پس از خرید بلیط هواپیما به مقاصد دور، چگونه با جت لگ مقابله کنیم؟

0
281
خرید بلیط هواپیما به دور دست با مشکل جت لگ
خرید بلیط هواپیما به دور دست
پس از خرید بلیط هواپیما به مقاصد دور، چگونه با جت لگ مقابله کنیم؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 4Rating: 4.0پس از خرید بلیط هواپیما به مقاصد دور، چگونه با جت لگ مقابله کنیم؟پس از خرید بلیط هواپیما به مقاصد دور بی‌تردید یکی خواب راحت یکی از مهم‌ترین نیازهای بدن برای حفظ سلامت روحی و جسمی است؛ سفرهای متعدد به منطقه‌های

پس از خرید بلیط هواپیما به مقاصد دور، چگونه با جت لگ مقابله کنیم؟

بی‌تردید یکی خواب راحت یکی از مهم‌ترین نیازهای بدن برای حفظ سلامت روحی و جسمی است؛ سفرهای متعدد به منطقه‌های زمانی مختلف سبب می‌شود که ساعت بیولوژیکی بدن به هم بریزد و همین امر سبب اختلال ساعات خواب شده و نتیجه‌ی آن خستگی بیش از حد و اختلال خواب است که می‌تواند اثرت بدی بسیاری به دنبال داشته باشد. اگر این اتفاق گاه به گاه بیافتد می‌توانید با رعایت چند توصیه تا حد بسیاری اثرات آن را کاهش و تعادل بدن خود را حفظ کنید، یکی از راه‌ها این است که سعی کنید تا جایی‌که امکان دارد بلیط هواپیمای خود را در ساعات معمول خوابتان بگیرید تا در هواپیما بتوانید به خوبی استراحت کنید این کار سبب می‌شود تا هنگام رسیدن به مقصد احساس خستگی کمتری کنید، خوردن غذاهای پر ویتامین، نوشیدن مقدار قابل توجهی آب و پرهیز از مصرف کافئین نیز از دیگر کارهایی است که می‌توانید انجام دهید. اما اگر شما به طور مداوم مجبور هستید تا بلیط هواپیمای خود را به مقصدی بگیرید که با مبدا اختلاف زمانی بسیار دارد، آیا این راهکارها همچنان اثر بخش خواهند بود؟

خرید بلیط هواپیما به دور دست با مشکل جت لگ
خرید بلیط هواپیما به دور دست

برخی به سبب شغل خود مجبور به انجام مسافرت‌های هوایی بسیار هستند و گاه بارها در یک بازه‌ی زمانی کوتاه بلیط هواپیمای خود را به مقصدهایی در حوزه‌های زمانی متفاوت از محل زندگی خود می‌گیرند، تغییر مدوام ساعت، اختلال در ساعت بیولوژیکی بدن و حالتی که به جت لگ معروف است می‌تواند احساس خستگی شدید در آنها ایجاد کرده و از کارایی و توانایی آنها بکاهد.

سفرهای مدوام به بدن آنها این فرصت را نمی‌دهد تا با شرایط منطبق شوند، گرچه ترفندهای بالا می‌تواند به آنها کمک کند اما در چنین شرایطی کافی نخواهد بود، چنین افرادی باید تا جایی که می‌توانند سعی کنند تا الگوی خواب خود را تنظیم کنند. ساعت بیولوژیکی بدن ممکن است با مبدا هماهنگ باشد و علی رغم اینکه روز است یا شب مخالف ساعت مقصد شما احساس خواب‌آلودگی کرده و یا نتوانید بخوابید.

اپلیکیشن‌ها امروزه به کمک افراد آمده‌اند تا به افراد کمک کنند که آثار جت لگ را کاسته و به صورت هوشمند یک برنامه‌ی مدون برای خواب داشته‌باشند.

اپلیکیشن Jet lag Rooster

خرید بلیط هواپیما به دور دست با مشکل جت لگ
خرید بلیط هواپیما به دور دست

این برنامه یکی از محبوب‌ترین برنامه‌ها در این زمینه است. شما ساعت شهر خود و نیز شهری که بلیط هواپیمای خود را به آن تهیه کرده‌اید را وارد می‌کنید، این برنامه به محض ورود شما به منطقه‌ی زمانی جدید به شما یک برنامه‌ی زمانی برای خوابیدن و بیدار شدن داده و زنگ‌های هشدار بیداری(Alarm) را بر آن اساس هماهنگ می‌کند. علاوه بر آن برای آنکه ساعت بیولوژیک شما تنظیم شود به شما در ارتباط با نور نیز پیشنهادهایی می‌دهد، بله نور! به طور مثال می‌گوید که سعی کنید تا هرچه بیشتر خود در معرض نور قرار دهید و یا اتاقتان را تاریک کنید. این کار در چند روز اول سفر به شما کمک می‌کند تا آرام آرام با ساعت مقصدتان هماهنگ شوید. این برنامه از تحقیقات علمی در ارتباط با تاثیر نور بر جت لگ طراحی شده‌است.

اپلیکیشن Jet Lag App

این برنامه نیز بر دو عامل ساعت و نور متمرکز است. شما ساعت شهر خود را وارد می‌کنید، سپس مقصدی که بلیط شما برای آن است و البته زمان ترک شهر خود؛ این برنامه برخلاف برنامه‌ی قبلی که در مقصد سفر یک زمان‌بندی برای خواب و میزان نور به شما می‌دهد، این کار را در شهر خودتان انجام می‌دهد. در واقع چند روز قبل از سفر به شما می‌گوید در چه ساعتی بخوابید و بیدار شوید و همچنین نور محیط را چگونه تنظیم کنید، این پیام‌ها به صورت کوتاه بر روی صفحه‌ی تلفن به همراه زنگی می‌آید تا به سرعت بتوانید از آنها مطلع شده و آن را عملی کنید. این برنامه نیز بر اساس تحقیقات علمی بر روی ساختار خواب و تاثیر نور بر آن طراحی شده است.

اپلیکیشن Pacifica

این برنامه ساعت خواب و میزان نور را به شما نمی‌گوید و در واقع چه در هنگام سفر و چه در زمان‌های غیر از آن می‌تواند به شما کمک کند، این برنامه در واقع حالت‌های مختلفی دارد که به شما کمک می‌کند از طریق گوش دادن به صداهای گوناگون آرامش بخش، ذهن خود را متمرکز یا آرام کنید؛ از همین طریق به شما کمک می‌کند تا در طول پروازو یا مقصد بتوانید بدن و ذهن خود را آرام کنید تا راحت‌تر بخوابید.

گوشی‌های هوشمند و برنامه‌های مختلف این روزها در تمامی زمینه‌ها به کمک افراد می‌آیند تا بتوانند راحت‌تر کارهایشان را انجام دهند. شما هم اگر بلیط هواپیمایتان به مقصدی است که شما را دچار اختلاف زمانی می‌کند، بهتر است یک بار این برنامه‌ها را نصب کرده و ببینید آیا برای شما اثر بخش است یا خیر؟

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید