس بودن تعداد انبوهی از قارچ‌ها را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که اگر در انتخاب مسیر کوچک‌ترین اشتباهی مرتکب شوید، از مسیر اصلی منحرف شده و به شیب‌های تند و خطرناک هدایت خواهید شد. درصورتی که بخواهید شب را در منطقه سپری کنید می‌توانید چادر زده و یا از آلاچیق‌هایی که در طول مسیر وجود دارند، استفاده کنید. اگر وقت کافی داشته باشید، فردای آن روز به بازدید از ییلاق‌های انتهای مسیر نیز بروید.

نکات مهم در بازدید از جنگل های دالخانی

جنگل های دالخانی رامسر
جنگل های دالخانی

اگر با مسیرهای جنگل های دالخانی آشنایی ندارید، هرگز بدون راهنما و لیدر به این منطقه سفر نکنید که خطرهای ناخوشایندی به سراغتان نیایند.

یکی از خطرات جدی در جنگل پیمایی، گم شدن در جنگل است. هرگز به بهانه‌های مختلفی چون استراحت، عکاسی و … از گروهی که با آن جنگل پیمایی می‌کنید، جدا نشوید و یا عقب نمانید. در صورت اقدام به چنین کارهایی حتما با صدای بلند به گروه و سرپرست گروه اطلاع دهید.

جنگل پیمایی یک فعالیت گروهی است، بنابراین برای داشتن تجربه‌ای دلنشین هرگز از قوانین و مقررات گروه سرپیچی نکنید.

حتما در جنگل پیمایی یک یا دو بطری آب به همراه دشاته باشید و از آب‌هایی که در طول مسیر می‌بینید ننوشید تا دچار مشکلات گوارشی نشوید.

لباس نخی مناسب و کفش ورزشی مناسب و عاج‌دار که کف صاف ندارند و نمی‌لغزند، از واجبات جنگل پیمایی است.

قبل از سفر به جنگل های دالخانی حتما از شرایط آب و هوایی منطقه اطلاعات کسب کنید و برای احتیاط لباس بارانی و کاور کوله پشتی به همراه داشته باشید.

نقشه، چاقوی تیز، قطب نما و طناب نیز از لوازم مورد نیاز جنگل پیمایی هستند.

لذت پیک نیک در جنگل های دالخانی

تصویر شماره6

در سفر به جنگل های دالخانی زیرانداز، غذا و خوراکی و آب نوشیدنی همراهتان باشد. مکان مناسبی برای پیک نیک انتخاب کرده و یا در آلاچیق‌ها بساط پیک نیک را پهن کنید. غذایی که در این طبیعت میل می‌شود و چایی ذغالی که در این آب و هوا نوشیده می‌شود، لذت خاصی دارد. بهتر است برای ثبت این طبیعت زیبا هر از گاهی در طول مسیر جنگل توقف کرده و عکس‌های یادگاری بگیرید. خوراکی‌های خوشمزه این منطقه از قبیل ماهی، عسل و میوه‌های محلی بسیار خوشمزه هستند و حتما باید از آن‌ها امتحان کنید. در طول مسیر دکه‌های چوبی وجود دارند که چایی تازه دم محلی و یا آش داغ می‌فروشند. از لذت این خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های خوشمزه و دلچسب بی‌بهره نمانید.

در سفر به جنگل های دالخانی به قدری جاذبه‌های زیبا و فراون وجود دارند که گنجاندن آن‌ها در یک مطلب دشوار است. امیدواریم با سفر به این منطقه خودتان از نزدیک زیبایی آن را لمس و احساس کنید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید