خرید بلیط هواپیما برای سفر یک روزه به اروپا

0
451
خرید بلیط هواپیما برای سفر یکروزه به اروپا
بلیط هواپیما برای سفر یکروزه به اروپا
خرید بلیط هواپیما برای سفر یک روزه به اروپاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 28Rating: 4.5خرید بلیط هواپیما برای سفر یک روزه به اروپاخرید بلیط هواپیما برای سفر یک روزه به اروپا هر سفر اروپایی باید طولانی و چندین هفته‏ای باشد و خرید بلیط تهران پاریس یا بلیط تهران رم یکی، دو روزه فایده نخواهد داشت.

خرید بلیط هواپیما برای سفر یک روزه به اروپا

برخی تا سخن از سفر اروپا به میان می‎آید یاد داستان دور دنیا در 80 روز می‎افتند و فکر می‎کنند هر سفر اروپایی باید طولانی و چندین هفته‏ای باشد و خرید بلیط تهران پاریس یا بلیط تهران رم یکی، دو روزه فایده نخواهد داشت. در این مطلب قصد داریم تا از کشورهای کوچک اما پر جاذبه‌ای برایتان صحبت کنیم که اگر چه در قاره اروپا قرار دارند اما تنها بیست و چهار ساعت برای دیدنشان بس است!

بلیط هواپیما به سن مارینو

خرید بلیط هواپیما به سن مارینو
بلیط هواپیما به سن مارینو

جمهوری سن مارینو کشوری است در جنوب اروپا که در شبه‌جزیره ایتالیا و در بخش شرقی کوه‌های اپناین واقع شده است. پایتخت آن شهر سان مارینو است. شهرت سان مارینو به قانون اساسی این کشور است . قانون اساسی سان مارینو که در سال 1600 میلادی تدوین شده، قدیمی‌ترین قانون اساسی ملی در جهان است و هنوز اجرا می‌شود. این کشور کاملاً در درون ایتالیا قرار گرفته، و در میان دو استان امیلیا رومانیا و مارکه محصور شده است. سان مارینو آب و هوای مدیترانه‌ای، تابستان‌های گرم و زمستان‌های معتدل دارد.

کو تیتانو که در سال 2008 میلادی به ثبت یونسکو نیز رسیده است یکی از دیدنی‎ترین جاذبه‎های گردشگری سن مارینو است که با قامت قد بر افراشته خود به مسافرانی که بلیط ارزان هواپیما برای سن مارینو خریده‎اند، فخر فروشی می‎کند. با توجه به اینکه سن مارینو نیز مثل واتیکان به صورت کامل در خاک کشور ایتالیا محصور شده است، هر مسافری که بلیط هواپیما برای کشور ایتالیا بخرد می‎تواند تنها در یک روز بدون نیاز به خرید مجدد بلیط ارزان هواپیما برای سن ماریو به این کشور ریز نقش اروپایی نیز سفر کند.

بلیط هواپیما به لیختن اشتاین

خرید بلیط هواپیما به لیختن اشتاین
بلیط هواپیما به لیختن اشتاین

لیختن اشتاین آنقدر از نظر عنوان و وسعت کشور عجیب و غریبی است که حتی نامش نیز در بین مسافران ذوق طنز را بر می‎انگیزد و مسافران را به یاد سفرهای خیالی به سرزمین‎های ناشناخته می‎اندازد. شاید نام لیختن اشتاین آنقدر با شوخی و مزاح پیوند خورده باشد که حتی خرید بلیط ارزان هواپیما برای لیختن اشتاین کمی دور از ذهن به نظر برسد. اما ا تمام این تفاسیر کشور لیختن اشتاین یکی از مقاصد مناسبی است که برای خرید بلیط هواپیما و تجربه سفری یک روزه به شدت به مسافران اهل ذوق پیشنهاد می‎شود.

در واقع لیختن اشتاین دقیقا همان کشوری است که می‎توان در توئئیتر برای تمام مردمش خبر فرستاد در فیس‎بوک با تمام ساکنانش دوست بود و در اینستاگرام نیز تمام هم‎میهنان را دنبال کرد.

کشور 35 هزار نفری لیختن اشتاین که با داشتن تنها 250 پلیس یکی از امن‏ترین کشورهای دنیاست، یکی از دنج‎ترین مقاصد گردشگری در جهان است که برای سفرهای یک روزه نیز بسیار مناسب است. نبود فرودگاه نیز سبب شدهاست تا آرامش روح‎نواز این کشور کوچک اروپایی دو چندان شود.

بلیط هواپیما به مالت

خرید بلیط هواپیما به مالت
بلیط هواپیما به مالت

جمهوری مالت یکی از کشورهای کوچک در قاره اروپاست که مجموعه‌ای از هفت جزیره است که فقط چهارتای آن‌ها مسکونی هستند. این کشور در میان آب‌های دریای مدیترانه قرار گرفته است و 93 کیلومتر با جزیره سیسیل کشور ایتالیا فاصله دارد.

آب و هوای کشور مالت گرم است و برای مسافرانی مناسب است که برای بلیط ارزان هواپیما می‎خرند تا به منطق گرمسیری سفر کنند. زبان‌های رسمی این کشور مالتی و انگلیسی است. مالت در دوره‌ای از تاریخ خود تحت سلطه انگلیس بود. مالت در سال 1964 استقلال خود را به دست آورد و در حال حاضر عضو سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا است.

انتخاب مالت برای فهرست نامزدهای سفرهای یک روزه نباید شما را در مورد تنوع و جذابیت دیدنی‎های این کشور کم‎تر دیده شده فریی دهد، چرا که مالت با چند صد سال سابقه و تاریخ در کنار مناظر بدیع طبیعی تا آنجا که گردشگرانش وقت برای سیر و سفر داشته باشند، در برابر چشمان مشتاق مسافران دیدنی‎های منحصربفرد ردیف خواهد کرد.

اگر قسمت شد تا برای یک روز هم که شده بلیط ارزان هواپیما برای مالت بخرید حتما یادتان باشد تا در مناظر سرسبز Mdina نیز گشتی بزنیدو از والتا پایتخت تماشایی مالت نیز دیدن کنید.

بلیط هواپیما به آندورا

خرید بلیط هواپیما به آندورا
بلیط هواپیما به آندورا

احتمالا شمای مسافر نیز کنجکاو خواهید شد تا از برای سفر به کشوری بلیط ارزان هواپیما بخرید که نام پایتخت آن شهر «لاولا» باشد! برای این منظور کار چندان مشکلی در پیش نخواهید داشت و تنها کافی است تا برای سفر به آندرا بلیط ارزان هواپیما بخرید. آندورا کشور کوچک و مستقلی است که درکوه‌های پیرنه بین دو کشور فرانسه و اسپانیا قرار دارد. پایتخت آن آندورا لاولا است.جمعیت این کشور چیزی در حدود 83،900 نفر است.و مساحت آن 468 کیلومتر مربع
واحد پول آندورا، یورو است.

کشور آندورااز معروف ترین مکان‌های گردشگری زمستانی در قاره اروپا می‎باشد. این کشور که در منطقه کوهستانی  بین فرانسه و اسپانیا قرار گرفته است. همه ساله ماجراجویان و اسکی بازان زیادی را به خود جذب می‎کند. دو پیست بزرگ که حتی برترین‌های اسکی‎بازها را نیز به چالش می‌کشاند از اصلی ترین مکان های جذب گردشگر در کشور آندورا است؛ البته کسانی که اسکی را فرا نگرفته اند و علاقه ای به آموزش نیز ندارند در این مکان ها از دیگر لذت های مکان های برفی مانند اسنوموبیل و سورتمه سواری بی بهره نخواهند بود. غذاهای لذیذ اسپانیایی نیز در آندورا به وفور یافت می‌شود که این خود دلیل محکمی برای سفر به این کشور کوچک خواهد بود؛ مخصوصا برای آنها که عاشق طبیعت‌گردی هستند، اما لذت دیدن منظره های شب را در این شهر از دست ندهید که بهترین مناظر کوهستانی را خانه ها و چراغانی آن در شب خواهید دید.

از این نکته هم غافل نباشید که نمی‎توانید مستقیما برای سفر به آندورا بلیط ارزان هواپیما بخرید، چرا که  آندورای کوچک هیچ‌ فرودگاهی ندارد و این بدین معناست که برای رسیدن به آن‌ ابتدا باید به بارسلونا رفت و سپس از این شهر با قطار به کشور کوچک آندورا سفر کنید.

بلیط هواپیما به لوکزامبورگ

خرید بلیط هواپیما به لوکزامبورگ
بلیط هواپیما به لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در شمال فرانسه است که با آلمان، فرانسه و بلژیک همسایگی دارد. این کشور یکی از  سه کشوری هست  که بیشترین درآمد سرانه را  در دنیا دارد و اغلب به‌عنوان امن‌ترین کشور دنیا اسم برده می‌شود. این کشور جزو کشورهایی با چند فرهنگ است. اغلب مردم به چهار زبان فرانسوی، آلمانی، انگلیسی و لوکزامبورگی صحبت می‌کنند. درآمد اصلی این کشور از فعالیت‌های بنگاه‌های اقتصادی و بانکداری است و یکی از بزرگترین مراکز بانکداری اروپاست. رفت‌وآمد از لوکزامبورگ به کشورهای همسایه به راحتی صورت می‌گیرد و با قطارهایی که چندین بار در روز حرکت دارند تا بروکسل ٣ ساعت، تا پاریس ٢,٥ ساعت و تا تریه در آلمان ٤٥ دقیقه فاصله است.

در لوکزامبورگ سه زبان رایج است. زبان لوکزامبورگی که برای گفت‌وگوهای روزمره از آن استفاده می‌شود، زبان فرانسه که زبان قانونی کشور است و مکاتبات قانونی به این زبان انجام می‌شود و زبان آلمانی که در مطبوعات از آن استفاده می‌شود. بچه‌ها در لوکزامبورگ در شش سالگی با آغاز دبستان، درحالی‌که در خانه به زبان لوکزامبورگی صحبت می‌کنند، زبان آلمانی را می‌آموزند، در 7 سالگی فرانسه را آغاز می‌کنند، از 12 سالگی به بعد ریاضی را به زبان فرانسه می‌آموزند و در 13 سالگی زبان انگلیسی را شروع می‌کنند. به این ترتیب با پایان دوره راهنمایی، چهار زبان را می‌دانند و مهم‌تر این‌که این زبان‌ها باعث سردرگمی‌شان نمی‌شود.

شما نیز اگر دوست دارید سفری کوتاه به کشوری مرفه داشته باشید که درمقایسه با سایر کشورهای جهان بیشترین دستمزد را به کارگر و کارمند پرداخت می‎کند، حتما بلیط هواپیمایی برای سفر به لوکزامبورگ تهیه کنید.

بلیط هواپیما به موناکو

خرید بلیط هواپیما به موناکو
بلیط هواپیما به موناکو

موناکو با وسعت ۹۶/۱ کیلومترمربع پس از واتیکان, کوچکترین کشور جهان است. موناکو در جنوب شرقی فرانسه, ساحل دریای مدیترانه و حدود پانزده کیلومتری شرق شهر نیس قرار دارد. این کشور از سه طرف به فرانسه محدود است و از طرف جنوب به دریا راه دارد. این کشور در راستای ریویرا یا ساحل فیروزه ای (کوت دازور) و در بیست کیلومتری غرب شهر نیس قرار دارد. آب و هوای موناکو شبیه نیس است. شهر بر روی صخره بزرگی که درون دریا فرو رفته قرار دارد. محلی ها به موناکو صخره نیز می گویند. در سال ۲۰۰۹ جمعیت موناکو ۳۲۹۶۵ نفر برآورد شده است. پایتخت آن شهر مون کارلو (Mont Carlo)  است. نام مون کارلو از کارلو شاهزاده موناکو گرفته شده است. هرکول (Hercule) و فون وییل (Fontvielle)  دو بندر قدیمی و جدید موناکو هستند. موناکو پرتراکم ترین کشور جهان است.

مسابقات گراندپری موناکو یکی از اصلی‌ترین و همچنین معتبرترین مسابقات اتومبیل‌رانی فرمول یک است که از ساله ۱۹۲۹ میلادی تاکنون در پیست خیابانی شهریارنشین موناکو برگزار می‌شود. مسافت پیست موناکو، ۲۶۰ کیلومتر و ۵۲۰ متر (۷۸ دور) است. پیست موناکو به دلیل استفاده از خیابان‌های شهر به عنوان «مسیر مسابقه»، ناهمواری مسیر در مقایسه با دیگر پیست‌های مسابقه و پر پیچ و خم و باریک بودن مسیر از دشوارترین پیست‌های فصل فرمول یک به شمار می‌رود.

خرید بلیط هواپیما برای سفر به موناکو از آن دست پیشنهاداتی است که حتما به گردشگران و مسافران لوکس‎پسندی پیشنهاد می‎شود که دوست دارند پس از خرید بلیط ارزان هواپیما در هتل محل اقامت خود هنرپیشه‏های مشهور هالیوودی را ملاقات کنند.

بلیط هواپیما به واتیکان

خرید بلیط هواپیما به واتیکان
بلیط هواپیما به واتیکان

واتیکان، کوچکترین کشور جهان است که توسط شهر رم احاطه شده است. این کشور کوچک، فقط وسعتی به میزان ۱۰۰ جریب را پوشش می دهد. همچنین، شهر واتیکان بخاطر مقر پاپ مشهور است. همچنین، واتیکان کم جمعیت ترین کشور جهان است که فقط ۸۴۲ نفر جمعیت دارد.

کلیسای سنت پیتر، بزرگترین کلیسای کاتولیک جهان در شهر واتیکان قرار دارد. واتیکان، یک کشور پادشاهی است که توسط اسقف رم رهبری می شود. مسیر خطوط آهن در شهر واتیکان، فقط حدود ۱.۲۷ کیلومتر هستند و این کوتاهترین سیستم راه آهن در سراسر جهان است.

کلیسای سنت پیتر، موزه های واتیکان و کلیسای کوچک سیستین جاذبه های اصلی شهر واتیکان هستند. این کشور کوچک هر ساله بیش از ۴ میلیون گردشگر را جذب می کند.  شهر واتیکان تا اتحاد ایتالیا در سال ۱۸۷۰ به این اندازه کوچک بوده است. دولتهای پاپال در شبه جزیره ی ایتالیایی، توسط پاپ‎ها، بیش از یک قرن حکمرانی می کردند (از سال ۷۰۰ تا ۱۸۷۰).  قلمرو آنها، بیش از ۴۴.۰۰۰ کیلومتر مربع را در آن زمان پوشش می داد. اما بعد از اتحاد ایتالیا در سال ۱۸۷۰، اکثر دولتهای پاپال، به بخشی از ایتالیا تبدیل شدند. معاهده ی لاتران، قرارداد بین قلمروی پادشاهی ایتالیا و مقر پاپ بود که شهر واتیکان را به کشوری مستقل در ۱۱ فوریۀ ۱۹۲۹ تبدیل کرد.

امروزه واتیکان یکی از مقاصد محبوب گردشگرانی است که با هدف دیدار با بناهای مذهبی و آشنایی با آداب و رسوم دین مسیحیت بلیط ارزان هواپیما می‎خرند.

شما برای سفری یک روزه به قاره سر سبز اروپا بلیط هواپیما خود را برای کدام کشور اروپایی می‎خرید؟

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
placestoseeinyourlifetime.com
karnaval.ir
rozanehonline.com
isfahanziba.ir
bartarinha.ir
etudfrance.com
asriran.com
gardesh-gar.ir
hamshahrionline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید