چیزهایی که هرگز نباید در فرودگاه خریداری کنید

خریداری بلیط هواپیما و انجام دادن سفر هوایی بدون اینکه تسلیم وسوسه‌های قبل پرواز شوید به خودی خود گران‌قیمت و هزینه‌بر می‌باشد. بنابراین با توجه به گفته افراد متخصص، زمانی که شما در فرودگاه در انتظار انجام پرواز خود هستید اگر پول خود را صرف چیزهای بخصوصی کرده بدون اینکه در مورد آن فکر کنید، هزینه‌های اضافی زیادی برایتان خواهد داشت.

0
43
آشنایی با خریدهای ممنوعه در فرودگاه
خریدهای ممنوعه در فرودگاه
چیزهایی که هرگز نباید در فرودگاه خریداری کنیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 8Rating: 4.5خریدهای ممنوعه در فرودگاه و چیزهایی که هرگز نباید در فرودگاه خریداری کنید.خریدهای ممنوعه در فرودگاه و چیزهایی که هرگز نباید در فرودگاه خریداری کنید از نکاتی هست که باید قبل از سفر با آنها آشنا باشید.

خریدهای ممنوعه در فرودگاه

خریداری بلیط هواپیما و انجام دادن سفر هوایی بدون اینکه تسلیم وسوسه‌های قبل پرواز شوید به خودی خود گران‌قیمت و هزینه‌بر می‌باشد. بنابراین با توجه به گفته افراد متخصص، زمانی که شما در فرودگاه در انتظار انجام پرواز خود هستید اگر پول خود را صرف چیزهای بخصوصی کرده بدون اینکه در مورد آن فکر کنید، هزینه‌های اضافی زیادی برایتان خواهد داشت. اینترنت Wi-Fi، غذا، بالشت‌های گردنی و خریدهای ممنوعه در فرودگاه وجود دارند که حفظ سلامتی تان را به خطر می اندازند و هزینه های زیادی در پی دارند.

در همین راستا و در قالب این مطلب تصمیم گرفتیم تا شما را با چیزهایی که هرگز نباید در فرودگاه خریداری کنید، آشنا کنیم تا اگر در فرودگاه برای انجام دادن پرواز خود انتظار می‌کشید و یا سفرهای خود را بیشتر به‌صورت هوایی انجام می‌دهید، با دانستن این وسایل و شناختن آن‌ها، هرگز برای این وسایل در فرودگاه پول خرج نکنید.

Wi-Fi

آشنایی با خریدهای ممنوعه در فرودگاه
خریدهای ممنوعه در فرودگاه

اگر شما در حال خواندن این مطلب در سایت سفرستان هستید، حتماً در حال استفاده از اینترنت می‌باشید و اگر همانند بیشتر افراد جامعه باشید، گاهی اوقات کاملاً احساس می‌کنید که به اینترنت وابسته هستید و روی آن حساب ویژه‌ای باز می‌کنید. بااین‌حال هیچ قضاوتی در مورد میزان استفاده شما از اینترنت نمی‌کنیم، فقط بهتر است به پرداخت برای استفاده از Wi-Fi در فرودگاه، نه بگویید.

فرودگاه‌ها از اینکه مسافران یک تماشاگر گروگان پس از گذر از دروازه‌های امنیتی و هنگام انتظار در فرودگاه برای پرواز خود هستند، سو استفاده می‌کنند. اولاً اینکه Wi-Fi در فرودگاه سرعتی بسیار آهسته داشته و نسبت به قیمت اصلی خود بسیار گران‌تر می‌باشد؛ اما نکته مهم‌تر این است که مسافرت بهترین موقعیت را برایتان پدید می‌آورد تا از چنگال اینترنت رهایی یافته و از مسافرت خود لذت ببرید. برای چک کردن ایمیل‌هایتان می‌توانید صبر کنید!

چطور است این بار که بلیط هواپیما خریداری کردید و در فرودگاه در انتظار پرواز خود بودید، کتاب خواندن، انجام فعالیت‌های سرگرم‌کننده و یا فقط به‌آرامی در یک‌گوشه نشستن را امتحان کنید. این کارها می‌تواند شما را از چنگال اینترنت و دنیای مجازی هرچند به مدت کوتاهی رها ساخته و شما را برای لذت بردن از مسافرت خود آماده کند.

✅ بازدید از مقاله بخش های مختلف فرودگاه
✅ بازدید از مقاله شغل های پرطرفدار فرودگاهی

وسایل الکترونیکی

آشنایی با خریدهای ممنوعه در فرودگاه
خریدهای ممنوعه در فرودگاه

اگر شما تصمیم گرفتید که از Wi-Fi فرودگاه استفاده نکنید، بنابراین شاید تصمیم بگیرید که از خریداری وسایل الکترونیکی از کیوسک‌های بسیار گران‌قیمت و هزینه‌بر فرودگاه نیز اجتناب کنید؛ حتی اگر وسایل کوچکی همانند شارژر و هدست خود را فراموش کرده باشید، بهتر است از خریداری آن‌ها در فرودگاه خودداری کنید.

وسایل الکترونیکی که در فرودگاه خریداری می‌کنید، بسیار گران‌تر از جاهای دیگر بوده و هزینه هنگفتی را برایتان خواهد داشت. تحقیقات نشان می‌دهند که وسایل الکترونیکی در فرودگاه 34 درصد گران‌تر از سایت‌های آنلاین هستند. در مورد برخی از وسایل کوچک‌تر می‌توان اختلاف قیمتی از 10 دلار تا 15 دلار را نیز در فرودگاه مشاهده کرد. در مورد برخی از دوربین‌های پیشرفته، ممکن است که 50 دلار تا 200 دلار اضافی را پرداخت کنید و در مورد شارژر نیز این مطلب صدق کرده و ممکن است 50 درصد گران‌تر باشد.

هدفون‌ها و هندزفری‌ها نیز به‌صورت مسخره‌ای در فرودگاه گران‌تر هستند. اگر مجبور هستید که این وسایل را خریداری کنید، با قیمت‌های بسیار گران‌تری نسبت به سایت‌های آنلاین و بیرون از فرودگاه مواجه خواهید شد.

غذا

آشنایی با خریدهای ممنوعه در فرودگاه
خریدهای ممنوعه در فرودگاه

همواره بهتر است که قبل از انجام پرواز یک وعده غذایی کامل را نوش جان کنید تا از مریض شدن در داخل هواپیما اجتناب کنید؛ اما هر کاری هم که انجام می‌دهید، غذای خود را از فرودگاه خریداری نکنید. این غذاها معمولاً به‌صورت کهکشانی گران‌ترند، زیاد خوشمزه نیستند، برای شما و سلامتی‌تان خوب نبوده و یا ترکیبی از هر سه گزینه هستند. علاوه بر این بیشتر مسافرانی که بلیط هواپیما خریداری می‌کنند، صرفاً به خاطر وقت‌کشی غذا می‌خورند و حقیقتاً گرسنه نیستند.

سوغاتی

آشنایی با خریدهای ممنوعه در فرودگاه
خریدهای ممنوعه در فرودگاه

اگر به سفر خارجی می‌روید، حتماً قصد خریداری سوغاتی را نیز خواهید داشت. فقط به یاد داشته باشید، هر کاری که انجام می‌دهید، سوغاتی‌های خود را از فرودگاه نخرید. سوغاتی‌های فروخته‌شده در فرودگاه دارای نرخ افزایشی بسیار هنگفتی بوده و به‌صورت سرسام‌آوری گران‌تر می‌باشند. پس بهتر است از پیش در مورد این موضوع برنامه‌ریزی کرده و سوغاتی‌های خود را از قبل تهیه کنید.

پول رایج خارجی

پول رایج خارجی در فرودگاه
پول رایج خارجی

وقتی قصد مسافرت خارجی را دارید و برای سفر خود برنامه‌ریزی می‌کنید، موضوع پول خارجی یکی از آخرین چیزهایی است که ذهن شما را مشغول خواهد کرد؛ اما بهتر است که از تبدیل پول خود به پول خارجی در فرودگاه اجتناب کنید.

این موضوع که مسافران آماده به فرودگاه نمی‌رسند بسیار شناخته شده است و به خاطر نبودن رقابت در فروش پول‌های خارجی در فرودگاه، دلال‌هایی که این کار را انجام می‌دهند، نرخ بسیار بالایی را برای پول رایج کشور موردنظر تعیین می‌کنند. بهتر است که تا رسیدن به مقصد موردنظر صبر کرده و پول رایج کشور موردنظر را از یک دستگاه خودپرداز تهیه کنید. با این کار در هزینه پرداخت‌شده برای تعویض پول خود با پول رایج کشور موردنظر، قیمت‌های بسیار مناسب‌تری را دریافت خواهید کرد.

خرید بالشت‌های گردنی در فرودگاه
بالشت‌های گردنی

اگر بلیط هواپیما خریداری کرده‌اید و برای انجام دادن یک سفر طولانی آماده می‌شوید، بهتر است از قبل یک بالشت گردنی را تهیه کنید. بالشت‌هایی که در فرودگاه فروخته می‌شوند بسیار گران‌تر بوده و قبلاً توسط مسافرانی که از فرودگاه عبور می‌کنند بارها و بارها استفاده شده‌اند. اگر شما قصد استراحت در طول پرواز را دارید، بهتر است از قبل به فکر تهیه بالشت گردنی قبل از پرواز خود باشید.

دارو

خرید دارو در فرودگاه
دارو

اگر شک دارید که در طول پرواز دچار بیماری‌های ناشی از پرواز خواهید شد، بهتر است از داروهای گیاهی استفاده کنید و اگر قصد استفاده از داروهای شیمیایی را دارید، آن‌ها را از فرودگاه خریداری نکنید؛ زیرا که قیمت این داروها نسبت به خارج از فرودگاه بسیار گران‌تر خواهد بود. بهتر است از قبل برنامه‌ریزی کرده و داروهای موردنیاز خود را هنگام انجام پرواز هوایی به همراه داشته باشید.

اتومبیل‌های اجاره‌ای

رزرو اتومبیل‌های اجاره‌ای در فرودگاه
اتومبیل‌های اجاره‌ای در فرودگاه

اگر قصد تهیه بهترین اتومبیل شخصی را دارید و می‌خواهید در طول سفر خود اتومبیل اجاره کنید، بهتر است از قبل برنامه‌ریزی کرده و اتومبیل موردنظر خود را با بهترین قیمت، قبل از رسیدن به مقصد موردنظر، رزرو کنید. اگر شما برای این کار تا رسیدن به فرودگاه صبر کنید، انتخاب‌های خود را محدودتر کرده و قیمت‌ اتومبیل‌ها نیز افزایش خواهند یافت.

چمدان

اگر پس از انجام سفر خود، خرید‌های زیادی را انجام داده‌اید و قصد تهیه چمدان‌های اضافی را دارید، بهتر است این کار را در فرودگاه انجام ندهید. چمدانی که می‌توانید در فرودگاه تهیه کنید، بی‌تردید جذاب خواهد بود، اما قطعاً هنگام خریداری آن، قیمت بالاتری را پرداخت خواهید کرد. پس بهتر است از خریداری چمدان در فرودگاه اجتناب کنید.

روی‌هم‌رفته سفر هوایی می‌تواند بسیار جذاب و خاطره‌انگیز باشد و اگر می‌خواهید در هزینه‌های سفر خود صرفه‌جویی کرده و پول خود را برای خرید چیزهای باارزش نگه دارید، بهتر است به نکات گفته‌شده در این مطلب توجه کرده و وسایل گفته‌شده را هرگز هنگام انتظار در فرودگاه برای انجام دادن پرواز خود، تهیه نکنید. با این کار مطمئن باشید که بیش از آن‌چه تصور بکنید، در هزینه‌های یک سفر خارجی، صرفه‌جویی خواهد شد.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید