خرید بلیط هواپیما و کشورهای ارائه‌کننده گردشگری حلال

اگر اهل گردشگری هستید و سالیانه بلیط هواپیما خریداری کرده و به کشورهای مختلف سفر می‌کنید، از طرفی هم مسلمان هستید و ترجیح می‌دهید در هتل‌هایی اقامت داشته باشید که از قوانین دین اسلام تبعیت می‌کنند، بهتر است تا آخر این مطلب ما را همراهی کنید. از آنجا که مسلمانان در سرتاسر دنیا گردشگری حلال را ترجیح می‌دهند پس بهتر است که کشورهایی با این ویژگی معرفی شود تا در تهیه بلیط هواپیما به این مقاصد نیاز به جستجوی زیاد نباشد.

0
43
خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما
خرید بلیط هواپیما و کشورهای ارائه‌کننده گردشگری حلالReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 9Rating: 4.0خرید بلیط هواپیما و کشورهای ارائه‌کننده گردشگری حلال - اپلیکیشن سفرستاناگر اهل گردشگری هستید و سالیانه بلیط هواپیما خریداری کرده و به کشورهای مختلف سفر می‌کنید، از طرفی هم مسلمان هستید و ترجیح می‌دهید در هتل‌هایی اقامت داشته باشید که از قوانین دین اسلام تبعیت می‌کنند، بهتر است تا آخر این مطلب ما را همراهی کنید. از آنجا که مسلمانان در سرتاسر دنیا گردشگری حلال را ترجیح می‌دهند

آشنایی با گردشگری حلال

اگر اهل گردشگری هستید و سالیانه بلیط هواپیما خریداری کرده و به کشورهای مختلف سفر می‌کنید، از طرفی هم مسلمان هستید و ترجیح می‌دهید در هتل‌هایی اقامت داشته باشید که از قوانین دین اسلام تبعیت می‌کنند، بهتر است تا آخر این مطلب ما را همراهی کنید. از آنجا که مسلمانان در سرتاسر دنیا گردشگری حلال را ترجیح می‌دهند پس بهتر است که کشورهایی با این ویژگی معرفی شوند تا در تهیه بلیط هواپیما به این مقاصد نیاز به جستجوی زیاد نباشد.

معنی گردشگری حلال

خرید بلیط هواپیما
گردشگری حلال

گردشگری حلال زیرشاخه‌ای از گردشگری است که به خانواده‌های مسلمان و پیروی کننده از قوانین اسلامی، اختصاص یافته است. هتل‌های واقع‌شده در مقاصدی که گردشگری حلال را ارائه می‌دهند، نوشیدنی‌های الکلی ارائه نداده و دارای استخر‌ها و سوناهای جداگانه، برای مردان و زنان می‌باشند. مالزی، ترکیه و کشورهای زیاد دیگری سعی در جذب گردشگرهای مسلمان و تشویق آن‌ها برای خریداری بلیط هواپیما به این مقاصد، از سرتاسر جهان می‌باشند.

خرید بلیط هواپیما
گردشگری حلال

این کشورها دارای تسهیلات و امکاناتی می‌باشند که از اعتقادات گردشگران مسلمان پیروی می‌کنند. در حال حاضر استاندارد بین‌المللی شناخته‌شده، برای صنعت گردشگری حلال وجود ندارد. اما سایت MyRating از مالزی اولین دولت در سرتاسر جهان را ارائه می‌دهد که استاندارد امتیاز برای گردشگری حلال را به رسمیت شناخته است.

خرید بلیط هواپیما
گردشگری حلال

صنعت گردشگری حلال همچنین بلیط هواپیما و پروازهایی را فراهم می‌کند که در آن‌ها محصولات الکلی و محصولات تولیدشده از گوشت خوک در آن‌ها سرو نمی‌شوند. در این پروازها همچنین زمان اذان برای اقامه نماز اعلام‌شده و برنامه‌های مذهبی به‌عنوان بخشی از سرگرمی‌های ارائه‌شده در هنگام پرواز، برای مسافران پخش می‌شود.

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

گزارشی بین‌المللی که در بازار مسافرت جهانی در سال 2007 در لندن ارائه شد، نشان می‌دهد که پتانسیل زیادی برای رشد صنعت گردشگری حلال در خاورمیانه وجود دارد. این گزارش از یک بازار برای ایرلاین حلال صحبت می‌کند که می‌تواند غذای حلال ارائه داده، زمان‌های اذان برای اقامه نماز را بیان کرده، یک قرآن در جیب هر صندلی قرار داده و صندلی‌های جداگانه برای مسافران زن و مرد را نیز فراهم کند.

هتل‌ها در گردشگری حلال

خرید بلیط هواپیما
امکانات هتل

اگر بلیط هواپیما تهیه می‌کنید، متوجه می‌شوید که در یک سری مقاصد بخصوص، بسیاری از هتل‌های بین‌المللی غذای حلال سرو می‌کنند که با توجه به آموزه‌های شریعت اسلام قربانی شده و حاوی هیچ‌گونه الکل و یا فرآورده‌های گوشت خوک نمی‌باشند. برخی از هتل‌ها افرادی را از دنیای اسلام استخدام کرده‌اند که توانایی ارائه خدماتی همچون ترجمه و دیگر خدماتی که ممکن است گردشگران از کشورهای مسلمان، نیازمند آن باشند را دارا می‌باشند.

گزارشاتی در مورد گردشگری حلال

خرید بلیط هواپیما
گردشگری حلال

در یک مقاله‌ی منتشرشده در The Economist با موضوع تجارت حلال آورده شده است که: ” فقط محصولات حلال تولیدشده نیست، بلکه سرویس‌هایی همانند روزهای تعطیل حلال نیز وجود دارند. تورهای حلالی، که پایگاه آن در لندن قرارگرفته است، هتل‌هایی را در ترکیه برای مشتریان رزرو می‌کند. این هتل‌ها دارای استخرهای شنای جداگانه برای زنان و مردان بوده و رستوران‌های آن غذای حلال سرو می‌کنند.

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

همچنین ویلاهایی خصوصی برای تعطیلات آخر هفته را اجاره می‌دهند که دیوارهای بلند به همراه دارند.” Tripfez نیز پیشنهاد‌هایی را برای هتل‌هایی که خواستار جذب مسافران مسلمان بوده، در مورد گزینه‌های غذای حلال، در دسترس بودن قرآن و غیره را ارائه می‌دهد.

خرید بلیط هواپیما
گردشگری حلال

بر اساس یک گزارش ارائه‌شده توسط توماس رویترز ( Thomas Reuters )، در سال 2014 مسلمانان از سرتاسر جهان 142 میلیارد دلار صرف خریداری بلیط هواپیما و مسافرت خود کردند ( شامل مسافرت‌های حج و عمره ). در مقایسه با آن، مسافران از چین 160 میلیارد دلار، و مسافران از امریکا، 143 میلیارد دلار را صرف مسافرت و بلیط هواپیما کرده‌اند که رتبه مسافرت مسلمانان را در جایگاه سوم قرار داده و 11 درصد از کل مخارج مسافران جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

استاندارد مسافرت مسلمانان

در سال 2015، استاندارد سلام به‌عنوان اولین ابزار رفرنس هتل، مختص مسافران مسلمان، ارائه شد. استاندارد سلام به سه طبقه، طلائی، برنز و نقره‌ای تقسیم‌بندی شده‌اند که بر اساس امکانات و سرویس‌های ارائه‌شده توسط هر هتل به مسلمانان می‌باشند. این سرویس‌ها شامل در دسترس بودن جانماز، جهت قبله، سیاست محصولات غیرالکلی و در دسترس بودن غذاهای حلال می‌باشند.

مناطق کلیدی در صنعت جهانی گردشگری حلال

خرید بلیط هواپیما
گردشگری حلال

مالزی یکی از کشورهایی است که سرعت چشمگیری در رشد صنعت گردشگری حلال داشته است. این کشور تابه‌حال توانسته است مسافران مسلمان زیادی را به خریداری بلیط هواپیما و سفر به این مقصد، جذب کند. اخیراً این کشور در بین 10 کشور اول که به گردشگری حلال اهمیت ویژه‌ای می‌دهند، قرارگرفته است. کشورهایی که عضو سازمان کشورهای اسلامی می‌باشند، ریشه‌های اولیه از صنعت گردشگری حلال می‌باشند. مناطقی که در آن‌ها تعداد مسلمانان رو به افزایش است، آمریکای شمالی، اروپا، هند و چین هستند که انتظار می‌رود در آینده نزدیک، فرصت‌های رشد فراوانی را برای صنعت گردشگری حلال به وجود آورند.

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

ترکیه نیز یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری و پیشروی در صنعت گردشگری حلال می‌باشد که امکانات تفریحی زیادی را در سواحل زیبای مدیترانه‌ای خود و شهرهای تاریخی‌اش در اختیار کسانی که بلیط هواپیما خریده و به این کشور سفر کرده‌اند، قرار می‌دهد. ترکیه یکی از بزرگ‌ترین مناطق تفریحی ساحلی را در اختیار مسلمانان قرار می‌دهد که دارای مناطق جداگانه برای زنان و مردان می‌باشد. این کشور همچنین دارای بزرگ‌ترین چشمه‌های آب گرم است که مسافران مسلمان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. امارات متحده عربی و بخصوص شهرهای ابو ذبی و دبی نیز یکی از محبوب‌ترین مناطق هستند که تلاش‌های بسیاری را برای ارتقاء صنعت گردشگری حلال در این کشور انجام می‌دهند.

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

بسیاری از کشورهای مسلمان و غیرمسلمان دیگری نیز سعی در بهبود صنعت گردشگری حلال داشته و شما در آینده‌ای نه‌چندان دور خواهید توانست بلیط هواپیما خریده و یک مسافرت کاملاً حلال به مقصد موردعلاقه خود را تجربه کنید.

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع:
ipfs.io
futuremarketinsights.com
en.halalbooking.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید