بازدید از هنر خیابانی جورج تاون مالزی

شاید از نظر برخی‌ها تبادل فرهنگی از راه هنر بهترین نتیجه را داشته باشد، برای همین می‌توان هنرهای خیابانی را یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری دانست. شهرهای اروپایی بزرگ مثل لندن، نیویورک، پاریس، لس آنجلس هنرهای زیادی را در خیابان‌های خود به نمایش گذاشته‌اند و نه تنها ظاهر شهر را جذاب ساخته‌اند بلکه مانند یک موزه روباز با هدف قرار دادن مسائل تاریخی، سیاسی و فرهنگی گردشگران زیادی را جذب می‌کنند.

0
51
هنر خیابانی جورج تاون مالزی
هنر خیابانی جورج تاون
بازدید از هنر خیابانی جورج تاون مالزیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 13Rating: 3.5بازدید از هنر خیابانی جورج تاون مالزی - بلیط هواپیما مالزی از اپلیکیشن سفرستانشاید از نظر برخی‌ها تبادل فرهنگی از راه هنر بهترین نتیجه را داشته باشد، برای همین می‌توان هنرهای خیابانی را یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری دانست. شهرهای اروپایی بزرگ مثل لندن، نیویورک، پاریس، لس آنجلس هنرهای زیادی را در خیابان‌های خود به نمایش گذاشته‌اند - بلیط هواپیما مالزی

هنر خیابانی جورج تاون

شاید از نظر برخی‌ها تبادل فرهنگی از راه هنر بهترین نتیجه را داشته باشد، برای همین می‌توان هنرهای خیابانی را یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری دانست. شهرهای اروپایی بزرگ مثل لندن، نیویورک، پاریس، لس آنجلس هنرهای زیادی را در خیابان‌های خود به نمایش گذاشته‌اند و نه تنها ظاهر شهر را جذاب ساخته‌اند بلکه مانند یک موزه روباز با هدف قرار دادن مسائل تاریخی، سیاسی و فرهنگی گردشگران زیادی را جذب می‌کنند. در آسیا هم شهری مثل جورج تاون با قرار گرفتن در لیست هنرهای خیابانی محبوب، اشتیاق زیادی را برای خریداران بلیط هواپیما جورج تاون و دیدن این هنرها به وجود آورده است.

فستیوال

هنر خیابانی جورج تاون مالزی
هنر خیابانی جورج تاون

از غذاهای متنوع جورج تاون که بگذریم، بدون شک بهترین راه سیاحت میراث جهانی یونسکو در این شهر با پیاده‌روی در آن و کشف هنرهای خیابانی رنگینش امکان‌پذیر است. البته نمی‌توان تاریخ مشخصی برای اولین هنر خیابانی جورج تاون ذکر کرد ولی سال 2012 بود که بعد از فستیوال ماه ژوئن چهره شهر برای همیشه عوض شد و لباسی از فرهنگ مالایی‌ها را به دیوار خانه‌ها و ساختمان‌ها پوشاند. پیدا کردن این هنرها برای خریداران بلیط هواپیما جورج تاون و گرفتن عکس‌های سلفی با پس‌زمینه‌ای از آن‌ها کار سختی نیست چون در هرجایی از شهر پیاده‌روی کنید با یکی از این هنرها روبرو می‌شوید.

کودکان

هنر خیابانی جورج تاون مالزی
هنر خیابانی جورج تاون

از بین محبوب‌ترین‌ هنرهای خیابانی شهر که در دنیای مجازی عکس‌های بسیاری از آن‌ها منتشر شده و گردشگران شهر جورج تاون بدون بازدید از آن‌ها شهر را ترک نمی‌کنند، آثار هنرمند معروفی به نام “ZErnest Zacharevic” است، کسی که در فستیوال 2012 دعوت شد تا مضمون‌های فرهنگی را در قالب اثری روی دیوار خلق کند. آثاری مثل پسر کوچک و بچه دایناسور، پسرک سوار بر موتور، دخترک آبی پوش یا دختر کونگ‌فوکار.

101 گربه گمشده

هنر خیابانی جورج تاون مالزی
هنر خیابانی جورج تاون

در طول فستیوال سال 2013 هم پروژه‌های دیگری به هنرهای خیابانی اضافه شدند. گروهی از هنرمندان مجموعه‌ای از نقش‌های دیواری را در مضمون کمک برای حیوانات بی‌خانمان و ولگرد خلق کردند که پروژه 101 گربه گمشده یکی از این مجموعه‌ها بود. یکی از نقاشی‌هایی که بیش‌تر گردشگران را جذب می‌کند، نقشی از بروسلی به همراه یک گربه است که با نام «بروسلی واقعی هرگز این کار را نمی‌کند» شناخته شده است. در نگاه اول هنر زیبایی را بر روی آجرهای ساختمان می‌بینید اما عمیق‌تر که نگاه کنید می‌بینید هر کدام از این نقاشی‌ها و آثار حامل پیامی هستند. از میان نقاشی‌های مربوط به گربه آثاری مثل «گربه‌ها و انسان‌ها با خوبی و خوشی درکنار هم زندگی می‌کنند»، « مرا مثل گربه شانست دوست داشته باش» معروف‌اند.

هنرهای غیرمجاز

هنر خیابانی جورج تاون مالزی
هنر خیابانی جورج تاون

اگر بلیط هواپیما جورج تاون خریده‌اید، با سفر به آنجا متوجه می‌شوید که هنرهای خیابانی‌اش بی‌جهت در سطح جهانی معروف نشده‌اند. این آثار نه تنها به تعداد اندکی محدود نمی‌شوند و خلاقیت کمی ندارند بلکه سطح گسترده‌ای از شهر را دربرگرفته‌اند و خود را از حصار منطقه فرهنگی و قدیمی شهر درآورده‌اند. در برخی خیابان‌ها با آثاری روبرو می‌شوید که بنا به دلایلی رسماً تایید نشده‌اند اما با این حال رنگ و لعابی به دیوارهای کوچه‌ها داده‌اند. «دختر افغانی»، «دختر Kampung»، تصویرهایی از زنی که سیگار می‌کشد و زنی که مثل فرشته‌ها بال دارد از آن جمله آثاری هستند که تاییدیه نگرفته‌اند اما طرفداران هنرهای خیابانی را علاقه‌مند به رزرو بلیط هواپیما جورج تاون کرده‌اند.

معروف‌ترین

خرید بلیط هواپیما مالزی
بلیط هواپیما مالزی

برخی نقاشی‌های روی دیوار زمینه خلاقیت را برای عکاس‌ها و گردشگران فراهم می‌کنند و به همین جهت بیش‌ترین عکس‌های گرفته شده از جانب خریداران بلیط هواپیما جورج تاون را به خود اختصاص داده‌اند. اثر «خواهر و برادر روی تاب» در رأس این لیست قرار دارد و چهره شاداب دو کودک روی تاب، عکاسی با آن‌ها را لذت‌بخش‌تر و خلاقانه‌تر می‌سازد. در کنار این دیوار 2 تاب وجود دارد که می‌توانید با نشستن در یکی از آن‌ها خاطره کوتاهی با این خواهر و برادر داشته باشید. بعد از آن هم در کنار کودک بازیگوشی که با بچه دایناسورش بازی می‌کند عکس بگیرید.

مرد تریشو سوار

خرید بلیط هواپیما مالزی
بلیط هواپیما مالزی

در برخی کشورهای آسیایی حمل‌ونقل عمومی با “Trishaw” طرفداران بیش‌تری دارد و شاید بعد از تهیه بلیط هواپیما جورج تاون و سفر به آنجا بخواهید سوار یکی از 200 تریشو شهر بشوید. این سه‌چرخه برای خود محلی‌ها هم فضای نوستالژیکی را به وجود می‌آورد، مزیت سوار شدن به تریشو یا ریکشوها این است که راننده‌ها با هر سرعتی که شما دوست دارید حرکت می‌کنند و حتی در بین مسیر برای عکس گرفتن یا خریدتان توقف و یا از هر مسیری که می‌خواهید حرکت می‌کنند. اگر روزی تریشوها به طور کلی از سیستم حمل‌ونقل جورج تاون حذف شوند نقش پیرمردی که روی دیوار کشیده شده و در حال استراحت بر روی تریشوش است، آن خاطره را بازسازی می‌کند.

وقت سفر

خرید بلیط هواپیما مالزی
بلیط هواپیما مالزی

جورج تاون پنانگ پر از سورپرایزهای دیدنی است. شهری فرهنگی و هنری که همه ساله فستیوال هنری بر پا می‌کند تا به گردشگران خارجی فرصتی برای دیدار با هنرمندان و خلاقان شهر بدهد. بهتر است موقع تابستان دست به کار شوید و خود را آماده سفری سرگرم‌کننده کنید تا با رزرو بلیط هواپیما در دو ماه اول تابستان، خود را به مالایی‌های خوش ذوق برسانید که هر سال هنر جدیدی را به بافت شهر اضافه می‌کنند. چیز جالبی که در مورد هنرهای خیابانی جورج تاون وجود دارد این است که مضمون بیش‌تر آثار با طنز و شوخی ترکیب شده، مثلاً ممکن است با تصویر جالب از موشی روبه رو شوید که گوشه دیوار پنهان شده تا شکار گربه نشود.

برای خرید بلیط هواپیما مالزی و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت‌نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
travelyourself.ca
kathmanduandbeyond.com
penang-vacations.com
theculturetrip.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید