خدمات رایگان ایرلاین‌ها

0
239
خرید بلیط هواپیما و خدمات رایگانی که میتوان از ایرلاین ها دریافت کرد
خدمات رایگان ایرلاین‌ها
خدمات رایگان ایرلاین‌هاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 20Rating: 4.0خدمات رایگان ایرلاین‌ها - خرید بلیط هواپیما و خدماتی که می‌توانید با آن دریافت کنیدخرید بلیط هواپیما خارجی. بلیط هواپیما چارتر. ایرلاین اتحاد. ایرلاین امارات. ایرلاین کانتاس. گلف ایرلاین. خدمات رایگاه ایرلاین ها. قیمت بلیط ارزان هواپیما

خدمات رایگان ایرلاین‌ها

برای آن‌ها که جرأت پرسیدن را دارند، باید بدانید ایرلاین‌ها آنقدرها هم خسیس نیستند، پس شما نیز بعد از خرید بلیط هواپیما و هنگام سفر کردن و در هنگام پرواز اگر نیاز به چیزی داشتید، خجالت نکشید، از خدمه پرواز مؤدبانه درخواست کنید.

در این مقاله چند مورد از مواردی را که شما می‌توانید آن‌ها را درخواست کنید و کاملاً نیز رایگان هستند، برای شما توضیح داده‌شده است. با خواندن این مطلب خواهید فهمید می‌توانید چیزهایی را که اصل در مورد آن‌ها روحتان هم خبر نداشت، می‌توانید درخواست کرده و از خدمات رایگان ایرلاین‌ها به نحو احسنت استفاده کنید. اگر قصد خرید بلیط هواپیما را دارید و برای یک سفر هوایی به خارج یا داخل از کشور برنامه‌ریزی کرده‌اید (مخصوصاً در پروازهای خارجی که طولانی‌مدت و خسته‌کننده هستند)، می‌توانید موارد زیر را از خدمه هواپیما درخواست کنید.

1-تمامی بطری نوشابه

خرید بلیط هواپیما و خدمات رایگانی که میتوان از ایرلاین ها دریافت کرد
خدمات پس از خرید بلیط هواپیما

معمولاً خدمه‌های پرواز نصف بطری نوشابه را در یک لیوان پر می‌کنند که بیشتر آن لیوان نیز از یخ پر شده است و این مقدار مسلم است که تشنگی شما را برطرف نخواهد کرد. پس اگر بلیط هواپیما دارید و در حال پرواز با هواپیما هستید، هنگامی‌که مهماندار هواپیما لیوان شما را پر می‌کند، شما می‌توانید تمامی بطری نوشابه را مؤدبانه از او درخواست کنید، اگر مهمان‌دار اخلاقش خوب باشد تمامی بطری را به شما تحویل خواهد داد، در غیر این صورت حداقل یک‌بار دیگر لیوان شما را پر خواهد کرد.

2- شکلات داغ

خرید بلیط هواپیما و خدمات رایگانی که میتوان از ایرلاین ها دریافت کرد
خدمات پس از خرید بلیط هواپیما

یک جایگزین خوب برای قهوه و یا چایی، شکلات داغ است که بیشتر ایرلاین‌ها آن را برای مسافران ارائه می‌دهند. ایرلاین اتحاد (Etihad Airways) و ایرلاین جنوب غربی (Southwest Airlines)، نمونه‌هایی از ایرلاین‌ها هستند که شکلات داغ نیز ارائه می‌دهند، ایرلاین کانتاس (Qantas)، حتی شکلات داغ را با شکلات‌های کادبِری (Cadbury)، تهیه می‌کنند تا به ذائقه شما خوش بیاید.

پس دفعه بعد که بلیط هواپیمای خارجی تهیه‌کرده‌اید به خاطر داشته باشید که می‌توانید بجای قهوه یا چایی شکلات داغ نیز سفارش دهید.

3-نگهداری موقت از کودکان

خرید بلیط هواپیما و خدمات رایگانی که میتوان از ایرلاین ها دریافت کرد
خدمات پس از خرید بلیط هواپیما

برای والدین مسافرت با کودکان همیشه سخت بوده و نگهداری از آن‌ها نیز دشوار است. اگر کسی باشد که در این مورد به آن‌ها کمک کند تا برای چند دقیقه بتوانند با آرامش استراحت کنند، برای آن‌ها بسیار مفید خواهد بود. بسیاری از مهمان‌داران خوشحال خواهند شد که برای مدتی از کودکان شما نگهداری کنند و مراقب آن‌ها باشند.

ایرلاین اتحاد، سرویس «پرستارهای مسافرت هوایی» (Flying Nannies) را ارائه می‌دهد که این افراد می‌توانند بازی‌های بسیاری را با بچه‌ها انجام داده و آن‌ها را سرگرم کنند. ایرلاین گلف (Gulf Airlines) سرویس “پرستارهای آسمان” را ارائه می‌دهد که این افراد هنگام سوارشدن و پیاده شدن از هواپیما به شما کمک خواهند کرد.

پس اگر شما دارای کودکان خردسال هستید و بلیط هواپیما خریده و قصد مسافرت خارجی را دارید، نگران بچه‌های خود نباشید، زیرا بعضی از ایرلاین‌ها سرویس مراقبت از کودکان را ارائه می‌دهند.

4- داروهای پایه‌ای و بانداژ (کیت‌های درمانی)

خرید بلیط هواپیما و خدمات رایگانی که میتوان از ایرلاین ها دریافت کرد
داروهای پایه‌ای و بانداژ (کیت‌های درمانی) در هواپیما

اگر هنگام پرواز به دلایل مختلف حالتان خوب نباشد، مثلاً سردردی به خاطر تیک آف داشته باشید و یا به خاطره خستگی در پروازهای طولانی‌مدت، حالتان خوب نباشد، بسیاری از پروازها داروهای پایه مانند مسکن‌ها و داروی ضد اسید معده را دارند. همچنین اگر دستتان را بریده باشید یا صدمه‌دیده باشید، مهمان‌دارها بانداژهایی را در اختیار شما قرار خواهند داد که زخم خود را با آن‌ها ببندید. البته این موضوع به قوانین ایرلاین‌ها نیز بستگی دارد، پس دفعه بعد که بلیط هواپیما خریده‌اید نگران اینکه هنگام پرواز حالتان خراب شود، نباشید، چون‌که در این حالت نیز مهمان‌دارها داروهایی را، در اختیار شما قرار خواهند داد.

5-کیت‌های آرایش

خرید بلیط هواپیما و خدمات رایگانی که میتوان از ایرلاین ها دریافت کرد
کیت‌های آرایشی در بعضی ایرلاین‌ها

در پروازهای طولانی‌مدت، برخی از ایرلاین‌ها، مواردی همچون گوش پاک‌کن، خودکار، شانه و کارت‌های بازی را در اختیار دارند که در صورت درخواست می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. ایرلاین امارات (Emirates)، حتی کیت‌های آرایشی رایگان دارند. این کیت‌ها شامل ابزار اصلاح صورت، مسواک، جوراب و کارت‌های بازی می‌باشند. اگر بلیط هواپیما برای یک پرواز طولانی‌مدت خریده‌اید، در صورت نیاز می‌توانید، این کیت‌ها را درخواست کرده و از آن‌ها استفاده کنید.

6- اسنک‌های اضافی

خرید بلیط هواپیما و خدمات رایگانی که میتوان از ایرلاین ها دریافت کرد
اسنک‌های اضافی در بعضی ایرلاین‌ها

اسنک‌های رایگان که معمولاً در پروازها ارائه می‌شوند، کوچک بوده و شما را سیر نمی‌کنند. در این صورت شما می‌توانید درخواست اسنک اضافی کنید. اگر تمامی مسافران سرو شده باشند و به همه آن‌ها اسنک رسیده باشد، در صورت باقی ماندن اسنک اضافی، مهمان‌داران اسنک اضافی را به شما خواهند داد. اگر بلیط هواپیما دارید و در هنگام پرواز، پس از دریافت یک اسنک سیرنشده‌اید، به خاطر داشته باشید که می‌توانید درخواست اسنک اضافی بکنید.

7-یک تور به داخل کابین خلبان

خرید بلیط هواپیما و خدمات رایگانی که میتوان از ایرلاین ها دریافت کرد
یک تور به داخل کابین خلبان

مدتی است که به خاطر دلایل امنیتی این‌گونه تورها محدودشده‌اند، اما هنوز تعدادی از ایرلاین‌ها هستند که این‌گونه تورها را ارائه می‌دهند. بهترین زمان درخواست تورها زمانی است که سر خلبان‌ها شلوغ نیست و پس از فرود هواپیما و اتمام پرواز است. پس اگر کنجکاو دیدن کابین خلبان یک هواپیما، از نزدیک هستید، می‌توانید با خرید بلیط هواپیما و داشتن یک سفر هوایی، مؤدبانه از خلبان درخواست کنید و خلبان نیز در صورت امکان، شما را به بازدید از داخل کابین خلبان خواهد برد.

8-بطری آب

خرید بلیط هواپیما و خدمات رایگانی که میتوان از ایرلاین ها دریافت کرد
دریافت بطری آب در خدمات ایرلاین‌ها

فرقی نمی‌کند که شما نیاز به آب اضافی داشته باشید، یا می‌خواهید آبی جز آب‌معدنی و بطری شده را در داخل هواپیما ننوشید، ایرلاین‌ها معمولاً بطری‌های کوچک آب را دارند که می‌توانند آن‌ها را در اختیار مسافرانی قرار دهند که آن را درخواست می‌کنند.

با این اوصاف حتی اگر ایرلاین‌ها به خسیس بودن نیز مشهور شده باشند بعضی از آن‌ها امکاناتی را مهیا ساخته‌اند که سفر شما را ملایم‌تر و کیفیت آن‌ها را بالا خواهد برد. پس بلیط هواپیمای خود را خریده و با خیال راحت سفری خاطره‌انگیز را تجربه کنید و یادتان باشد اگر چیزی احتیاج داشتید بپرسید، همانند موارد بالا اگر امکانش باشد، در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

برای جستجوی پرواز خارجی مقاصد مورد نظر خود، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پرواز خارجی سفرستان

منابع:
independent.co.uk
uk.businessinsider.com
worldfootprints.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید