حقایق غیر قابل باور در هند

بیش از 1.1 میلیارد نفر در هند زندگی می کنند، از بیابانهای راجستان و سواحل سعادتمند گوا، تا مزارع چای کرالان و کلان شهرهای بمبئی و کلکتهه، هند با چنین تنوع عظیمی از مناظر، مذهب و فرهنگ، مکانی جذاب برای خرید بلیط هواپیما ارزان و بازدید است.

0
108
معرفی حقایق غیر قابل باور در هند
حقایق غیر قابل باور در هند
حقایق غیر قابل باور در هندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 8Rating: 4.0حقایق غیر قابل باور در هند و نکات جالبی که شاید ندانید.حقایق غیر قابل باور در هند بسیار جالب و عجیب است هر چقدر در مورد هند بیاموزید، نمی توانید اطلاعات کافی را در مورد این کشور کسب کنید.

آشنایی با حقایق غیر قابل باور در هند

بیش از 1.1 میلیارد نفر در هند زندگی می کنند، از بیابانهای راجستان و سواحل سعادتمند گوا، تا مزارع چای کرالان و کلان شهرهای بمبئی و کلکتهه، هند با چنین تنوع عظیمی از مناظر، مذهب و فرهنگ، مکانی جذاب برای خرید بلیط هواپیما ارزان و بازدید است. با این حقایق جالب در مورد هند، کمی بیشتر با این  کشور عظیم آشنا شوید. هر چقدر در مورد هند بیاموزید، نمی توانید اطلاعات کافی را در مورد این کشور کسب کنید. در این مطلب سفرستان چندین مورد از حقایق غیر قابل باور و جالب در مورد هند آورده شده است که شما را بیشتر عاشق این کشور می کند.

هندوستان شامپو را به جهانیان معرفی کرد

معرفی حقایق غیر قابل باور در هند
حقایق غیر قابل باور در هند

در میان بسیاری از حقایق در مورد هند، این مورد بسیار جالب می باشد. اولین بار شامپو  توسط مردم محلی در هند استفاده شده است. انگور فرنگی خشک هندی مخلوط با بسیاری از گیاهان دیگر برای شستن مو استفاده می شد، دستورالعملی که امروزه نیز در  این کشور استفاده می شود. کلمه “شامپو” از کلمه هندی،champo گرفته شده است.

اولین الماس جهان در هند استخراج شد

معرفی حقایق غیر قابل باور در هند
حقایق غیر قابل باور در هند

اعتقاد بر این است که اولین الماس شناخته شده و استخراج شده در هند در میان رسوب های عظیم آبرفتی سنگ در حاشیه رودخانه های کریشنا و گوداواری پیدا شده است. امروزه برخی از بزرگترین الماس های جهان نیز در هند یافت شدند.

✅ بازدید از مقاله معابد باستانی هند

بالاترین سطح زمین کریکت را می توان در اینجا یافت

واقعیت تکان دهنده دیگری درباره هند این است که زمین کریکت چایل در هیماچال پرادش بالاترین زمین کریکت در جهان در این کشور قرار دارد. این زمین بخشی از مدرسه نظامی معروف Chail است که در قرن نوزدهم ساخته شده است و در ارتفاع 2444 متری قرار دارد.

هند در کشف آب در ماه شرکت داشت

این واقعیت را هندی ها با احساس غرور خاطر نشان می کنند.  برای اولین بار هند کشف کرد که روی ماه آب وجود دارد. کاوشگر ماه  سازمان تحقیقات فضایی هند، Chandrayaan-1 با استفاده از نقشه بردار کانی شناسی ماه، وجود آب را در این قمر کشف کرد.

اولین موشک پرتاب شده از هند

اولین موشک پرتاب شده از هند به قدری سبک و کوچک بود که با دوچرخه به ایستگاه پرتاب Thumba در تیرووانانتاپورام، کرالا منتقل شد.

هند اولین کشوری بود که قند تولید کرد

هند از دوران باستان قند تولید می کرده است. مردم در شبه قاره هند اولین کسانی بودند که استفاده از نیشکر و خواص آن را در دارو و غذا کشف کردند.

دفتر پست شناور

هند بیشترین تعداد دفاتر پستی در جهان را دارد. در کنار این رکورد جهانی که به انداره کافی منحصر به فرد است، یک دفتر پست شناور در یک قایق در کشمیر هند وجود دارد.  اداره پست در دریاچه معروف و دیدنی دال واقع شده است که یکی از پایه های اصلی گردشگری کاشمر است و اداره پست شناور آن را بی نظیرتر می کند.

مرطوب ترین مکان مسکونی جهان است

در ایالت مگالایا، روستایی به نام Mawsynram وجود دارد که در سال 1985، 26000 میلی متر باران  بارید و عنوان “مرطوب ترین مکان روی زمین” را به خود اختصاص داد. این دهکده کوچک که در تپه های زیبای خاسی در شمال شرقی هند واقع شده است، به جز باران، چیز زیادی را به مسافران ارائه نمی دهد.

فردی مرکوری و سر بن کینگزلی پدربزرگ و مادربزرگ هندی دارند

فردی مرکوری خواننده افسانه ای، گروه موسیقی بسیار محبوب انگلیس با نام کویین Queen، پارسی بود که با نام فرخ بولسارا متولد شد. سر بن کینگزلی بازیگر تحسین شده، از پدر و مادر هندی با نام های رحیمتولا هارجی باهنجی و آنا لینا مری به دنیا آمد و نام تولد وی کریشنا پاندیت باهنجی است.

یک شهاب سنگ دریاچه لونار را در ماهاراشترا را تشکیل داده است

با 4 ساعت رانندگی از اورنگ آباد به یکی از رازهای این منطقه که دریاچه لونار است می رسیم. این دریاچه در حدود 52000 سال پیش توسط یک شهاب سنگ در حال سقوط ایجاد شده است. علاقه مندان به سفر نباید این شگفتی نجومی و معابد اطراف آن را از دست بدهند.

در ادامه می توانید با اطلاعات ضروری گردشگری هند آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید