حقه های رایج رانندگان تاکسی در سفر

گرچه شغل شریف رانندگی تاکسی اغلب از افرادی اخلاق مدار و درستکار تشکیل شده است، اما همانند دیگر مشاغل، در این شغل نیز افراد قانون شکن و سودجویی وجود دارند که اگر باندازه کافی در طول سفر به گشت و گذار بپردازید و اندکی هم بدشانس باشید، با یکی از آن ها روبرو خواهید شد

0
38
معرفی حقه های رانندگان تاکسی در سفر
حقه های رانندگان تاکسی در سفر
حقه های رایج رانندگان تاکسی در سفرReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 7Rating: 4.0حقه های رانندگان تاکسی در سفر و نکات مهمی که باید بدانید.حقه های رانندگان تاکسی در سفر گرچه شغل شریف رانندگی تاکسی اغلب از افرادی اخلاق مدار و درستکار تشکیل شده اما در این شغل نیز افراد قانون شکنی وجود دارند.

حقه های رانندگان تاکسی در سفر

گرچه شغل شریف رانندگی تاکسی اغلب از افرادی اخلاق مدار و درستکار تشکیل شده است، اما همانند دیگر مشاغل، در این شغل نیز افراد قانون شکن و سودجویی وجود دارند که اگر باندازه کافی در طول سفر به گشت و گذار بپردازید و اندکی هم بدشانس باشید، با یکی از آن ها روبرو خواهید شد. این رانندگان فرصت طلب هربار حقه ای نوین و حیله مبتکرانه ای بکار می برند تا پول هنگفتی را از کیف پول خریداران بلیط هواپیما و گردشگرانی که از نرخ مسیرها آگاهی ندارند، تصاحب کنند. چنانچه دوست دارید بدانید که چطور باید از دام حقه های مختلف این افراد گریخت و در صورت گرفتار شدن، با چه رفتار سنجیده و واکنش منطقی در مقابل مطالبات زیاده خواهانه این افراد طمعکار ایستادگی کرد، این مطلب را تا انتها بخوانید. ما به معرفی رایج ترین حقه های رانندگان تاکسی در سفر پرداخته ایم.

حقه اول: راننده شما را جای دیگری می برد

این حقه شاید در بسیاری از شهرهای جهان منسوخ شده باشد، اما همواره در نقاطی نظیر بانکوک توسط برخی رانندگان (به خصوص رانندگان ریکشا) بکار گرفته می شود. در این حقه راننده شما را از رفتن به مرکز خرید یا فروشگاهی منصرف کرده و به جای آن، شما را به خرید از مکان پیشنهادی خود ترغیب می کند. شاید بپرسید چرا راننده باید چنین کاری کند؛ پاسخ ساده است: رانندگان از برخی فروشگاه ها برای معرفی مسافران کمیسیون دریافت می کنند. اگر چنین موردی برای شما بوجود آمد و راننده با اصرار شما را به مکانی که در نظر داشت منتقل کرد، از خودرو پیاده شوید، کرایه را پرداخت کنید و بدون اینکه وارد فروشگاه شوید، محل را ترک کنید.

حقه دوم: راننده هیچ پول خردی ندارد

حتما نباید برای آشنایی با این حقه و گرفتار شدن در دام آن، بلیط هواپیما کشوری بیگانه را خریداری و به خارج از مرزهای ایران سفر کنید، چراکه این حقه در کشور ما نیز بسیار رایج است و هر روز توسط برخی از رانندگان انجام می پذیرد. نحوه اجرای آن ساده است: شما به مقصد می رسید و کرایه را به راننده پرداخت می کنید، اما راننده باقی پول شما را پس نمی دهد و ادعا می کند که پول خرد ندارد. برخی از رانندگان ممکن است اصرار بورزند که باقیمانده پول شما بی ارزش بوده و قابل چشم پوشی است. اگر این مورد برای شما پیش آید، باید گفت که در شرایط بدی قرار گرفتید و راهی جز تسلیم شدن در برابر خواسته راننده، پیش روی شما نیست. اما برای جلوگیری از گرفتار شدن به دام چنین حقه هایی می توانید همیشه پول خرد با خود حمل کنید. یا پیش از سوار شدن به تاکسی، مبلغ کرایه را از راننده بپرسید و پول خود را از طریق فروشگاه ها و بانک های اطراف خرد کنید.

✅ بازدید از مقاله راهنمای رومینگ موبایل در سفر خارجی

حقه سوم: راننده شما را از مسیری طولانی می برد

معرفی حقه های رانندگان تاکسی در سفر
حقه های رانندگان تاکسی در سفر

وقتی سوار تاکسی می شوید، شما به راننده اطمینان می کنید که شما را از بهترین و کوتاه ترین مسیر به مقصد منتقل می کند، اما متاسفانه برخی از رانندگان از اعتماد شما سوء استفاده کرده و طولانی ترین مسیر را برای اتلاف وقت و افزایش مسیر و در نتیجه افزایش کرایه انتخاب می کنند. اما چطور می شود گرفتار این حقه نشویم؟ به راحتی؛ کافی است اپلیکیشن مسیریابی کارآمد را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید تا وقتی راننده بدون هیچ دلیلی تغییر مسیر داد، او را با نشان دادن مسیر درست مطلع کرده و تهدید کنید که چنانچه مسیری غیر از راهی که در مسیریاب مشخص گردیده، انتخاب کند، شما مبلغی را از کرایه کسر خواهید کرد.

حقه چهارم: راننده کرایه را به ازای هر نفر محاسبه می کند

این حقه در کشورهای جنوب شرق آسیا بسیار رواج دارد و نحوه اجرای آن از این قرار است: شما و همراهانتان به مقصد می رسید و راننده کرایه ای چندین برابر مبلغی که روی تاکسی متر درج شده، از شما طلب می کند. زمانی که از او می پرسید که این مبلغ با مبلغ تاکسی متر تفاوت دارد، او می گوید شما چند نفرید و مبلغ درج شده روی تاکسی متر فقط برای یک نفر محاسبه شده است و هر نفر باید جداگانه این مبلغ را بپردازد. بهترین راه برای به دام نیوفتادن در این حقه این است که همان ابتدا که به داخل تاکسی می روید از راننده بپرسید که نرخ تاکسی دربست کلی محاسبه می شود یا به ازای هر نفر، چنانچه با او به توافق کلامی رسیدید، می توانید با خیال راحت سوار خودروی او شوید.

حقه پنجم: تاکسی متر خراب است!

معرفی حقه های رانندگان تاکسی در سفر
تاکسی متر خراب است

در این حقه راننده ادعا می کند که تاکسی متر خراب است و به شما اطمینان می دهد که مسیر را به خوبی می شناسد و دقیقا می داند چه مبلغ منصفانه ای در انتها از شما دریافت کند. او حتی ممکن است بگوید که در آخر به شما تخفیف هم می دهد و نصف مبلغ رانندگان دیگر را از شما طلب می کند. اگر دوست ندارید در دام این حقه گرفتار شوید، همان ابتدا مقصد را به او بگویید و از او بپرسید که دقیقا چه نرخی را برای رسیدن به آن مقصد طلب می کند. اگر او مبلغ مشخصی به شما اعلام نکرد، به هیچ وجه سوار خودروی او نشوید و خودروی دیگری را برای خود برگزینید.

حقه ششم: راننده اسکناس شما را عوض می کند

در این حقه راننده هنگام دریافت کرایه، اسکناس شما را دریافت می کند و بدون آنکه شما متوجه شوید، آن را با اسکناسی دیگر (با ارزش کمتر) عوض می کند و ادعا می کند که شما آن اسکناس را به او دادید و در انتظار دریافت باقی کرایه منتظر می ماند. برای جلوگیری از گرفتار شدن در این دام، باید ابتدا پول خود را در دستان خود به راننده نشان دهید و به آهستگی و به شکلی که کاملا مشخص باشد، اسکناس را با بیان کردن ارزش آن به راننده تحویل دهید. شاید انجام برخی از این راهکارها خنده دار و مضحک به نظر برسد، اما برای مقابله با حقه های عجیب و غریب برخی رانندگان فرصت طلبی که برای دریافت اندک پول بیشتری از مسافران به هر حربه ای متوسل می شوند، راهی جز عمل به چنین تدابیری باقی نمی ماند.

در ادامه می توانید با شماره تلفن های ضروری در سفر آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید