حضور هواپیمای بوئینگ در ایران زودتر از قرار مقرر

0
356
پرواز خارجی با هواپیمای بوئینگ
هواپیمای بوئینگ
حضور هواپیمای بوئینگ در ایران زودتر از قرار مقررReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 19Rating: 4.5حضور هواپیمای بوئینگ در ایران زودتر از قرار مقررحضور هواپیمای بوئینگ در ایران زودتر از قرار مقرر ایران ایر و بوئینگ مذاکراتی را برای جا به جایی زمان اجرای قرارداد انجام داده اند تا نخستین هواپیمای بوئینگ سفارش ایران ایر بزودی به ناوگان ایران اضافه شود.

حضور هواپیمای بوئینگ در ایران زودتر از قرار مقرر

ایران ایر و بوئینگ مذاکراتی را برای جا به جایی زمان اجرای قرارداد انجام داده اند تا نخستین هواپیمای بوئینگ سفارش ایران ایر بزودی به ناوگان ایران اضافه شود.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، پس از آنکه مقامات ایرانی موفق شدند با پیگیری همزمان مذاکرات خود با ایرباس و بوئینگ شرایط را برای نهایی کردن قرارداد خرید هواپیما از این دو شرکت بزرگ فراهم کنند، این بار به نظر می رسد رقابت این دو هواپیماساز بر سر تحویل هواپیماهای خود به ایران آغاز شده است.

ایرباس در طول هفته های گذشته سه فروند هواپیمای خریداری شده ایران ایر را رسما به ناوگان ایران اضافه کرد تا در این زمینه گوی سبقت را از رقیب آمریکایی اش برباید. در چنین شرایطی به نظر می رسد که بوئینگ نیز احساس خطر کرده و به دنبال آن است تا تغییری هر چند محدود در اجرای قرارداد خود با هما به کار ببندد.

همان طور که ایرباس نیز موفق شد با جا به جایی قراردادهای اقتصادی خود شرایط را برای ورود جدیدترین هواپیماهایش به ناوگان های ایران فراهم کند، این بار بوئینگ نیز به دنبال آن است تا از فضای به وجود آمده نهایت استفاده را ببرد و به این ترتیب نخستین هواپیمای ایران را مناسب پرواز خارجی و پرواز داخلی تا حدود یک ماه آینده تحویل دهد.

در قرارداد ابتدایی بسته شده میان ایران ایر و بوئینگ بنا بر آن بود که نخستین هواپیمای بوئینگ خریداری شده ایران در اردیبهشت ماه سال 97 تحویل شود؛ اما به نظر می رسد با شرایطی که برای یکی از قراردادهای شرکت بوئینگ به وجود آمده امکان آن وجود داشته باشد که آغاز اجرای این قرارداد بزرگ یک سال جلو بیفتد. یک مقام آگاه در این زمینه گفت: شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین به دلیل حوادث سیاسی و ناامنی های به وجود آمده در ترکیه زیان های اقتصادی قابل توجهی را متحمل شده است و به همین دلیل بعضی از قراردادهای خود برای خرید هواپیماهای جدید را یا کاهش داده یا به تعویق انداخته است. به گفته وی، این تغییرات هم در قراردادهای این شرکت ترکیه ای با ایرباس و هم در تعامل با بوئینگ شکل گرفته است.

به دنبال این اتفاقات شرایطی فراهم شده تا ایران ایر و بوئینگ مذاکراتی را برای جا به جایی زمان اجرای قرارداد انجام دهند تا به این ترتیب نخستین هواپیمای بوئینگ سفارش ایران ظرف هفته های آینده به ناوگان کشور اضافه شود. البته هنوز مذاکرات مربوط به این حوزه نهایی نشده و نمی توان به طور قطع درباره آن اظهارنظر کرد؛ اما در صورتی که مشکلی پیش نیاید، می توان به ورود نخستین هواپیمای بوئینگ در هفته های آینده امیدوار بود.

برای جستجوی پرواز خارجی مورد نظر خود به سایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه پرواز خارجی سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید