خرید بلیط هواپیما به ساحل عاج

1
168
خرید بلیط هواپیما به ساحل عاج
بلیط هواپیما به ساحل عاج
خرید بلیط هواپیما به ساحل عاجReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 11Rating: 4.5خرید بلیط هواپیما به ساحل عاج - یک فرصت استثنایی برای یک آفریقاگردی بی‌نظیرخرید بلیط هواپیما به ساحل عاج. آبیدجان ساحل عاج. جاهای دیدنی به ساحل عاج. عکس های دیدنی ساحل عاج. قیمت بلیط ارزان هواپیما به ساحل عاج

خرید بلیط هواپیما به ساحل عاج

ساحل عاج، سرزمین شکلات و کاکائو که گردشگران بسیاری را مجاب به خرید بلیط هواپیما و سفر به این کشور می‌کند، در سال 1960 استقلال خود را به دست آورد. این کشور که قبلاً مستعمره فرانسه بوده سرزمین زیبایی که ترکیبی است از جنگل‌های گرمسیری، دشت و سواحلی است که در امتداد اقیانوس اطلس کشیده شده است.

پارک‌های ملی ساحل عاج شامل انواع گونه‌های حیوانات همانند: فیل، گرگ و پلنگ است.

بدون ویزا به کدام کشورها می‌توانیم سفر کنیم؟

خرید بلیط هواپیما به ساحل عاج
بلیط هواپیما به ساحل عاج

اگر بلیط هواپیما به ساحل عاج خریده باشید و سفری به این کشور داشته باشید، شاید متوجه تفاوت‌های فرهنگی و آداب‌ورسوم این کشور بشوید.

خرید بلیط هواپیما به ساحل عاج
بلیط هواپیما به ساحل عاج

البته جای تعجب نیست زیرا ساحل عاج متشکل از پنجاه گروه قومی قبیله‌ای است که جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند و نتیجه زندگی این قبایل در کنار هم ترکیب فرهنگی بسیار زیبایی است چراکه هرکدام از این اقوام، آداب‌ورسوم و طرز پوشش مخصوص به خود را دارند.

خرید بلیط هواپیما به ساحل عاج
بلیط هواپیما به ساحل عاج

یکی از این زیبایی‌های فرهنگی که هنگام خرید بلیط هواپیما به ساحل عاج باید از آن دیدن کرد، جشن‌های آیینی است. جشن‌هایی همانند: جشن برداشت محصول، مراسم عروسی، تدفین و غیره است. اگر زمان سفرتان به ساحل عاج هم‌زمان با برگزاری چنین مراسمی در کشور بود به‌هیچ‌وجه دیدن آن را از دست ندهید.

غذا

غذا جزو جدانشدنی هر کشوری است و بومیان ساحل عاج به خبره بودن در آشپزی و غذا مشهورند. در میان غذاهای ملی ساحل عاج از مشهورترین آنها می‌توان به فوتو اشاره کرد.

خرید بلیط هواپیما به ساحل عاج
غذاهای ساحل عاج ساحل عاج

فوتو غذایی است خمیری متشکل از سیب‌زمینی شیرین، موز سبز (کال) و نشاسته است که با ترکیبی از سس‌های مختلف متشکل از روغن خرما و بادام‌زمینی که با آن گوشت و یا ماهی پخته می‌شود، مزه دار می‌شود. آتیئک (attieke) یکی دیگر از غذاهای مرسوم ساحل عاج است که با گوشت یا ماهی خورده می‌شود.

خرید بلیط هواپیما به ساحل عاج
غذاهای ساحل عاج ساحل عاج

البته برای گردشگران و مسافران بیشتر اوقات مرغ بخارپز یا کدجنو (kedjenou) که مرغ بخارپز همراه با سبزی‌ها است که در کنار برنج به‌عنوان غذای اصلی سرو می‌شود. ناگفته نماند که کباب بز و گراز وحشی نیز بین مردمان ساحل عاج محبوبیت خاصی دارد.

خرید بلیط هواپیما به ساحل عاج
غذاهای ساحل عاج ساحل عاج

غذا و سبک آشپزی مردمان ساحل عاج بسیار تندوتیز است. گرچه این سبک آشپزی شامل رستوران‌های آبیدجان نمی‌شود و رستوران‌ها برای جلب رضایت مشتریان غربی خود تندی کمتری را به غذا اضافه می‌کنند. خرچنگ نیز از غذاهایی است که درگذشته در رستوران‌ها سرو می‌شده اما امروزه به‌ندرت می‌توان آن را یافت و اگر هم باشد از قیمت بسیار بالایی برخوردار است.

سوغات

پارچه‌های رنگ روشن و لباس‌های محلی ساحل عاج که زنان می‌پوشند را می‌توان در بازار خیاطان و یا در فروشگاه‌های لبنانی خیابان کامرس آبیدجان یافت.

خرید بلیط هواپیما به ساحل عاج
سوغاتی های ساحل عاج ساحل عاج

علاوه بر پارچه و لباس، صنایع‌دستی همانند سبدبافی‌های زیبای اهالی ساحل عاج، سفال، چرم و آلات موسیقی که همگی نشانه‌ای از ذوق مردمان ساحل عاج دارد را نیز می‌توانید به‌عنوان یادگاری از خرید بلیط هواپیما و سفر به ساحل عاج داشته باشید؛ اما اگر اشیاء براق را دوست دارید بهتر است همین الآن بلیط هواپیما بخرید و سفرتان به ساحل عاج را آغاز کنید؛ چون طلا، نقره و برنز در این کشور بسیار ارزان است و می‌توانید آنها را به‌صورت دستبند و یا گردنبند خریداری کنید. ماسک‌ها و مجسمه‌های کوچک نیز بسیار جذاب هستند اما این‌ها اشیایی ساخته‌شده مختص گردشگرانی است که بلیط هواپیما خریده و به ساحل عاج سفرکرده‌اند و ارزش معنوی‌ای ندارند.

خرید بلیط هواپیما به ساحل عاج
سوغاتی های ساحل عاج ساحل عاج

هنرمندان ساحل عاجی از علاقه غربی‌هایی که بلیط هواپیما به ساحل عاج خریده‌اند آگاه‌اند و ازاین‌رو در تولید آثار و پوشاک تقلبی باستانی ساحل عاج بسیار خبره‌اند. اشیاء عاج مانند درواقع بیشتر اوقات ساخته‌شده از استخوان است که البته این کار برای خریداران این اشیاء، بسیار خوب و به‌صرفه است چراکه واردات عاج به اروپا ممنوع است. درنهایت باید گفت که باکمی صبر و خوش‌اخلاقی و کمی چانه‌زنی که پای ثابت تقریباً تمامی معاملات است می‌توانید خریدی مناسب و خوب را انجام دهید. بیشتر فروشگاه‌ها و مغازه‌ها از ساعت 9:00 صبح تا ظهر و از ساعت 3:00 بعدازظهر تا 6:00 عصر باز هستند و معمولاً روزهای یکشنبه و شنبه‌ها بعدازظهر ایام و ساعات تعطیلی فروشگاه‌ها است.

ویزا

تمام مسافران خارجی که بلیط هواپیما به ساحل عاج می‌خرند باید گواهی اقامت، بلیط رفت و یا برگشت و اسناد مربوطه و لازم را برای مقصد بعدی داشته باشند.

خرید بلیط هواپیما به ساحل عاج
ویزای ساحل عاج

علاوه بر این تمام افرادی که قصد خرید بلیط هواپیما و سفر یا اقامت در ساحل عاج را دارند باید گواهی واکسیناسیون تب زرد را نیز داشته باشند. توجه داشته باشید که گذرنامه شما باید حداقل تا 6 ماه پس از مدت اقامتتان در ساحل عاج معتبر باشد.

تعطیلات ساحل عاج

اگر قصد خرید بلیط هواپیما به ساحل عاج دارید و نیز می‌خواهید جشن‌ها و آداب‌ورسوم این کشور را از نزدیک ببینید، بهترین زمان برای مسافرت، سفر هنگام تعطیلات است. تعطیلات و جشن‌های ساحل عاج شامل موارد زیر است:

خرید بلیط هواپیما به ساحل عاج
تعطیلات ساحل عاج

روز سال نو- روز پایان رمضان- دوشنبه عید پاک-روز کارگر- لیله المعراج (شب معراج)-روز عروج (عروج حضرت عیسی به آسمان)- لیله‌القدر- ردز استقلال- عید الکبیر (جشن قربانی کردن)- روز اول نوامبر- روز ملی صلح- روز میلاد پیامبر- روز کریسمس.

فرودگاه

فرودگاه بین‌المللی پورت بوئت porte-Bouet آبیدجان به فاصله 10 مایلی (16 کیلومتری) شرق آبیدجان قرار دارد و اگر بلیط هواپیما به ساحل عاج خریده‌اید احتمالاً پروازتان در این فرودگاه به زمین خواهد نشست، چون این فرودگاه، اصلی‌ترین فرودگاه برای پروازهای مقصد ساحل عاج است.

خرید بلیط هواپیما به ساحل عاج
فرودگاه ساحل عاج

این فرودگاه که با نام فلیکس هوفوت بیوگنی نیز شناخته می‌شود، خدماتی را به حدود 2 میلیون مسافر ارائه می‌دهد. خط اتوبوس شماره 6 دوترا خدمات حمل‌ونقل را بین فرودگاه و مرکز آبیدجان انجام می‌دهد. اگر بلیط هواپیما به ساحل عاج خریده‌اید و یا بلیط برگشت دارید، بهتر است بدانید که از فرودگاه تا مرکز شهر حدود 25 دقیقه راه است. علاوه بر اتوبوس، تاکسی‌های نارنجی و ماشین‌های کرایه‌ای نیز در دسترس هستند البته حواستان باشد زیرا احتمالاً قیمت تاکسی‌ها هنگام شب دو برابر شود.

اقتصاد

اقتصاد ساحل عاج بر پایه کشاورزی است و درواقع موتور اصلی رشد ساحل عاج، کشاورزی آن است. به‌طوری‌که زمین‌های با کاربری کشاورزی از 3.1 میلیون هکتار در سال 1965 به 8 میلیون هکتار در اواسط 1990 افزایش یافت.

خرید بلیط هواپیما به ساحل عاج
اقتصاد کشور ساحل عاج

پس اگر بلیط هواپیما خریدید و به ساحل عاج سفری داشتید از دیدن آن‌همه زمین کشاورزی تعجب نکنید. سیاست اقتصادی دولت ساحل عاج بیشتر بر ترویج صادرات کالاهای نقدی متمرکز است. گرچه ساحل عاج یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان قهوه، دانه کاکائو و روغن نخل خرما است. درحالی‌که این سیاست اقتصادی با پیشرفت خوبی همراه بود و اقتصاد بین‌الملل نیز پذیرای آن بود، بحران اقتصادی جهانی دامن این اقتصاد وابسته به صادرات را نیز گرفت.

برای خرید بلیط هواپیما ، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
easyvoyage.co.uk
wordtravels.com

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید