خرافاتی‌ترین کشورهای جهان کدامند؟

وقتی عقاید و باورها منحرف گشته و از مسیر اصلی خود دور می‌شوند، خرافات وارد گود شده و زندگی مردم را تحت تأثیر شدید خود می‌گذارند. خرافی‌گری را می‌توان یکی از اصلی‌ترین نمودهای بسیاری از جوامع دانست. اما آیا تا به حال به خرید بلیط هواپیما و انجام سفری برای آشنایی با خرافات مردم کشورهای مختلف فکر کرده‌اید؟

0
103
خرافاتی ترین کشورهای جهان
خرافاتی ترین کشورها
خرافاتی‌ترین کشورهای جهان کدامند؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 17Rating: 3.5خرافاتی‌ترین کشورهای جهان کدامند؟ - خرید بلیط هواپیما ارزان از اپلیکیشن سفرستانوقتی عقاید و باورها منحرف گشته و از مسیر اصلی خود دور می‌شوند، خرافات وارد گود شده و زندگی مردم را تحت تأثیر شدید خود می‌گذارند. خرافی‌گری را می‌توان یکی از اصلی‌ترین نمودهای بسیاری از جوامع دانست. اما آیا تا به حال به خرید بلیط هواپیما و انجام سفری برای آشنایی با خرافات مردم کشورهای مختلف فکر کرده‌اید؟

خرافاتی‌ترین کشورها

وقتی عقاید و باورها منحرف گشته و از مسیر اصلی خود دور می‌شوند، خرافات وارد گود شده و زندگی مردم را تحت تأثیر شدید خود می‌گذارند. خرافی‌گری را می‌توان یکی از اصلی‌ترین نمودهای بسیاری از جوامع دانست. اما آیا تا به حال به خرید بلیط هواپیما و انجام سفری برای آشنایی با خرافات مردم کشورهای مختلف فکر کرده‌اید؟ ایده بدی به نظر نمی‌رسد. به هر حال خرافات بخشی از فرهنگ یک ملت هستند و آشنایی با فرهنگ ملل هنگام خرید بلیط هواپیما می‌تواند لذت خاصی با خود به همراه داشته باشد. مطلب پیش رو، با تکیه بر این ایده جذاب، سعی دارد که خرافاتی‌ترین کشورهای جهان را به شما معرفی کند تا کسانی که علاقه‌مند به خرید بلیط هواپیما و انجام سفر به قصد آشنایی با خرافات کشورهای مختلف هستند، انتخاب مناسبی داشته باشند. این مطلب را به دقت بخوانید و از موضوعات مطرح‌شده در آن لذت ببرید.

بلیط هواپیما هند

1هندوستان، سمبل خرافی‌گری

کشور هندوستان با جمعیتی بالغ بر 1 میلیارد نفر، یکی از خرافه‌پرست‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود. طبق گفته محققان و متخصصان دینی، پایه‌های اصلی دین هندو در این کشور باورهای خرافی می‌باشد. کمبود آموزش صحیح، پایین بودن میزان اعتماد به نفس و نبود دید انتقادی نسبت به بسیاری از مسائل در این کشور باعث شده‌اند که امروزه خریداران بلیط هواپیما هند با سفر به این کشور با مجموعه عظیمی از آداب و سنت‌های خرافی و باورنکردنی در این کشور روبه‌رو شوند.

بلیط هواپیما ژاپن

2ژاپن و خرافه‌های عجیب‌وغریبش

اسمتان را با مرکب قرمز ننویسید وگرنه می‌میرید. ناخن گرفتن بچه‌ها در شب مساوی با مرگ آن‌هاست. اگر در یک عکس سه نفره، نفر وسط شما باشید خیلی زود خواهید مرد. این‌ها فقط چند نمونه از خرافات عجیب و باورنکردنی ژاپنی‌هاست. حتی در باورهای خرافی ژاپن، عدد چهار مساوی با مرگ است. پس اگر قصد کادو دادن به یک ژاپنی داشتید، به‌هیچ‌وجه نباید در کادوی شما نشانی از عدد 4 باشد. ضمناً، عدد 9 هم برای ژاپنی‌ها چندان خوشایند نیست. در کل ژاپنی‌ها از این اعداد به ندرت استفاده می‌کنند.

بلیط هواپیما آلمان

3خرافات، حتی در آلمان

شاید باورتان نشود اما کشور متمدن و پیشرفته‌ای همچون آلمان هم اسیر باورهای خرافی بسیار شدیدی است. مثلاً وقتی شما بلیط هواپیما آلمان خریدید و مسافر این کشور شدید، قبل از رسیدن روز تولد شخصی، نباید تولد او را تبریک بگویید. یعنی چیزی به اسم تبریک تولد قبل از فوت کردن شمع در آلمان وجود ندارد. چراکه آلمانی‌ها می‌گویند با تبریک گفتن زودهنگام، شیاطین صدای شما را می‌شنوند و دست به رفتارهای پلیدی می‌زنند تا اتفاقات خوبی در روز تولد برای آن شخص به وقوع نپیوندد.

بلیط هواپیما ایتالیا

4ایتالیا، جمعه،‌ هفدهم برج، رنگ بنفش

در بسیاری از کشورهای جهان باور دارند که اگر سیزدهمین روز ماه با روز جمعه هفته مصادف باشد، این روز بسیار بدیمن است. همین مورد را با خرید بلیط هواپیما اسپانیا می‌توان در مورد روز سه‌شنبه دید. چراکه اسپانیایی‌ها باور دارند که مصادف شدن سیزدهمین روز ماه با روز سه‌شنبه اصلاً خوب نیست. اما وقتی بلیط هواپیما ایتالیا بخرید و به این کشور سفر کنید، قضیه فقط به ایام هفته و ماه‌شمار ختم نمی‌شود.

ایتالیایی‌ها مصادف شدن هفدهمین روز ماه با روز جمعه را بسیار ناخوشایند تلقی می‌کنند و اصرار دارند که به‌هیچ‌وجه در این روز جشن یا مراسم خاصی برگزار نشود. اما اگر برگزار شد دیگر به‌هیچ‌وجه شما حق پوشیدن لباس بنفش رنگ خود را ندارید مگر اینکه بخواهید اتفاق ناگواری برای خودتان یا اطرافیانتان بیفتد. مطمئناً اگر چنین لباسی بپوشید، در نهایت خودتان پشیمان خواهید شد. چراکه مورد شدیدترین توهین‌ها قرار می‌گیرد.

بلیط هواپیما ترکیه

5مسافران ترکیه آگاه باشند

بلیط هواپیما ترکیه طرفداران بسیار زیادی در کشور ما دارد. با این حال، بسیاری از ما نمی‌‌دانیم که ترکیه چه کشور خرافی و عجیبی است. مثلاً شما نباید مستقیماً به شخص دیگری قیچی یا چاقو بدهید. چراکه به باور ترک‌ها این کار باعث ایجاد دعوا و دشمنی می‌شود. پس باید چاقو یا قیچی را روی زمین یا روی میز بگذارید تا او خودش بیاید و آن را بردارد. ضمناً، اگر با کسی هم در ترکیه دشمنی داشتید، لازم نیست کار خاصی بکنید. کافیست جلو در خانه او یک درخت انجیر بکارید تا به باور ترک‌ها، این درخت زندگی را برای آن فرد جهنم کند.

بلیط هواپیما کره جنوبی

6خرافه‌های شبانه کره جنوبی

هنگام خرید بلیط هواپیما کره جنوبی حواستان باشد که بعد از غروب آفتاب سوت نزنید. چراکه در باورهای خرافی کره‌ای‌ها، این کار باعث آزار و اذیت ارواح شده و آن‌ها به دنبال انتقام می‌آیند. اما خطرناک‌تر از سوت زدن در شب، عمل نوشتن است. برای اهالی کره اصلاً قابل‌تصور نیست که کسی شب‌هنگام دست به قلم ببرد و با مرکب قرمز اسم کسی را بنویسد. به باور آن‌ها، این کار مرگ آن فرد را تضمین می‌کند.

بلیط هواپیما

7چند کشور خرافی دیگر

همان‌طور که می‌بینید خرافات در همه‌جا حاضر هستند. اینکه کشوری متمدن شود اصلاً دلیل قانع‌کننده‌ای برای خرافی نبودن مردم آن نخواهد بود. ازاین‌رو می‌توان گفت که شما با خرید بلیط هواپیما به هر کشوری می‌توانید با مجموعه‌ای از خرافات عجیب آن کشور آشنا شوید. اما اگر دلتان خواست با حجم گسترده‌ای از این باورها روبه‌رو گردید، غیر از کشورهای عنوان‌شده می‌توانید بلیط هواپیما فیلیپین، بلیط هواپیما ویتنام، بلیط هواپیما روسیه و یا بلیط هواپیما برزیل را برای سفر خود برگزینید. ناگفته نماند که فرانسه، کره شمالی و چین هم جزو دیگر خرافی‌های جهان هستند.

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

همان‌طور که پیش از این نیز ذکر شد، خرافه‌ها را چه ما باور داشته باشیم و چه باور نداشته باشیم، بخشی از هویت فرهنگی‌مان هستند. پس برای آن‌هایی که علاقه خاصی به آشنایی بیشتر با این هویت دارند و می‌خواهند بلیط هواپیما و مسافرت خود را به گونه برنامه‌ریزی کنند که با ابعاد مختلف هویت فرهنگی کشورهای مختلف آشنا شوند، مقوله خرافه‌‌گری می‌تواند بسیار جالب و جذاب باشد. اگر شما هم جزو این افراد هستید، روی کشورهای عنوان‌شده حساب ویژه‌ای باز کنید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید