قدیمی‌ترین بیابان دنیا- صحرای نامیب در جنوب آفریقا

0
87
خرید بلیط هواپیما به نامیبیا
بلیط هواپیما به نامیبیا
قدیمی‌ترین بیابان دنیا- صحرای نامیب در جنوب آفریقاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 29Rating: 4.0خرید بلیط هواپیما برای دیدن قدیمی‌ترین بیابان دنیا - صحرای نامیب در جنوب آفریقاخرید بلیط هواپیما به نامیبیا. دیدنی های نامیبیا. بیابان های نامیبیا. قدیمی ترین بیابان دنیا. قیمت بلیط ارزان هواپیما به نامیبیا

قدیمی‌ترین بیابان دنیا – صحرای نامیب در جنوب آفریقا

صحراها و بیابان‌های فراوانی در دنیا وجود دارند که هرکدام جذابیت‌ها و زیبایی‌های مربوط به خودشان را دارند. از بین این صحراها و بیابان‌ها، صحرای نامیب که به گفته جغرافی‌دانان قدیمی‌ترین بیابان موجود در دنیا است، توجه بسیاری از افراد و مسافران و صحرانوردان را به خود جلب کرده است. علت علاقه بسیاری از گردشگران به این صحرا می‌تواند گونه گیاهی و جانوری و وسعت آن و یا ارتفاع تپه‌های شنی آن باشد اما شاید جالب‌ترین و جذاب‌ترین علت و قسمت صحرا، پیوستن آن به اقیانوس اطلس باشد.

همین محل تلاقی صحرا و دریا خود، بهانه‌ای برای خرید بلیط هواپیما به نامیبیا و دیدن این شگفتی خلقت از نزدیک شده است.

خلیج‌های برتر آفاریقا

غذاهای محبوب آفریقایی

خرید بلیط هواپیما به نامیبیا
بلیط هواپیما به نامیبیا

بیابان نامیب که قدیمی‌ترین بیابان جهان است حدود 43 میلیون سال است که پابرجا است و در طی 2 میلیون سال گذشته دست‌نخورده باقی‌مانده است. این بیابان به طول 1900 کیلومتر و 8100 کیلومتر مساحت در امتداد اقیانوس اطلس کشیده شده است. این صحرا پس از گذر از نامیبیا و آنگولا و کیپ‌تاون در جنوب غربی آفریقا به اقیانوس اطلس می‌پیوندد. این صحرا با آب‌وهوا و تنوع گیاهی و جانوری مخصوص به خود، گردشگران علاقه‌مند به صحرا و صحرانوردان را بر آن می‌کند تا با خرید بلیط هواپیما به نامیبیا سفری به این صحرا داشته باشند.

خرید بلیط هواپیما به نامیبیا
بلیط هواپیما به نامیبیا

صحرای نامیب در حال حاضر خالی از سکنه است؛ اما شواهدی از حضور انسان در نامیب در سالیان قبل (عصر سنگ) وجود دارد. این شواهد و اسناد شامل نقاشی‌های سنگی، ابزارآلات و سفال‌هایی است که در طول قرن‌ها و سال‌های مختلف کشف‌شده است. مشهورترین این نقاشی‌ها در براندبرگ و Twyfelfantein هستند. برای دیدن این اشیا می‌توانید بلیط هواپیما به نامیبیا بخرید تا از نزدیک شاهد حیات بشر باشید.

آب‌وهوا

خرید بلیط هواپیما به نامیبیا
بلیط هواپیما به نامیبیا

نامیب منطقه‌ای تقریباً بدون باران است اما هوای آن در نقطه اشباع و یا نزدیک به آن است. جریان بنگوئلای سرد در امتداد ساحل جریان دارد و هوای بالای آن را خنک نگه‌داشته و درنتیجه مه به وجود می‌آورد. این هوای سرد همانند نسیم دریای جنوب غربی داخل کشور می‌وزد و وارونگی دما به ضخامت حدود 300 متر ایجاد می‌کند به‌طوری‌که هوای پایین همراه با مه است و هوای بالا خشک و گرم است. در ساحل اما تفاوت دمای کمی بین شب و روز و یا تابستان و زمستان وجود دارد. دمای هوا معمولاً بین 10 تا 16 درجه سانتی گراد است. میانگین بارش سالیانه در نامیب حدود 13 میلی‌متر است. گرچه برخی سال‌ها هیچ بارانی نمی‌بارد.

زندگی گیاهی

خرید بلیط هواپیما به نامیبیا
بلیط هواپیما به نامیبیا

نامیب 6 منطقه گیاهی دارد:

1. منطقه ساحلی با زندگی گیاهی شاداب و پرطراوت که از رطوبت گرفته‌شده از مه استفاده می‌کند.
2. منطقه بدون گیاه نامیب خارجی.
3. جلگه وسیع نامیب داخلی که در بسیاری از سال‌ها گیاهی ندارد اما در سال‌های بارانی پوشیده از علف‌های کوتاه است.
4. تپه‌های شنی نامیب داخلی که به طرز شگفت‌آوری بوته‌ها، درختچه‌ها و علف‌های بلندقدی را دارند.
5. کانال‌های آبی بزرگ که همراه آن درختان بزرگ و به‌ویژه اقاقیا رشد می‌کنند.
6. منطقه بارش زمستانی جنوبی که در آن بوته‌های شاداب و پرطراوت رشد می‌کنند.

یکی از این گیاهان نادر موجود در نامیب تومبوآ یا welwitschia mirabitis نام دارد که برگ‌های غول‌پیکر آن از ریشه بزرگ تاج مانندش سطح زمین را می‌پوشاند. کافی است بلیط هواپیما به نامیبیا به سمت جنوب غربی آفریقا بخرید تا از دیدن این تنوع گیاهی در صحرا شگفت‌زده شوید.

زندگی جانوری

خرید بلیط هواپیما به نامیبیا
بلیط هواپیما به نامیبیا

دشت‌ها و تپه‌های نامیب داخلی تعداد زیادی از بز کوهی به‌ویژه غزال بزرگ آفریقایی، شترمرغ و گورخر را دارا است. فیل‌ها، کرگدن‌ها، شیرها، کفتارها و شغال‌ها نیز در قسمت شمالی نامیب یافت می‌شوند. به‌ویژه در امتداد رودخانه‌هایی که از ارتفاعات داخلی به سمت اقیانوس اطلس سرازیر می‌شوند. دشت‌های نامیب خارجی زیست‌گاه گونه‌های مختلفی از حشرات و خزندگان به‌ویژه سوسک‌ها، مارمولک‌ها و مارها است و تقریباً هیچ پستانداری در آن زندگی نمی‌کند. منطقه ساحلی نیز منطقه‌ای پر از پرندگان دریایی مختلف است. پرندگانی همانند فلامینگوها و پلیکان‌ها و در قسمت جنوبی، پنگوئن‌ها و تعداد کمی شغال، کمی سنجاب و کمی فک است. سالانه مقدار زیادی از گوآنو (کود مرغی) از سنگ‌های جزیره‌های دور از ساحل زدوده می‌شوند.

فعالیت‌ها

خرید بلیط هواپیما به نامیبیا
بلیط هواپیما به نامیبیا

صحرای نامیب، صحرایی بسیار دیدنی و جذاب است که برای یک‌بار هم که شده باید بلیط هواپیما به نامیبیا خرید و از آن دیدن کرد. اگر بلیط هواپیما به نامیبیا خریده باشید بد نیست بدانید که فعالیت‌های دیگری به‌غیراز صحرا نوردی را نیز می‌توانید در صحرای نامیب انجام دهید. فعالیت‌هایی همانند بالون‌سواری بر فراز صحرا و پروازهای نمایشی.

اقامت

خرید بلیط هواپیما به نامیبیا
بلیط هواپیما به نامیبیا

اگر بلیط هواپیما به نامیبیا خریده و قصد سفر و دیدن از صحرای نامیب را دارید و می‌خواهید وقت بیشتری را در صحرا بگذرانید باید بگویم نگرانی به دل راه ندهید. در صحرا برخی کمپ‌ها هستند که می‌توانید در آنجا اقامت داشته باشید. کمپ‌هایی همانند کمپ رودخانه آگاما، کمپ صحرا و بسیاری کمپ‌ها و اقامتگاه‌های دیگر که می‌توانید از بین آن‌ها مطابق با بودجه و سلیقه خود انتخاب کنید.

 الماس در نامیب

خرید بلیط هواپیما به نامیبیا
بلیط هواپیما به نامیبیا

الماس مهم‌ترین دستاورد و دارایی موجود در صحرای نامیب است که با توجه به وزن بسیار سبک آن‌که دستبرد به آن را بسیار آسان کرده است، کل منطقه‌ای که الماس‌ها در آن واقع‌اند منطقه ممنوعه اعلام‌شده و به روی گردشگران و مسافران و تمامی افرادی که از صحرا دیدن می‌کنند بسته‌شده است.

برای خرید بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
namibian.org
britannica.com
beautifulworld.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید